Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 07.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: за Нептун в 1-ви:)нови [re: Mesmerisa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 11:57



Много добре помня как ми отказа среща заради този пропуск, че даже трябваше да ти напомням да дишаш и че това е просто пропуск, а не краят на света...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: Взпросът е...нови [re: smaragd]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 14:55



А аз се питам ти Смарагд изобщо разбираш ли факта, че има много хора, които отивайки на консултация при астролог, не знаят че в хорарната астрология има "правила" какви въпроси да се задават?? Знаят ли изобщо как да си зададат въпроса онези 90 % от хората, които не се интересуват да изучават астрология, но с удоволствие биха отишли при астролог, така както ходят на лекар, когато ги заболи нещо? Ти когато отиваш на лекар знаеш ли къде точно те боли? Или си изучавала медицина и когато отидеш на лекар се съобразяваш с правилата в медицината?
Извини ме, аз продължавам да уважавам твоите знания в астрологията, но астрологията СЛУЖИ на хората. Затова, когато някой дойде при теб с въпрос, който не е точен или не е подходящ според принципите на хорарната или пък прогнозната астрология, означава, че той има НУЖДА да получи някакво "лечение". Той няма нужда някой да му обяснява принципите в астрологията, или пък да му каже - "извинявай, ама за да ти отговоря, трябва да ме питаш това и това, а пък ако междувременно сам си отговориш на въпроса, още по-добре, защото на такива въпроси като твоя, хорарната астрология не отговаря".
Или според теб при астролог за консултация трябва да се ходи само след като си преминал няколко курса по астрология?



Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 15:10



Не съм смарагд, но все пак ще се намеся.
А на теб не ти ли се струва, че някои въпроси просто не бива да получават отговор? Защото не им е дошло времето, защото човекът няма да е готов за този отговор и т.н. И че трябва да си много добър психолог, освен астролог, за да можеш да прецениш кой точно колко може да понесе... Аз мисля, че когато човек наистина се нуждае от отговор и е готов да го получи, той инстинктивно ще зададе ”правилен” въпрос.
Иначе си права за това, какво сочи луната.

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 15:32



правилата са за да се знае кога може да се използва хорарна астрология и кога не ... каква техника използвам при консултации, нито един клиент няма и да разбере ... при една консултация астролога си е 95 процента психолог, ако не, нещо е объркал сериозно методиката и целта на занятието

тук става въпрос кога може да използваме хорарната астрология и кога не ... , ако астролога непременно иска да тормози хорарна карта, въпросите се уточняват с разговор /и психологически техники/ ... все пак има най-различни пътища да се намерят отговори и хорарната карта е само един път



Тема Re: хм...нови [re: galy]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано09.11.03 15:34



извинявам се, че и аз се намесвам...
Обаче си мисля няколко неща...

Първо, смарагд, както и всички останали струва ми се, в момента изобщо не коментираме как се използва хорарната в живата практика с живите хора. Този въпрос, както и изобщо как се практикува, е навярно тема не само на отделен постинг, но и на почти цял живот учене. Иначе си права, че става дума за живи хора. И че астрологията е да служи. И съм сигурна, че всички сме наясно с това. Но сега тук учим аб-то, сухата теория. Защото не сме много експертите по хорарна тук - освен смарагд....и теб, може би...

Второ, моят скромен опит с живи хора сочи, че те най-често наистина нямат никаква астрологична грамотност. Както и повечето от нас нямат медицинска такава, ако използвам твоето сравнение. Тъкмо поради тази причина те не са и чували за хорарна астрология. Те идват и слагат на масата някакъв проблем. Астрологът е този, който избира най-подходящата методика, средство, начин да помогне - хорарната карта е само един от многото начини. В типичният случай астрологът опитва да помага на разбираем за човека език, а не почва да му обяснява принципите си на работа, какво точно гледа, защо, как се нарича това, защо не пасва на неговия случай и т.н. По същия начин, по който лекарят избира какво лечение да ми предпише.

Разбира се, смарагд е голямо момиче и няма нужда специално да бъде защитавана. И навярно сама ще ти обясни какво е имала предвид. Но аз съм сигурна, че ако се случи да откаже отговор на хорар с обяснението, че е "твърде рано, или твърде късно за отговор" - то тя си го позволява единствено с колеги - които знаят какво е хорар, знаят правилата му, които искат точно хорар - и за които е сигурна, че ще я разберат.



Тема Re: Взпросът е...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 15:37



Мен ако питаш астрологията и психологията са много тясно свързани. Ако един астролог не е добър психолог, как успява да прецени психологическото съответствие на дадена планета и по какъв начин тази планета се проявява? Как преценява начина, по който да поднесе даден фактор в една астрологична карта?
И кои са тези въпроси, които не бива да получават отговор? Никой няма да тръгне при астролог, за да попита "Хей астролога аз ще спечеля ли от тотото?" Знам, че има много хора, които просто ей така ходят при астролог, защото все още съществува мнението, че астрологията е вид врачуване и гадаене. Но дори и тези хора имат някакъв проблем, който може да бъде видян в хорарната карта. Ако имаш някаква представа от хинду астрология и нейния раздел хорарна астрология, трябва да знаеш, че в Индия астрологът не се нуждае да чуе изказан въпрос от своя клиент - в хинду хорарна астрология има методи за определяне същността на въпроса, от който се интересува клиента. А ако клиента каже своя въпрос - да се определи защо този въпрос е възникнал, от кого или какво е подтикнат.
Според мен дори ако един човек се обади на астролог и поиска консултация, би трябвало да се направи хорарна карта на момента на обаждането, за да се получи допълнителна представа какъв е повода този човек да поиска консултацията.



Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано09.11.03 15:41



тук темата се казва хорарна астрология, а не как да правим консултации с хора ... а хорарни карти препоръчвам всеки астролог да прави и преди и след консултация и въобще да използва "часовниковия" хороскоп за да следи разговора, но да не смята, че тази техника е "универсална" ... все пак мунданната астрология, хорарната и психологическата вървят ръка в ръка



Тема Re: Взпросът е...нови [re: galy]  
Автор Koтkaтa Mapтa (cyberpunk)
Публикувано09.11.03 15:47



Само че европейските астролози, даже и най-добрите, никога няма да постигнат ниво на умения на хинду-астролог. Просто е съвършено различна изходна позиция. И съвършено различни обстоятелства. Има много въпроси, чиито отговори е по-добре да не се дават. Небето ги знае по-добре от нас тези работи, колкото и да сме добронамерени...

Корените ми - в тъмното, клоните - в небесата.


Тема Re: хм...нови [re: Mesmerisa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 15:50



Точно това имам предвид, когато допълних статията, с това, че по луната в една хорарна карта може да се получи допълнителна информация за човека, който задава въпрос. Вярно е, че ние обсъждаме и си обменяме информация. Та и аз с тази цел написах какво още като информация може да даде луната.



Тема Re: Взпросът е...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор galy (galy)
Публикувано09.11.03 15:56



Защо да не могат? Става въпрос за астрология нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.