Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 20.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Въведение в хорарната астрология  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано08.11.03 22:29



Тъкмо си идвам от семинар по хорарна астрология. Тук е моментът на благодаря на смарагд, че навреме ме насочи към една прекрасна преподавателка. Тъй като преподавателите и учебниците по хорарна астрология не са чак толкова много, вярвам, че това кратко въведение ще бъде полза на някои. Ако съм ви подценила, темата просто ще потъне.

Въведение в хорарната астрология от Mona Riegger

Хорарната астрология влиза в сила в следните случаи:

1) Конкретен въпрос
Изчислява се хороскоп за момента на поставяне на даден въпрос. Този въпрос трябва да е формулиран ясно и точно и по възможност да може да се отговори с Да или Не.

2) Конкретно събитие /вече състояло се/
Това е хороскоп, съставен за времето и мястото на дадено събитие (например подписване на договор, бракосъчетание, откриване на бизнес, злополука и т.н.)

3) Конкретна среща
До днес рядко използван метод, който обаче може да бъде много полезен за практикуващи астролози, лечители и др. Тук се съставя хороскоп за момента, в който клиентът влиза през вратата. Въз основа на този хороскоп може да се обозре моментната ситуация на клиента, както и развитието й в близкото бъдеще.

4) Подходящ момент
С този метод се определя подходящият момент за определено начинание: начало на делови взаимоотношения, бракосъчетание, пътуване...

Ограничения при тълкуването на хороскопи, отнасящи се до конкретен въпрос

1. Ако асцендентът се намира в първите три градуса на знака (0°00' - 2°59')
В такъв слуай е трудно да се каже нещо, защото ситуацията, за която се отнася въпросът, все още не дава достатъчно яснота. Всъщност още е прекалено рано за отговор. Един или друг аспект трябва тепърва да се развие, преди въпросът да е достатъчно узрял и да може да бъде зададен отново при други обстоятелства.

2. Ако асцендентът се намира в последните три градуса на знака (27°00' - 29°59')
Последните три градуса означават: прекалено късно е! Ситуацията вече е необратима, питащият едва ли ще може да постигне някакво развитие според желанията си. В казуси, които изискват решение, то вероятно подсъзнателно вече е взето или някой друг го е взел. Питащият може единствено да изчака развитието и изхода на ситуацията.

3. Когато луната е void-of-course.
Луната е void-of-course, когато в момента на задаване на въпроса до момента на излизане от знака, в който се намира, вече няма да образува генерални аспекти с други планети. Като ограничаващ фактор тази позиция на луната сочи, че питащият не би могъл да разбере или приеме отговора, ако въпреки това го получи.
Такава луна означава, че вече няма възможност за намеса и че нещата ще се случат така, както е писано.
Тази констелация помага в случаите, когато човек се страхува от нещо многозначително. Тогава отговорът е, че нищо няма да се случи.
Резюме: Нито това, което се надяваме, нито това, от което се страхуваме, ще се случи!

4. Нептун в първи дом
Нептун в първи дом сочи, че питащият е вътрешно объркан, уплашен или хаотичен, така че изобщо не е в състояние да формулира ясно конкретен въпрос или да попита това, което в действителност иска да знае. Също така може би не се осмелява да засегне истинските си интереси или е воден от ”нечисти” пориви.

5. Сатурн в седми дом
Седми дом отговаря на запитания астролог и трябва да бъде проучено, защо той е символизиран от Сатурн. Възможно е да греши или да се наложи да даде на питащия отрицателен отговор.

Последователност при намирането на отговор

1. Въпросът трябва да бъде формулиран така, че да може да бъде отговорено с Да или Не.
Например: Да кандидатствам ли за нова работа? Ще се преместя ли в ново жилище тази година? Приятелят/мъжът ми ще се върне ли при мен?
Въпроси като: Какъв е смисълът на живота ми? или Ще бъда ли някога отново щастлив/а? не са подходящи, за да бъдат изследвани с методите на хорарната астрология.
Също така въпросът трябва да се отнася до актуални, лични обстоятелства и да не обхваща прекалено широк период от време.

2. Може ли въпросът да бъде интерпретиран? Има ли ограничения при интерпретацията?
/Кратко допълнение от мен: тематиката може да бъде видяна в картата, когато има планети в дома, към който се отнася въпросът. Ако той например се отнася до детето на питащия, но пети дом е празен, има голяма вроятност въпросът да не получи отговор.

3. Къде и как е поставен сигнификаторът на питащия? Как е изобразен той в хорарната карта?
Сигнификатор - управител на първи дом, на асцендента. Когато има интерсептиран знак, неговият управител също е сигнификатор. /Седми дом отговаря на астролога, неговият управител е сигнификатор на консултанта./
Питащият се символизира от АС, управител на първи дом и планети в първи дом, както и позицията на Луната като съуправител.
Как е поставен сигнификаторът? /В домицил, екзалтация, падение, изгнание/
Силен? Слаб? Ретрограден? В кой дом? Какви аспекти вече е образувал, кои тепърва ще образува с други планети?

4. Коя тематика /дом/ засяга въпросът?
Работно място /6. дом/, дом, майка /4. дом/, приятелство, баща /11. дом/, постоянна връзка, брак /7. дом/, финанси /2. дом/.

5. Определяне на сигнификатора, който отговаря на този участък от живота или даден човек. Важно: използват се само старите управители на знаците!

6. Определяне на планетите, които се смятат за ”естествени управители” на темата. Например Юпитер = пътешествие, Венера = дъщеря, сестра, Меркурий = писмо, Сатурн - договори, Слънце = шеф, баща, Луна = майка

7. Важно за отговора: Кои аспекти се образуват между сигнификатора на питащия и сигнификатора на тематиката в знаците, в които те се намират.
Ако те образуват /или ще образуват/ хармоничен аспект, отговорът на въпроса е ДА. При квадрати и опозиции изходът от ситуацията е отрицателен, значи НЕ.

8. Луната винаги в съуправител и показва развитието на ситуацията. Последният аспект на луната, преди да премине в следващия знак, дава сведение за изхода от ситуацията както и за емоционалното състояние на питащия в крайна сметка.

9. При въпроси за сруги хора хорарната карта се ”завърта”.
При въпрос, отнасящ се до приятел, върхът на 11. дом символизира АС на този приятел, т.е. 11. дом става 1. дом, 12ти дом става 2ри дом на приятеля ит.н. Ако въпросът се отнася до детето на приятел, трябва да бъде разгледан 3ти дом на хорарната карта /това отговаря на 5ти дом, броен от 11ти дом/.
Ако въпросът се отнася до бъдещо жилище, се разглежда 4ти дом, броен от настоящия 4ти дом (=7ми дом). При бъдещо работно място - 11ти дом (това е 6ти дом, броен от настоящия 6ти дом).


Всичко това може би звучи малко объркващо, готова съм да поясня, ако има въпроси или не се разбира. Смарагд сигурно също няма нищо против да помогне.


Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема напомнямнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано08.11.03 22:32





Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.

Тема Re: Ти си съкровище!:)нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано08.11.03 22:53



Безкрайно ти благодаря за този превод!
Хорарната ми е страшно интересна, а ми е сред най-слабите области - пък много ми се иска да я науча, дори и да не я използвам често.
Вероятно ще я чета още много пъти статията ти - и пак ще пиша какво си мисля.

Между другото за последното денонощие това е третата преводна статия тук, а ти си четвъртият пореден преводач, който изсипва в общата купичка нещо, в което е вложил специално усилие и труд. Кой знае защо този факт сам по себе си страхотно ме радва и дори разнежва...



Тема Мона каза,нови [re: Mesmerisa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано08.11.03 23:00



че в хорарната астрология е разрешено да тълкуваме черно-бяло... Тоест, Плутон и Нептун са задължително ”лоши”, но само в хорарната. Плутон е криза, Нептун объркване, дезориентация. Да или Не. Учудващо е колко точни са резултатите, ако се спазват няколко елементарни правила.
Разбира се, появява се въпросът за свободната воля, щом всичко може да бъде видяно толкова точно...
ако знаеш колко неща са предначертани, ако веднъж си избрал да се качиш на един влак... значи е сигурно къде ще проистигнеш и това, което ще ти се случи по пътя... имаш само свободния избор това ли да ти е влака...
Пак Мона след дългогодишна практика.

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано08.11.03 23:35



Благодаря за инфото!
Вече ми свърши работа!

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 00:21



Позволявам си да добавя още една точка в твоята статия:
- по мястото на луната (знак и дом, но с предпочитание за дома) се съди за това, какво точно го интересува човека, който задава въпрос. Често се задават индиректни въпроси, т.е. човек пита за определено нещо, а всъщност го интересува друго. Не е задължително той да прави това съзнателно. Много често не знаем къде точно ни е проблема - питаме за нещо, а всъщност ни интересува нещо съвсем дуго. Но позицията на луната всъщност ни дава отговор на въпроса "от какво точно се интересува този човек".
И благодаря за публикуването на тази статия. Тя е доста подробна и много ясна.



Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано09.11.03 00:24



още





Тема Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 00:26



... трябва ли изобщо да се отговаря на подобен род завоалирани въпроси? Защото веднага се питам, защо този човек не е искрен - първо или второ, щом не е наясно какво да пита, дошло ли му е времето да знае изобщо... Затова са дадени тези ограничения, понякога небето само ни насочва къде трябва и къде не трябва да се бъркаме.

Радвам се, че съм успяла да я преведа що-годе ясно. Едно е да си бил на място и да си разбрал нещо с помощта на примери, друго е да караш на суха теория...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано09.11.03 00:32



Много благодаря за невероятно интересната тема и разкошният ясен начин, по който си я представила. Колко жалко, че не разполагаме с достатъчно полезни източници! Ще си позволя да те попитам нещо, ако си в насторение да отговориш, благодаря ти предварително!
Дали може аспектът между сигнификатора на питащия и този на темата да се счете достатъчен за отговора, дори когато няма планети в първи дом или в тематичния дом?
Всъщност развълнува ме едно нещо по много детски начин . Какво време трябва да осигурим между отделните си въпроси...ако имаме няколко такива?

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: DTMF]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано09.11.03 00:36



За секундички се разминах с линка ти! Страхотен си!

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Взпросът е...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 00:36



Там е работата, че ако аз искам да попитам например "ще имам ли работа през следващата година" - въпросът е ясен и еднозначен. Но видиш ли има една луна да кажем в 5-и дом и знак рак...(тук не се опирам на аспекти, тъй като те се вземат под внимание, за да се даде отговора). Значи мен наистина ме интересува дали ще имам работа, но всъщност аз едновременно с това мисля за дом, деца, ако щеш за любовна връзка, за развлечения и т.н. - аз мога да искам да работя, за да издържам децата си и дома си, или пък за да създам семейство, или пък да имам средтсва за забавления. В този случай астролога, който разчита хорарната карта би могъл да обърне внимание и на този факт.



Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 01:20



коте, радвам се, голям труд си положила, обърнаха ли ти се представите за астрологията наопаки?

искам да добавя някои неща ...

тъй като тази тема кацна по време на лунно затъмнение ... при пълнолуние и новолуние не се задават и не се отговаря на въпроси /вещи астролози се придържат към това правило/, ако се постави въпрос по това време, отговора трябва да е задължително отрицателен ... това само като информация за тези, които веднага хлътнаха да разпитват картинките в компютъра!

много от тези правила са за защита на самия астролог, тъй като хорарната астрология е една от най-привлекателните и най-опасните астрологии, предлагайки привидно отговор на всеки въпрос, но ... голямото НО е, че не на всеки въпрос е в интерес на питащия да се даде отговор

има и още нещо ... въпроси, които хрумват на самия астролог, тоест когато се задават "автовъпроси", много от правилата не функционират и ще забележите, че излизат в повечето случаи хорарни карти, на които няма отговор ... много зависи от начина, по който се задава въпроса ... препоръчва се да се работи по двойки, един да задава на друг въпрос и тогава да се тълкува картата ... сам човек е невероятно пристрастен към отговора и в повечето случаи има силен интерес да се тълкува хороскопа в определена посока, която ни харесва ... и се пропускат важни детайли.

един въпрос не бива да се задава повече от един път, дори ако се сменя формулировката или гледната точка, важи само първата хорарна карта, но е възможно в течение на определен процес да се "подпитват" повече детайли ...

хорарните карти важат максимално от 3 до 6 месеца ... тоест въпроси, които започват с "кога?" и отговора излезе над 6 месеца ... в действителност хващат само ситуацията от днешна гледна точка ... това въобще важи и за всички други въпроси, тоест ако главни сигнификатори правят тепърва съвпади с лунните възли или лунните възли се намират в 1ви, 4ти, 7ми, 10и дом ... единственият възможен отговор е, че не може да се каже нищо, защото ситуацията в определено време ще се обърне наопаки, главния герой или някой друг ще си промени мнението или липсва важна информация и няма да има смисъл от този въпрос ... това важи и за асцендент в последните 3 градуса, според типа въпрос, може да значи и положителен отговор, но просто вече всичко е свършило и дори положителното не може да се предотврати ... много често този отговор се получава и при въпроси, които служат по скоро за потвърждение, че сме взели "правилното" решение или предприели "правилните" стъпки и всъщност вече няма да има никакво развитие повече /аналог за луна в последните 3 градуса или в "празен ход" /void of course/.

това се сещам за момента ...

Редактирано от smaragd на 09.11.03 01:25.



Тема Re: Въпросът е...нови [re: galy]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано09.11.03 01:23



Хъм... интересна препратка... благодаря за което!

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: smaragd]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано09.11.03 01:32



Ама ти наистина си Скъпоценност! Благодаря и на теб!!!

Преди време много се измъчих с една карта... така и не разбрах отговора тогава. Но сега пак съм в аналогична ситуация - и целия вчерашен следобед отново се занимавах с нея. Е, през времето разбрах какво ми е било "отговорено" тогава... а тази тема и допълненията към нея ми дадоха разбирането какво съм пропуснала първия път.
Прекрасното в цялата история е, че дори ми хрумна как да си реша сегашната ситуация, без да тормозя излишно Звездите...

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 01:36



въпроса "ще имам ли работа?" не е точен, не е хорарен въпрос, тоест и отговора не може да бъде точен, въобще не е подходящ ... в хорарната астрология има едно правило да се задават въпроси, които са свързани само с неща, които искаме ..."да търся ли нова работа и кога ще получа такава?", "да напусна ли работа?" ... това са въпроси, на които може да има отговор!

ако се зададе въпрос, а отговора е някъде в храсталака, тоест по домове, които нямат нищо общо с въпроса ... е много трудно да се "работи" с клиента, защото всъщност трябва да се говори по тема, която не го интересува ... все пак има и едно правило в астрологическата консултация да не се отговаря на въпроси, които не се задават ... тоест на въпроса: "да търся ли нова работа?", не е етично да се отговари с "да, шефа ви ще си намери скоро друга любовница"





Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: geminiled]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 01:45



много е ценно да се пазят въпросите, да се пазят тълкуванията в писмена форма за да може да провери човек къде е сбъркал, къде от бързане или ентусиазъм е пропуснал основни правила ... само по този начин може да се учи човек от грешките ... много обичам да се ровя във стари хорарни карти, когато са били актуални е било невъзможно да съм безпристрастна към отговорите, но години след това вече няма никакво значение

невероятно много може да се изкара от една никаква хорарна карта, имала съм случай, в който от един въпрос по повод финансовото състояние на една фирма, можеше да се проследят всички сполучливи и несполучливи сделки за 6 месеца напред ... затова е хубаво всичко да се прави писмено! изписания лист беше много ценно "доказателство"





Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Mapи (луда фея)
Публикувано09.11.03 02:05



Хиляди благодарности за превода!! Колко много неща ми се изясниха след него.



Тема Re: за Нептун в 1-ви:)нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано09.11.03 02:32



Сетих се сега за един конкретен пример - доста засукан.

През лятото, тъкмо се бях върнала от море - и точно като тръгвах на работа, се оказа, че съм си загубила служебния пропуск. При това бе изчезнал по невероятно мистериозен начин, защото аз помнех добре къде го бях оставила - просто го нямаше там. Аз се паникьосах ужасно, понеже без пропуска си не мога изобщо да вляза в сградата....чудех се какво да обяснявам....абе ад....

В края на краищата нямах избор - картата просто беше изчезнала, а аз закъснявах... Отидох на работа, влязох някак си... А вечерта продължих да търся - но не, просто я нямаше и толкоз! Тогава по спешност изпищях на смарагд да помага.

Пуснахме веднага хороскоп на момента, в който бях открила, че съм загубила пропуска си. За съжаление не пазя картата - но мога да я възстановя като проверя кога съм се върнала на работа.

Не помня как изглеждаше картата, но помня, че Нептун беше в 1 дом... смарагд категорично каза, че пропускът няма да се намери - или поне не с помощта на астрологията. Сещаш се, че Нептун изобщо не позволяваше да се отговаря. Затова тя се смили - аз бях наистина съкрушена - и се нави поне да погледне посоките на апартамента - и да определи в коя стая приблизително се намира. Хороскопът посочи спалнята.

Въпреки всичко аз наистина не си намерих пропуска. Преобърнах апартамента, но без резултат. В спалнята претършувах особено внимателно - не, нищо.... Накрая се предадох, отидох при шефа и всичко си признах - оказа се, че колегите масово си ги губели и не било чак такава драма. Извадиха ми нов пропуск.

--------------

Историята обаче има продължение...
След като вече имах нов пропуск и почти бях забравила за случката, стана нещо, което ме втрещи...меко казано.
Бях си купила някакъв парфюм - сутринта го бях разпечатала, напръскала - и бях захвърлила кутията на тоалетката пред огледалото.
На следващия ден отивам да се парфюмирам......и точно под кутията на парфюма видях пропуска си.... стария....... Като ти се ЗАКЛЕВАМ, че бях обърнала всичко - особено там! И до ден днешен за мен е загадка какво, по дяволите, ставаше тогава вкъщи...

В края на краищата наистина го намерих в спалнята - и не с помощта на астрологията. Точно както каза смарагд.

Накратко - хорарът всичко позна.



Тема Re: за Нептун в 1-ви:)нови [re: Mesmerisa]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 02:46



хаха ... помня, че се кълнеше, че картата можела да бъде само в библиотеката, при компютъра или някъде пъхната при книгите ... а тоз забранен хорар сочеше във съвсем друга посока ... директно в спалнята!

единственото, което чак сега ми дойде наум ... в хорара имахме не само нептун в 1ви, но и луна в съвпад с нептун в 1ви и то предстоящ съвпад ... картата се е скрила /нептунизирала/ и се появи на бял свят точно там - под нептун /=парфюма/



Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Beatrice]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 11:51



Доколкото научих, нека смарагд ме поправи, все пак нямам никаква практика още, ако не е зает тематичният дом, не може да се даде отговор на въпроса изобщо... е, сигурно и от това правило в определени случаи има изключения... това идва с практиката.
Колкото до отделните въпроси... ако ги зададеш един след друг, ще получиш много еднакви карти за различни въпроси. Май не става... въпросите е добре да се задават, ако изплуват внезапно... понякога човек има чувството, че нещо дълго се заформя, докато накрая не каже ”цоп” и не изплува в съзнанието. Ако пък мъкнеш със себе си въпроси дълго време, е добре да ги зададеш на друг човек... момента, в който те ”пристигнат” при него... бъдат изречени и чути, това е моментът, за който се съставя хорарна карта...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: за Нептун в 1-ви:)нови [re: Mesmerisa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 11:57



Много добре помня как ми отказа среща заради този пропуск, че даже трябваше да ти напомням да дишаш и че това е просто пропуск, а не краят на света...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: Взпросът е...нови [re: smaragd]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 14:55



А аз се питам ти Смарагд изобщо разбираш ли факта, че има много хора, които отивайки на консултация при астролог, не знаят че в хорарната астрология има "правила" какви въпроси да се задават?? Знаят ли изобщо как да си зададат въпроса онези 90 % от хората, които не се интересуват да изучават астрология, но с удоволствие биха отишли при астролог, така както ходят на лекар, когато ги заболи нещо? Ти когато отиваш на лекар знаеш ли къде точно те боли? Или си изучавала медицина и когато отидеш на лекар се съобразяваш с правилата в медицината?
Извини ме, аз продължавам да уважавам твоите знания в астрологията, но астрологията СЛУЖИ на хората. Затова, когато някой дойде при теб с въпрос, който не е точен или не е подходящ според принципите на хорарната или пък прогнозната астрология, означава, че той има НУЖДА да получи някакво "лечение". Той няма нужда някой да му обяснява принципите в астрологията, или пък да му каже - "извинявай, ама за да ти отговоря, трябва да ме питаш това и това, а пък ако междувременно сам си отговориш на въпроса, още по-добре, защото на такива въпроси като твоя, хорарната астрология не отговаря".
Или според теб при астролог за консултация трябва да се ходи само след като си преминал няколко курса по астрология?



Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 15:10



Не съм смарагд, но все пак ще се намеся.
А на теб не ти ли се струва, че някои въпроси просто не бива да получават отговор? Защото не им е дошло времето, защото човекът няма да е готов за този отговор и т.н. И че трябва да си много добър психолог, освен астролог, за да можеш да прецениш кой точно колко може да понесе... Аз мисля, че когато човек наистина се нуждае от отговор и е готов да го получи, той инстинктивно ще зададе ”правилен” въпрос.
Иначе си права за това, какво сочи луната.

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 15:32



правилата са за да се знае кога може да се използва хорарна астрология и кога не ... каква техника използвам при консултации, нито един клиент няма и да разбере ... при една консултация астролога си е 95 процента психолог, ако не, нещо е объркал сериозно методиката и целта на занятието

тук става въпрос кога може да използваме хорарната астрология и кога не ... , ако астролога непременно иска да тормози хорарна карта, въпросите се уточняват с разговор /и психологически техники/ ... все пак има най-различни пътища да се намерят отговори и хорарната карта е само един път



Тема Re: хм...нови [re: galy]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано09.11.03 15:34



извинявам се, че и аз се намесвам...
Обаче си мисля няколко неща...

Първо, смарагд, както и всички останали струва ми се, в момента изобщо не коментираме как се използва хорарната в живата практика с живите хора. Този въпрос, както и изобщо как се практикува, е навярно тема не само на отделен постинг, но и на почти цял живот учене. Иначе си права, че става дума за живи хора. И че астрологията е да служи. И съм сигурна, че всички сме наясно с това. Но сега тук учим аб-то, сухата теория. Защото не сме много експертите по хорарна тук - освен смарагд....и теб, може би...

Второ, моят скромен опит с живи хора сочи, че те най-често наистина нямат никаква астрологична грамотност. Както и повечето от нас нямат медицинска такава, ако използвам твоето сравнение. Тъкмо поради тази причина те не са и чували за хорарна астрология. Те идват и слагат на масата някакъв проблем. Астрологът е този, който избира най-подходящата методика, средство, начин да помогне - хорарната карта е само един от многото начини. В типичният случай астрологът опитва да помага на разбираем за човека език, а не почва да му обяснява принципите си на работа, какво точно гледа, защо, как се нарича това, защо не пасва на неговия случай и т.н. По същия начин, по който лекарят избира какво лечение да ми предпише.

Разбира се, смарагд е голямо момиче и няма нужда специално да бъде защитавана. И навярно сама ще ти обясни какво е имала предвид. Но аз съм сигурна, че ако се случи да откаже отговор на хорар с обяснението, че е "твърде рано, или твърде късно за отговор" - то тя си го позволява единствено с колеги - които знаят какво е хорар, знаят правилата му, които искат точно хорар - и за които е сигурна, че ще я разберат.



Тема Re: Взпросът е...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 15:37



Мен ако питаш астрологията и психологията са много тясно свързани. Ако един астролог не е добър психолог, как успява да прецени психологическото съответствие на дадена планета и по какъв начин тази планета се проявява? Как преценява начина, по който да поднесе даден фактор в една астрологична карта?
И кои са тези въпроси, които не бива да получават отговор? Никой няма да тръгне при астролог, за да попита "Хей астролога аз ще спечеля ли от тотото?" Знам, че има много хора, които просто ей така ходят при астролог, защото все още съществува мнението, че астрологията е вид врачуване и гадаене. Но дори и тези хора имат някакъв проблем, който може да бъде видян в хорарната карта. Ако имаш някаква представа от хинду астрология и нейния раздел хорарна астрология, трябва да знаеш, че в Индия астрологът не се нуждае да чуе изказан въпрос от своя клиент - в хинду хорарна астрология има методи за определяне същността на въпроса, от който се интересува клиента. А ако клиента каже своя въпрос - да се определи защо този въпрос е възникнал, от кого или какво е подтикнат.
Според мен дори ако един човек се обади на астролог и поиска консултация, би трябвало да се направи хорарна карта на момента на обаждането, за да се получи допълнителна представа какъв е повода този човек да поиска консултацията.



Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 15:41



тук темата се казва хорарна астрология, а не как да правим консултации с хора ... а хорарни карти препоръчвам всеки астролог да прави и преди и след консултация и въобще да използва "часовниковия" хороскоп за да следи разговора, но да не смята, че тази техника е "универсална" ... все пак мунданната астрология, хорарната и психологическата вървят ръка в ръка



Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 15:47



Само че европейските астролози, даже и най-добрите, никога няма да постигнат ниво на умения на хинду-астролог. Просто е съвършено различна изходна позиция. И съвършено различни обстоятелства. Има много въпроси, чиито отговори е по-добре да не се дават. Небето ги знае по-добре от нас тези работи, колкото и да сме добронамерени...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: хм...нови [re: Mesmerisa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 15:50



Точно това имам предвид, когато допълних статията, с това, че по луната в една хорарна карта може да се получи допълнителна информация за човека, който задава въпрос. Вярно е, че ние обсъждаме и си обменяме информация. Та и аз с тази цел написах какво още като информация може да даде луната.



Тема Re: Взпросът е...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 15:56



Защо да не могат? Става въпрос за астрология нали?



Тема Re: Взпросът е...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 16:00



факт е, че индийските астролози като им зададеш въпрос в неподходящо време, получаваш един стандартен отговор, който гласи: "времето не дава отговор, елате пак след там определено време, ако тогава въпроса е все още актуален" ... само за сравнение, западните астролози-терапевти слагат расото и водят задушевен разговор на тема какви са подбудите да зададем този въпрос в този момент ... аз обичам тази техника, с нея се работи по всички зададени въпроси докато излезне "автентичното" и човек сам почувства отговора ... някои с право критикуват, че е техника на избягване на отговори, но от психологическа гледна точка е абсолютно "правилна", не астролога е този, който трябва да дава отговори, а клиента ... астролога задава въпроси според това, което интерпретира с астрологическите методи, с цел човека сам да усети качеството на времето, отговорите в себе си ... свои отговори, а не чужди



Тема Re: чакай бенови [re: galy]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано09.11.03 16:03



каква луна, кви пет лева?! Къде видя нещо да говоря за луната и изобщо за хорарната астрология като такава?! Или изобщо не ме разбираш, или се правиш на ударена - което в случая е все едно.
Както и да е...
Да не разводняваме инак хубавата тема.



Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 16:06



мда ... астрология е, но в основите на астрологията стои философията ... и се надявам, че не очакваш от западен астро-терапевт да ти отговори на въпроса: "колко време имам да живея? кога ще умра?" ... това е въпрос, който на изток е напълно традиционен и дори задължителен: "как да планираш живота си, когато не знаеш колко дълго ще трае?" ... надявам се усещаш разликата между вярата и философията, която лежи в основите



Тема В Индия...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 16:08



... хората често нямат не само час, ами и дата на раждане. Това просто не се знае, особено при по-възрастните поколения или в затънтените провинции. Там хорарната астрология е единствената приложима. И дето вчера каза Мона, те могат да познаят даже дали след 3 дена ще ти умре кравата. В една хорарна карта ти виждат целия живот. Обаче това са много, много пластове знание, трупано с животи вероятно. Никой западен астролог няма да го постигне /засега/, може би и защото в западния свят с този тип астрология може да се злоупотребява много повече.

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: чакай бенови [re: Mesmerisa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 16:09



На мен може би мисълта ми тече по-бързо от пръстите. Тъй като ти каза, че тук се учим на а, б-то и понеже като цяло темата е "въведение в хорарната астрология" на котката Марта, аз имах допълнение към постваното от нея - за луната в една хорарна карта. Та от това допълнение се роди един спор за начина на задаване на въпроси и т.н. Не бих искала да преповтарям всичко В крайна сметка ти каза, че сега се учим - и аз се съгласих, че точно защото се учим, направих това допълнение към първоначалната тема за луната.



Тема Re: В Индия...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 16:16



Това е вярно, че западния свят може да се злоупотребява много повече с това знание, отколкот в Индия. Но не означава, че хинду астрологията може да се използва само в Индия. Говорим за астрология все пак и за хора, личности. Дали съм в Индия или в Италия, няма никакво значение. Просто методите са различни, но пък астрологията е една и съща. Вярно, че и философиите са различни, но използваме все едни и същи планети нали? Слънцето не свети по-различно в Индия, независимо, че философията на хората там е различна.



Тема Re: В Индия...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 16:18



астрологията не е една и съща ... символите и тълкуването им се диктуват от вярата и "философията на живот" ... но понеже на отговаряш на мен, не искам да се натрапвам с повече обяснения



Тема Философията не е ли...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 16:20



... определяща всичко?
/Губя концентрация, уморих се нещо.../

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: В Индия...нови [re: smaragd]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 16:27



Тълкуването е малко по-различно, защото методиката е различна и освен това хинду астрологията е много категорична - при нея нямаш избор, както твърдят западните астролози (макар че според мен и при западната астрология нямаш избор; мисля, че ти беше казала, че ако тухлата трябва да падне на главата ти, ще те намери и под леглото). Но ако аз отида при астролог в Индия (независимо, че философията ми на живот е различна), не мисля, че той ще ми говори за нечий чужд живот или пък за коренно различен човек. Да може би няма да може да ми каже кога ще умре кравата ми (защото нямам такава), но не мисля, че ще се затрудни да трасира моя живот и мен като личност.



Тема Притча за "стрелата"нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 16:38



теб какво те интересува всъщност? какъв е астролога или какво може да направи за теб? ако вярваш в пълната предопределеност е най-добре да отидеш при индийски астролог и след това да скръстиш ръце и да чакаш да ти падне тухлата ...

моята философия е просто друга, което не ми пречи да боравя и с индийска астрология, когато е уместно ... все пак на мен лично невероятно много ми допада, че в индийската астрология луната е в центъра, а не слънцето .. все пак запада се е самозабравил в развитието на егото и е забравил смирението ... въпрос на философия на живота!

аз лично предпочитам да знам механизма, който ми е донесъл тухла, тоест какво сама съм направила съзнателно или несъзнателно за да си заслужа тухличката ... предпочитам конструктивното и въобще теориите на конструктивизма ... за мен астрологията трябва да е приложима в ежедневието .. директно, конкретно и ефикасно ... предпочитам сама да си нося отговорността са тухлата, а не да ходя да беся този, който я е измислил, сътворил и хвърлил върху главата ми ... да не говорим, че дори и да намериш виновника, това няма да заличи тухлата ...

имам една любима притча ...

Притчата за стрелата

... (Да предположим, че) един човек бил
ранен със силно отровна стрела. Прияте-
ли и роднини довели при него лекар. Но
човекът казал: Не ще позволя да ми из-
вадите стрелата, преди да разбера кой
ме рани, неговото име, от кое семейство
произхожда. Не ще се оставя да ми изва-
дите стрелата, преди да узная с какъв
лък е изстреляна и как е направен върхът й." Човекът умрял, без да разбере
всичко това.





Тема Re: Притча за "стрелата"нови [re: smaragd]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 16:53



Ние се отклонихме прекалено от същността на поставената тема от котката Марта. Но - има неща в живота, които не могат да се избегнат, тухлата ти пада на главата. Аз може и да се замисля защо е станало така и да разбера, но може и да не го направя - въпрос на личен избор. Има хора, които се замислят, други не. И тези, които не се замислят започват да обвиняват всички и всичко около себе си и никой не е в състояние (дори и астрологията) да ги накара да потърсят причината в себе си. Защото такава причина винаги има.
Темата тук беше за хорарна астрология и правила за прилагане. Би могла да допълниш темата с още правила, които се прилагат при разчитането на една хорарна карта. Мился, че можеш да бъдеш много полезна.



Тема Re: Притча за "стрелата"нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 17:31



а защо трябва да се избягват тухлите?

живота се състои от тухли, иначе няма да можем да построим живота ... въпроса е какво правим с тях, как ги използваме ... игнорираме ли ги? изхвърляме ли ги? или ги подреждаме докато се получи уютна къща или прекрасен замък? познавам хора, които сами си поръчват тухли за тази цел ...

който не иска да мисли, не иска да знае ... който не иска да знае, не бива да пита ... който не пита, няма право да получи отговор ... но тъй като във всички има заровен някъде принципа на близнака, да говорим без цел, разговора е по важен от това, което се транспортира с него, нуждата да "разговаряме" е по важна от това дали има какво да "разговаряме"... затова са нужни правила, които да помагат на астролога да разбере кога е нужен отговор и кога не, някои наричат тези правила "защита срещу излагация" ...

ако мога да дам един пример, въпроса: "как си?" не винаги има за цел да се разкажат всички проблеми и тревоги в дадения момент, а понякога очаква отговор "благорадя, добре съм!" и всеки да си продължава по пътя ... в някои "западни" култури е крайно неуместно и невъзпитано да се отговаря на този въпрос с нещо друго освен "благодаря, добре съм!"





Тема Питам се...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано10.11.03 13:54



... как е възможно да бъде намерен отговор на произволен въпрос, зададен в произволен момент... и няма ли, ако същият въпрос бъде зададен в друг момент, отговорът да е съвършено различен? Аз много си блъсках главата, докато дремех в лекция по АГ... и стигнах но ужасно осветляващия извод, че Животът е някаква страшна мистерия и че очевидно дори моментът на задаване на въпросите трябва да е предопределен по някакъв начин. Добро утро. Някой може ли да ми каже нещо, което не знам?

Аз лично едва ли често ще се обръщам към хорарната астрология, както не се обръщам и към друг вид ясногледство, различно от моето собствено. Плаши ме представата, че един положителен или отрицателен отговор може да се превърне в нещо като self-fulfilling-prophecy, демек така да ми повлияе, че да се откажа от всякакви по-нататъчни усилия в ситуацията, да се предам един вид. Май предпочитам докрай да не се предавам, дори когато интуицията ми отдавна знае, че това е всъщност кауза пердута, защото като че ли именно в това тотално отдаване на нещо ми е силата. В крайна сметка, най-много научаваме не от крайния резултат, а по пътя натам. Иначе не се ли губи някак смисъл? Малко безсолно ми се струва. Може би смарагд е права, че аз винаги ще правя нещата "наопаки" и пак ще стигам, където трябва.
Съжалявам, ако ви занимавам с неща, които вече сте минали, ама... може ли да ме осветли някой?

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.

Редактирано от Koтkaтa Mapтa на 10.11.03 13:55.



Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано10.11.03 14:42



Този опит не е мой. Попаднах на тази статийка в Интернет и я преведох набързо. Посъкратих някои неща. Може да се стори интересна на някой като мен, който изучава хорарната астрология в начален стадий. Писана е от астроложка на име Дебора Холдинг
Основният принцип, който трябва да се има предвид, е, че колкото по-силно някой има нужда да знае нещо, и колкото повече разбира как да формулира въпроса си, толкова по ясна и динамична ще бъде хорарната карта. Въпросът трябва да бъде добре осъзнат в момента на задаването му. Ако го дърпате някъде от дълбините на мозъка си, източникът не е фокус в моментния ви живот и картата ще кореспондира “мъгливо”.Често се случва някой да ви кара да откривате предмети, загубени преди години. Въпросът вече не носи никакъв емоционален заряд. Моят отговор би бил “не, но можех да ви помогна тогава, когато вие сте били наистина заинтересован от това”. Често съм срещала този проблем в клиентската ми работа - може би плащайки за карта, хората вярват в нейната значимост и могат да задават всякакви въпроси, очаквайки от вас да извършите чудеса. Разрешението е в стрикната дисциплина на познанствата и да се отказва отговор на въпроси, освен ако те наистина на оказват сериозен натиск върху нечий ум.
Един пример от моя живот. Изгубих дамската си чанта със своя дневник, чекови книжи и кредитни карти. Забелязах, че липсва веднъж, когато трябваше да изляза навън, но понеже бързах, и понеже бях сигурна, че е някъде в къщата, реших да я оставя сама да изкочи отнякъде. След няколко дни дневникът ми потрябва, така че започнах да търся чантата като прегледах набързо стаите в цялата къща. Не можах да я открия и реших да начертая хорар. Поставих ръцете си на клавиатурата, но изведнъж се спрях, осъзнавайки, че не мога да вложа достътъчно мисъл във въпроса си. Не се притеснявах сериозно и усещах, че никой хорар няма да зачете нуждата от малко по-сериозно търсене. Около седмица мина преди наистина да се отчая. Имах спешна нужда от чековата си книжка и систематично минах през всяка стая, проверявайки под и зад всяка част от мебелите, всички шкафове, гардероби, килери, детски вещи. Нищо не остана непреобърнато. Проверих дори градината и колата. Изключително афектирана и чувствайки се много разстроена, аз реших, че може би съм я загубила или са ми я откраднали. В този момент начертах хорар - “Къде е моята чанта и ще я открия ли някога?”
Очаквах, че карата ще покаже, че чантата е загубена, но вместо това тя разкри, че беше в моя дом и много близо до отриване.

[image]http://astrology-world.com/astrologyworld/horary.html[/image]
Чантата е означена от господаря на втори дом Венера, който е ъглов, показвайки скорошност на събитието. Луната е в секстил със върха на втори до; и вървяща към съвпад с Венера. В допълнение моя сигнификатор, Меркурий, върви към почти точен секстил с Венера ретроградно, показвайки, че откриването че е случайно и неочаквано. Имайка така ясна карта, аргументираща срещу моята убеденост, че чантата ми е загубена, беше доста объркващо. Аз трябваше да я открия скоро!
Меркурий в 5-ти дом доказваше моите подозрения, че някоя от моите малки дъщери я е взела да си играе с нея. Последният аспект на Луната показваше същото, чрез квадратура с владетеля на 5-ти дом - Сатурн. Венера в огнен знак показва някъде извън земята или близо до отопление. Продължавах да мисля за килера, където бъркотията от детски дрехи и висящи палта и където беше централното отопление на гърба на стаята. Аз веднъж бях проверила помещението, обаче Меркурий беше ретрограден, така че този път опитах детайлно и проверих всеки рафт. Не открих чантата, но точно когато си тръгвах аз отново си помислих за огнения знак и се върнах да проверя бойлера на централното отопление. Точно отгоре, притисната между стената и пода почти невъзможно да бъде достигната, беше моята смачкана чанта. Времето на откриване беше 9,05 p.m, 15 минути след въпроса ми. Ако бях задала въпроса първия път когато забелязах, че липсва чантата ми или няколко дни по-късно, съмнявам се че щях да получа такъв точен и силен недвусмислен чарт. В момента на въпроса не мислех за нищо друго, моят мозък беше фокусиран и цялата ми психика беше концентрирана към въпроса ми

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Картатанови [re: Beatrice]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано10.11.03 14:47



Хорарната карта на гореописаното събитие



tutto che ti serve e l'amore

Тема Ей, мерсинови [re: Beatrice]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано10.11.03 14:48



Рама ми подхвърли този текст в сzбота вечер, но вече нямах сили да превеждам. Много съм горда колко готини, полезни един на друг и продуктивни можем да бъдем... в подходящата обстановка.


Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Мисля си...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано10.11.03 14:59



че нещо много Овняшко има в подхода ти... С рогата напред - и каквото стане. Аз пък съм с Близнашкия си уклон - като знам, че няма смисъл да хабя усилия за нещо, дето няма да стане, предпочитам да ги пренасоча към нещо, дето знам, че ще стане...
Според мен, никой на никого не може да каже нещо, което да не знаят и двамата. Всичко опира до това кой от какъв ъгъл съзерцава нещото, та понякога да изглежда така, сякаш не гледат едно и също. Или пък единият да се е заинатил да не си признава какво знае и какво вижда... или просто да не му се носи отговорността за нещата.
Друго обяснение преди второто кафе си нямам...

И като каза "наопаки"... хъм... Значи, аз съм от хората, които вярват безусловно в Съдбата. Знам, че каквото има да се случва - то ще се случи, без оглед на личните ми предпочитания. И че, което е за мен, рано или късно става мое - без оглед на "маршрута", по който ще ме намери.
Тъ... През лятото изхабих много енергия и усилия да се съпротивлявам на нещо, за което си знаех, че няма да ми се размине. Какви ли не занимания и "маршрути" си бях изобретила, за да стигна "някъде другаде".
А, бе... идиотия на max...
До момента, в който си открих празна цигарена кутия със записани на нея дата, място и час... Пуснах данните в програмката, погледнах и си се втрещих на общо основание... Ако имах малко повече акъл и го бях направила веднага - видях колко безумен разход на гориво и излишни движения съм щяла да си спестя. Обаче, нали "Господи, нека ме отмине Чашата..."... Най-интересното е, че моментът на случването на нещата според картата си съвпадна до милиметри... хъм... И с бягането ми по тъча, и без него - този момент си е бил записан - и неизбежен! Просто по моя си метод при настъпването му бях вече адски скапана и объркана... а, ако се бях съобразила с картата, щях да съм в прилична спортна форма и доста по-спокойна. Е, фактите са в полза на резултата... хъм... на него хич и не му пука за "маршрутите"...

А, бе... и аз не знам какво точно написах - ама преди края на първото кафе съм така.. В общи линии, май отговорът - поне при мен - винаги е един и същ...

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема 3апочвам да правя изследвания, ергонови [re: geminiled]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано10.11.03 15:22



Има неща, дето за всеки, пък за мен най-много е видно, къде ще свършат, обаче някак никак не ме свърта да ги зарежа овреме и да се занимавам с нещо друго. Все си мисля, че по пътя към тоталното покушение има скрито нещо много ценно и моята задача е да го намеря, с цената на каквото и да е.
Ако например /защото ме провокира да го направя/, бях погледнала хорарната карта на първата си среща с този мъж, не преди пет минути /та да видя Плутон в 5ти/, а преди година... може би щеше да ми бъде спестен съсипващият крах накрая, но щяха да ми бъдат спестени и едни от най-прекрасните моменти, мунути, секунди, часове и седмици, които някога съм имала. Или най-смелата постъпка на моите крехки 22 години. Не мога да смятам това за пропиляна енергия, което ми е донесло толкова много... и мъдрост, и знание, и щастие просто. Но кой знае, ако знаех за Плутон в 5ти, нямаше ли да махна с ръка много, преди да му е дошло всъщност времето. такива едни са нещата. Съдбата, права си, ни намира навсякъде. Като тухлите. Ама аз съм чувала, че жизнен опит било не това, дето ни се случва, ами това, дето правим после със случилото се... Така че да живее крах-ът, аз съм малко /доста/ поочукана, но толкова просветлена, че чак изпитвам умиление...
Обаче, дръж се, последният аспект, който прави Луната в моя случай, е опозиция с Уран в седми дом, водолей... Басси картата, не е истина

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: 3апочвам да правя изследвания, ергонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано10.11.03 15:53



Виж, когато става дума за отношения - там положението е по-различно... съгласна съм! Аз си говорех за събития от не толкова отношениен характер... Можех да си спестя, примерно, да ме оставят без gsm.. И разни подобни. Искам да кажа, че нямаше сама да се навирам между шамарите - ако падне тухлата, падне... а не да си я търся специално...

Удържах се... хъм... интересно, да...
Звучи така, сякаш основното приключение тепърва започва... хъм...

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Интересно е още,нови [re: geminiled]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано10.11.03 16:04



... че срещата е под знака на моя асц., а раздялата под знака на неговия... В breakup-хорара има Плутон на десцендента, точно когато се решаваше, ще ли ни бъде "завинаги" или хич нЕма да ни бъде, но пък има юпитер в 5ти, което малко ме озадачава... макар че... one never knows за какво ли не стават старите гаджета
Луната е в съвпад с моята натална Луна. В осми.
3вучи така, сякаш дълго ще ми дzржи влага... хм...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: Намиране на изгубени предметинови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано11.11.03 18:45



Излязла е на пазара една малка книжчица в твърде скромен тираж, наречена с малко претенциозното заглавие "Хорарна астрология", но всъщност оригиналното й заглавие е "Загубете тази книга и я намерете чрез хорарната астрология. Практическо ръководство за намиране на изгубени предмети". Авторът е Алфи Лавоа - астролог с 34-годишен стаж в хорарната астрология и по-специално в тази нейна насока, натрупал опита от хиляди хорарни карти. Зачетох я и ми се струва много ясна и лесно усвоима, като в същото време е и достатъчно информативна. Струва 5 лв. и все още може да се намери на площад Славейков. Но я няма изложена, или може да я подминете заради невзрачния й вид. По-добре попитайте за нея продавачите на подобна литература. Убедена съм, че след прочита й всеки един от нас ще може да намира изгубени предмети . Ако някой прояви интерес или иска повече подробности, ще му ги кажа на драго сърце. А сега тук извадих един много кратък откъс за онези, които няма да я закупят.
Изгубеният предмет винаги се асоциира с управителя на втори дом. Когато този управител се намира в ъглов дом (1-ви, 4-ти, 7-ми, 10-ти), то предметът ще бъде намерен бързо и лесно. Когато се намира в следващи домове (2-ри, 5-ти, 8-ми, 11-ти), за намирането на предмета ще отиде много време. Разположението му в падащи домове (3-ти, 6-ти, 9-ти, 12-ти) показва, че предметът наистина е загубен и намирането му ще е възможно само след продължително търсене, и то само ако е налице съвпад с куспидата на ъглов дом с орбис от 3°.
Управителят на втори дом, както и планетите, с които той попада в един и същи дом в хорарната карта, носят информация за местоположението на изгубения предмет и заобикалящата го среда. Кратък списък на планетите и предметите, които те представляват:
Слънце. Злато, месинг, ценни вещи, богата обстановка.
Луна. Сребро, сребърни предмети, кухненски съдове, предмети със сантиментално значение.
Меркурий. Документи, книги, кинжни пари.
Венера. Мед, бронз, скъпоценности, козметика, дрехи.
Марс. Инструментални устройства, машини, желязо, стомана, режещи (остри) инструменти.
Юпитер. Предмети, свързани с получаването на висше образование, подаръци, култови предмети.
Сатурн. Олово, цинк, работни дрехи, кожа.
Уран. Резервни части за автомобили, електрически уреди, електроника.
Нептун. Стъкло, фотографско оборудване, тютюн, алкохол, медицински средства.
Плутон. Ненужни предмети, отпадъци, боклук, тоалетни принадлежности.
Също така, ако управителят на втори дом се намира в първите (0° и малко повече) или последните (29° или повече) градуси на знака, има голяма вероятност изгубената вещ да се намира близо до врата, прозорец, изход или в кутия, колет, както и че в този случай предметът се намира в началото или в края на процеса на своето преместване, т.е. ново положение.
Това наистина е едно добро практическо ръководство за търсене!

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Намиране на изгубени предметинови [re: Beatrice]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано11.11.03 20:34



ей, благодаря ти
Аз уж я имам тая книжка, но така и не бях стигнала до нея...
Пренебрегвах я май някак си
Сега ще я потърся да я прочета - а ако не я намеря, ще използвам инфото от тук.



Тема Пресен хорарен примернови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kpacив yм (психеделична)
Публикувано26.12.03 13:33



от снощи

Предисторията е следната:
Сядам аз да отговарям на въпроса за приятелството на смарагд. След което ми се приисква да пусна глава от книгата на Джубран, понеже е по темата и ме кефи много. Книгата "Пророкът" ми е настолна и е винаги някъде близо до мен. Добре обаче не я намирам. Търся, търся и пак не я намирам. Почвам да нервнича и да се амбицирам, преобръщам стаята - без резултат. Накрая, в яда си, чувам как казвам на глас: "Къде, по дяволите, е шибаната книга?!?" - казвам го на котката всъщност. И си казвам "Я, ми това си беше въпрос - я да видим какво ще каже хорарът!".

И пускам картата веднага - вчера, на 25.12.2003, в 17.11 часа.
Асцендент Рак, управител Луна. Луната е в 8 дом, почти в съвпад с Венера и предстоящ съвпад с Нептун - във Водолей.
И аз, в бързината и нервността си, почвам да я тълкувам на глас, по най-профанския и елементарен начин, както ми идва спонтанно отвътре. И си казвам: Значи, я да видим, щом е в съвпад с Луна и Нептун, значи е в близост до някакви нептунови и венерини предмети - например парфюм. Добре, парфюмът е венера, но за нептун не се сещам... Нищо, по-нататък... Търся книга. Книгата я свързвам с 3 дом. На куспида на 3 дом имам Лъв, управител Слънце. Слънцето в картата е в 6 дом - значи вероятно книгата е в стаята, в която се намирам, защото тя ми е работната стая, дори я наричам кабинет. Слънцето е в съвпад с Меркурий, което значи, че е в близост и с други книги - и най-вероятно ще я намеря. Луната в 8 дом пък ме навежда на мисълта, че ще я открия близо до някакви "психо"-книги.:)

И, въоръжена с тази информация, продължавам да търся.
Буквално след няколко минути посегнах към един от рафтовете и просто я измъкнах.

Най-поразителното беше, че всички тези мои крайно непрофесионални навярно разсъждения, се оказаха напълно верни.
Книгата беше между две "психо"-книги - едната на Фройд, другата на Юнг.
На същия рафт имаше икона (Нептун), а на съседния - парфюм (!!!! Венера).
Действително я намерих в "работната стая".

Но най-много ме втрещи нещо друго - него го установих впоследствие, инак нямаше да се сетя да го ползвам като ориентир.
Както стоях пред компютъра и гледах картата - точно там, където бе 8 дом, когато мислено продължих линията на посоката му - тази линия сочеше точно този рафт, на който я намерих! Все едно самата карта ясно ми сочеше "Там!"

Та такива ми ти работи.
За пръв път май ползвам хорарната в съвсем реална ситуация и изпитвам на гърба си как работи като метод.
Може да е било пълна случайност всичко това - но все пак исках да споделя с вас фактите.

Редактирано от Kpacив yм на 26.12.03 13:51.



Тема Re: Пресен хорарен примернови [re: Kpacив yм]  
Автор galy (galy)
Публикувано26.12.03 13:38



Извинявам се ама...днес е 26.12.2003, точно 13:38 часа. Как я пусна тази карта вчера 26.12.2003, 17:11 часа?



Тема боже....нови [re: galy]  
Автор Kpacив yм (психеделична)
Публикувано26.12.03 13:50



Права си!
За вчера говорех, да се еба у заплеса!!!

Веднага редактирам...

Благодаря, че го забеляза и ме поправи...

Редактирано от Kpacив yм на 26.12.03 13:52.



Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор grosde (непознат )
Публикувано26.10.06 12:48



hi кой дом се гледа за работа?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.