Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 08:44



Ние една вечер късно минахме и не им отделихме достатъчно време. Но съм решила да заведа Боби (дени ходи с приятелки да ги види)



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 08:48



А да питам нещо? Вие на Ния правихте ли Европ. здр. осигур. карта? Боби има, ние с Иво си правим в неговата работа, но за Дени ще трябва да вися май в касата по опашки. И се чудя какво да правя.

Още повече, че срока за изваждане е месец и ако не се организирам днес, утре няма да има после за какво. Има и някаква бърза поръчка. Въобще трябва да се задействам.....



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.04.11 09:07



Това със здравните карти не отпадна ли като изискване?
Във Варна съм виждала на няколко места (напр. едно фото), където има надпис "Тук може да си направите европейска здравна карта) - предполагам има някой, който да чака на опашка вместо нас

. Може и в София да има...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 09:12



Не сме правили нищо такова ..........





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 09:18



Добре де тази карта се вади като гаранция, че човека е с непрекъснато здравноосигурителни вноски и има право на лечение в страни от ЕС. Защо да важи за деца, като те са си здравно осигурени по дефоулт за тях не е съвсем нужно според мен, виж за възрастен да. Ния има само здравноосигурителна книжка, тази тъмно синята попълнена от педито .... нямаме един месец за издаването й и да се надяваме, че няма да имам енужда от нея





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 09:21



Друг вариант при спешно пътуване е човекът да си извади не карта, а временно удостоверение от районната здравна каса по местоживеене. То също удостоверява, че гражданинът си плаща вноските и има право на безплатно лечение в ЕС. Срокът му обаче е 2 месеца, а не 1 година, както на картата.
Иначе експресният вариянт за вадене на картата бил 12лв, иначе подаваш заявление за дете се прилага и акта за раждане, документи на двамата родителя и номера на задграничният паспорт .... бланките били по 12ст. и след подаване получаваш номерче с което след 2 седмици отиваш и си взимаш картата .....



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 10:01



не е задължително, но ние винаги си правим като пътуваме някъде. Знае ли човек какво може да го сполети да чукам на дърво



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 10:02



и аз се чудя дали да не рискувам за Дени,





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 10:03



мерси, аз сега ще се поразровя да видя какво пише



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 10:15



При нас се оказва лесно, тъй като Дени има лична карта. Даже тук до офиса ми близо е 22 п-ка и ще отидем на направим




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.