Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема На чаша горещо кафе  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.04.11 09:49





Ваш ред ...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.04.11 14:01



Продължение от старата тема.
Не бих казала, че е "нова мода" отказването от флуора. В този форум това сме го коментирали да не кажа всяка година в последните 5-6. Във Варна майките протестираха, петиции писаха да не са дава флуорно мляко на децата в ДГ, т.к. и във водата за битови нужди се влага доп. флуор. Имам познати мами от Варна с белези на зъбите от пренасищане. Мъжът ми и той има такива петънца, от Бургас е. Обеца ми е на ухото.
Вчера на скайпа свекито ми показва, че била купила на Стефан паста Ненедент за деца над 4 г с малинов? вкус. Нали я чакам за празниците тук и съм я затрупала с поръчки. В Ирландия има хомеопатично дружество, има и аптеки, но примерно общодостъпните продукти на Boiron не се продават/внасят. Върнах я да заменя пастата с такава под 4 г и да е без флуор. Поспорихме на колко години бил Стефан, а аз държа да се мие с тази паста, т.к. той други не понася. Пък и е без флуор. Няма кариесче на зъбите, преди да тръгнем ходихме на преглед. Всеки сам си решава и си носи последствията.

Янче, приготвихте ли багажа? Искаме снимки с Ния в кабина на Виенското колело





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.04.11 14:25



Абе, аз знам ,4е това е много дискутирана тема през последните години, 4ета тук и там, все пак това е сравнително ново те4ение в май4инските форуми.

Нем, едно е да се добавя флуор в млякото и водата, нещо сьвсем друго е да го има в пастата за зьби, кьдето е коли4еството му е в норми. Затова и писах, 4е флуорьт, а и не само той, при прека4ване на една граница, може да стане и вреден.

Редактирано от -Randi- на 17.04.11 15:05.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.04.11 15:25



Ако го има в пастата за зъби + водата за пиене от чешмата (Варна) или минерална/изворна вода от туба (виж етикета) + (хапчета по препоръка за зъболекар) + флуорното мляко в ДГ (Варна) = доста над допустимите /уж/ граници. Кой следи колко вода/мляко/хапчета са изпити на ден? Никой.

Не зная колко е "ново" това течение, със сигурност от преди раждането на Стефан /5 1/2 г/ го знам. Под "ново" разбирам последната 1-2 г.

Има анкета е Капитал: Колко често посещавате музеи и галерии в България?





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.04.11 16:40



Така сумирано е много, но колко от тях са факт? В края на краищата млякото в ДГ флуорирано ли е ?
Току-що погледнах бутилката минерална вода у нас, няма флуор. За 4ешмяната не зная, нямам представа.
Всеки си преценява колко и какво да дава, аз писах най-ве4е за флуора в детските пасти, оттам нататьк трябва да се прецени каква е дневната доза на флуор за едно дете, за да се направи равносметка дали флуорьт е в пове4е или не.

Редактирано от -Randi- на 17.04.11 16:41.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.04.11 18:12



Ооо непременно. Багажа не съм го и почвала, но на преден план е рожденият й ден, та като отмине ще почвам и багажерийте





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.04.11 19:33



Ох, и мен ме чака РД на Ники + годишнина от сватбата + гости от БГ 6 бр. + Стефан е във ваканция 2 седмици = яко тичане и нерви





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.04.11 21:24



Относно статията...ми не се учудвам , ама въобще!
Сравненията на нашите с чужбинските галерии и музеи...не ми се коментира. При
чината не е само в начина на предлагане на нещото или информацията за него. Да, до голяма степен зависи и от дизайнерите, но в бг те са много малко като фирми, занимаващи се с "обзавеждане" на музеи и затова в повечето случай изглеждат еднотипно.
Друга причина е и закостенелите мисления на хора, отдавна прехвърлили пенсия, които продължават на векуват на местенцата си! А и дъщо порочната практика да се излагат копия, вместо оригинали!

Повсеместно! или пък така омразните ми макро фотографии...
Надявам се след време нещата лека полека да се попроменят.
В Банята, където се надявам да се премести и нашят музей преди да се пенсионирам сега тече изложба на АЛФа банк "Парите говорят". Някой ходи ли да я види? Аз не успях заради варицелата, но в деня на откриването имаше около 20 млади хора, които подреждаха и ангажираха..подозирам, че е станала хубава изложба.
А вие ходихте ли да видите мечките на площад Св. Неделя? Прекрасни са!

Редактирано от dessbess на 17.04.11 21:26.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.04.11 00:33



Дойдоха ми формичките за курабии - голям заек и по-малко пиленце.

Дайте някоя речептичка за великденски курабийки?
Купих си и от тези за декорацията, но сладкарска боя не взех, нещо ми се досвиди.. Сега даже ме е яд.
Алабалке, според теб как ще стане по ефектно с боя или с белтък. то е ясно как де, оф много ме е яд...
А, и ако ги направя във вторник или сряда до неделя нищо им няма, нали?
Ето я декорацията:




Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.04.11 01:07



за Великденски сладки. От теб показаните такива имам на Др.Йоткер. Малко зор в началото, но съм ги ползвала само за надписи. Все още за украса не ми се е налагало.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 08:44



Ние една вечер късно минахме и не им отделихме достатъчно време. Но съм решила да заведа Боби (дени ходи с приятелки да ги види)



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 08:48



А да питам нещо? Вие на Ния правихте ли Европ. здр. осигур. карта? Боби има, ние с Иво си правим в неговата работа, но за Дени ще трябва да вися май в касата по опашки. И се чудя какво да правя.

Още повече, че срока за изваждане е месец и ако не се организирам днес, утре няма да има после за какво. Има и някаква бърза поръчка. Въобще трябва да се задействам.....



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.04.11 09:07



Това със здравните карти не отпадна ли като изискване?
Във Варна съм виждала на няколко места (напр. едно фото), където има надпис "Тук може да си направите европейска здравна карта) - предполагам има някой, който да чака на опашка вместо нас

. Може и в София да има...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 09:12



Не сме правили нищо такова ..........





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 09:18



Добре де тази карта се вади като гаранция, че човека е с непрекъснато здравноосигурителни вноски и има право на лечение в страни от ЕС. Защо да важи за деца, като те са си здравно осигурени по дефоулт за тях не е съвсем нужно според мен, виж за възрастен да. Ния има само здравноосигурителна книжка, тази тъмно синята попълнена от педито .... нямаме един месец за издаването й и да се надяваме, че няма да имам енужда от нея





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 09:21



Друг вариант при спешно пътуване е човекът да си извади не карта, а временно удостоверение от районната здравна каса по местоживеене. То също удостоверява, че гражданинът си плаща вноските и има право на безплатно лечение в ЕС. Срокът му обаче е 2 месеца, а не 1 година, както на картата.
Иначе експресният вариянт за вадене на картата бил 12лв, иначе подаваш заявление за дете се прилага и акта за раждане, документи на двамата родителя и номера на задграничният паспорт .... бланките били по 12ст. и след подаване получаваш номерче с което след 2 седмици отиваш и си взимаш картата .....



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 10:01



не е задължително, но ние винаги си правим като пътуваме някъде. Знае ли човек какво може да го сполети да чукам на дърво



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 10:02



и аз се чудя дали да не рискувам за Дени,





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 10:03



мерси, аз сега ще се поразровя да видя какво пише



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.04.11 10:15



При нас се оказва лесно, тъй като Дени има лична карта. Даже тук до офиса ми близо е 22 п-ка и ще отидем на направим



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано18.04.11 10:44



Тази безплатна медицинска помощ по мои наблюдения е изключително трудна за получаване. Говоря за Испания разбира се, но мисля, че в повечето страни е така. За да се уредиш за безплатната здравна помощ, която ти се полага, понеже редовно си плащаш здравните осигуровки, трябва да пишеш час месеци предварително. Ако стане нещо (не дай Боже) и трява да се види лекар от днес за утре, се ходи на частно. Частниците също могат да са "безплатни", но ако имаш здравна застраховка.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 10:45



Добре какво означава това, недай си Боже ако се наложи спешно без тази кар та няма да я прегледат, т.е. безплатно ли?



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.04.11 11:07



На скоро говорих с един познат, който ходил лятото в Италия с детето си. На втория ден детето се разболяло - пневмония. Водили го в италианска болница, прегледали го, дали му някакви антибиотици, държали ги не знам колко часа в интензивното, докато детето свали температурата. След 2 дни ходили на контролен преглед. Нищо не платил, нито прегледа, нито лекарствата. Не каза да е показвал някакви здравни карти.
Предполагам зависи от здравната система на държавата.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 11:09



Аз предполагам, че тези карти са задължителни за възрастни, децата не би трябвало да ги носят, за да получат безплатни прегледи или лечения. Никой не плаща отдално на децата осигуровки .... знам ли по пътя на логиката де



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано18.04.11 11:23



Яне, не знам какво да ти кажа, явно наистина зависи от страната. Ние сме водили Тоби по спешност и в държавна болница (в частна е ясно, че се плаща), пак трябваше да платим, но не се сещам защо точно, може би на нас са ни липсвали някакви документи.
Абе ти ако ще си по-спокойно извадете го това нещо, пък ние ще стискаме палци да не се налага да го ползвате





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.04.11 11:30



Яни, за спешните в Германия и Австрия трябва Европейска здравна карта поне на единият родител, най-добре и за малката. Със сигурност няма да ви оставят на улицата, ако детето е мнооого болно, но ще ви заринат с формуляри и не се знае дали няма да претупат нещо. Тук са буквоядци - ако папирите са ти наред, няма проблеми, иначе се започва едно бучене, мотане...Имате време - най-добре и извади. Кога ще пътувате всъщност?





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 11:42



5 май





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 11:43



Мда то да не се налага .......

ще го мислиме, за 5 дена айде сега



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано18.04.11 12:50



Направи й здравна застраховка. Тя (зависи от покритието) покрива лекарства, лечение, вкл. и транспорт до Б-я. Питай, все пак, но моят опит с бюрокрациите показва, че е по-лесно да комуникираш през застрахователя. А и е ок. 1лв. на ден.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.04.11 12:53



Сега за пръв път чувам за ЕЗОК-а ... досега 3 пъти излизаме с нея за Гърция за по седмица и не съм правила нищо ... ще го мислиме





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.04.11 12:58



Никола и Стефан имат здравни карти. В 22 п-ка ги правих. Паспорт на детето, копие от акта за раждане, снимка и попълнена бланка. За 2 седмици са готови. Нямаше опашки. Но задължително всички си имаме карти.
Иначе при всяко пътуване си правим в Алианц застраховка.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано18.04.11 18:37



При нас на 01/05 е деня на майката. Получих си картичката предварително, тъй като градината е във ваканция следващите две седмици. В картичката има написано стихче, снощи Тоби ме изненада като ми го изрецитира... За първи път го чувам да казва стихче. Толкова беше сладък, така артистично го каза...

Направо се разтопих...
Днес ги закарах на летището, ще са в Холандия за празниците, другия четвъртък се прибират, още снощи ми стана мъчно



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.04.11 23:11



десита, виж тези - на мен лично най-голям кеф ми беше да правя тези с шоколадовия контур и белтъка :))) и бяха най-вкусни
а от оцветителя белтъка се втечнява...





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.04.11 23:18



вадих такива карти от ПТ когато се прибирахме тук, за да мога да ползвам лекар тук за всички нас





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано19.04.11 08:38



след първите ден, два ще ти е пусто и ще се чудиш сигурно какво да правиш. После дано успееш да се насладиш на почивката





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.11 11:36



Днес ги закарах на летището

виж колко готино звучи...
наслади се на почивката - почети книжки - ще имаш достатъчно време



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.04.11 11:44



С белтък е много ефектно. А с тези ще стане по-шаренко, така че съм за захарната глазура за Великден. Нищо им няма, някой модели колкото повече стоят толкова по-омекват.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано19.04.11 11:45



Аз - срам, не срам - ще си призная, че си мечтая Яна да отиде някъде за два дни, за да мога поне да се наспя

. Но тя отказва да се отдели от мен, иска да ходим двете навсякъде. Така ходихме заедно на родителска среща, на една презентация, на детска йога, на шопинг..... И сега довечера е поканена на рожден ден, мислях да иде само с баща си, аз да имам поне два свободни часа - но не, и аз да съм ходила, иначе и тя нямало да иде! Не че не мога да я оставя и да изляза, но ще има да се реве половин ден след това. Сутрин, ако не я събудя преди да изляза, плаче, че не ме е гушнала и се налага да идват до офиса да се сбогуваме . Вече започвам да се плаша (нервирането почти ми мина).



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: incendio]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано19.04.11 12:00



О, съвсем друго нещо си е с кола

Ще видим дали ще се сдухам много докато го няма Тоби, или ще съм ок.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано19.04.11 12:48



аз с порасналите деца да кажа само, че всичко е до време

.

Ние пък с Боби в неделя само двамата такава хубава разходка си направихме. Ходихме в зоопарка, возих го в метрото до последната спирка и после обратно, возих го на автобус по дълъг маршрут, два часа в зоото, въпреки, че аз премръзнах.. Много ми беше хубаво



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано19.04.11 13:15



Ех. Кога и аз ще дочакам? Засега никъде не мога да мръдна без Никола. Залепен. Само един път в месеца ми се отваря дупка да излизам вечер на кръчма с аверки. Кокошинка.

Тези

са много интересни. Жалко, че не мога да заведа децата.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.04.11 13:23



Ох аз обожавам женските разходки и приказки с Ния .... само като й кажа айде навън по женски и тя цъфти .... Вече са си големки и стават за компания. Ние в неделя с нея ходихме на обяд на по пица, после купихме билети за Рио и понеже имаше време се заиграхме в игралната зала ....



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.04.11 13:29



До кога са там мечките? Едва сега го научих това...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано19.04.11 14:28



Декс, мисля, че сте сменили ролите вие двечките. Крайно време е да се поставиш граница кой е майката и кое детето и всеки да си знае отговорностите





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано19.04.11 14:30



Май до 07.05 - много ми харесаха и на мен





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.11 16:55



хахаха - аз днес водих Лора на зъболекар и я качих на всики възможни превозни средства - е умря си от кеф детето да се вози с други хора и на влакче и автобусчче с тиранти





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: Nasinda]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.11 17:01



до 11 май - ето и





Тема голяма драманови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.11 17:40



мацки, вярвате или не, обае от градината на бухтата ме помолиха да се погрижа за костюмите за тържеството за 24май на тяхната група


няма да ви казвам, е чИнето ми дрънна в земята - обаче хората незнайно защо са останали с убеждението, че имам вълшебна пръчица и мога да измагьосам тутакси 4 пилета, 4 патета, 1 петел и 1 кокошка ама да били еднакви моето щяло да е пате

и от къде да му се невиди да ги измисля... 10 костюма

ако някой случайно има за подаряване промишлени колиества от жълт плат - моля да си каже
помагайте с идеи мОООлЯ!!!!!!!!!!!




Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано19.04.11 17:54



Уф, бе, Инсе, притесних се като видях заглавието...
Не че драмата е малка де...
За идеи освен да се поровиш в интернет, друго не мога да те посъветвам.



Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.04.11 18:02



Аз да кажа, пък - веднага отказвай!!! Моята майка все така я караха да прави костюми, табла, коронки и пр. Предложи да направиш максимум коронки и толкоз. Майка ми работеше и по цяла нощ правеше въпросните задачи. После нито една майка не й е благодарила, само учителките. Но с мен никога не са се държали по-добре заради това. Имаха си фаворитки и ако междувременно някой костюм се е зацапал или закъсал от репетицията, си ги слагаха на тях, не на мен. Така че, Инсе, пази си съня и им тегли една майна. Ама веднага. Възмутена съм, че могат така да те експлоатират. Ще кажеш другите майки, освен дето не са талантливи (каквато съм и аз), са много по-натоварени от теб. Като си помисля, майка ми я товареха, защото била в майчинство. Винаги ми е било мъчно за нея. Ама тя не можеше да откаже и учителките се възползваха.
А за Лора на стола мога и аз да свидетелствам. Току-що прясна прясна снимка видях при зъболекарката. Много е готина, седнала сама на стола! Страшно безстрашна!!!





Тема Re: голяма драманови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.11 19:33



ох... ще гледам да измисля нещо малко и лесно - намерих идеи за "last minute costume" - изглеждат много лесни и бързи - зная, че едната от майките в нашата група е шивачка и ще й потърся контакт за помощ...

а за Лора - ооххх - аз много внимателно я подготвих - отворих снимките на Яна във фейса и й показах цялата рода на др. Манева





Тема Какво става в тая Варна?нови [re: jana]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано19.04.11 20:40



Абе, хора, какви са тия лекари - двама души за един ден убиват? Чак се плаша. А специално Св. Анна вече ми е в черната хроника... ужасно!!!





Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.04.11 21:12



Ха ха хаа и ние бяхме осветлени днес от храбростта на Лорката, майка я показваше на Ния докато нашта бършеше сълзите си на стола .... смяла се е почти през цялото време, поне се е забавлявало детето


Иначе има готови костюми ама са си пари защо не кажеш на госпожите да си купи всеки родител на детето, какво теб ще ангажират



Тема Re: голяма драманови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.11 22:40



как няма да е нахилена, като не знае за какво точно иде реч

освен това то не беше возене нагоре-надолу със "самолетния" стол

Това с костюмите е невъзможно на село - повечето родители едва ли са виждали такова нещо, а и не вярвам да могат да си го позволят... нито пък знаят, или биха пътували толкова, за да търсят...
Яне, там действителността е съвсем различна от софийската - за някои неща е за по-добро, но за други е за по-лошо... стандарта на онези хорица е просто за съжаление... аз от 2г. търся спонсори за какво ли не, защото гадовете от община Родопи се чудят как да откраднат повече за сметка на училищата и градините в селата... за смяната на дограмата каква драма стана - ако си гледала господари на ефира преди 2-3 седмици даваха репортаж за нашата градина... пълно безумие е... с очите си съм виждала как лелите купуват препарати от собствените си мизерни заплати, за да има с какво да чистят... ох - много е дълго...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.04.11 23:09



Мерси за показаните красоти и съвети!
Днес ходих до магазина на ул. Три уши и твърдо реших, че следващото нещо, което ще науча, ще е да правя торти!


Досега през живота си не съм правила нищо сложно, но така се запалих, че направооо. Първо обаче ще трябва доста да попрочета, защото нищо не отбирам от фондани, глазури и т.н....а много ми се иска да мога де. Усещам го!
Утре ще правя с белтъчената глазура, нещо нямам много време, а тя е изпипана. Купих си и разни тревички, точки, всякакви джунджурийки. Искам да ги направя весели, за да почерпя дечурлигата на почивката, също и великденското козуначено агне. Дано ми стигнат силиците...и възможностите.
А четох и за някаква желтъчена глазура...тя става ли за моя въпрос?



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.04.11 23:11



Мечките са там до 9 май.
В четвъртък ще ходя на бач с Ани и ще й ги покажа.
Мнооого са готини тия мечки, иска ми се да си стоят там постоянно!





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.04.11 23:13



Бравос!


Ани много обича да разговаря по рейсовете, когато се возим.
понякога е толкова разточително сладкодумна...че ми призлява. Избира си някой от пътуващите и му казва всичко, АМА ВСИЧКО!



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано20.04.11 00:03



Хахаха, Дес, няма нищо по-лесно от направата на торта с айсинг. Хем красиво, хем вкусно. От януари досега направих няколко с повод и без повод, сега за Великден и РД на Ники също ще правя. Голям фен станах на продуктите на Др. Йоткер, всичко на тази марка за печене е супер.
Аз правя една торта за 2 дена. Първият пека блатовете, сиропирам ги и мажа с крем. Слагам за 2-3 часа в хладилника. После замазвам с маслен крем да стегне тортата и да придобие правилна форма /замазвам я дупчица, я друг дефект/ и пак в хладилника цяла нощ. На другият ден покривам с айсинг и украсявам.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.11 00:14



Браво на теб!
Аз имам рожден ден след 3 седмици и много ми се ще да метна една!


Но съм супер боса, дори не знам термините. Сега този айсинг, днес го видях в магазина фондан ли е, или фондан е нещо съвършено друго?



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано20.04.11 00:33



Влизаш в

в Готварски рецепти в съседният форум и четеш. Това като за начало. Аз около Нова година бях там . При нас всичко се продава на части в магазина, голям кеф.
Айсинг е готово покритие. Има го и направо на руло направено, адски удобно.
Това е захарно тесто, разточено до 5 мм. С него правиш покритието на тортата. Ако искаш друг цвят си купуваш спец бои и с това от кутията размесваш и си правиш цвят. В съседният форум има рецепти как се прави такова тесто, но си е зор и време.
А другата ми любима марка е тази . Готови смеси за блатове, кремчета за пълнеж, украса.....ммммм, вкусно.
Bookmarks на браузъра ми е пълен със сайтове за торти, мъфини, декорация...Един път запалиш ли се, няма отърване, ей.

Редактирано от нeмиpницa на 20.04.11 00:36.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.11 01:11



Дойде ред и на поредния ремонт в нашта къща. Този път цапането ще е яко - врати, латекс, нова детска...


Отделно ще местим нашта стая в по-малката, а голямата ще е детска, значи и настилки....
Вчера поръчахме вратите, успях да се наложа, доволна съм!
За детската мислех да поръчвам на майстор, но се отказах. Онзи ден бяхме в шоурума на Догташ и просто от раз видях стаята! Много ми хареса, чисто бяла...значи после ще си експериментирам колкото си искам с джвъчките. Фирмата отдавна ми я препоръча Ася, имат и 7 години гаранция. За първи път през живота си харесах нещо момчешко, както се изразява Ани. Вижте стаята - кораб...просто мечта, не само за момчета, а и за мен дори...


ето я корабната


и нашата






Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.11 01:14



Непременно ще поровя! Мерси!


Бе, и аз подозирам, че ще залитна натам, просто го усещам.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.04.11 09:00



Колко му трябва на едно дете. Сега Борис ме ръчка да ходим до Враца с влака



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.04.11 09:00







Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.04.11 09:01



маааали





Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.04.11 09:03



и много тъжно





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.04.11 09:05



много е сладка, кукленска. А става и за млади дами

При нас беше много трудно с детската. Две разнополови деца, с голяма разлика и продълговата стая. Ако беше по-голяма и по квадратна щях и аз да им купя от тези две различни и да си пуснат в стаята един диагонал

Ние сме сега на тема баня. Но аз за разлика от теб направих някои компромиси, но за едно шоколодаво кафяво няма да отстъпя, още повече, че за мъжа ми всички нюанси на кафявото е все кафявоА за мен нюансът е ВАЖЕН

Редактирано от galia71 на 20.04.11 09:09.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.04.11 09:06



Ммммм, невероятни идеи! Детската-кораб е страхотна, и аз бих живяла в нея



А като цени как са? Харесаха ми някои неща за хола




Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.04.11 09:08



Оле ужас





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: tani4ka]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.11 09:13



Не мога да преценя скъпо ли е или не. Но на живво са още по-хубави и издържани!
Имат шоурум на околовръстното до бул. България. Дадоха ни и каталог, доста е дебел.
Примерно нашата стая: легло персон и половина, плюс допълнително легло отдолу под него, стойка за балдахина(майка ми държи на него), бюрото с надстройката(уникално изглеждат), скрина с надстройката огледало и високия комод с етажерките излизат към 2300 лв, до края на Април има 10 процента отстъпка.
Гардероба засега няма да ги взимаме, защото имаме, и нощното шкафче, въпреки че е добре всичко наведнъж..


но определно на живо изглеждат много пипнати.
Има и страхотни момчешки стаи на футболна тематика.



Тема Re: голяма драманови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.11 09:18



Ми дай да помагаме, и ти от своя страна разпределяй и айде. Само, че аз не мога да шия изобщо.


Стана ми много тъжно...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.04.11 09:23



и на Ферари





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано20.04.11 10:31



Дес, коя спалня сте си харесали, ако не е тайна? На мен определено ми е тръпка интериорния дизиайн, макар че нямам никакви заложби



ПС: В една от спалните, ИДЕА, има същата картина, каквато имам у нас в хола - от ИКЕА

Редактирано от flor4eee на 20.04.11 10:34.



Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.04.11 11:30



Инсе, тия не са добре - кажи им го. Ти си човек с две деца, мъж, идват празници, а времето до 24 не е кой знае колко много. Изпринтирай им там каквото си намерила като идеи и кажи, че ще направиш примерно 2-3 костюма, а за останалото те да се оправят.
Че следващия път може да ти дадат водопроводния ключ и да те пуснат да им оправяш крановете?! който иска пилета - да си ги облича...




п.п. моят опит от такива инициативи е много гаден - първо ти се гърчиш, а после поне половината родители започват да мърморят зад гърба ти "ама какви са тия неща, тая у ред ли е, аз моето дете така няма да облека"...Абсурд е да угодиш на майките на 4 пилета, 4 патета, 1 петел и 1 кокошка. Абсурд.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.04.11 11:33



Боже, флорче,ако има някой да ми отнесе мъжът и детето на някъде за седмица ще го позлатя просто! Колкото и да си ги обичам и двамата имам страшно много "момински" неща, които ми се иска да направя. Най-малкото да лежа до 1 ч. и да ям в кревата

...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано20.04.11 11:37



Аз винаги съм казвала, че имам нужда от едноседмична почивка един път годишно





Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано20.04.11 11:40



Е... защо на теб са дали поръчката при наличието на мама шивачка?



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.11 12:15



Secret garden

В шоурума има повече стаи. Имаше и една много весела, в бежово и циклама, ама след 2-3 години...., а и на бяло отиват повече цветове като финтифлюшки.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано20.04.11 12:33



И аз така, най-сложното ми е тортата с еклери на малкия за РД във формата на мече :))) ЧЕ и отпуск един ден си взех. Ходила съм в този магазин, но там първо е много скъпо, второ не получих никакво отношение от продавачката... Тогава търсех уред за махане на костилки и ми предложиха неква супер джаджа за 30лв, после си купих обикновенна джиджавка от пазара за 3лв.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано20.04.11 12:35



За Ани разбрах, аз мислех, че и за вас ще поръчвата спалня, за нея питах





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.11 12:54



Е, имаме си, ако от мен зависеше...ама пари нет!





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.04.11 12:59



Аз да споделя моя не много добър опит. Ние купихме Лимит тази със зеления тапет отзад, че не мога да намеря друга картинка.



Уж немска, уж да е по-качествена. По опаковка, окомплектовка и схеми всичко на 6. Гардеробът е пдч, няма проблем. Но самата спалня и шкафчета са облепени с някакво фолио, което изглежда красиво, стабилно, а така се драска. Едното нощно шкафче е станало на г.з дето Иво си държи лаптопа. И много ме е яд. А визия има , и цена също



Тема Re: голяма драманови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.11 13:33



тя ходи на работа, а аз съм в къщи - за тях явно гледането на детее песен



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.04.11 13:53



Галка, а гаранция нямате ли? Аз на твое място веднага бих рекламирала нещата. Не е нормално мебелно фолио да е толкова "чувствително" възможно е да има някакво несъответствие точно на тази партида.
При положение, че мебелите са внесени от немски производител и дистрибутирани можеш да си сигурна, че 2-годишната им гаранция е валидна.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.04.11 14:46



Дес, много добьр избор, отделно бялото сьздава усещане за просторност и лесно се сь4етава с други цветове.

"Но аз за разлика от теб направих някои компромиси, но за едно шоколодаво кафяво няма да отстъпя, още повече, че за мъжа ми всички нюанси на кафявото е все кафявоА за мен нюансът е ВАЖЕН"

Галя, ей това ми зву4и толкова познато. Мьжката половина не долавя именно нюансите. С Половинков колко сме спорили за цветове...., за мен едно сиво може да зеленее например, той оба4е не го вижда, тези подробности му убягват.



Тема Re: голяма драманови [re: surfline]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.04.11 14:50



Явно си мислят, 4е жените в май4инство се 4удят какво да правят всеки ден. За пореден пьт се уверявам колко се подценява кроя4еския и шива4еския труд, отделно да се измисли и дизайна... И аз не бих се наела да "произведа" толкова нещо за толкова кратко време, макар и да имам опита. Идеята на Цветето за няколко пилешки коронки ми хареса, струва ми се по-реална като зада4а за изпьлнение.

Редактирано от -Randi- на 20.04.11 14:52.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.04.11 14:59



ОООО, благодаря, че ме подсещаш. Ще намеря гар. карта да прочета, но като знам пък тук как уважават гаранциите

Шкафчето на Иво се изтри дето си подпира, ръката за да работи на лаптопа. Само от триенето с кожата на ръката.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.04.11 15:03



тук в офиса гледахме с колеги едни червени латекси. Едните избиват на оранжево, други на розово-лилаво, но за тях беше всичко червено


Така, че проблемът не е при нас жените.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.04.11 15:12



достатъчна ти е касовата бележка или друг документ, удостоверяващ покупката на стаката, както и да сте я купили в качеството ви на физически лица-потребители, а не като фирма.



Тема Re: голяма драманови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.11 17:56



има и хубави страни... най-важното, че децата дишат кислород

и в групата на Лора са 10 деца (по списък 12, но 2 са болнавички и не ходят), а не 30 излизат всеки ден, когато Т е над 10гр.С и не вали... имат доста странични дейности и т.нт... ако оправят и материалната база, ще е идеално, но за съжаление от най-ниското до най-високото ниво в администрацията крадат като за последно...



Тема Re: голяма драманови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.11 17:58



дезайна го измислих - остава да закупя материалите... но се чудя от къде - нямам намерение да фалирам заради градината...
ще драсна моделите и ще ви ги пусна...





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.11 18:00



миналата година свекърва ми ми показа как се махат костилки с голяма безопасна игла - уредите паста да ядат - перфектно се изваждат с минимална загуба на плод и сок, и почти без пръскане настрани - с "уреда" си е жива мъка





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.11 18:01



хахаха - мисля, че до пловдив ще му е по-интересно с новите влакчета





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.11 18:04



наслаждавай се тогава

а останалите ще ти завиждаме не-дотам благородно



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.11 18:07



кораба е жестока стая... без думи... и вашата е супер


късмет с майсторите



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.11 23:10



С две ръце за цирк Балкански! Много ми хареса и на таткото на Ани също, тя освен да беснее и танцува и да се хили истерично на клоуните нещо не беше много запленена. Стана ми малко мъчно, че залата беше наполовина пълна...
Бели лъвове, световни рекорди от Гинес...супер беше!


Определено след варицелената отпуска а и по принцип имах нужда от цирк!



Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано21.04.11 08:44



Пускай ги непременно, много ми е интересно да видя. Аз съм ужасно скарана с всякаква ръчна работа, макар навремето да изкарах един курс по шеф и кройка (но той нищо не промени - уви!

). Такава задача за мен е немислима, освен това не разбирам как може да възлагат на един човек всичко това, но явно нещата наистина са различни на село....
Последно като купувах плата на Яна за полата на принцеса Бел, метъра на това жълто беше 22 лева . Нямаше голямо разнообразие на жълти платове, да не кажа, че нямаше никакви други, а магазинът беше доста голям и само за платове.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано21.04.11 09:41



И баща ми съм гледала така красиво ги маха, аз не мога....а имам една рецепта за една вкусотий с вишни и тази година ще дебна пак да си сложа със захар във фризера. С уреда си го мога аз.





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано21.04.11 09:45



Илина ходи и също е много доволна. Гледам, че май месец ще идва в Младост...но просто не виждам как да задържа Насето повече от 10мин. на едно място... Онзи ден отидохме да гледаме състезание на каката, е пощуряха с племеницата...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 09:54



и без това не е ходил още в Пловдив





Тема Re: голяма драманови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 09:56



има едни магазини дето продават платовете на килограм. Имаше преди на Дондуков





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 10:18



ще го заведа и моите. Преди две години ги водих и всикчки се забавлявахме



Тема Re: голяма драманови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.04.11 10:42



минавам на друг вариант - ще търся готови дамски поло-блузки - 4 жълти за пилетата и 4 оранжеви за патетата... 2 бели за петела и кокошката...
за момченцата ще нанижа ластик на долния подгъв, за да станат като шорти на принц

, а за момиченцата ще направя коланчета с панделки и ще надипля тюл отдолу за да бухме (ако не намеря евтин тюл, ще купя някое перде с дефекти и ще използвам него)
на петела и кокошката ще направя по една силно надиплена червена (дано свеки има някое изоснанало парче червен плат) престилчица - на петела ще е вързана на врата (като жабо), а на кокошката на кръста...
всички ще имат коронки със съответния модел чофка от картон (първоначалната ми идея беше за момченцата да са шапки, но белите детски шапки са по 12лв. бр. - така че, няма да стане)
ще предупредя майките на пилетата да обуят червен чорапогащник на отрочетата си, а майките на патетата оранжев...
и ако ми остане време ще направя "крачета" които да се слагат в/у обувките и да изглеждат като на пилета и патета...

сега се опитвам да измисля как да сътворя опашка на петела, която да не пречи на детето и да стои стабилно
ако пък случайно след всичко това ми се дават още пари и имам някакво време, може да потърся пера и да бодна тук-там за оперение, но едва ли...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.04.11 10:46



и аз мисля да заведа Лора през май когато е в Младост... дано да й хареса и да е топло





Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано21.04.11 10:54



За опашката на петела можеш да използваш някакви шарени шалчета. колкото по-лека материя са и по-тънки, толкова по добре ще се веят.

Друг вариант - кола. Колосани ще седят със сигурност, но нямам как хем да стърчи нещо на задника, хем да е удобно.



Другите идеи звучат супер.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано21.04.11 10:58



Ох, не ми говори - моят мъж все още е убеден, че якето му е синьо, въпреки, че е антрацитено черно. Няма по-сляпо животно по отношение на цветовете от мъжа

.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано21.04.11 11:01



Да не говорим, че моят не познава (признава) други цветове освен черно, тъмно синьо, бежово и едва напоследък сиво

. На всичкото отгоре се опитва да ги налага и на другите членове на семейството



Тема Re: голяма драманови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:03



гениална си





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:04



хахахха



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано21.04.11 11:07



и онова мърляво зеленото - тук му казват НАТО-зелено





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:13



Хаха, и ние доста сме спорили това тъмно синьо ли е или черно

Последно се изцепи, че Тоби бил нарисувал нещо оранжево, което си беше розово отвсякъде. Ама и детето се върза, мани другото.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:26



а моят дори понякога си позволява да коментира стила ми на обличане



Аз харесвам по арт дрехи - лен, памук, къдри, цветенца, финтифлюшки, дантелки и т.н. Скоро си купих една зелена риза като туника на бели цветенца и коментарът беше, че все едно е от гардероба на баба му. Била олд фешън Не знам защо очаква, че ще тръгна по дънки и тениска, каквито носят младежите

Сутринта пък ме изкритикува, че съм цялата в черно. Но поне по отношение на черното ми пончо не смее да каже нищо, защото знае каква моя гордост е още повече, че сама го изплетох.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:26



много ми е грозен този цвят, а моят мъж мре за него





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано21.04.11 11:32



Ако говорите за този дето е тип каки и аз го харесвам





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:32



Гале, мъжа ти сигурно не забелязва, че модата се "върти", мине не мине малко време и се върне модата на 50-те, 60-те и пр.
Панталоните, които в момента се водят модерни, бяха модерни и когато бях на 12-13. Само се надявам модата на голите пъпове да не се върне скоро





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано21.04.11 11:33



Аз имам едни много сладки балерини - светло син сатен с панделки. Уникален чепик без да изглежда като за 3 годишни. Да казвам ли какво ми чуха ушите като ме видя за първи път с тях?!



Редактирано от surfline на 21.04.11 11:34.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано21.04.11 11:37



Вчера си купих една памучна риза, тип туника - лилава!

- нищо не каза, освен че май ми е малко широка, но вдигнатите нагоре вежди бяха много красноречиви . Не ми пречи - много ясно съм обяснила, че за дрехите не искам нито да коментира, нито да се бърка, а ако го попитам, то е не защото ме интересува или ще се съобразя, а за да поддържам разговора . Не му е приятно, но така стоят нещата - няма пълно щастие !



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано21.04.11 11:39



Ох, че са хубавииииии.... Мъжът ми смята такъв тип обувка за терлик, домашни пантофи, хич не ги харесва. Аз обаче си взех едни сладурски с животински муцунки и май се попречупи

.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано21.04.11 11:41



Хаха и аз имам едни обувки, дето мъж ми като ги види незнайно щото много се дразни. А откакто една жълта лимонада за него беше зелена не спорим за цветове :)



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано21.04.11 11:41





Редактирано от Solar Wind на 21.04.11 11:42.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:47



"а ако го попитам, то е не защото ме интересува или ще се съобразя, а за да поддържам разговора"

хахахаха, побърках се от смях с вас и тия мъже с техните цветове и вкусове



Сърфче, пантофките са страхотни!

Аз пък сякаш не помня да съм чувала отрицателен коментар по отношение на дрехи от бащата на Тоби... явно има някаква обратна зависимост между съвпадението на вкусовете и семейното щастие



Тема Сладко Пингвинче Иска да го Почешатнови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано21.04.11 11:48







Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:57



Мен ми е смешно, защото той като представител на зодия Водолей наистина е много напредничав по отношение на техника, коли, дизайн, модерно. Неща, за които на мен ми трябва време да започнат да ми харесват и си мисли, че е така и за дрехите





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:57



СТРАХОТНИ СА



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.04.11 11:57



Тази година викаш са се постарали, че миналите 2 нещо не бях очарована от представленията им





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:58



смяххххх



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.04.11 11:59



на моят не че му е неприятно, ама отбелязва понякога




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.