Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 21.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Задължителна смяна на карти в ПИБ...  
Автор unforgettable (beatlefan)
Публикувано15.12.07 18:23



Здравейте - по долу копирам писмото си до ПИБ, написано днес след посещението ми в техен клон. Вие преценете дали имам освонание да им се ядосвам, аз мисля, че имам...


Преди седмица отивайки до Ваш клон за съвсем инцидентна операция - пускане на платежно от личната ми сметка, разбрах, че дебитната ми карта няма да важи след 1 януари и че аз съм уведомена за това със смс. Уверявам Ви, че въпреки , че банката разполага с мобилния ми номер никакъв смс не ми е изпращан. Нито съм била уведомена за тази промяна по някакъв друг начин. Тъй като съм счетоводител при връщането си в офиса уведомих за това всички служители на фирмата, за които знам, че имат карти във ПИБ и нито един от тях не знаеше за промяната! Можеше новата година да започне изключително приятно за мнозина Ваши клиенти и със сигурност ще е така з адоста други...

Днес отидох да получа новата си карта от клона в Халите, който бях посочила. Междувременно извърших и друга операция - внасяне на пари. Оказа се, че взимането на картата и внасянето се извършват на касата, където една дама извършваше безумно дълга операция. Да речем, че това се случва, въпреки че в този натоварен ден банката би могла да предвиди и втори касиер... Заформи се доста дълга опашка, някои хора се отказваха...

Най - накрая дойде и моя ред. Внесох парите си, получих новата си карта и в момента, в който касиерката перфорира старата карта ме уведоми, че новата ще бъде активирана в понеделник!
Моля! Как така не бях уведомена за това минута по-рано, за да преценя дали искам в такъв случай да я получа в понеделник, защото в този момент - събота 10 сутринта Вашата банка ме остави без пукната стотинка за 2 дни! Чаках безумно дълго, за да внеса наличните си пари и минута след това разбрах, че не разполагам и с парите по картата си, защото по Ваше, а не мое желание, ми сменяте картата???

Защо никъде във Вашите клонове тази промята не е обявена? Защо никъде и никой Ваш служител не ме предупреди за това, че два дни няма д аразполагам с картата си??? Да, веднага ми предложиха да изтегля пари от сметката си - т.е. да извърша точно обратното на това, за което бях чакала до сега и тъй като касиерката е само една, вече имаше опашка от 5-6 човека....

Уважаеми Дами и Господа, дали проверявате интелигентността на Вашите служители не би било мой проблем, ако не ми губеше толкова време - да припомня, че днес е работен ден, може би моя работодател би имал нещо против аз да се редя 1 час по опашки, заради липсата на гореспоменатата съобразителност. Но със сигурност намерението Ви да ме оставите без пари на 1 януари 2008 като подарък от Вашата банка, както и за този уикенд ме карат да преразгледам отношението си към Вас и да спра д асъм Ваш клиент!

Парите, които имам при Вас не са много, хората, които си търсят правата - също, за това едва ли моето писмо ще промени нещо. А би ми се искало....

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: unforgettable]  
Автор Tъй, тъй... (Член Първи)
Публикувано15.12.07 19:23



... този момент - събота 10 сутринта Вашата банка ме остави без пукната стотинка за 2 дни!...

...веднага ми предложиха да изтегля пари от сметката си...


Ми, според мен, предвид горното ти противоречие, нямаш основание да се ядосваш.




...вече имаше опашка от 5-6 човека...

А това май е само за оправдание.





ПС - за останалото си права.

Редактирано от Tъй, тъй... на 15.12.07 19:25.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: Tъй, тъй...]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 22:09



Те сега нали си имат собствен картов център и подменят картите, които са били към Борика. Като служител в една по-голяма банка, мога да ви споделя интересните си наблюдения-на чужди банкомати, новите карти на ПИБ директно биват поглъщани и това се случва непрекъснато, а както подразбрах и повечето банкомати въобще отказвали да разпознават техните карти. И сега по-интересното: в няколко български банки е възприета политика, при която ако техни картодържатели ползват банкомат на ПИБ, техните карти се блокират и се преиздават веднага. Като причина винаги се посочва "ползване на компроментиран банкомат".
Така че, най-добре тази банка да спре да се занимава с картова дейност, тъй като явно нещо много сериозно не им се получава.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: ***]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано17.12.07 09:48



До нова година ще има проблеми на картите на ПИБ с някои банкомати, но пък от друга страна картите с чип са най-сигурни.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: *TCHAV*]  
Авторunforgettable (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 21:49



какво му е сигурното на карта, която не можеш да ползваш?



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: Tъй, тъй...]  
Авторunforgettable (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 21:51



мога да спомена нещо за загуба на време и нерви, както и определено недуомение от небрежността им.
А да - и такса за новото теглене.
както и че не ми отговарят на мейла, който и пратих, сигурно просто са затрупани с такива...



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: unforgettable]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 01:28



Сигурна карта - ф смисъл, че парите ти са на сигурно място... толкова сигурно, че дори ти не можеш да ги пипаш. По-сигурно от тфа здраве му кажи

Майтапа настрана, но определено има нещо мнооого сбъркано ф цялата история



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: Hekф]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано19.12.07 10:28



Че има нещо сбъркано, има. Но мисля че точно ти не трябва да се оплакваш от банката.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: unforgettable]  
АвторThe_Smarty (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 20:27



Не подлагам на съмнение описаната по-горе случка, защото минах по подобен път този месец. Имам дебитна карта и за подмяната на картите разбрах случайно от колеги, защото заплатите ни се превеждат там. Незнам на някой да са изпратили SMS, аз говорих с тях в началото на месеца, не ми беше готова картата, казаха да чакам SMS-a, сверихме номера на телефона ми и зачаках. Чаках допреди няколко дни, когато пак се обадих по телефона да питам какво става. Казаха, че картата ми е готова и да ида да си я взема от "Стамболийски" 20. Поисках да ми я изпратят в клона на НДК, но се оказа, че не може, но аз знаех, че може, защото бях пренасочил вече натам картата на жена ми. След кратък спор и настояване от моя страна се оказа, че наистина МОЖЕ. Отидох там след няколко дни, когато картата ми вече трябваше да е там, но се оказа, че я няма. Започнаха се едни телефонни разговори, n- на брой пъти казах, кой съм, какъв съм, от къде съм и за какво се боря. Накрая касиерката ми предложи да си оставя тел. номер и да ми се обади когато разбере нещо. След няколко часа ми се обади да ми каже, че картата ми е в счетоводството на фирмата, където работя, както и на други колеги. Но картата на жена ми (тя също работи при мен) беше в клона на НДК. Въобще говорим си едно, правим друго, а се случва трето.
Колкото до клона на Халите, скоро внасях пари там и касиерката ми беше взела по-малко пари отколкото аз внасях и трябваше да ходя пак дотам да довнеса парите.
И за успокоение на тези, които са решили да сменят банката - и в другите е същата лудница, никой не знае какво се случва. Например в Пощенска банка през лятото станах луд с предоговарянето на един кредит, като след 2-3 месечно размотаване и уточняване, недоразбиране от тяхна страна, изпращане на документацията по други клонове стгнахме до финала...,но не би - бяха объркали срока за погасяване на кредита и ми го бяха съкратили с 4 години и вноската ми беше станала почти двохно по-голяма. Поисках да оправят грешката, но то това вече било минало през кредитен съвет и не можело, но аз съм можел да поискам ново преразглеждане на кредита и срещу ново заплащане на комисион от 200 лв да си оправят грешката. Карах се, разправях се - резултата беше, че ми предложиха най-добронамерено и водени от приятелски чуства към мен да платя само 1/4 от таксата - какви благородни хора. Казах, че ще отнеса въпроса на по-високо ниво и тогава вече се включи служителката, която беше допуснала грешката, за да ми предложи тя да внесе тази такса. Отказах и рещих да си внасям по-голямата вноска, каквато няколко месеца по-рано ми бяха отказали, защото не ми достигали доходите за толкова голяма вноска и по този начин да ми се махнат от главата по-скоро.
Още доста мога да пиша за "прекрасното" обслужване и "високата" компетентност на служителите в нашите банки, но може би друг път, сега даже твърде много време им отделих.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: The_Smarty]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано23.12.07 11:22



Аз пък получих 3 СМС-а, 1 писмо и 5 обаждания с покана да отида в клона да си сменя картата, като забележете - две от тях бяха след като вече я бях сменил. Може би държа някакъв своеобразен рекорд в това отношение.



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: unforgettable]  
Автор onchoo ()
Публикувано24.12.07 16:35



МАлко а да не кажа доста се опитваш да преиграваш и да искараш някакъв дребен проблем за голям черен кахър.
Я се осъзнай малко и се вземи в ръце.


Всяка подмяна е свързана с известно притеснение и разтъкаване.
И нищо фатално или трагично не виждам.
СЛед като има много кленти на дебитни и кредитни карти това си е съвсем обичайно - и никой май не с ее отказал да ползва тази услуга !


Единственото от което бих могъл да се олача е че имаше почвече хора от бичайното в клона където даваха новите карти и все пак мина бързо.Става дума за Град Варна.

Първо беше съвсем логично да се сетя сам че картата подлижи на подмяна след като се вижда на нея съвсем отчетливо че през декември изтича срока на годност,а не да изпадам в шок и ужас от този факт!

Второ в най -близкия до нас клон на банкаат ми обесниха любезно че мога да я взема от картния център или там както се казва , или да я заявя да я донесът в този клон където бях отишъл.За тези които работодателите им превеждат заплати на такава карта следва да си ги получат от тях!

Аз отидох в този картен център :) имаше чакане но служителите правеха всичко възможно да стене бързо и за полвин час си поднових картата обясниха ми за новта карта че ще се активира на другия ден следобяд внесох си сума по сметката и разбира се перфорираха старата :)

Те това е ! :)

Народе!!!!


Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: unforgettable]  
Авторowa (Нерегистриран)
Публикувано24.12.07 18:38



тази банка е способна да прави клиентите си на луди, което е опасност за тяхните пари. Аз бих си ги изтеглила от нея!



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: onchoo]  
АвторOзo (Нерегистриран)
Публикувано24.12.07 18:42



я не съветвай хората да си държат парите в несигурна банка!!!!
Ти с твойте прави каквото си искаш, но никой нормален не би трябвало при подобни отношения да ползва тази банка за съгранение на каквато и да е сума пари. Явно банката има проболем, и може би скоро той ще си проличи. После като има разплакани ще видите. Но ти си ги дръж в нея де, тя на наивници се и надява!



Тема Re: Задължителна смяна на карти в ПИБ...нови [re: Oзo]  
Автор onchoo ()
Публикувано24.12.07 19:54



абе който каквото иска да прави!
последното ми желание е да бъда адвокат на която и да е банка!!

Обаче да оставя тука някаква психарка да истиризира и да прехвърля на другите собствените си страхове - Стоп мерси :)

Вманиачени хора има всякакви! :)
Примерно същата тази госпожа дето Превела всичките си пари на картата а не си е оставила 5 лева з джоба си ?!?! според нейните думи - айде моля ви не преписвайте този странен критерий за спестовност като норма :)



Народе!!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.