Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 21.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано06.02.05 18:08



+ Не ползвайте услугите и!



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Авторядocaн (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 20:27



знаем го, ама като разни идиоти ни вързаха към него...



Тема Я раздуйнови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано07.02.05 12:15



Аз съм към Нелбо.
Не твърдя че не крадат, но ще ми обясниш ли те как печелят ако ти надпишат сметката?

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Я раздуйнови [re: Colombino]  
АвторBlah (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 18:08



Ето ти нещо простичко. Нали знаеш, че пари не връщат, а изравняват (това бтв важи за всички, които го практикуват това изравняване). Приемаме че те не се набутват (не се заяждайте сега, казах "приемаме"):) Нека да кажем имат 10 000 абоната, които са ги ударили с 10 лв. за отоплителния период 2004-2005. Това прави 100 000 лв, който ще "изравнят" следващият отоплителен период 2005-2006-а, нали? Това са колко ? 8-9 месеца? Смятай сега 100 000 лв. даже без да ги въртиш вложени на краткосрочен влог колко прави. И това са твоите и моите пари. Безлихвен заем тъй да се каже. Спонсорираме ги сиромасите ...
А те нито са 10 000 абоната, нито са 10 лв ...



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор tedche (баПка)
Публикувано08.02.05 20:03



НелБо идва от Нели и Боряна. Дъщерите на собственика. Търновци са и така и не ми е ясно как успяха да се набутат в Софето.
Ма и в Търново ги правят тия простотии



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: tedche]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано09.02.05 10:55



Да, точно от имената идва. Боряна ми беше колежка в университета. Като хора са свестни, но не съм имала служебни отношения с тях .......
Иначе за невръщането на пари се учудвам. На нас вече втора година Техем ни връщат най-малко по 150 лв. на сезон Но пък отчитането и обработването на резулататите е адски бавно



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: nikol78]  
АвторBlah (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 13:36



Какво значи "връщат ти"? На ръка? С лихвите? Виж плс. горното ми мнение :)



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Blah]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано09.02.05 14:50



Едната година на ръка, мисля, че на ул. Ястребец, но не съм сигурна, защото мъжа ми ходи. А другата година ни ги приспаднаха, защото не си бяхме платили сметките.
Лихви не дават



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Авторleshta (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 17:31



Що бре?
Аз съм доволна, идват всеки месец, отчитат точно.
Не връщат пари, но защо да връщат като отчитат точно всеки месец?
Аз лично досега не съм доплащала, само да речем нещо от типа на 8 лв.
А сметките ни са съвсем нормални.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: leshta]  
АвторBlah (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 12:46



"Точното" отчитане беше 120 лв сметка за 2 седмици. Които ми ги приспаднаха от следващото "изравняване" след 9 месеца.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Blah]  
АвторДa, бe! (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 15:08



като познавам Ичко Рачев, мисля си че сте на прав път!



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Дa, бe!]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано19.02.05 23:11



+ Какво знаешъ за него?



Тема Re: Я раздуйнови [re: Blah]  
АвторAny (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 11:30



Uwajaemi dami i gospoda,
Iskam samo ne6ti4ko da spodelq s was. nadqwam se 4e to 6te e ot polza ne samo na Was , no i na wsi4ki ostanali klienti w tozi forum na Nelbo, koito 6te pro4etat towa. Nelbo e firma za dqlowo razpredelenie na toplinna energiq. Naprawete razlika mejdu Nelbo i TEC. Wseki abonat pla6ta smetka si na TEC, a ne na Nelbo. TEC e dostaw`ik, TEC e monopolist, TEC sybira parite, a ne NELBo. Nelbo izwyr6wa edinstweno uslugata razpredelenie na energiqta i gram ne polu4awa ot parite na wseki abonat, kojto si pla6ta smetkata.
Taka 4e s4itam 4e taka malko 6te wi se izqsni kartinkata kyde otiwam parite i koj tr da winite. Wse pak wseki ima prawo na reklamaciq, dopusnata gre6ka ili ne6to podobno.
Wseki 4owek gre6i. Vsi4ki sme hora!



Тема Re: Я надуйнови [re: Any]  
Автор PishmanMajstora ()
Публикувано23.02.05 14:58



Много учтиво звучи наистина ...
Много хора в БГ имат сериозни рекламации най - вече към парламента, ама на кой ли от господата по жълтите павета му пука ...
Та на въпроса - че "само" се разпределят сметките на пръв поглед е така, но дали след това не се разпределят и някои други бонуси м/у Многоуважаемата топлофикация и фирмите за топлинно счетоводство? Аз нямам договор с топлофикация, нито с ВиК, да видиме дали след приватизацията на електроразпределенията и поредното повишаване на цените за ел. енергия за крайния потребител ще има договори. БТК стана частно, със всяка сметка получавам покани да избера супер изгодна тарифа в което ме убеждава и реклама с някакъв дебил по телевизията всяка вечер, но договор - йок!

Та това за грешките и че всички грешим е тъпо гузно извинение.
Не всички се хора в пълния а не буквален смисъл, и някои грешат умишленно.

За съжаление дезорганизацията е много силна и не съумяваме да се оправим съми с мошенници като нашия многоуважаем премиер, и все чакаме Месията. СССР вече няма, сега чакаме НАТО, ЕС ... Извънземните .... Слява богу че още никой не се е представил за правнук на Хан Аспарух.
Все пак се надявам ако ни приемат в ЕС начините за държавноподкрепян рекет да намалеят. А дали ?....



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Дa, бe!]  
АвторPaчeв (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 10:32



Внимавай какво ще кажеш!



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: tedche]  
Авторmaster (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 18:47



..otgovora e: blagodareniq na takiva deto pishat tuka i si cheshat ezicite i tyrsqt nqkoj drug vinoven za tehnite si problemi.Horata razvivat dejnost.Otnosno % parite,dalaverite...az lichno davam i poluchavam(eventualno:-).)pari samo na kasi pri Toplofikaciq...edinstvenite mi finansovi vzaimootnosheniq s firmata za Toplinno s4etovodstvo(Techem) sa godishnite taksi za otchitane,za koito poluchavam kasova belejka....
Ako ima nqkakva dalavera s parite i srokovete to stava v Toplofikaciq...Firmite razchitat na abonamentnite si taksi i ako ne sme dovolni mojem da ne gi plashtame.
...s dumi prosti....Kojto go moje go moje nazavisimo dali v "Sofeto" ili v "Filibeto"
peace babo



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Авториcтинa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 10:35



Чудя се как може да правите такива коментари! Какво ви е откраднала тази фирма?Нали си плащате на теца парите. Нелбо не ни нъже и не ни краде! Нелбо ни прави ежемесечна сметка!



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: иcтинa]  
АвторБлax (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 16:21



Да, бе сам съм си отчел по-миналия месец едни стойностти, а миналия, когато реших да гледам какво все пак пишат се оказаха по-ниски от предишния. Сега ако ме светнеш как тоя топломер върти наобратно, ще те черпя. И като питах какви са тия безумия ми беше отговорено "абе, то няма значение, накрая на сезона ще се засекат". Ами ако не стигна до ония, надписаните в края на сезона, а?



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
АвторШмиpreлa (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 13:04



Абсолютно съгласен съм с мнението. Служителите на ТАЕС НЕБЛБО инженеринг нарочно идват по домовете на хората, за да отчетат топломерите им винаги в делничен ден и в работно време, баш когато 90 % от хората са на работа, за да няма никой по домовете и те да си напишат произволно сметките "НА БАЗА", която е ОСЕМ ПЪТИ по-голиама от реалното месечно потребление на топла вода или парно. После човек им се обажда да се жалва, те говорят за някакво произволно компенсиране на надзасеченото потребление на топла вода, но следващия месец пак начисляват имагинерно потребление: въпросът е да ВЗЕМАТ ПЪРВО ПАРИТЕ, после ИДЕТЕ ЧЕ ДОКАЗВАЙТЕ ВИЕ, ЖАЛВАЙТЕ СЕ КОЛКОТО СИ ИСКАТЕ - ПАРИ ОБРАТНО НИКОГА НЕ СЕ ВРЪЩАТ!!!!!!!



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Шмиpreлa]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано25.03.05 14:11



Но нали парите се внасят в топлофикация, а не във фирмата за топлинно счетоводство? Как да не се връщат, нали като се направи крайното изчисление в края на сезона, се прави сметка и ако има надвнесена сума се връща - от Топлофикация. А ако не са плащани сметките се приспада от тях?



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: nikol78]  
АвторЛaнc Линk (Нерегистриран)
Публикувано26.03.05 22:41



0887 31 13 51 Рачев - Нелбо
02/870 71 71 Илия Ал. Константинов - р-т Мандарин



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Лaнc Линk]  
Авториcтинa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 16:20



и каква е истината?



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
АвторPrecakaniq (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 08:41



Въпреки че отчитат всеки месец, въпреки че пускам един радиатор и то не за цял ден, въпреки че се разправяме всеки месец, цял сезон ми праскат сметки между 250 и 320 лв. които не мога да платя. Накрая ми спряха парното и топлата вода. Това ако не е гавра - какво е?



Тема Re: Я раздуйнови [re: Blah]  
Автор Sev ()
Публикувано26.05.05 16:26



само дето тези пари не се взимат от тях, а от Топлофикация!
тези фирми няма за какво да лъжат
нямат сметка
те спечелиха от уредите и вентилите и сега от абонамента
това е



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: nikol78]  
АвторБлax (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 18:11



Я сега една проста сметка, става ли?
Имаш 10 000 абоната. За 5 месеца, на всички начисляваш 100 лв., това прави 1 0 00 000 лв. Слагаме ги на срочен влог 1 месец. (забележи, не ги "въртя", само на влог ги слагам). Според сайта на ИНГ, лихвените проценти по депозитите за над 100 000 лв за 1 месец са 1.300. Това прави 13 000 лв/месец. Не са много при такива обороти. Не са и малко. . Сега минаваме в сферата на световните конспирации, ама като си знам държавата, надали съм далеч от истината ... я си представи сега, че тези пари се делят от няколко човека, част от топлофикация, част от нелбо ... надали нчкой ще откаже по 3000 лв/месецно от въздуха, колкото и да е богат ...

Таааа ... я ти ме пусни аз да отчитам топломери, после ще делим



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Блax]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано26.05.05 19:59



Абе хора, вие начислените суми на Нелбо ли ги плащате? Аз съм към Техем, но си ги плащам в касите на Топлофикация! Какви са тия депозити и чудеса, които нямат никаква връзка???????



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: nikol78]  
АвторBlah (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 11:51



Мамо на Никол,

Ти упорито се мъчиш да не разбереш какво ти се пише. Съжалявам за което, и се опитвам да го напиша за последен път тоя път абсолютно директно, дано да стане по-ясно.

Да, на Топлофикация ги плащат. А дали пък някой от Топлофикация не дели горницата с някой от Нелбо, Техем и прочие, за оказаната "услуга" надписване на сметка? От простите ми сметки горе излиза, че е сравнително доходоносно, нали? Защотото само едната страна трудно ще врътне подобна далавера, но ако учавстват и двете, става просто смешно лесно.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Blah]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано27.05.05 12:06



Не съм "мама на Никол", а на София, но както и да е .....

Според мен е фантазия да се убеждаваме, че пари, влезли в джоба на монополист, по някакъв начин ще бъдат извадени. Да не говорим, че документално няма как да стане.

Много ми е интересно как на нас никога не са ни надписвали сметки? Били сме и на квартира, сега сме в друг апартамент, плащаме и още едно парно /за офиса/. Идват, виждат показанията и ги записват. Проверявам дали правилно са записали и готово.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Blah]  
Автор Sev ()
Публикувано27.05.05 14:09



много фантазираш нещо
нали тия пари се следят
не може да си ги депозират където си искат



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: nikol78]  
АвторBlah (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 14:11



Извинявам се за грешката, неволна е.

Пари влезли в джоба на монополист излизат лесно - за да се запази монопола. А и документално не е чак толкова трудно. Но както казах малко по-нагоре, тази схема от моя страна си е чиста спекулация, просто първата и най-простата, която ми идва на ум.

п.п. Показанията, който записват не значат нищо. Показанията, който са от контролния топломер в мазето може и да значат, но тези който са у вас са в най-добрия случай "educated guess". Както и да е - темата се разми, аз излизам от нея.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Авторblqblq (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 16:43



toq ra4ev e takaf mo6enik i cqloto my kotilo e takova to firmata ne e lo6a ma kato fidi6 sobstvenika pak i imeto my kat pro4ete6ti stava qsno za i kva selqniq staa vapros



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: иcтинa]  
Авторммммм (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 14:26



слушай ве блах ли си ебах ли си аве ти си много тъпо мизе;



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: ядocaн]  
АвторKлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 09:46



Верно е че нямат много интерес да лъжат, но и нямат много интерес да не лъжат. Абе плаща им се в началото на периода и то по труден начин ( Идва един път в годината човек да вземе пари лично и ако точно в този момент не си подготвен става тежко, нещо банкова сметка да обявят или нещо такова ... ).

След като им се плати те може да си грешат колкото си искат и в каквато посока им падне. Нямат неустойка за грешка...
Е като нямят неустойка или пряк интерес ... - защо тогава да водят верно топлинно счетоводство. На тях им се плаща да го водят горе-долу верно, но не много верно. Единствения им интерес е, че следващата година няма да се откажеш от тях .... ама това е толкова далечно, а има и толко други фактори които влияят на смяната, че човек се отказва....



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: blqblq]  
Авторshashnat (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 21:51



neznam dali lujat,no mi e 4udno kak moje da plashtam takiva frapanti smetki vseki mesec za parno...imam 3 radiatora i mi otcepvat smetka 230 lv.....drugite plashtat po 150 max 4e ne gi izkliu4vat... a az 230..........i sea o`kavam 280 lv ......e kvi sa tiq iz4isleniq kvi sa tiq raoti ta az she mi zlezne na kiqr da prodam radiaotrite :)



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: shashnat]  
Авторacho (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 11:17



Нелбо са една пирамида на която й се вижда края . Те са като паразит само вземат от парите на хората за да си купуват офиси по добре човек на ток да се топли отколкото да храни тези душмани.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
АвторДимa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 09:56



Подкрепям възмущението на всички от услугите на Нелбо Инженеринг,за мен те са едни от най големите мошеници и изнудвачи.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Авторrauz (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 14:35



Tia sa palni IDIOTI. Lyjat i nadpisvat. Tazi godina napravix eksperiment: 1 radiator - raboti vseki den ot 23.30 do 06.00 (NA 4 ) `. A drugiat ne e vklu4van izob6to- nito vednaj prez otoplitelniat sezon 2005-2006 g - i poznajte: TOZI KOITO NE E VKLU4VAN E NAVARTIAL POVE4E OT DRUGIAT, KOJTO E RABOTIL VSEKI DEN!!!!? Smetkite sa po 200-250 lv. ZA 1 RABOTE6T RADIATOR PO 5-6 4ASA NA NO6T!!?? Az jiveia v Slatina. Vednaj na mesec mi idvat niakakvi leli4ki po4ti posred no6t da mi proveriavat uredite, idvat i razni deto iskat da im platia taksa ot 35 lv. za tova 4e idvali da ot4itat?! Poslednoto idvane be6e na vrax Velikden v 22.45 - ve4erta ! ?????



Тема Re: Я раздуйнови [re: Sev]  
АвторKaя (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 15:31



Как да не печелят, в неделя ми взеха 43.00лв. само за това че минават да отчитат топломерите. Виж предната ми тема за същата фирма. Аз не съм използвала парното 2 години отоплявам се на ток, въпреки, че не съм спирала парното. От януари месец ми тече отопление на база и то забележи в БАНЯТА защото се повреди топломера и 10 месеца не дйодоха да го сменят. Нищо няма да им платя докато не оправят сметките, защото в моя случай точно те са тези които надписват.
Всички останали топломери показват 0, само този в банята го отчитат на база, защото е повреден и не могат да си свалят данните, а в същото време почти година не мога да ги накарам да дойдат. Добре, че ми беще много топло от този радиатор от банята



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Авторram (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 15:01



Ами аз съм от Бургас и ние сме на тази фирма за топлинно счетоводство. Като се има пред вид, че сме си махнали радиаторите и сме си спрели топлата вода и сме на последен етаж ни начисляват по 20 лева на месец отопление????
Направо съм бесен.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: ram]  
Автормнoro ядacaнa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 10:55



абсолютни изнудвачи се тези!аз парно не нямам от 2-3 години вече но сега се намериха тези да изнудват за няква такса водомери или незнам какво и в момента и при най-добро желание и да искам не мога да си платя нито топла нито студена вода,съответно ми се пише на база вода ,която със сигурност човек който не живее постоянно там няка как да оползотвори.отначало мислех ,че не ми отчитат водомерите заради едни неплатени сметки за вода от около 150-200 лв,платих ги за да получа лелеяния точен отчет най-накрая,но после се оказа ,че заради въпросната такса "нещо си" пак няма да отчитат докато не я платя, а през това време сметки на база и т.н.И това "наказание" за да си съберат мизерните 37 лв.





Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Авторup (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 23:00



up



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автормиkи (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 18:02



Защо сметките за парно за декември са толкова големи?За една отоплявана стая 275 лв.На какво прилича това???





Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: миkи]  
Автор jetcheva (непознат )
Публикувано18.01.07 20:50



Привет, на моето семейство също ни дойде огромна сметка /за два радиатора,които работят само вечер/ от 260лв. Не знам какво се случва с тези сметки, но знам, че нямам намерение да ги плащам!!! Това е лудост - то декември беше топъл месец, зима реално нямаше като други години!!! Ще се съдим, ако се наложи!!!



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: jetcheva]  
Авторmercedes4eto (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 10:53



Моята сметка също е много висока 216 лв. за двустайно жилище в което се ползват само 2 радиатора и то икономично. Някой знае ли къде трябва да се подаде жалба или нещо такова. Моля, помогнете!!!





Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
АвторOдиceй (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 19:45



За необитаем апартамент с абсолютно спрени радиатори за ноември начислиха 164, за декември 220 лв.

И двата пъти ходихме да отваряме на инкасаторките.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: mercedes4eto]  
Автор Шaшaв ()
Публикувано19.01.07 22:29



ТС Нелбоинженеринг са абсолютни капути, с извинение пред дамите. Навремето ми бяха начислили сметки за цял отоплителен сезон в един имот, дето съм откачил радиаторите.
Ама ние таковата... То, Топлофикацията... Разбирате ли... Не зависи от нас... и т.н. Накрая ми върнаха парите, но направих пътека до Топлофикация и Нелбо... Даже се извиниха писмено...



Ако наистина смяташ, че са ти надписани сметките, изчакай изравнението и ако не ти възстановят начисленото, пиши така:


ДО:
СОФИЙСКА РАЙОННА ПРОКУРАТУРА

Ж А Л Б А

от .................

(свободен текст)

Редактирано от Шaшaв на 19.01.07 22:33.



Тема Ние пък имаме 220 за ноемвринови [re: jetcheva]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.01.07 09:15



Ще им ги платя, ама друг път.



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Йес, за декември е 330 лвнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.01.07 15:03



Поради технически причини не могли да направят разпределението. Само не разбрах как изчислиха, че моето парно е 1/7 от парното на вход с 27 апартамента, но що ли си задавам въпроси... Мда, прокурорите няма да останат без работа този месец.
И друго не ми е ясно: как миналия януари с минус 15- градусовите температури, сметката на същия този апартамент беше 220 лв., а сегашния летен декември при същите температури в апартамента е 330, но...

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 23.01.07 15:05.



Тема А кой ти гарантиранови [re: Sev]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.01.07 15:11



че шефовете на тези фирми лично или чрез фирмите си, не получават комисионни от Топлофикация за направената услуга? Същото е и със Софийска вода. Те приемат само преглед на водомери от одобрени от тях фирми. А къде е гаранцията, че тези одобрени фирми няма да кажат, че водомерът ми е наред, когато той отчита повече и няма да си вземат комисионна за това?

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Тема Ти засичала ли си показанията на общия топломер?нови [re: nikol78]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.01.07 15:17



Видяла ли си за всеки месец показанията на всеки един от съседите ти? Знаеш ли какви са в момента? Сигурна ли си, че това е вярно отчетено?
Да, парите отиват към Топлофикация, но най-лесното нещо е да се върнат към разпределителите под формата на не знам какъв договор за услуга. Точно заради тези "услуги" Вальо Топлото е в затвора сега.
На мен ми отчитат 1/7 от енергията на входа. Има 4-5 изключени апартамента. Останалите 22 са с парно. Как виждаш съотношението 1/7, сравнено с 1/22?

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Тема Re: Йес, за декември е 330 лвнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Шaшaв ()
Публикувано24.01.07 19:21



Упс... Грешка...

Редактирано от Шaшaв на 24.01.07 19:26.



Тема Re: Йес, за декември е 330 лвнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Шaшaв ()
Публикувано24.01.07 19:24



Мда, прокурорите няма да останат без работа този месец.



Най-добре изчакай изравнителната сметка, пък тогава им образувай работа на въпросните





Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: Oдиceй]  
АвторMapko Toтeв (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 12:08



Добре сте си Вие, аз имам сметка 566лв за Декември. Януари ще кльопам радиатори и топломери.



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: ядocaн]  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 14:40



Ебах ти и скапаната държава. Не само тези мошеници от НЕЛБО, ами всички. К'вото искат това си пишат по сметките. Така ли е бе хора? Ако е така ми да не си плаЩАМЕ ПАРНОТО?



Тема Re: ТАЕС НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ ЛЪЖЕ И КРАДЕ!!!нови [re: ниk]  
Авторoщe eдин yжилeн (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 12:26



При спрени радиатори и при положение, че от дом съвета на входа, в който притежавам жилище ми изготвиха протокол с подписи, че не живея в жилището и не го ползувам за каквито и да е нужди, "НЕЛБО" ми прави сметка за 920 лв. Начисляват ми топла вода на база 1 човек, при положение, че от "Софийска вода" дойде техник и отчете по водомери 72 кубика надплатена вода. Освен това са ми начислили и "сградна" с оправданието, че дори и без паркно се топля от съоръженията им, да, ама аз не съм стъпвал в жилището.
Писна ми значи и го прдадох, ама след като платих на вампирите за услуги, които по никакъв начин не съм ползувал.



Тема Re:нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.08.07 01:02



Извинявам се за въпроса, но дойдоха някакви изравнителни сметки и накрая пише 32.99лв.

Това имам да го доплащам или да ми го връщат?

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано20.08.07 08:03



Ако всички се откажете от парното и "Топлофикация",и НЕЛБО ще отидат по дяволите.Ама сте тъпи и им пълните гушките,на тях и на престъпната държава(20%ДДС),дето се е превърнала в протектор на рекетьори!

Откакато мъжете захвърлиха мечовете,света изпедерастя!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Авторшapaн (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 11:06



И аз искам да попитам същото. Получих изравнителна сметка след като е плащано по показанията на топломера(топломера е уред за търговско плащане). А най-интересното, е че плащанията са направени при цена 0.07175 лв./kW, изравнението е направено при цена 0.06285 лв./kW (нали забелязвате намалението на цената) и въпреки всичко трябвало да се дава. Предлагам да докажем съществуването на пазарната икономика като се откажем колективно от Топлофикациите и фирмите за топлинно счетоводство



Тема Re:нови [re: Гaдeн_пyxчo]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано18.09.07 13:56



Нали сме изрядни данъкоплатци и честни граждани ... на фона на мангалите, които дори тока не си плащат.

Мразя държавата България. Тя уби баща ми. Мир на праха ти, тате


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторKopи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 23:26



Грешен клуб!

Продължи мисълта си тук:





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Авторdi (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 06:39



А от тази година таксите за отчитането на топломерите се начисляват направо към сметките за парното така че дефакто фирмите за дялово разпределение си получават парите от Топлофикация,освен това който си мисли че тези фирми се крепят единствено на таксите много се лъже!!!със сигурност те получават процент от топлофикация затова имат сметка да надписват сметките ни което и всъщност правят!



Тема Re:нови [re: di]  
Автор SpeedyGonzales© (the fastest)
Публикувано20.09.07 15:07



За 3 часа използвано парно през целия отоплителен сезон сметката беше 500 лева. Изчаках изравняването, където най-нагло пишеше за отопление - (минус) 187лв , за сградна инсталация +229, и има и някакво доплащане от корекция + 72. Ей това вече ме накара да избеснея. Плащал съм си парното коректно години наред. Вече приключвам с това, повече стотинка няма да видят от мен. А Нелбо ще си получат вече 24лв. годишна такса на ккуво лято.
Аман от мизерници

!Arriba, arriba, andale, andale, ole, ole, andale! – Hello, pussycats




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.