Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Въведение в хорарната астрологиянови  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано08.11.03 22:29



Тъкмо си идвам от семинар по хорарна астрология. Тук е моментът на благодаря на смарагд, че навреме ме насочи към една прекрасна преподавателка. Тъй като преподавателите и учебниците по хорарна астрология не са чак толкова много, вярвам, че това кратко въведение ще бъде полза на някои. Ако съм ви подценила, темата просто ще потъне.

Въведение в хорарната астрология от Mona Riegger

Хорарната астрология влиза в сила в следните случаи:

1) Конкретен въпрос
Изчислява се хороскоп за момента на поставяне на даден въпрос. Този въпрос трябва да е формулиран ясно и точно и по възможност да може да се отговори с Да или Не.

2) Конкретно събитие /вече състояло се/
Това е хороскоп, съставен за времето и мястото на дадено събитие (например подписване на договор, бракосъчетание, откриване на бизнес, злополука и т.н.)

3) Конкретна среща
До днес рядко използван метод, който обаче може да бъде много полезен за практикуващи астролози, лечители и др. Тук се съставя хороскоп за момента, в който клиентът влиза през вратата. Въз основа на този хороскоп може да се обозре моментната ситуация на клиента, както и развитието й в близкото бъдеще.

4) Подходящ момент
С този метод се определя подходящият момент за определено начинание: начало на делови взаимоотношения, бракосъчетание, пътуване...

Ограничения при тълкуването на хороскопи, отнасящи се до конкретен въпрос

1. Ако асцендентът се намира в първите три градуса на знака (0°00' - 2°59')
В такъв слуай е трудно да се каже нещо, защото ситуацията, за която се отнася въпросът, все още не дава достатъчно яснота. Всъщност още е прекалено рано за отговор. Един или друг аспект трябва тепърва да се развие, преди въпросът да е достатъчно узрял и да може да бъде зададен отново при други обстоятелства.

2. Ако асцендентът се намира в последните три градуса на знака (27°00' - 29°59')
Последните три градуса означават: прекалено късно е! Ситуацията вече е необратима, питащият едва ли ще може да постигне някакво развитие според желанията си. В казуси, които изискват решение, то вероятно подсъзнателно вече е взето или някой друг го е взел. Питащият може единствено да изчака развитието и изхода на ситуацията.

3. Когато луната е void-of-course.
Луната е void-of-course, когато в момента на задаване на въпроса до момента на излизане от знака, в който се намира, вече няма да образува генерални аспекти с други планети. Като ограничаващ фактор тази позиция на луната сочи, че питащият не би могъл да разбере или приеме отговора, ако въпреки това го получи.
Такава луна означава, че вече няма възможност за намеса и че нещата ще се случат така, както е писано.
Тази констелация помага в случаите, когато човек се страхува от нещо многозначително. Тогава отговорът е, че нищо няма да се случи.
Резюме: Нито това, което се надяваме, нито това, от което се страхуваме, ще се случи!

4. Нептун в първи дом
Нептун в първи дом сочи, че питащият е вътрешно объркан, уплашен или хаотичен, така че изобщо не е в състояние да формулира ясно конкретен въпрос или да попита това, което в действителност иска да знае. Също така може би не се осмелява да засегне истинските си интереси или е воден от ”нечисти” пориви.

5. Сатурн в седми дом
Седми дом отговаря на запитания астролог и трябва да бъде проучено, защо той е символизиран от Сатурн. Възможно е да греши или да се наложи да даде на питащия отрицателен отговор.

Последователност при намирането на отговор

1. Въпросът трябва да бъде формулиран така, че да може да бъде отговорено с Да или Не.
Например: Да кандидатствам ли за нова работа? Ще се преместя ли в ново жилище тази година? Приятелят/мъжът ми ще се върне ли при мен?
Въпроси като: Какъв е смисълът на живота ми? или Ще бъда ли някога отново щастлив/а? не са подходящи, за да бъдат изследвани с методите на хорарната астрология.
Също така въпросът трябва да се отнася до актуални, лични обстоятелства и да не обхваща прекалено широк период от време.

2. Може ли въпросът да бъде интерпретиран? Има ли ограничения при интерпретацията?
/Кратко допълнение от мен: тематиката може да бъде видяна в картата, когато има планети в дома, към който се отнася въпросът. Ако той например се отнася до детето на питащия, но пети дом е празен, има голяма вроятност въпросът да не получи отговор.

3. Къде и как е поставен сигнификаторът на питащия? Как е изобразен той в хорарната карта?
Сигнификатор - управител на първи дом, на асцендента. Когато има интерсептиран знак, неговият управител също е сигнификатор. /Седми дом отговаря на астролога, неговият управител е сигнификатор на консултанта./
Питащият се символизира от АС, управител на първи дом и планети в първи дом, както и позицията на Луната като съуправител.
Как е поставен сигнификаторът? /В домицил, екзалтация, падение, изгнание/
Силен? Слаб? Ретрограден? В кой дом? Какви аспекти вече е образувал, кои тепърва ще образува с други планети?

4. Коя тематика /дом/ засяга въпросът?
Работно място /6. дом/, дом, майка /4. дом/, приятелство, баща /11. дом/, постоянна връзка, брак /7. дом/, финанси /2. дом/.

5. Определяне на сигнификатора, който отговаря на този участък от живота или даден човек. Важно: използват се само старите управители на знаците!

6. Определяне на планетите, които се смятат за ”естествени управители” на темата. Например Юпитер = пътешествие, Венера = дъщеря, сестра, Меркурий = писмо, Сатурн - договори, Слънце = шеф, баща, Луна = майка

7. Важно за отговора: Кои аспекти се образуват между сигнификатора на питащия и сигнификатора на тематиката в знаците, в които те се намират.
Ако те образуват /или ще образуват/ хармоничен аспект, отговорът на въпроса е ДА. При квадрати и опозиции изходът от ситуацията е отрицателен, значи НЕ.

8. Луната винаги в съуправител и показва развитието на ситуацията. Последният аспект на луната, преди да премине в следващия знак, дава сведение за изхода от ситуацията както и за емоционалното състояние на питащия в крайна сметка.

9. При въпроси за сруги хора хорарната карта се ”завърта”.
При въпрос, отнасящ се до приятел, върхът на 11. дом символизира АС на този приятел, т.е. 11. дом става 1. дом, 12ти дом става 2ри дом на приятеля ит.н. Ако въпросът се отнася до детето на приятел, трябва да бъде разгледан 3ти дом на хорарната карта /това отговаря на 5ти дом, броен от 11ти дом/.
Ако въпросът се отнася до бъдещо жилище, се разглежда 4ти дом, броен от настоящия 4ти дом (=7ми дом). При бъдещо работно място - 11ти дом (това е 6ти дом, броен от настоящия 6ти дом).


Всичко това може би звучи малко объркващо, готова съм да поясня, ако има въпроси или не се разбира. Смарагд сигурно също няма нищо против да помогне.


Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема напомнямнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано08.11.03 22:32





Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.

Тема Re: Ти си съкровище!:)нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано08.11.03 22:53



Безкрайно ти благодаря за този превод!
Хорарната ми е страшно интересна, а ми е сред най-слабите области - пък много ми се иска да я науча, дори и да не я използвам често.
Вероятно ще я чета още много пъти статията ти - и пак ще пиша какво си мисля.

Между другото за последното денонощие това е третата преводна статия тук, а ти си четвъртият пореден преводач, който изсипва в общата купичка нещо, в което е вложил специално усилие и труд. Кой знае защо този факт сам по себе си страхотно ме радва и дори разнежва...



Тема Мона каза,нови [re: Mesmerisa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано08.11.03 23:00



че в хорарната астрология е разрешено да тълкуваме черно-бяло... Тоест, Плутон и Нептун са задължително ”лоши”, но само в хорарната. Плутон е криза, Нептун объркване, дезориентация. Да или Не. Учудващо е колко точни са резултатите, ако се спазват няколко елементарни правила.
Разбира се, появява се въпросът за свободната воля, щом всичко може да бъде видяно толкова точно...
ако знаеш колко неща са предначертани, ако веднъж си избрал да се качиш на един влак... значи е сигурно къде ще проистигнеш и това, което ще ти се случи по пътя... имаш само свободния избор това ли да ти е влака...
Пак Мона след дългогодишна практика.

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано08.11.03 23:35



Благодаря за инфото!
Вече ми свърши работа!

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 00:21



Позволявам си да добавя още една точка в твоята статия:
- по мястото на луната (знак и дом, но с предпочитание за дома) се съди за това, какво точно го интересува човека, който задава въпрос. Често се задават индиректни въпроси, т.е. човек пита за определено нещо, а всъщност го интересува друго. Не е задължително той да прави това съзнателно. Много често не знаем къде точно ни е проблема - питаме за нещо, а всъщност ни интересува нещо съвсем дуго. Но позицията на луната всъщност ни дава отговор на въпроса "от какво точно се интересува този човек".
И благодаря за публикуването на тази статия. Тя е доста подробна и много ясна.



Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано09.11.03 00:24



още





Тема Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 00:26



... трябва ли изобщо да се отговаря на подобен род завоалирани въпроси? Защото веднага се питам, защо този човек не е искрен - първо или второ, щом не е наясно какво да пита, дошло ли му е времето да знае изобщо... Затова са дадени тези ограничения, понякога небето само ни насочва къде трябва и къде не трябва да се бъркаме.

Радвам се, че съм успяла да я преведа що-годе ясно. Едно е да си бил на място и да си разбрал нещо с помощта на примери, друго е да караш на суха теория...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано09.11.03 00:32



Много благодаря за невероятно интересната тема и разкошният ясен начин, по който си я представила. Колко жалко, че не разполагаме с достатъчно полезни източници! Ще си позволя да те попитам нещо, ако си в насторение да отговориш, благодаря ти предварително!
Дали може аспектът между сигнификатора на питащия и този на темата да се счете достатъчен за отговора, дори когато няма планети в първи дом или в тематичния дом?
Всъщност развълнува ме едно нещо по много детски начин . Какво време трябва да осигурим между отделните си въпроси...ако имаме няколко такива?

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Въведение в хорарната астрология [re: DTMF]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано09.11.03 00:36



За секундички се разминах с линка ти! Страхотен си!

tutto che ti serve e l'amore



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.