Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Бъдещи майки ноември 2007?!?  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано08.08.07 15:20



май сме само 2-3 като гледам
Дафна, Диана и аз

Как сте, има ли и други майчета?
Решихте ли къде ще раждате, какво казват докторите?

Да не стане с някои да раждаме на едно и също място и по едно и също време пък да се подминеме оффлайн в някой болншчен коридор и чак после в нета да го разберем





Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Misis Diana (непознат )
Публикувано08.08.07 16:11



Значи аз да кажа че термина ми е на 11.10. и сигурно ще родя малко по рано

но нищо де това нее проблем тъкмо ще ви пиша как е аз вече реших че ще раждам в Токуда ако има някой там да ми пише може да се видим



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано08.08.07 16:29



на мене термина ми официално е на 23.11. но го чакаме около 14.11
защото и върви с 2 г.с. напред а и аз си знам кога сме го спретнали...
насочила съмв се в Света София да раждам

Ако мами ,които скоро за раждали скоро там ще съм благодарна на всякакво "инфо от кухнята"



Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано08.08.07 23:42



И аз съм за октомври.


Термина ми е на 21.10, но щастливото събитие ще е по-рано, защото ще раждам секцио.



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Puzzle]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано09.08.07 10:07



Май октомврийките преобладаваме в темата за ноември

Ние сме за 19.10. , за сега съм се ориентирала към бившата Тина Киркова.

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."

Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор talyyy (непознат )
Публикувано09.08.07 10:57



здравейте и от мен


аз съм от "ноемврийките"-за 18.11 съм и най-вероятно съм към Шейново.
и аз вече нямам търпение и завиждам на октомврийките /благородно, де/



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор nixie (новак)
Публикувано09.08.07 14:16



Моят термин е на 22.11. и аз също ще раждам по-рано, но едва ли ще се засечем, защото ще съм във ВМИ- Пловдив..





Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано13.08.07 17:27



аз лично не познавам бременна ,кото да не прави ремонт, и аз не правя изключение
та да ви питам докъде сте с ремонта/освежаването на къщата?



Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор talyyy (непознат )
Публикувано14.08.07 09:33



нали казват, че жената като забременее и си прави по-уютно гнезденцето

-сигурно е затова така с ремонтите.а и по моите наблюдения, жените са инициаторките.



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано14.08.07 12:07



Опаа! Пак се разписвам



Засега датата за раждането е 07.11, в Св.София при Динчо Георгиев

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: talyyy]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано14.08.07 12:42



ахам...


наистина ми е мерак голям

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано14.08.07 14:42



Ние сме до никъде и май ще се изнасяме от нас. Ремонта не търпи отлагане, а с малкия и корема ми е невъзможно да го свършим бързо. Така, че за да е всичко ОК ще отидем за малко при нашите.
Иначе, докато бях самичка изтърпях смяна на дограма, изолация, къртене на стена, зидане на стена, поставяне на врата...мисля, че преизпълних плана за самотна майка.

Определено ми дойде повече и мисля, че е време мъжа да се включи

Но определено ремонтите по време на бременност са масово явление И миналия път правихме ремонт..вярно, освежителен, но пак си е ремонт. Изциклихме паркета, лакирахме го, латексирахме стените, боядисахме прозорците и вратите...всичко светеше

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано15.08.07 09:59



Здравейте!

Разписвам се и аз. Терминът ми е 24.11. Ще раждам живот и здраве в Св. Ана (Окръжна болница София). Засега се чувствам добре, само много ме мъчат киселините.

Поздрави на всички!



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Astarte]  
Автор Misis Diana (непознат )
Публикувано15.08.07 10:39



ХА, това скиселините ми е много познато само че моите вече преминаха, при мен бяха близо 2 месеца

но минават не се тревожи на мен ми казаха че бебока щял да има много коса ами то какво да се очаква на баща му му е толко гъста косата, че и най-силният дъжд не може да я намокри, стои под душа 10 мин. докато пропие вода през нея а пък моята е до кръста и не мога да се оправя с нея наистина изатова е винаги вързана абе ужас какво да ти кажа ще си имате много коса



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Misis Diana]  
Автор emii (мама на Бубка)
Публикувано15.08.07 20:38



От една настояща ноемврийска мама -леко добременяване,повече почивка,добро настроение и още малко търпение-3 месеца са още,ей сега ще минат като нищо!






Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор FLUKY ()
Публикувано16.08.07 02:56



Ние сме октомврийчета! Определени сме за Димитровден 26.10 но малка е вероятността да нацелим датата.
Ще раждам в Монтреал и доста се притеснявам. Друго си е на своя територия но все пак аз си го избрах така


Лошото е, че тук нямаш право да избираш как да родиш. Секцио се прави само в краен случай.
Успех и на останалите момичета!

The Devil wears Prada, so do I!

Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: FLUKY]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано16.08.07 14:10



Момичета...
все повече ми се затвърждава убеждението че напук на всичките приказки за лошото ни и неорганизирано здравеопазване май сме си направо супер тука в България....
Колкота майчета се обаждат от чужбинско все излиза че там лекарите си решават и хич не те питат, че никой не ни предлага тия всякакви изследвания, в някои страни дори нямаш право да те следи лекар асамо акушерка, коте тука е едва ли не немислимо...
Или там акушерките знаят и могат пове
че от тукашните доктори , пък докторите имат такъв авторитет че никой не смее да им изисканищо .. или тука всъщност сме си много добре...
Аз поне съм все по доволна. за едно 200лева които са си една пмииммална заплата почти ми поемат всичко следи ме лекар с 20 години не просто медицинска а болнична практика, пуска ми каквито изследвания сметне за необходимо....
нека кажем едно заслужено браво на докторите на които разчитаме за нашите "ембриончета" май са доста на ниво ммм



Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: FLUKY]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано16.08.07 14:11



Моя син е роден на тази дата но 2000г
терминът му беше на 29.

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано26.08.07 23:56



Здравейте, момичета!
Аз бях пускала такава темичка преди няколко месеца...
Моето бебче се очаква на 14 Ноември!!!

Едва ли ще се видим с някоя от вас, обаче, защото аз съм доста далечко - отвъд Океана...
Надявам се да си гушна рожбичката по-рано, изобщо не ми се чака още 2 месеца и половина...
Как върви вашата бременност??? Как се чувствате? Риткат ли много бебчетата???
Поздрави!

[urlhttp://thumb9.webshots.net/t/63/3/80/35/2009380350045475749SuwViy_th.jpg[/url]

Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Tina]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано27.08.07 10:52



ооох ритка не ами...(
и като си е харесало дясната половина от корема ми и това си е- корема ми е все на една страна


обаче още си повръщам направо откачам вече. не стига и това ами започнаха да ми се схнават разни мускули сутрин като се събудя, и е много болезнено

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано27.08.07 11:07



Привет и от мен!
Терминът ми е в края на ноември.
Живот и здраве, мисля да раждам пак в "Св. Анна" - София.
Поздрави и лека бременност на всички!






Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Marmelina]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано27.08.07 11:18



моя е на 23 официално но както сни върви с 10-12 дни напред аз си го чакам някъди около 14.11.

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор nel15 (непознат )
Публикувано11.09.07 08:35



17 ноември ми е термина вече ме побиват тръпки и почвам да се психясвам.Безпроблемно раждане на всички мами



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор nixie (новак)
Публикувано11.09.07 09:03



Хихии, много позната история..и ние сме така- все отдясно на корема. Аз пък напоследък получавам подготвителни контракции, пия магнерот и за съжаление вече не си позволявам да правя дълги преходи из града. Дори се притесних по едно време, че няма да успея да измътя бебчо до термина.



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Marmelina]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано11.09.07 21:57



Привет и от мене. Моят термин е на 24. ноември и аз също пак ще раждам в Окръжна (Св. Анна). Първият път родих 1 седмица след термина, да видим сега дали пак ще има забавяне.
Моята бебка ужасно се активира...Особено вечер като си легна. Усещането е наистина невероятно приятно.



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: nel15]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано11.09.07 22:56



Леко и безпроблемно и от мен



Да ви се оплача вече съм станала енциклопедия на "страничните ефекти" на бременността
последните седмица-две прибавих в колекцията схващане на мускулите на краката (много болииии) и изтръпване на ръцете
а от 2-3 дни и киселини имам... не че гаденето ми е минало де... сутрин гадене- вечер киселини
така ми се ражда че вече две не виждам само да не беше толкова рано за бебчо... това щеше да ми е цел номер едно в живота вече.. ама много е рано та засега си трая
а мъжа ми ме бъзика че понеже бебето чувало колко съм строга с баткото си наваксвало безнаказано, докато още можело

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано12.09.07 11:57



И при мен от няколко дена се появиха от тези киселини, които не са от храната....Снощи ставах три пъти да пия сода и няма оправия. Накрая съм заспала.

А на мен още не ми се ражда

Ако можеше още малко да си побременея...ама, няма...остава месец и половина и ще го вадят мъника.


бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема За киселините...нови [re: dafna]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано12.09.07 12:11



Момичета,на мен също ми излизаха киселини ,в последния месец особено спях седнала

... Помагаше ми Талцид и Кока Кола....ако искате опитайте,има облекчение.



Тема Re: За киселините...нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано12.09.07 12:18



Помня, че се спрягаше лекарство с Т...ще отида сега до аптеката да го купя. Мерси



бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: За киселините...нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор nikol82 (преносваща!)
Публикувано12.09.07 14:29



Аз почти през цялата бременност съм с киселини. И понеже лекарства гледам да не пия... ям сладолед. Пробвайте. Може и на вас да ви подейства. Е... не е кой знае какво "чудо" но за около два часа поне отшумяват. Най добре да е чисто сметанов или ванилов- плодови аромати да няма.
Другото ми спасение беше динята. Обаче с нея се оправям за около час и после май става по- зле. Честно казано, след цяло лято дини- сега вече не искам да помириша.
Айде- не ви остана много. Поздрави.



Тема Re: За киселините...нови [re: nikol82]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано12.09.07 20:15



аз имах безобразни киселини - Лора се роди с доста дълга коса... само ябълки ми помагаха - от пектина... мися, че в БГ продават и чист пектин, но не знам на прах ли е или на таблетки...

сладоледа също помага, но благадарение на него отидох да раждам 105 кг.





Тема Re: За киселините...нови [re: incendio]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано13.09.07 12:47



мерси много на всички - почвам да пробвам илачите наред


това което ми хрумна и праевх досега и горе -долу ми помага е да се наливам с вода нонстоп на глътки. не минават, но намаляват

Дафне ти явно си за началотона ноември и ще ме изпревариш- на мене цели 2 месеца ми остават.. а ако слушам докторите- дори повече
казваш че ще го вадят.. дата за секцио ли ти е определена вече,ммм късметлийка

да ви споделя в последно време от 00:30 по ТV здраве гледам един сериал за едно родилно отделение- дават по 5-6 различни раждания на серия. Отначало направо си мче беше шубе да гледам- то кръв то пъшкане.. но някак ме успокоява- виждаш различни случаи, виждаш лекарите кога какво предприемат и си съставяш някакаво мнение кое как трябва да бъде и какво да очакваш...
така от друга страна спя до 10-11 сутринта и почти проспивам най-гадните часове на сутрешното гадене даже.

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: За киселините...нови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано13.09.07 13:25



Да, засега датата е 2-ри ноември и дано малкото устиска до тогава



А тези серии и аз ги хващам, ама не ги гледам уж...така се разсънвам, че няма заспиване
Снощи пак го загледах и имаше едно малко негърче...ама, колкото котенце и толкова черничко. Толкова ме впечатли, че едвам заспах в 4.30ч. А пък и моят бебок само ме риташе и аз се опитвах да преценя колко точно е голям...съдейки по шутовете...и дали е колкото негърчето.
Ох, започва да ме обзема тихата лудост

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: За киселините...нови [re: dafna]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано13.09.07 13:31



и мене


а не е като да не знам че като родя ще е още по трудно, но точно сега с всички тези екстри, батко първокласник, ремонт с снъпътващия го хаос вкъщи...
не знам защо ми се иска утре да ми е термина вече..
явно съм се езчанчила и доли идеята от трън та на глог ми изглежда примамлива вече

стискам ти палчи всичко да мине леко и безаварийно на 2-ри.
на мене термина ми е на 23 но аз нещо съм си харесала 14 пък ще видим...

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: За киселините...нови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано13.09.07 13:52



Да ти кажа, честно, и на мен не ми се ражда още...поне декември да можеше...ама няма...
И моето юначе е "първокласник" в яслата, не живеем у нас, че избушихме къщата...зверски ремонт, мебели, поръчки...Някаква лудница си заформихме. И усещам как малкото ще цъфне точно по средата на тази лудница и ремонта ще се довършва зимата.


Но така е...татито го нямаше дълго време и силите не стигнаха за да довършвам сама. Издържах само изолацията, дограмата, изкъртването и иззиждането на една стена
Сега поне не се занимавам с майстори, че ми късат нервите! Имам чуството, че си е диагноза и не от всеки става класически майстор

ПП. А ти защо точно тази дата си фиксирала?

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: За киселините...нови [re: fascinating oceanid]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано13.09.07 16:54



хехехе... на мен термина ми беше на 15ти... аз си бях харесала 8ми...

Лора се роди на 26ти
какво да ти кажа за плановете... тоя горе се скъсва от смях като слуша за тях...



Тема Re: За киселините...нови [re: incendio]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано14.09.07 13:41



ами ... за датата.... сигурация е че малкия е "направен" на моя рожден ден, т.е. на 22.02. и 266дни смятано оттогава е 14.11.
иначе си е божа работа ама то не пречи ние да си смятаме за да не ни е скучно нали....
иначе като знам че еправен на моя ражден ден а официалния термин е на рождения ден на таткото сме си като куриоз на местна почва


Определено предпочитам да не им съвпадат рождените дни.
баткото е един ден преди дядо си и пак не е супер щото често се празнуват заедно и никой си няма само свой ден. сега ако второто пак е с някого....
нещо не ме кефи идеята...

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: За киселините...нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано16.09.07 10:30



Това за съвпаденията ми е много познато. Ние цялото семейство без дъщеря ни сме родени ноември и декември. Сега терминът ми е на моя имен ден 24. 11, а на 27.11. имам рожден ден. Направо горкият татко колко подаръци ще трябва да купува.

Дано бебока не нацели някой от моите празници. Да не говорим, че баща ми е на 4.11, свекърва ми на 13.11 ( и за техните рождени дни има реална опастност - все пак ще съм в деветия месец)



Тема Re: За киселините...нови [re: Astarte]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано16.09.07 13:06



хехехехе
ами вашия татко може направо да си тегли потребителкски кредит за подъръците всеки ноември и да си го изплаща през годината.. като сте все ноемврийчета...



Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: За киселините...нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано18.09.07 10:01



направо, а също и аз защото отй е роден на Бъдни вечер и освен всички коледни подаръци и на него за рождения ден... Добре че Люба е август!!! Днес съм на преглед и ще се отчета....





Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано23.09.07 14:03



Ще си правите ли изследвания за алергии към упойки?
Имам известни съмнения че при първото раждане когато ми сложиха пълна упойка по спешност е станал някакъв проблем с упойката и не съм могла да изляза от упойка. Три жени преди мене родиха- преместиха ги на носилка и ги изкараха от родилна зала май в предродилна или в коридора за наблюдение за половин един час.
А аз дойдох на себе си на магарето и то защото бяха пуснали вътре в родилна зала и мъжа ми и майка ми и те ме викаха по име. Бях покрита и с 2-3 одеала както си бях на магарето.
Като питах мойта гинеколожка тя каза че още било рано и че в края на осми месец можем да направим при това положение тестове в самото АГ за висчки упойко които ползват там.
Има и вариант да ходя в Клиниката по алергология и там да ми направят общ тест за упойки.
Чудя се кое е по-добре и дали трябва да чакам...може ли да ми се появи нова алергия до края на 8-ми месец и затова чакат или каква е причината да го отлага...и аз не знам...
Вие смятате ли да си правите такъв тест превантивно и кога?

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано23.09.07 17:00



Да, даа...сега октомври ще отида. И на мен ми казаха в 8-ми месец.
Само се чудя къде...при анестезиолога в болницата или някъде другаде...

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: dafna]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано23.09.07 19:32



и аз така... мойта дакторка иска да е при анестезиолозите там където ще раждам.... ама и аз се чудя...

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано23.09.07 23:51



Хей, момичета, какви са тия изследвания за алергии към упойките??? На мен не са ми правили такива със сина ми преди 4.5 години, само ме питаха дали съм алергична към някакви лекарства и толкова


Тогава ми дадоха някаква глупава упойка през системите дето не ми облекчаваше болката ни най-малко, а ми ме дрогираше между контракциите и соред лекарката ми и акушерката трябваше да си почивам между контракциите... Сега имам нова лекарка която се опитвам да убедя да ми направи цезарово, ама тук много се дърпат всички пускат да раждат нормално, освен ако няма усложнения, не дай си Боже, или някава много основателна причина(Плацента Превия, Брийч и подобни)
Имам въпрос към мамите, които имат вече дечица - как ви се мерят коремите - от 3 седмици коремът мие с 2 см по-голям отколкото трябжа да бъде, а с баткото си беше идеален за всяка седмица?
Е, аз имам и диабет, но пък не бях качила нищо за 3 седмици, пък бебока си расте и то явно доста бързо



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано24.09.07 09:18



Аз си правих с първата бременност. Ако сте от София най-добре е в алергологията на МА (поне мойта лекарка така ми препоръча). Прави се в началото на 9 месец - резултатите важат един месец. Но понеже първото ми раждане се разви доста бързо и анестезиологът дойде като бях вече в родилна зала сега се чудя дали да раждам въобще с упойка... Може би за всеки случай ще си направя - ако се наложи секцио например...

А налягане на очните дъна правихте ли и кога се правеше? Аз имам диоптър -2,5 на двете очи и първият път правих, сега без това е добре да отида на контролен преглед за лещите.



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Astarte]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано24.09.07 10:03



Този път няма да ходя на преглед на очите, защото пак ще съм секцио (заради първото раждане).
Иначе се прави също 8-ми месец. Общо взето всичко се прави след като си получиш обменната карта и си в 45дневният болничен.


Направи си изследването да не стане някоя беля с очите

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Tina]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано24.09.07 10:05



Коремът си ми расте уж нормално...теб кое те притеснява? Че имаш диабет и може да се отази на бебока ли? Мисля, че затова се пускат изследванията на кръвната захар...а бебока е добре да го видят на ехограф за да се види и колко околоплодни води имаш и така



бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: dafna]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано24.09.07 10:51



О, да няма да рискувам. Болничният ми е от 10 октомври, та ще имам задачки

. Иначе да се похваля, качила съм само 5 кг. бебето си отговаря на г.с, че се бях притеснила. Всички се чудят защо ми е толкова малък коремът. Пък аз си хапвам, е не да набивам яко, ама не се лишавам от нищо. Но ходя редовно на гимнастика и не спирам да ходя, сигурно е от това.



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Astarte]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано24.09.07 10:54



То и при мене не се предвиждаше упойка но нещата много бързо-буквално за секунди се объркаха, беше се заклещило дететнце и като ми натиснаха корема да му помогнат мая му затиснаха и пъпната връв и тоновете му почнаха много бързо да падат. вече ми бяха сложили местна упойка за форцепс и докато чакаха да подейства решиха малко да му помогнат дано ми се размине форцепса... е след помощта и думане можеше да става да чакат да ме хване местната и моментално ми сложиха пълна...
първия път изобщо не знаех и не се бях сетила за такова изследване но сега никак не ми се рескува. откакто родих първото съм станала мнооого предрпазлива и за себе си... така де кой ще го гледа ако заради някоя моя недомислича ми се случи нещо

страхотно шубе съм станала за такива неща

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Astarte]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано24.09.07 11:20



а аз съм качила вече 17


а не екато да се тъпча- даже не ми се дъбират по 3 яденета на ден... напарво не знам откъде ги качвам тези кг- от въздуха лиии

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано24.09.07 12:46



хаха..аз минавам 25

Къде сте тръгнали, бреее

М/у другото 5кг ми се виждат малко...даже на отслабване ми мяза. Имаше някъде, ама ме мързи да изровя, таблица за теглото. Нормалното е около 12кг с всичко- води, бебе, мастни тъкани, задържане на течности и т.н. Бяха изброени нещата.

Ама на мен явно ми е писано всеки път да заприличвам на топка. Ниска, кльощави крака и ръце, но пък корем и цици...дал Бог А уж не ям особено много...мисля си, че е на хормонална основа.

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано24.09.07 12:50



Този момент с предпазливостта го има и при мен. Откакто родих доста съм се кротнала и много неща, които бих направила преди, сега не бих. Просто се промених коренно.
Като знам, че някой зависи изцяло от мен и аз съм най-доброто за него ( с всичките ми недостатъци), гледната ми точка се обърна на 180 градуса.
Много от нещата, з акоито се бях заканила, че някой ден ще направя май ще си останат в мечтите ми


Та аз едно пътуване вече не смея да предприема, както преди.

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: dafna]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано24.09.07 12:52



и аз съм така- на корем и цици главно...ама докторката все ми се кара - с по 1-2кг на месец, не повече...трябвало да наддавам. а аз повръщах като за световно карах само на плодове ипрепечени филийки и пак бях качила 2,5 кг...
бях чела някъде че бременните им се забявяла перисталтиката иде факто много по-ефективно усвоявали това което ядат, така че и малко да ядем - явно хормоните колкото кажат- толкова... аз затова и много много не се връзвам. колкото толкова. данявам се като го кърмя после този бесен боксьор в корема ми да поотслабна.
на мой познат жената е била наддала 40 кг и ги е свалила за година и половина та ние ли... такива гаджета няма да ги свалим... айде де...



Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: dafna]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано07.10.07 22:59



Ами и аз да си кажа с малко закъснение - 17 кг съм си трупнала на "изстрадалата си снага" - горките ми крака са станали двойни, че са им доста килцата (аз стартирах от 71 кг), този път може и да ударя 100

Почти се търкалям - клатушкам се като пингвин
Как са ви коремите - моят е толкова ниско долу, че изглежда сякаш ще раждам следващата седмица, а ми остават още 5
Вече почти не мога да спя - гърбът ужасно ме боли и ръцете ми изтръпват постоянно, стажам по 2-3 пъти да пишкам през нощта - сутрин се чуствам по-изморена отколкото като си лягам бечер



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Tina]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано08.10.07 10:50



И моят корем е ниско


Засега поспивам нощно време. Е, ставам за по 2-3 часа, но пак е нищо. Единствено ми тежи, когато сменям позите за спане. Преди не ме болеше така, но сега бебока явно натиска нещо неподходящо.

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор chapchaps (член)
Публикувано08.10.07 18:14



За киселините почти нищо не помагаше, докато спрях да ям поне 2 -3 часа преди да легна. Спрях всичко киселинно - от доматите имах най-много! Ако ставахе много силни се предавах и дъвчех Стопацид - помага мигновено.
А иначе всички жени страдат от болки, изтръпване, подуване, схващане по време на бременността. Специализиран масаж помага при проблеми като болки в гърба и кръста, безсъние, главоболие и други оплаквания.
Аз лично съм се ориентирала към правене на специализирани масажи за бременни, но живея в Бургас, така, че няма да мога да помогна на много от вас.
Ако имате пояс от морето, може да го слагате на земята, да слагате корема вътре и да полежите така 5 минутки, облекчава. Но не стойте дълго, защото така се натоварва кръста.
Друг лек за болки в гърба и кръста е да легнете на една страна, възглавница под главата, корема и под горния крак, който е свит и издаден напред - той се подпира на възглавницата. Надявам се ясно ви стана, че хаотично го обясних. За крампите в прасците, на момемнта почти нищо не можете да направите, освен да опънете крака, да хванете пръстите на крака с ръка и да разтегнете към себе си - обратно на спиц.
И накрая тези, които вече имат дечица знаят, че всичко свършва на магарето, после вече вие сте на заден план и дори не сещате за неразположенията си, не им остава време и минават някак, без дори да разберете кога.





Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано30.10.07 08:49



Момичета, имам честта да ви съобщя, че вчера в 22,15 ч. Дафна роди своето второ момченце!


Дребосъка се казва Павел и е с мерки 3500/54 см., здраво и красиво бебе!
И той и Дафна са супер.
Повече инфо от първоизточника, като я изпишат

ДЕЯ 30.12.2004
ДИМИТЪР 17.06.2003

Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: iva78]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано30.10.07 09:13



Иве, много се радвам да те видя пак в клуба и то с толкова хубави новини



Да е живо и здраво бебче Павел! Много късмет в живота му пожелавам!
На мама Дафна - бързо възстановяване и я чакаме да разкаже за голямото събитие
Целувки, мило майче... вече на двама юнака



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: iva78]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано30.10.07 10:28



Страхотна новина! Добре дошъл на Павел!
Честито на цялото семейство.
На Дафна бързо възстановяване и незабравими моменти с малкото човече.






Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: iva78]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано30.10.07 11:03



Да е жив и здрав малкият Павел и цялото семейство!!! Много да радва всички, да има касмет и успешен път.



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Astarte]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано30.10.07 11:04



късмет, извинете





Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: iva78]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано30.10.07 16:15



Да впиша още едно октомврийско бебе и аз. На 25.10. се роди бебе Атанас с мерки 4кг/53см. Вече се радваме на домашния уют и обичта на тати и кака.


Честито на всички октомврийски мами и много късмет на ноемврийските

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."

Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано30.10.07 20:29



ЕХАААА
Честито и на Дафна и на Ала -бала
пожелавам и на двете най здравите усмихнати и щастливи бебета, които да ви ката да се ....от гордост с тях и само да ви радват!!!

П.П. май аз съм наред - 4см разкритие.. докторката каза днес-утре....
ще се пълни ваната






Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: iva78]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано30.10.07 21:34



Честито на малкия Павел и мама Дафна...54см..мммммммм...впечатляващи мерки за един новороден бебчо


Желая му преди всичко здраве..да е спокойно и ящно бебче...Мама бързо да се възстановява...а на тати..НАЗДРАВЕ...




Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано30.10.07 21:38



ЧЕСТИТО и добре дошла отново...
Страхотна новина...
Ей..тия есенни бебчета страхотни мерки имат...пу-пу....
Да ти е жив и здрав малкия Атанас - мноого късмет му желая , а на теб, да е спокоен, усмихнат и ..да има добър апетит

.. , а ти търпение да се справяш с всичко и..най-вече много любов за каката и мъничкото човече..
Леко и бързо възстановяване..Когато ти остане повече време- чакаме да разкажеш как е минало раждането..




Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано30.10.07 21:41



Миличка, стискаме ти палци целия отбор тук...баткото и таткото сигурно нямат търпение вече, а..дядото вероятно от сега се притеснява...Пожелавам ти леко раждаане...(аз с 4см си ходих 2 седмици..) Да се похвалиш със щастливото събитие..




Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано30.10.07 21:58



Ехаа, голям мъж ви се е родил, да е жив и здрав!


Да е кротък и хубаво да си хапва ти желая!



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано30.10.07 22:00



Стискам ти палци да мине бързо и леко! Чакаме да се похвалиш





Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор nikol82 ()
Публикувано31.10.07 08:25



Честито бебенце Ала-Бала!!!
Да ви е живо и здраво, много да ви радва и весели!
Наздраве!



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: *щypчo*]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано31.10.07 21:19



днес пак бях при докторката...слушаха тоновете движим се между 120 и 160 надявам се това да е нормалното .-щом не каза нищо доки

точто си говорихме че май ние сме решили с бебока да пробваме нов начин да се ражда безболезнено- по 1 см на ден... имам си редовни контракции на около половин час, обаче никви боки, но пък разкритието си расте бавно и славно абе смях голям.
На таткото лошо му се пише ще отслабне от нерви докато да родя


Аз пък само си мисля как да не закъснея да отида и да не стане да няма време да ми напълнят ваната




Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано01.11.07 00:19



хахаха... ще ти се роди директно къпано бебчето



как бързо минава времето... помня когато и аз бременеех как казваше, че искаш вече да е ноември и да си видиш и гушнеш бебока... не остана... а ако се разкривате така бързо май ще трябва на търчане да се цамбурнеш във ваната



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано01.11.07 09:22



Ние продължаваме да стискаме палци





Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Zurka (непознат )
Публикувано01.11.07 14:18



ААААААААААА.и аз ще се похваля.нашата кифла я 4акаме за 13.11.2007.но като гледам как се беше напьнала снощи се оплаших,4е е решила да ни изненада с баща й.ама не-само се базика с мене.


Та за вси4ки 4акащи ноември месец-4ЕСТИТО,не сте сами.и аз влизам в групата на шаро:)



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Zurka]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано01.11.07 15:25



Стискаме палци и на теб


Съвсем мъничко ти е останало



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: *щypчo*]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано02.11.07 17:57



Благодаря на всички ви за пожеланията!
За самото раждане...невероятно бързо, лесно и безболезнено беше. 15минути...от момента в който влязох с контракции в приемната с пълно разкритие, до момента в който се чу гласа на нашия син. Беше като във Формула 1, контракции на 20,10,5,4,3,2,1 минути...Бързо минахме трасето Младост-Тина Киркова, защото беше 5 сутринта и нямаше все още никакви хора. В противен случай не ми се мисли, изобщо нямаше да стигнем до болницата май. По пътя имаше два резервни варианта -Окръжна или Шейново, но не се стигна до аварийно влизане в бокса


Даже успяхме да изпреварим два отбора дошли преди нас в болницата.
Веднага след настаняване в стаята можех да сядам и ставам. А на обяд беше първата ми среща с Наси...и първото ни слагане на кърмене :-)
Благодаря на екипа на д-р Станчева, който се погрижи за нас!


Късмет на всички ноемврийки, леко и безболезнено раждане им желая!

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."

Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано02.11.07 19:38



честито ти Насе

да ви е жив и здрав, и наздраве на таткото

страхотно раждане си имала



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано03.11.07 22:23



Ей така са скорпиончетата...

Късметлийка...
Все така да ви върви...във всичко...
Поздрави!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.