Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 23.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Взпросът е...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 00:36



Там е работата, че ако аз искам да попитам например "ще имам ли работа през следващата година" - въпросът е ясен и еднозначен. Но видиш ли има една луна да кажем в 5-и дом и знак рак...(тук не се опирам на аспекти, тъй като те се вземат под внимание, за да се даде отговора). Значи мен наистина ме интересува дали ще имам работа, но всъщност аз едновременно с това мисля за дом, деца, ако щеш за любовна връзка, за развлечения и т.н. - аз мога да искам да работя, за да издържам децата си и дома си, или пък за да създам семейство, или пък да имам средтсва за забавления. В този случай астролога, който разчита хорарната карта би могъл да обърне внимание и на този факт.



Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 01:20



коте, радвам се, голям труд си положила, обърнаха ли ти се представите за астрологията наопаки?

искам да добавя някои неща ...

тъй като тази тема кацна по време на лунно затъмнение ... при пълнолуние и новолуние не се задават и не се отговаря на въпроси /вещи астролози се придържат към това правило/, ако се постави въпрос по това време, отговора трябва да е задължително отрицателен ... това само като информация за тези, които веднага хлътнаха да разпитват картинките в компютъра!

много от тези правила са за защита на самия астролог, тъй като хорарната астрология е една от най-привлекателните и най-опасните астрологии, предлагайки привидно отговор на всеки въпрос, но ... голямото НО е, че не на всеки въпрос е в интерес на питащия да се даде отговор

има и още нещо ... въпроси, които хрумват на самия астролог, тоест когато се задават "автовъпроси", много от правилата не функционират и ще забележите, че излизат в повечето случаи хорарни карти, на които няма отговор ... много зависи от начина, по който се задава въпроса ... препоръчва се да се работи по двойки, един да задава на друг въпрос и тогава да се тълкува картата ... сам човек е невероятно пристрастен към отговора и в повечето случаи има силен интерес да се тълкува хороскопа в определена посока, която ни харесва ... и се пропускат важни детайли.

един въпрос не бива да се задава повече от един път, дори ако се сменя формулировката или гледната точка, важи само първата хорарна карта, но е възможно в течение на определен процес да се "подпитват" повече детайли ...

хорарните карти важат максимално от 3 до 6 месеца ... тоест въпроси, които започват с "кога?" и отговора излезе над 6 месеца ... в действителност хващат само ситуацията от днешна гледна точка ... това въобще важи и за всички други въпроси, тоест ако главни сигнификатори правят тепърва съвпади с лунните възли или лунните възли се намират в 1ви, 4ти, 7ми, 10и дом ... единственият възможен отговор е, че не може да се каже нищо, защото ситуацията в определено време ще се обърне наопаки, главния герой или някой друг ще си промени мнението или липсва важна информация и няма да има смисъл от този въпрос ... това важи и за асцендент в последните 3 градуса, според типа въпрос, може да значи и положителен отговор, но просто вече всичко е свършило и дори положителното не може да се предотврати ... много често този отговор се получава и при въпроси, които служат по скоро за потвърждение, че сме взели "правилното" решение или предприели "правилните" стъпки и всъщност вече няма да има никакво развитие повече /аналог за луна в последните 3 градуса или в "празен ход" /void of course/.

това се сещам за момента ...

Редактирано от smaragd на 09.11.03 01:25.



Тема Re: Въпросът е...нови [re: galy]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано09.11.03 01:23



Хъм... интересна препратка... благодаря за което!

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: smaragd]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано09.11.03 01:32



Ама ти наистина си Скъпоценност! Благодаря и на теб!!!

Преди време много се измъчих с една карта... така и не разбрах отговора тогава. Но сега пак съм в аналогична ситуация - и целия вчерашен следобед отново се занимавах с нея. Е, през времето разбрах какво ми е било "отговорено" тогава... а тази тема и допълненията към нея ми дадоха разбирането какво съм пропуснала първия път.
Прекрасното в цялата история е, че дори ми хрумна как да си реша сегашната ситуация, без да тормозя излишно Звездите...

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 01:36



въпроса "ще имам ли работа?" не е точен, не е хорарен въпрос, тоест и отговора не може да бъде точен, въобще не е подходящ ... в хорарната астрология има едно правило да се задават въпроси, които са свързани само с неща, които искаме ..."да търся ли нова работа и кога ще получа такава?", "да напусна ли работа?" ... това са въпроси, на които може да има отговор!

ако се зададе въпрос, а отговора е някъде в храсталака, тоест по домове, които нямат нищо общо с въпроса ... е много трудно да се "работи" с клиента, защото всъщност трябва да се говори по тема, която не го интересува ... все пак има и едно правило в астрологическата консултация да не се отговаря на въпроси, които не се задават ... тоест на въпроса: "да търся ли нова работа?", не е етично да се отговари с "да, шефа ви ще си намери скоро друга любовница"





Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: geminiled]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 01:45



много е ценно да се пазят въпросите, да се пазят тълкуванията в писмена форма за да може да провери човек къде е сбъркал, къде от бързане или ентусиазъм е пропуснал основни правила ... само по този начин може да се учи човек от грешките ... много обичам да се ровя във стари хорарни карти, когато са били актуални е било невъзможно да съм безпристрастна към отговорите, но години след това вече няма никакво значение

невероятно много може да се изкара от една никаква хорарна карта, имала съм случай, в който от един въпрос по повод финансовото състояние на една фирма, можеше да се проследят всички сполучливи и несполучливи сделки за 6 месеца напред ... затова е хубаво всичко да се прави писмено! изписания лист беше много ценно "доказателство"





Тема Re: Въведение в хорарната астрологиянови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Mapи (луда фея)
Публикувано09.11.03 02:05



Хиляди благодарности за превода!! Колко много неща ми се изясниха след него.



Тема Re: за Нептун в 1-ви:)нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано09.11.03 02:32



Сетих се сега за един конкретен пример - доста засукан.

През лятото, тъкмо се бях върнала от море - и точно като тръгвах на работа, се оказа, че съм си загубила служебния пропуск. При това бе изчезнал по невероятно мистериозен начин, защото аз помнех добре къде го бях оставила - просто го нямаше там. Аз се паникьосах ужасно, понеже без пропуска си не мога изобщо да вляза в сградата....чудех се какво да обяснявам....абе ад....

В края на краищата нямах избор - картата просто беше изчезнала, а аз закъснявах... Отидох на работа, влязох някак си... А вечерта продължих да търся - но не, просто я нямаше и толкоз! Тогава по спешност изпищях на смарагд да помага.

Пуснахме веднага хороскоп на момента, в който бях открила, че съм загубила пропуска си. За съжаление не пазя картата - но мога да я възстановя като проверя кога съм се върнала на работа.

Не помня как изглеждаше картата, но помня, че Нептун беше в 1 дом... смарагд категорично каза, че пропускът няма да се намери - или поне не с помощта на астрологията. Сещаш се, че Нептун изобщо не позволяваше да се отговаря. Затова тя се смили - аз бях наистина съкрушена - и се нави поне да погледне посоките на апартамента - и да определи в коя стая приблизително се намира. Хороскопът посочи спалнята.

Въпреки всичко аз наистина не си намерих пропуска. Преобърнах апартамента, но без резултат. В спалнята претършувах особено внимателно - не, нищо.... Накрая се предадох, отидох при шефа и всичко си признах - оказа се, че колегите масово си ги губели и не било чак такава драма. Извадиха ми нов пропуск.

--------------

Историята обаче има продължение...
След като вече имах нов пропуск и почти бях забравила за случката, стана нещо, което ме втрещи...меко казано.
Бях си купила някакъв парфюм - сутринта го бях разпечатала, напръскала - и бях захвърлила кутията на тоалетката пред огледалото.
На следващия ден отивам да се парфюмирам......и точно под кутията на парфюма видях пропуска си.... стария....... Като ти се ЗАКЛЕВАМ, че бях обърнала всичко - особено там! И до ден днешен за мен е загадка какво, по дяволите, ставаше тогава вкъщи...

В края на краищата наистина го намерих в спалнята - и не с помощта на астрологията. Точно както каза смарагд.

Накратко - хорарът всичко позна.



Тема Re: за Нептун в 1-ви:)нови [re: Mesmerisa]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 02:46



хаха ... помня, че се кълнеше, че картата можела да бъде само в библиотеката, при компютъра или някъде пъхната при книгите ... а тоз забранен хорар сочеше във съвсем друга посока ... директно в спалнята!

единственото, което чак сега ми дойде наум ... в хорара имахме не само нептун в 1ви, но и луна в съвпад с нептун в 1ви и то предстоящ съвпад ... картата се е скрила /нептунизирала/ и се появи на бял свят точно там - под нептун /=парфюма/



Тема Re: Въведение в хорарната астрология [re: Beatrice]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 11:51



Доколкото научих, нека смарагд ме поправи, все пак нямам никаква практика още, ако не е зает тематичният дом, не може да се даде отговор на въпроса изобщо... е, сигурно и от това правило в определени случаи има изключения... това идва с практиката.
Колкото до отделните въпроси... ако ги зададеш един след друг, ще получиш много еднакви карти за различни въпроси. Май не става... въпросите е добре да се задават, ако изплуват внезапно... понякога човек има чувството, че нещо дълго се заформя, докато накрая не каже ”цоп” и не изплува в съзнанието. Ако пък мъкнеш със себе си въпроси дълго време, е добре да ги зададеш на друг човек... момента, в който те ”пристигнат” при него... бъдат изречени и чути, това е моментът, за който се съставя хорарна карта...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.