Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 10.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: !чepeшka]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 19:20



Така, първо не се напъвам, а изразявам явно несъгласие с изказването на vbesen. Нали това е публично пространство? Нямам ли право?
Жалко е когато видиш някои, който без кой знае какви основания, плюе директно работата на човек, който всъщност е специалист от световна величина затова, че са му взели 130 лв. Само за пояснение, здравните осигуровки влизат в употреба, когато получиш направление от личен лекар и той те насочи към специалист, който работи със здравната каса. Д-р Славчев не работи с НЗОК, между другото, както и повечето добри специалисти (за това можеш да си направиш справка). Когато искаш да получиш малко по-висока "класа" обслужване си плащаш. Това момиче е посетило свободния прием на д-р Славчев. Спокойно можеше да мине по нормалния, но по-бавен и бюрократичен път през болницата, да бъде прегледана и всичко останало, което щеше да бъде поето от НЗОК, т.е. от вноските. Или може би и тогава пак щеше да има недоволни?
А и доколкото разбрах пациентката не е имала повече оплаквания след манипулацията. Значи всичко се свежда, както обикновено до парите!
А относно спасените пациенти, наистина изразът ми не беше точен. Идеята ми беше, че е помогнал на много хора и то не в случаи на раничка на шийката на матката, а къде къде по-тежки случаи.



Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: Teди]  
АвторPo-poleka (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 12:19



Пациентката не е имала повече оплаквания, а защо? Тук ще цитирам vbesen :
1. "Преди 2 години приятелката ми беше диагностицирана с ерозио коли утери - или т.нар. "раничка на шийката на матката"
2. "Диагнозата бе поставена от д-р Кънчева, асистентка на въпросния д-р Славчев, (с когото явно са в комбина). Тя ни обясни, че диагнозата налага оперативно лечение, което се нарича "конизацио" и има 2 варианта. При единият - класически оперативен. Имало обаче едно по-модерно лечение, което провежда само и единствено д-р Славчев, защото само той имал такава апаратура - т. нар. "електро конизацио"
3. "Сега, близо 2 години след "операцията" отиваме на преглед при една много добра гинеколожка, обясняваме й какво лечение е било провеждано и при прегледа какво установява тя - че изобщо не е правено електроконизацио"
Уравнението има много неизвестни, но все пак да питам Teди - след като лечението, според д-р Кънчева има 2 варианта, а не е приложен нито един от тях - от какво аджеба я е лекувал прехваленият от теб доктор?
П.П. "Д-р Славчев не работи с НЗОК, между другото, както и повечето добри специалисти" - е те тук се о**а



Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: Teди]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано30.03.05 13:54



"Значи всичко се свежда, както обикновено до парите!"

До тях се свежда, разбира се, затова д-р Славчев не работи със Здравна каса, а със собствен ценоразпис. Само че, Вбесен е вметнал между другото, че не му е за парите, а за страха, с който са ги надъхали. Прочети пак постинга му, този път бавно.

Но много грозно прозвуча от твоя страна това:"Когато искаш да получиш малко по-висока "класа" обслужване си плащаш."


Хвала на таквизи лекари, които делят пациентите си на "класни" и "некласни", разбирай "парични" и "безпарични". Драга, юрист е едно, а лекар е друго! Хипократовата клетва съдържа някои отживелици и безсмислици, но в основата си тя се полага с една определена цел. Ти каква точно клетва положи, когато завърши? М? Заклела ли си се да лекуваш хората без значение от техния пол, образование, грамотност и имотност? Не? Е, а лекарите са.

Не спорим за това да работят безплатно. Напротив, те трябва да са сред най-добре платените специалисти в едно общество. Спорим за това, да не ни лъжат, в опитите да изкарат повече пари. Да не ни заблуждават. А останалото .... ще си го платим ....

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: !чepeшka]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 00:23



Чета го за n-ti път и се чудя защо мнението на тази неизвестна, поне неспомената "много добра гинеколожка" трябва да е меродавно? Как тя може да твърди, че две години след въпросната манипулация нещо е правено или не е правено? Това не е компютър с памет. А друг е въпроса дали между временно не са се появили нови проблеми от подобно или същото естество. Значи излиза, че д-р Славчев е позорно оплют, а тя-неизвестната е с неопетнено реноме. Това кой е прав и кой е крив в тази ситуация никой никога няма да го разбере, но се дразня, че без основание се позори името на един от най-съвестните и добри специалисти в областта.
За по-висока класа лечение говоря, защото на пациента се обръща повече внимание, определя му се скорошен час за манипулацията, а не се чака с месеци, както би станало ако човек се обърне към стереотипното болнично обслужване. И именно защото конкретния доктор не дели пациентите на класи, поема случаи като приятелката на вбесен (раничка на шийката). Това въпреки риска, с който е била запозната пациентака, е обикновена манипулация, за която не се изисква особено знание или техника. Д-р Славчев поема коренно различни случаи, извършва операции уникални в целия свят и за неговите достижения в медицинската наука се говори с респект, а не с унизително отношение за 130 лв. Казвам го, защото смея да твърдя, че съм запозната с практиката му от близо 20 години. Не само, че той е един от малото, които не взимат пари за животоспасяващи десет часови операции, а е и един от най-съвестните и всеотдайни лекари!
В случай говорим за посещение на свободен прием, който е заплатен, както е и при другите лекари. Почти всеки практикуващ лекар има такъв прием веднъж седмично наред с оперативната работа в болницата. И доходите им са дотук. Повтярам- провери и ще се убедиш, че добрите специалисти не работят с НЗОК.
Ядосвам се толкова, защото хората са като фурнаджийски лопати. Чули недочули, разбрали недоразбрали, дай им да плюят. А тук става дума за човек, който е допринесъл толкова в медицината, че говорят за него като за световна величина. Ако някой има представа какво е neo vagina или какво е да спасиш човек с десетки метастази по вътрешните органи, то тогава ще разбере какво имам пред вид.
Вече сигурно звучи смешно това мое величаене, но за последно ще кажа, че този лекар има четири специалности, чел и учил е цял живот, отдал е всяка секунда от битието си, за да може да лекува хората успешно вече 30 години! Аз лично се прекланям пред него и работата му.
Но надали някой в този форум,както и аз самата, ще успее някога да проумее какво е да види човек да се усмихва и радва на живота след като е прекарал 12 часова опрация, преди която всички са смятали, че той си отива от нашия свят.



Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: Teди]  
АвторПaциeнтka (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 13:28



"Имало обаче едно по-модерно лечение, което провежда само и единствено д-р Славчев, защото само той имал такава апаратура - т. нар. "електро конизацио", при което има по-малко усложнения, по-малко кървене, не се лежи в болница, пациентката се възстановява за 20-ина минути и се прибира вкъщи по живо по здраво."

Единствено и само той - каква глупост!!! Преди 12 години имах същата диагноза и друг лекар ми проведе лечението - веднага след процедурата си отидох вкъщи. 5 години след това нямах проблеми, но на 6-тата на прегледа се оказа, че отново съм с раничка. Моят лекар обаче беше в чужбина и процедурата ми я направиха в един частен кабинет. От тогава съм съвсем здрава. А за д-р Славчев не съм и чувала!

Много често - не само в България, докторите измислят диагнози на пациентите и после се правят на единствените, които могат да лекуват.



Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: Пaциeнтka]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 19:26



Това за единствения, който...също исках да го коментирам, но се захванах с другите неща. Аз съм на същото мнение с Пациентка, че той нито и единствения, който го прави, нито пък апаратурата му е уникална в България. И това го знам лично от него, затова напълно изключвам възможността той да е твърдял такова нещо. Даже манипулацията се извършва от почти всеки гинеколог. Затова смятам, че тази част от разказа на вбесен е просто оцветена или го е чул от друго място, но не и лично от д-р Славчев.



Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: Po-poleka]  
Авторlnsider (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 14:00



Наистина е безумно да се пишат такива хули по адрес на д-р Славчев. Отидете пред кабинета му в деня, когато е свободният му прием. Такъв народ не се събира от мошеник!
Неговото име се цитира от толкова благодарни пациентки. Изключително голям професионалист е! Колко е лесно заради 130 лева да бъде оплют добрия лекар. Не може така! Как се впускате в ругатни, когато е минало две години от случая. Само си помислете - момичето е живо и здраво! А какво е можело да му се случи?! Спрете! Не може като глутница бездомни кучета да ръфате някого!



Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: Po-poleka]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 16:10



Аз също нямам никакво желание повече да коментирам с теб работата на този човек. Ставаш смешен! Я, най-добре си цъкай в word&exel, гледай образователни филмчета и се превивай от смях по пода, когато става дума за хора болни от рак.



Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: lnsider]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 16:22



Благодаря за подкрепата ти Insider. Сред тези свирепи акули имах нужда от мнение като твоето. Радвам се, че най-накрая някой, който е запознат с работата на д-р Славчев изрази мнение в този форум. Другите даже не са и чували за него, но плюят на воля. Благодаря отново!



Тема Re: ДОЛНА КЛЕВЕТАнови [re: lnsider]  
Автор XaMaB (откачалка)
Публикувано01.04.05 16:57



Значи една минимална заплата от 130лв са малко пари?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.