Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 19.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Взпросът е...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 16:00



факт е, че индийските астролози като им зададеш въпрос в неподходящо време, получаваш един стандартен отговор, който гласи: "времето не дава отговор, елате пак след там определено време, ако тогава въпроса е все още актуален" ... само за сравнение, западните астролози-терапевти слагат расото и водят задушевен разговор на тема какви са подбудите да зададем този въпрос в този момент ... аз обичам тази техника, с нея се работи по всички зададени въпроси докато излезне "автентичното" и човек сам почувства отговора ... някои с право критикуват, че е техника на избягване на отговори, но от психологическа гледна точка е абсолютно "правилна", не астролога е този, който трябва да дава отговори, а клиента ... астролога задава въпроси според това, което интерпретира с астрологическите методи, с цел човека сам да усети качеството на времето, отговорите в себе си ... свои отговори, а не чужди



Тема Re: чакай бенови [re: galy]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано09.11.03 16:03



каква луна, кви пет лева?! Къде видя нещо да говоря за луната и изобщо за хорарната астрология като такава?! Или изобщо не ме разбираш, или се правиш на ударена - което в случая е все едно.
Както и да е...
Да не разводняваме инак хубавата тема.



Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 16:06



мда ... астрология е, но в основите на астрологията стои философията ... и се надявам, че не очакваш от западен астро-терапевт да ти отговори на въпроса: "колко време имам да живея? кога ще умра?" ... това е въпрос, който на изток е напълно традиционен и дори задължителен: "как да планираш живота си, когато не знаеш колко дълго ще трае?" ... надявам се усещаш разликата между вярата и философията, която лежи в основите



Тема В Индия...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 16:08



... хората често нямат не само час, ами и дата на раждане. Това просто не се знае, особено при по-възрастните поколения или в затънтените провинции. Там хорарната астрология е единствената приложима. И дето вчера каза Мона, те могат да познаят даже дали след 3 дена ще ти умре кравата. В една хорарна карта ти виждат целия живот. Обаче това са много, много пластове знание, трупано с животи вероятно. Никой западен астролог няма да го постигне /засега/, може би и защото в западния свят с този тип астрология може да се злоупотребява много повече.

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: чакай бенови [re: Mesmerisa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 16:09



На мен може би мисълта ми тече по-бързо от пръстите. Тъй като ти каза, че тук се учим на а, б-то и понеже като цяло темата е "въведение в хорарната астрология" на котката Марта, аз имах допълнение към постваното от нея - за луната в една хорарна карта. Та от това допълнение се роди един спор за начина на задаване на въпроси и т.н. Не бих искала да преповтарям всичко В крайна сметка ти каза, че сега се учим - и аз се съгласих, че точно защото се учим, направих това допълнение към първоначалната тема за луната.



Тема Re: В Индия...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 16:16



Това е вярно, че западния свят може да се злоупотребява много повече с това знание, отколкот в Индия. Но не означава, че хинду астрологията може да се използва само в Индия. Говорим за астрология все пак и за хора, личности. Дали съм в Индия или в Италия, няма никакво значение. Просто методите са различни, но пък астрологията е една и съща. Вярно, че и философиите са различни, но използваме все едни и същи планети нали? Слънцето не свети по-различно в Индия, независимо, че философията на хората там е различна.



Тема Re: В Индия...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 16:18



астрологията не е една и съща ... символите и тълкуването им се диктуват от вярата и "философията на живот" ... но понеже на отговаряш на мен, не искам да се натрапвам с повече обяснения



Тема Философията не е ли...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 16:20



... определяща всичко?
/Губя концентрация, уморих се нещо.../

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: В Индия...нови [re: smaragd]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 16:27



Тълкуването е малко по-различно, защото методиката е различна и освен това хинду астрологията е много категорична - при нея нямаш избор, както твърдят западните астролози (макар че според мен и при западната астрология нямаш избор; мисля, че ти беше казала, че ако тухлата трябва да падне на главата ти, ще те намери и под леглото). Но ако аз отида при астролог в Индия (независимо, че философията ми на живот е различна), не мисля, че той ще ми говори за нечий чужд живот или пък за коренно различен човек. Да може би няма да може да ми каже кога ще умре кравата ми (защото нямам такава), но не мисля, че ще се затрудни да трасира моя живот и мен като личност.



Тема Притча за "стрелата"нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 16:38



теб какво те интересува всъщност? какъв е астролога или какво може да направи за теб? ако вярваш в пълната предопределеност е най-добре да отидеш при индийски астролог и след това да скръстиш ръце и да чакаш да ти падне тухлата ...

моята философия е просто друга, което не ми пречи да боравя и с индийска астрология, когато е уместно ... все пак на мен лично невероятно много ми допада, че в индийската астрология луната е в центъра, а не слънцето .. все пак запада се е самозабравил в развитието на егото и е забравил смирението ... въпрос на философия на живота!

аз лично предпочитам да знам механизма, който ми е донесъл тухла, тоест какво сама съм направила съзнателно или несъзнателно за да си заслужа тухличката ... предпочитам конструктивното и въобще теориите на конструктивизма ... за мен астрологията трябва да е приложима в ежедневието .. директно, конкретно и ефикасно ... предпочитам сама да си нося отговорността са тухлата, а не да ходя да беся този, който я е измислил, сътворил и хвърлил върху главата ми ... да не говорим, че дори и да намериш виновника, това няма да заличи тухлата ...

имам една любима притча ...

Притчата за стрелата

... (Да предположим, че) един човек бил
ранен със силно отровна стрела. Прияте-
ли и роднини довели при него лекар. Но
човекът казал: Не ще позволя да ми из-
вадите стрелата, преди да разбера кой
ме рани, неговото име, от кое семейство
произхожда. Не ще се оставя да ми изва-
дите стрелата, преди да узная с какъв
лък е изстреляна и как е направен върхът й." Човекът умрял, без да разбере
всичко това.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.