Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 25.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Намиране на изгубени предметинови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано11.11.03 18:45



Излязла е на пазара една малка книжчица в твърде скромен тираж, наречена с малко претенциозното заглавие "Хорарна астрология", но всъщност оригиналното й заглавие е "Загубете тази книга и я намерете чрез хорарната астрология. Практическо ръководство за намиране на изгубени предмети". Авторът е Алфи Лавоа - астролог с 34-годишен стаж в хорарната астрология и по-специално в тази нейна насока, натрупал опита от хиляди хорарни карти. Зачетох я и ми се струва много ясна и лесно усвоима, като в същото време е и достатъчно информативна. Струва 5 лв. и все още може да се намери на площад Славейков. Но я няма изложена, или може да я подминете заради невзрачния й вид. По-добре попитайте за нея продавачите на подобна литература. Убедена съм, че след прочита й всеки един от нас ще може да намира изгубени предмети . Ако някой прояви интерес или иска повече подробности, ще му ги кажа на драго сърце. А сега тук извадих един много кратък откъс за онези, които няма да я закупят.
Изгубеният предмет винаги се асоциира с управителя на втори дом. Когато този управител се намира в ъглов дом (1-ви, 4-ти, 7-ми, 10-ти), то предметът ще бъде намерен бързо и лесно. Когато се намира в следващи домове (2-ри, 5-ти, 8-ми, 11-ти), за намирането на предмета ще отиде много време. Разположението му в падащи домове (3-ти, 6-ти, 9-ти, 12-ти) показва, че предметът наистина е загубен и намирането му ще е възможно само след продължително търсене, и то само ако е налице съвпад с куспидата на ъглов дом с орбис от 3°.
Управителят на втори дом, както и планетите, с които той попада в един и същи дом в хорарната карта, носят информация за местоположението на изгубения предмет и заобикалящата го среда. Кратък списък на планетите и предметите, които те представляват:
Слънце. Злато, месинг, ценни вещи, богата обстановка.
Луна. Сребро, сребърни предмети, кухненски съдове, предмети със сантиментално значение.
Меркурий. Документи, книги, кинжни пари.
Венера. Мед, бронз, скъпоценности, козметика, дрехи.
Марс. Инструментални устройства, машини, желязо, стомана, режещи (остри) инструменти.
Юпитер. Предмети, свързани с получаването на висше образование, подаръци, култови предмети.
Сатурн. Олово, цинк, работни дрехи, кожа.
Уран. Резервни части за автомобили, електрически уреди, електроника.
Нептун. Стъкло, фотографско оборудване, тютюн, алкохол, медицински средства.
Плутон. Ненужни предмети, отпадъци, боклук, тоалетни принадлежности.
Също така, ако управителят на втори дом се намира в първите (0° и малко повече) или последните (29° или повече) градуси на знака, има голяма вероятност изгубената вещ да се намира близо до врата, прозорец, изход или в кутия, колет, както и че в този случай предметът се намира в началото или в края на процеса на своето преместване, т.е. ново положение.
Това наистина е едно добро практическо ръководство за търсене!

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Намиране на изгубени предметинови [re: Beatrice]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано11.11.03 20:34



ей, благодаря ти
Аз уж я имам тая книжка, но така и не бях стигнала до нея...
Пренебрегвах я май някак си
Сега ще я потърся да я прочета - а ако не я намеря, ще използвам инфото от тук.



Тема Пресен хорарен примернови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kpacив yм (психеделична)
Публикувано26.12.03 13:33



от снощи

Предисторията е следната:
Сядам аз да отговарям на въпроса за приятелството на смарагд. След което ми се приисква да пусна глава от книгата на Джубран, понеже е по темата и ме кефи много. Книгата "Пророкът" ми е настолна и е винаги някъде близо до мен. Добре обаче не я намирам. Търся, търся и пак не я намирам. Почвам да нервнича и да се амбицирам, преобръщам стаята - без резултат. Накрая, в яда си, чувам как казвам на глас: "Къде, по дяволите, е шибаната книга?!?" - казвам го на котката всъщност. И си казвам "Я, ми това си беше въпрос - я да видим какво ще каже хорарът!".

И пускам картата веднага - вчера, на 25.12.2003, в 17.11 часа.
Асцендент Рак, управител Луна. Луната е в 8 дом, почти в съвпад с Венера и предстоящ съвпад с Нептун - във Водолей.
И аз, в бързината и нервността си, почвам да я тълкувам на глас, по най-профанския и елементарен начин, както ми идва спонтанно отвътре. И си казвам: Значи, я да видим, щом е в съвпад с Луна и Нептун, значи е в близост до някакви нептунови и венерини предмети - например парфюм. Добре, парфюмът е венера, но за нептун не се сещам... Нищо, по-нататък... Търся книга. Книгата я свързвам с 3 дом. На куспида на 3 дом имам Лъв, управител Слънце. Слънцето в картата е в 6 дом - значи вероятно книгата е в стаята, в която се намирам, защото тя ми е работната стая, дори я наричам кабинет. Слънцето е в съвпад с Меркурий, което значи, че е в близост и с други книги - и най-вероятно ще я намеря. Луната в 8 дом пък ме навежда на мисълта, че ще я открия близо до някакви "психо"-книги.:)

И, въоръжена с тази информация, продължавам да търся.
Буквално след няколко минути посегнах към един от рафтовете и просто я измъкнах.

Най-поразителното беше, че всички тези мои крайно непрофесионални навярно разсъждения, се оказаха напълно верни.
Книгата беше между две "психо"-книги - едната на Фройд, другата на Юнг.
На същия рафт имаше икона (Нептун), а на съседния - парфюм (!!!! Венера).
Действително я намерих в "работната стая".

Но най-много ме втрещи нещо друго - него го установих впоследствие, инак нямаше да се сетя да го ползвам като ориентир.
Както стоях пред компютъра и гледах картата - точно там, където бе 8 дом, когато мислено продължих линията на посоката му - тази линия сочеше точно този рафт, на който я намерих! Все едно самата карта ясно ми сочеше "Там!"

Та такива ми ти работи.
За пръв път май ползвам хорарната в съвсем реална ситуация и изпитвам на гърба си как работи като метод.
Може да е било пълна случайност всичко това - но все пак исках да споделя с вас фактите.

Редактирано от Kpacив yм на 26.12.03 13:51.



Тема Re: Пресен хорарен примернови [re: Kpacив yм]  
Автор galy (galy)
Публикувано26.12.03 13:38



Извинявам се ама...днес е 26.12.2003, точно 13:38 часа. Как я пусна тази карта вчера 26.12.2003, 17:11 часа?



Тема боже....нови [re: galy]  
Автор Kpacив yм (психеделична)
Публикувано26.12.03 13:50



Права си!
За вчера говорех, да се еба у заплеса!!!

Веднага редактирам...

Благодаря, че го забеляза и ме поправи...

Редактирано от Kpacив yм на 26.12.03 13:52.



Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор grosde (непознат )
Публикувано26.10.06 12:48



hi кой дом се гледа за работа?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.