Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 30.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Задължителна смяна на карти в ПИБ...  
Автор unforgettable (beatlefan)
Публикувано15.12.07 18:23



Здравейте - по долу копирам писмото си до ПИБ, написано днес след посещението ми в техен клон. Вие преценете дали имам освонание да им се ядосвам, аз мисля, че имам...


Преди седмица отивайки до Ваш клон за съвсем инцидентна операция - пускане на платежно от личната ми сметка, разбрах, че дебитната ми карта няма да важи след 1 януари и че аз съм уведомена за това със смс. Уверявам Ви, че въпреки , че банката разполага с мобилния ми номер никакъв смс не ми е изпращан. Нито съм била уведомена за тази промяна по някакъв друг начин. Тъй като съм счетоводител при връщането си в офиса уведомих за това всички служители на фирмата, за които знам, че имат карти във ПИБ и нито един от тях не знаеше за промяната! Можеше новата година да започне изключително приятно за мнозина Ваши клиенти и със сигурност ще е така з адоста други...

Днес отидох да получа новата си карта от клона в Халите, който бях посочила. Междувременно извърших и друга операция - внасяне на пари. Оказа се, че взимането на картата и внасянето се извършват на касата, където една дама извършваше безумно дълга операция. Да речем, че това се случва, въпреки че в този натоварен ден банката би могла да предвиди и втори касиер... Заформи се доста дълга опашка, някои хора се отказваха...

Най - накрая дойде и моя ред. Внесох парите си, получих новата си карта и в момента, в който касиерката перфорира старата карта ме уведоми, че новата ще бъде активирана в понеделник!
Моля! Как така не бях уведомена за това минута по-рано, за да преценя дали искам в такъв случай да я получа в понеделник, защото в този момент - събота 10 сутринта Вашата банка ме остави без пукната стотинка за 2 дни! Чаках безумно дълго, за да внеса наличните си пари и минута след това разбрах, че не разполагам и с парите по картата си, защото по Ваше, а не мое желание, ми сменяте картата???

Защо никъде във Вашите клонове тази промята не е обявена? Защо никъде и никой Ваш служител не ме предупреди за това, че два дни няма д аразполагам с картата си??? Да, веднага ми предложиха да изтегля пари от сметката си - т.е. да извърша точно обратното на това, за което бях чакала до сега и тъй като касиерката е само една, вече имаше опашка от 5-6 човека....

Уважаеми Дами и Господа, дали проверявате интелигентността на Вашите служители не би било мой проблем, ако не ми губеше толкова време - да припомня, че днес е работен ден, може би моя работодател би имал нещо против аз да се редя 1 час по опашки, заради липсата на гореспоменатата съобразителност. Но със сигурност намерението Ви да ме оставите без пари на 1 януари 2008 като подарък от Вашата банка, както и за този уикенд ме карат да преразгледам отношението си към Вас и да спра д асъм Ваш клиент!

Парите, които имам при Вас не са много, хората, които си търсят правата - също, за това едва ли моето писмо ще промени нещо. А би ми се искало....

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: unforgettable]  
Автор Tъй, тъй... (Член Първи)
Публикувано15.12.07 19:23



... този момент - събота 10 сутринта Вашата банка ме остави без пукната стотинка за 2 дни!...

...веднага ми предложиха да изтегля пари от сметката си...


Ми, според мен, предвид горното ти противоречие, нямаш основание да се ядосваш.




...вече имаше опашка от 5-6 човека...

А това май е само за оправдание.





ПС - за останалото си права.

Редактирано от Tъй, тъй... на 15.12.07 19:25.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: Tъй, тъй...]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 22:09



Те сега нали си имат собствен картов център и подменят картите, които са били към Борика. Като служител в една по-голяма банка, мога да ви споделя интересните си наблюдения-на чужди банкомати, новите карти на ПИБ директно биват поглъщани и това се случва непрекъснато, а както подразбрах и повечето банкомати въобще отказвали да разпознават техните карти. И сега по-интересното: в няколко български банки е възприета политика, при която ако техни картодържатели ползват банкомат на ПИБ, техните карти се блокират и се преиздават веднага. Като причина винаги се посочва "ползване на компроментиран банкомат".
Така че, най-добре тази банка да спре да се занимава с картова дейност, тъй като явно нещо много сериозно не им се получава.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: ***]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано17.12.07 09:48



До нова година ще има проблеми на картите на ПИБ с някои банкомати, но пък от друга страна картите с чип са най-сигурни.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: *TCHAV*]  
Авторunforgettable (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 21:49



какво му е сигурното на карта, която не можеш да ползваш?



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: Tъй, тъй...]  
Авторunforgettable (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 21:51



мога да спомена нещо за загуба на време и нерви, както и определено недуомение от небрежността им.
А да - и такса за новото теглене.
както и че не ми отговарят на мейла, който и пратих, сигурно просто са затрупани с такива...



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: unforgettable]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 01:28



Сигурна карта - ф смисъл, че парите ти са на сигурно място... толкова сигурно, че дори ти не можеш да ги пипаш. По-сигурно от тфа здраве му кажи

Майтапа настрана, но определено има нещо мнооого сбъркано ф цялата история



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: Hekф]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано19.12.07 10:28



Че има нещо сбъркано, има. Но мисля че точно ти не трябва да се оплакваш от банката.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: unforgettable]  
АвторThe_Smarty (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 20:27



Не подлагам на съмнение описаната по-горе случка, защото минах по подобен път този месец. Имам дебитна карта и за подмяната на картите разбрах случайно от колеги, защото заплатите ни се превеждат там. Незнам на някой да са изпратили SMS, аз говорих с тях в началото на месеца, не ми беше готова картата, казаха да чакам SMS-a, сверихме номера на телефона ми и зачаках. Чаках допреди няколко дни, когато пак се обадих по телефона да питам какво става. Казаха, че картата ми е готова и да ида да си я взема от "Стамболийски" 20. Поисках да ми я изпратят в клона на НДК, но се оказа, че не може, но аз знаех, че може, защото бях пренасочил вече натам картата на жена ми. След кратък спор и настояване от моя страна се оказа, че наистина МОЖЕ. Отидох там след няколко дни, когато картата ми вече трябваше да е там, но се оказа, че я няма. Започнаха се едни телефонни разговори, n- на брой пъти казах, кой съм, какъв съм, от къде съм и за какво се боря. Накрая касиерката ми предложи да си оставя тел. номер и да ми се обади когато разбере нещо. След няколко часа ми се обади да ми каже, че картата ми е в счетоводството на фирмата, където работя, както и на други колеги. Но картата на жена ми (тя също работи при мен) беше в клона на НДК. Въобще говорим си едно, правим друго, а се случва трето.
Колкото до клона на Халите, скоро внасях пари там и касиерката ми беше взела по-малко пари отколкото аз внасях и трябваше да ходя пак дотам да довнеса парите.
И за успокоение на тези, които са решили да сменят банката - и в другите е същата лудница, никой не знае какво се случва. Например в Пощенска банка през лятото станах луд с предоговарянето на един кредит, като след 2-3 месечно размотаване и уточняване, недоразбиране от тяхна страна, изпращане на документацията по други клонове стгнахме до финала...,но не би - бяха объркали срока за погасяване на кредита и ми го бяха съкратили с 4 години и вноската ми беше станала почти двохно по-голяма. Поисках да оправят грешката, но то това вече било минало през кредитен съвет и не можело, но аз съм можел да поискам ново преразглеждане на кредита и срещу ново заплащане на комисион от 200 лв да си оправят грешката. Карах се, разправях се - резултата беше, че ми предложиха най-добронамерено и водени от приятелски чуства към мен да платя само 1/4 от таксата - какви благородни хора. Казах, че ще отнеса въпроса на по-високо ниво и тогава вече се включи служителката, която беше допуснала грешката, за да ми предложи тя да внесе тази такса. Отказах и рещих да си внасям по-голямата вноска, каквато няколко месеца по-рано ми бяха отказали, защото не ми достигали доходите за толкова голяма вноска и по този начин да ми се махнат от главата по-скоро.
Още доста мога да пиша за "прекрасното" обслужване и "високата" компетентност на служителите в нашите банки, но може би друг път, сега даже твърде много време им отделих.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: The_Smarty]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано23.12.07 11:22



Аз пък получих 3 СМС-а, 1 писмо и 5 обаждания с покана да отида в клона да си сменя картата, като забележете - две от тях бяха след като вече я бях сменил. Може би държа някакъв своеобразен рекорд в това отношение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.