Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 24.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Притча за "стрелата"нови [re: smaragd]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 16:53



Ние се отклонихме прекалено от същността на поставената тема от котката Марта. Но - има неща в живота, които не могат да се избегнат, тухлата ти пада на главата. Аз може и да се замисля защо е станало така и да разбера, но може и да не го направя - въпрос на личен избор. Има хора, които се замислят, други не. И тези, които не се замислят започват да обвиняват всички и всичко около себе си и никой не е в състояние (дори и астрологията) да ги накара да потърсят причината в себе си. Защото такава причина винаги има.
Темата тук беше за хорарна астрология и правила за прилагане. Би могла да допълниш темата с още правила, които се прилагат при разчитането на една хорарна карта. Мился, че можеш да бъдеш много полезна.



Тема Re: Притча за "стрелата"нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 17:31



а защо трябва да се избягват тухлите?

живота се състои от тухли, иначе няма да можем да построим живота ... въпроса е какво правим с тях, как ги използваме ... игнорираме ли ги? изхвърляме ли ги? или ги подреждаме докато се получи уютна къща или прекрасен замък? познавам хора, които сами си поръчват тухли за тази цел ...

който не иска да мисли, не иска да знае ... който не иска да знае, не бива да пита ... който не пита, няма право да получи отговор ... но тъй като във всички има заровен някъде принципа на близнака, да говорим без цел, разговора е по важен от това, което се транспортира с него, нуждата да "разговаряме" е по важна от това дали има какво да "разговаряме"... затова са нужни правила, които да помагат на астролога да разбере кога е нужен отговор и кога не, някои наричат тези правила "защита срещу излагация" ...

ако мога да дам един пример, въпроса: "как си?" не винаги има за цел да се разкажат всички проблеми и тревоги в дадения момент, а понякога очаква отговор "благорадя, добре съм!" и всеки да си продължава по пътя ... в някои "западни" култури е крайно неуместно и невъзпитано да се отговаря на този въпрос с нещо друго освен "благодаря, добре съм!"





Тема Питам се...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано10.11.03 13:54



... как е възможно да бъде намерен отговор на произволен въпрос, зададен в произволен момент... и няма ли, ако същият въпрос бъде зададен в друг момент, отговорът да е съвършено различен? Аз много си блъсках главата, докато дремех в лекция по АГ... и стигнах но ужасно осветляващия извод, че Животът е някаква страшна мистерия и че очевидно дори моментът на задаване на въпросите трябва да е предопределен по някакъв начин. Добро утро. Някой може ли да ми каже нещо, което не знам?

Аз лично едва ли често ще се обръщам към хорарната астрология, както не се обръщам и към друг вид ясногледство, различно от моето собствено. Плаши ме представата, че един положителен или отрицателен отговор може да се превърне в нещо като self-fulfilling-prophecy, демек така да ми повлияе, че да се откажа от всякакви по-нататъчни усилия в ситуацията, да се предам един вид. Май предпочитам докрай да не се предавам, дори когато интуицията ми отдавна знае, че това е всъщност кауза пердута, защото като че ли именно в това тотално отдаване на нещо ми е силата. В крайна сметка, най-много научаваме не от крайния резултат, а по пътя натам. Иначе не се ли губи някак смисъл? Малко безсолно ми се струва. Може би смарагд е права, че аз винаги ще правя нещата "наопаки" и пак ще стигам, където трябва.
Съжалявам, ако ви занимавам с неща, които вече сте минали, ама... може ли да ме осветли някой?

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.

Редактирано от Koтkaтa Mapтa на 10.11.03 13:55.



Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано10.11.03 14:42



Този опит не е мой. Попаднах на тази статийка в Интернет и я преведох набързо. Посъкратих някои неща. Може да се стори интересна на някой като мен, който изучава хорарната астрология в начален стадий. Писана е от астроложка на име Дебора Холдинг
Основният принцип, който трябва да се има предвид, е, че колкото по-силно някой има нужда да знае нещо, и колкото повече разбира как да формулира въпроса си, толкова по ясна и динамична ще бъде хорарната карта. Въпросът трябва да бъде добре осъзнат в момента на задаването му. Ако го дърпате някъде от дълбините на мозъка си, източникът не е фокус в моментния ви живот и картата ще кореспондира “мъгливо”.Често се случва някой да ви кара да откривате предмети, загубени преди години. Въпросът вече не носи никакъв емоционален заряд. Моят отговор би бил “не, но можех да ви помогна тогава, когато вие сте били наистина заинтересован от това”. Често съм срещала този проблем в клиентската ми работа - може би плащайки за карта, хората вярват в нейната значимост и могат да задават всякакви въпроси, очаквайки от вас да извършите чудеса. Разрешението е в стрикната дисциплина на познанствата и да се отказва отговор на въпроси, освен ако те наистина на оказват сериозен натиск върху нечий ум.
Един пример от моя живот. Изгубих дамската си чанта със своя дневник, чекови книжи и кредитни карти. Забелязах, че липсва веднъж, когато трябваше да изляза навън, но понеже бързах, и понеже бях сигурна, че е някъде в къщата, реших да я оставя сама да изкочи отнякъде. След няколко дни дневникът ми потрябва, така че започнах да търся чантата като прегледах набързо стаите в цялата къща. Не можах да я открия и реших да начертая хорар. Поставих ръцете си на клавиатурата, но изведнъж се спрях, осъзнавайки, че не мога да вложа достътъчно мисъл във въпроса си. Не се притеснявах сериозно и усещах, че никой хорар няма да зачете нуждата от малко по-сериозно търсене. Около седмица мина преди наистина да се отчая. Имах спешна нужда от чековата си книжка и систематично минах през всяка стая, проверявайки под и зад всяка част от мебелите, всички шкафове, гардероби, килери, детски вещи. Нищо не остана непреобърнато. Проверих дори градината и колата. Изключително афектирана и чувствайки се много разстроена, аз реших, че може би съм я загубила или са ми я откраднали. В този момент начертах хорар - “Къде е моята чанта и ще я открия ли някога?”
Очаквах, че карата ще покаже, че чантата е загубена, но вместо това тя разкри, че беше в моя дом и много близо до отриване.

[image]http://astrology-world.com/astrologyworld/horary.html[/image]
Чантата е означена от господаря на втори дом Венера, който е ъглов, показвайки скорошност на събитието. Луната е в секстил със върха на втори до; и вървяща към съвпад с Венера. В допълнение моя сигнификатор, Меркурий, върви към почти точен секстил с Венера ретроградно, показвайки, че откриването че е случайно и неочаквано. Имайка така ясна карта, аргументираща срещу моята убеденост, че чантата ми е загубена, беше доста объркващо. Аз трябваше да я открия скоро!
Меркурий в 5-ти дом доказваше моите подозрения, че някоя от моите малки дъщери я е взела да си играе с нея. Последният аспект на Луната показваше същото, чрез квадратура с владетеля на 5-ти дом - Сатурн. Венера в огнен знак показва някъде извън земята или близо до отопление. Продължавах да мисля за килера, където бъркотията от детски дрехи и висящи палта и където беше централното отопление на гърба на стаята. Аз веднъж бях проверила помещението, обаче Меркурий беше ретрограден, така че този път опитах детайлно и проверих всеки рафт. Не открих чантата, но точно когато си тръгвах аз отново си помислих за огнения знак и се върнах да проверя бойлера на централното отопление. Точно отгоре, притисната между стената и пода почти невъзможно да бъде достигната, беше моята смачкана чанта. Времето на откриване беше 9,05 p.m, 15 минути след въпроса ми. Ако бях задала въпроса първия път когато забелязах, че липсва чантата ми или няколко дни по-късно, съмнявам се че щях да получа такъв точен и силен недвусмислен чарт. В момента на въпроса не мислех за нищо друго, моят мозък беше фокусиран и цялата ми психика беше концентрирана към въпроса ми

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Картатанови [re: Beatrice]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано10.11.03 14:47



Хорарната карта на гореописаното събитие



tutto che ti serve e l'amore

Тема Ей, мерсинови [re: Beatrice]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано10.11.03 14:48



Рама ми подхвърли този текст в сzбота вечер, но вече нямах сили да превеждам. Много съм горда колко готини, полезни един на друг и продуктивни можем да бъдем... в подходящата обстановка.


Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Мисля си...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано10.11.03 14:59



че нещо много Овняшко има в подхода ти... С рогата напред - и каквото стане. Аз пък съм с Близнашкия си уклон - като знам, че няма смисъл да хабя усилия за нещо, дето няма да стане, предпочитам да ги пренасоча към нещо, дето знам, че ще стане...
Според мен, никой на никого не може да каже нещо, което да не знаят и двамата. Всичко опира до това кой от какъв ъгъл съзерцава нещото, та понякога да изглежда така, сякаш не гледат едно и също. Или пък единият да се е заинатил да не си признава какво знае и какво вижда... или просто да не му се носи отговорността за нещата.
Друго обяснение преди второто кафе си нямам...

И като каза "наопаки"... хъм... Значи, аз съм от хората, които вярват безусловно в Съдбата. Знам, че каквото има да се случва - то ще се случи, без оглед на личните ми предпочитания. И че, което е за мен, рано или късно става мое - без оглед на "маршрута", по който ще ме намери.
Тъ... През лятото изхабих много енергия и усилия да се съпротивлявам на нещо, за което си знаех, че няма да ми се размине. Какви ли не занимания и "маршрути" си бях изобретила, за да стигна "някъде другаде".
А, бе... идиотия на max...
До момента, в който си открих празна цигарена кутия със записани на нея дата, място и час... Пуснах данните в програмката, погледнах и си се втрещих на общо основание... Ако имах малко повече акъл и го бях направила веднага - видях колко безумен разход на гориво и излишни движения съм щяла да си спестя. Обаче, нали "Господи, нека ме отмине Чашата..."... Най-интересното е, че моментът на случването на нещата според картата си съвпадна до милиметри... хъм... И с бягането ми по тъча, и без него - този момент си е бил записан - и неизбежен! Просто по моя си метод при настъпването му бях вече адски скапана и объркана... а, ако се бях съобразила с картата, щях да съм в прилична спортна форма и доста по-спокойна. Е, фактите са в полза на резултата... хъм... на него хич и не му пука за "маршрутите"...

А, бе... и аз не знам какво точно написах - ама преди края на първото кафе съм така.. В общи линии, май отговорът - поне при мен - винаги е един и същ...

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема 3апочвам да правя изследвания, ергонови [re: geminiled]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано10.11.03 15:22



Има неща, дето за всеки, пък за мен най-много е видно, къде ще свършат, обаче някак никак не ме свърта да ги зарежа овреме и да се занимавам с нещо друго. Все си мисля, че по пътя към тоталното покушение има скрито нещо много ценно и моята задача е да го намеря, с цената на каквото и да е.
Ако например /защото ме провокира да го направя/, бях погледнала хорарната карта на първата си среща с този мъж, не преди пет минути /та да видя Плутон в 5ти/, а преди година... може би щеше да ми бъде спестен съсипващият крах накрая, но щяха да ми бъдат спестени и едни от най-прекрасните моменти, мунути, секунди, часове и седмици, които някога съм имала. Или най-смелата постъпка на моите крехки 22 години. Не мога да смятам това за пропиляна енергия, което ми е донесло толкова много... и мъдрост, и знание, и щастие просто. Но кой знае, ако знаех за Плутон в 5ти, нямаше ли да махна с ръка много, преди да му е дошло всъщност времето. такива едни са нещата. Съдбата, права си, ни намира навсякъде. Като тухлите. Ама аз съм чувала, че жизнен опит било не това, дето ни се случва, ами това, дето правим после със случилото се... Така че да живее крах-ът, аз съм малко /доста/ поочукана, но толкова просветлена, че чак изпитвам умиление...
Обаче, дръж се, последният аспект, който прави Луната в моя случай, е опозиция с Уран в седми дом, водолей... Басси картата, не е истина

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: 3апочвам да правя изследвания, ергонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано10.11.03 15:53



Виж, когато става дума за отношения - там положението е по-различно... съгласна съм! Аз си говорех за събития от не толкова отношениен характер... Можех да си спестя, примерно, да ме оставят без gsm.. И разни подобни. Искам да кажа, че нямаше сама да се навирам между шамарите - ако падне тухлата, падне... а не да си я търся специално...

Удържах се... хъм... интересно, да...
Звучи така, сякаш основното приключение тепърва започва... хъм...

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Интересно е още,нови [re: geminiled]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано10.11.03 16:04



... че срещата е под знака на моя асц., а раздялата под знака на неговия... В breakup-хорара има Плутон на десцендента, точно когато се решаваше, ще ли ни бъде "завинаги" или хич нЕма да ни бъде, но пък има юпитер в 5ти, което малко ме озадачава... макар че... one never knows за какво ли не стават старите гаджета
Луната е в съвпад с моята натална Луна. В осми.
3вучи така, сякаш дълго ще ми дzржи влага... хм...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.