Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:48 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано23.09.07 14:03



Ще си правите ли изследвания за алергии към упойки?
Имам известни съмнения че при първото раждане когато ми сложиха пълна упойка по спешност е станал някакъв проблем с упойката и не съм могла да изляза от упойка. Три жени преди мене родиха- преместиха ги на носилка и ги изкараха от родилна зала май в предродилна или в коридора за наблюдение за половин един час.
А аз дойдох на себе си на магарето и то защото бяха пуснали вътре в родилна зала и мъжа ми и майка ми и те ме викаха по име. Бях покрита и с 2-3 одеала както си бях на магарето.
Като питах мойта гинеколожка тя каза че още било рано и че в края на осми месец можем да направим при това положение тестове в самото АГ за висчки упойко които ползват там.
Има и вариант да ходя в Клиниката по алергология и там да ми направят общ тест за упойки.
Чудя се кое е по-добре и дали трябва да чакам...може ли да ми се появи нова алергия до края на 8-ми месец и затова чакат или каква е причината да го отлага...и аз не знам...
Вие смятате ли да си правите такъв тест превантивно и кога?

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано23.09.07 17:00



Да, даа...сега октомври ще отида. И на мен ми казаха в 8-ми месец.
Само се чудя къде...при анестезиолога в болницата или някъде другаде...

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: dafna]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано23.09.07 19:32



и аз така... мойта дакторка иска да е при анестезиолозите там където ще раждам.... ама и аз се чудя...

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано23.09.07 23:51



Хей, момичета, какви са тия изследвания за алергии към упойките??? На мен не са ми правили такива със сина ми преди 4.5 години, само ме питаха дали съм алергична към някакви лекарства и толкова


Тогава ми дадоха някаква глупава упойка през системите дето не ми облекчаваше болката ни най-малко, а ми ме дрогираше между контракциите и соред лекарката ми и акушерката трябваше да си почивам между контракциите... Сега имам нова лекарка която се опитвам да убедя да ми направи цезарово, ама тук много се дърпат всички пускат да раждат нормално, освен ако няма усложнения, не дай си Боже, или някава много основателна причина(Плацента Превия, Брийч и подобни)
Имам въпрос към мамите, които имат вече дечица - как ви се мерят коремите - от 3 седмици коремът мие с 2 см по-голям отколкото трябжа да бъде, а с баткото си беше идеален за всяка седмица?
Е, аз имам и диабет, но пък не бях качила нищо за 3 седмици, пък бебока си расте и то явно доста бързо



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано24.09.07 09:18



Аз си правих с първата бременност. Ако сте от София най-добре е в алергологията на МА (поне мойта лекарка така ми препоръча). Прави се в началото на 9 месец - резултатите важат един месец. Но понеже първото ми раждане се разви доста бързо и анестезиологът дойде като бях вече в родилна зала сега се чудя дали да раждам въобще с упойка... Може би за всеки случай ще си направя - ако се наложи секцио например...

А налягане на очните дъна правихте ли и кога се правеше? Аз имам диоптър -2,5 на двете очи и първият път правих, сега без това е добре да отида на контролен преглед за лещите.



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Astarte]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано24.09.07 10:03



Този път няма да ходя на преглед на очите, защото пак ще съм секцио (заради първото раждане).
Иначе се прави също 8-ми месец. Общо взето всичко се прави след като си получиш обменната карта и си в 45дневният болничен.


Направи си изследването да не стане някоя беля с очите

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Tina]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано24.09.07 10:05



Коремът си ми расте уж нормално...теб кое те притеснява? Че имаш диабет и може да се отази на бебока ли? Мисля, че затова се пускат изследванията на кръвната захар...а бебока е добре да го видят на ехограф за да се види и колко околоплодни води имаш и така



бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: dafna]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано24.09.07 10:51



О, да няма да рискувам. Болничният ми е от 10 октомври, та ще имам задачки

. Иначе да се похваля, качила съм само 5 кг. бебето си отговаря на г.с, че се бях притеснила. Всички се чудят защо ми е толкова малък коремът. Пък аз си хапвам, е не да набивам яко, ама не се лишавам от нищо. Но ходя редовно на гимнастика и не спирам да ходя, сигурно е от това.



Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Astarte]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано24.09.07 10:54



То и при мене не се предвиждаше упойка но нещата много бързо-буквално за секунди се объркаха, беше се заклещило дететнце и като ми натиснаха корема да му помогнат мая му затиснаха и пъпната връв и тоновете му почнаха много бързо да падат. вече ми бяха сложили местна упойка за форцепс и докато чакаха да подейства решиха малко да му помогнат дано ми се размине форцепса... е след помощта и думане можеше да става да чакат да ме хване местната и моментално ми сложиха пълна...
първия път изобщо не знаех и не се бях сетила за такова изследване но сега никак не ми се рескува. откакто родих първото съм станала мнооого предрпазлива и за себе си... така де кой ще го гледа ако заради някоя моя недомислича ми се случи нещо

страхотно шубе съм станала за такива неща

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Бъдещи майки ноември 2007?!?нови [re: Astarte]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано24.09.07 11:20



а аз съм качила вече 17


а не екато да се тъпча- даже не ми се дъбират по 3 яденета на ден... напарво не знам откъде ги качвам тези кг- от въздуха лиии

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.