Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 21.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: бизнес общество "ПроксимА"нови [re: Shouto]  
АвторJakal (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 02:55



Ha ha, che kak nyama da ti e veselo
Predstavyam si samo: Vliza si 4oveka a tam burni ryoplyaskaniya, tehno muzuka i nakraya izka4a nyakva gospojica Zastava pred nyakv druga plyaskat si rycete dvete - jivo teatro, no tova ne e vsi4ko TEATROTO tepyrva zapo4va - Blya, Blya 25 000 EURO za 3 meseca . Am to e samo za skrita kamera ve kak ne sa se setili po-otdavna horata. Tryanva da se probva. A ti ne podse6tai Proksimiancite kavo da rabotat sled kato im ruhne piramidata, 4e te syvsem 6te ya zakyr6at togava gorkite . Predstavi si UVAJAEMI ZRITELI DOBRE DO6LI v na6iyat CIRK CIRK "PROKSIMA".



Тема Re: бизнес общество "ПроксимА"нови [re: Jakal]  
Автор CBETЛoCиH (защо да не може)
Публикувано07.03.04 19:59



Не е за смях,но е смешно...номера е когато го осъзнаеш да не си много вътре.

powernet.hit.bg


Тема Дежа Ву?нови [re: CBETЛoCиH]  
Автор 1O29 (непознат )
Публикувано10.03.04 00:59



И аз още не мога да повярвам какво ми се случи вчера!

Срещаме се с мой познат (МП) от студентските години, не бяхме се виждали кажи речи от 5 години. С него не сме били в особено приятелски отношения, той си имаше компания и среда, аз- моята. Както си му е реда, отиваме да се почерпим по случая. И естествено започваме разговор- кой как е, къде е, до къде е в живота. МП започва да описва какъв живот водел, бил финансово независим, сменил 2 коли... Идва моя ред и аз му разказвам за мен. Стигаме до работа, и уж в непринуден разговор от негова страна започнаха да идват серия въпроси, насочващи ме да описвам цели и желания, какви амбиции имам, за колко време бих ги постигнал при сегашния ми статут. Нещо ми прещрака под шапката, не беше много отдавна времето, когато бях подлаган на подобен „разпит”! Но не изказвам съмнения, просто поех топката и започнах да разтягам локумите в неговото направление. Леко загатнах, че няма бъдеще в България, че живота е гаден и че това, за което мечтая ще си остане само мечта! А какво би направил за да стане мечтата реалност, казва? Абе викам дай ми пари и стой та гледай, как ще дръпна напред и как мога да реализирам целите си. По едно време даже си казвам, тоя ще се усети, че преигравам, толкова изкуствено е всичко. А МП грейнал, косата му щръкна, очите му светят като китайски фенерчета. Ами вика ми той, ако някой ти даде начин, възможност да си осъществиш желанията, да си постигнеш по-бързо целите и да си финансово независим за напред? Е, че де го тоя човек? Кого трябва да убивам, или за колко тона наркотици става дума? Не бе, всичко ще е законно, чисто и бяло!
Правя се аз на заинтересован, вече съм 99% убеден, че пак фараон искат да ме правят. МП продължава с наизустения сценарии, имам вика, нещо подходящо, само за теб работа, стига амбиции да имаш и желание да си гониш целите. Я, к’во е т’ва бе? Ами аз (МП) от известно участвам в един много новаторски проект, и благодарение на него съм постигнал много. Познавам много хора, имам тяхното уважение и подкрепа, както и те моето. Ако не бях ги срещнал, сега не знам къде щях да бъда, но вече не си и спомням годините, откакто не съм се качвал на автобус или влак, откакто съм мислил как ще изкарам седмицата и дали ще имам пари утре за кръчма. Цъкам аз завистливо, гледам го в очите все едно Рокфелер насреща седи. Виж сега, ако си навит да пробваш, ще говоря с тия хора да ти дадат възможност да се докажеш и да заживееш и ти както би искал. Е хубаво, ама какво трябва да правя аз? За сега само трябва да имаш желание за нещо ново, което не си правил до сега, сигурно ще ти допадне. Искаш ли да те представя? Ама за какво става дума бе приятелю, аз какво ще правя, какво ще искат от мене? Ами ти какво би искал да правиш, какво ти харесва да правиш, това ще правиш и на всичкото отгоре и пари ще изкарваш. Че то ако е за работа аз и сега съм си ОК, още задължения и ангажименти даже ще са ми в тежест. Не бе, казва, колко време отделяш дневно/седмично да се срещаш на кафе с приятели, да пиете по бира, да купонясвате? Толкова време ще ти трябва, и резултата си заслужава.
Няма да преразказвам още 20 минути коткане и четкане от страна на МП, все в тоя дух.
Казвам му, ОК, ако се съглася да се видим с тия хора, какво трябва да казвам, как да съм облечен, кога ще е срещата? Ами освободи си съботата, слагай костюма и идваш с мене, ще ти кажа кога и къде ще се видим, ама не поемай други ангажименти за деня и вечерта, после ще ходим на кръчма да се черпим за евентуалното ти бъдеще и за доброто старо време.
Тука аз почвам да правя гримаси и уж нещо съм притеснен. Питам го, да не би да става въпрос за едно общество, дето и по телевизията имаше репортажи за него? Отговора е всъщност насрещен въпрос- а ти какво знаеш за това? Ами, обяснявам, отиваш, даваш една торба пари, водиш още хора, и те внасят, а за всеки прецакан ти плащат някакви пари, докато си върнеш внесената сума. И така, докато набуташ всички, които познаваш и се вържат на въдицата. И тука МП ме изненада- а ти казва ми, на вестниците и телевизията ли вярваш, или на собствената си преценка? Я сложи изрезките от вестници и предаването по телевизията в портфейла си и иди с тях да си купиш нещо. Много оригинално, признавам му! Тука приех сериозна физиономия и му викам, кажи ми с ДА или НЕ, без други думи и въпроси, за ТОВА ли става дума? Щом го усетих, че се готви да избълва поредната зазубрена тирада, го контрирах с леко повишен тон- ТОВА ЛИ Е, ДА или НЕ. При следващото му поемане на въздух и опит за старт повторих въпроса с още по-силен тон! ДА или НЕ !!!?
И той май се уплаши! Целия му изглед се промени за секунди, вече не беше онзи самоуверен и нафукан тип. КАЗАЙ БЪРЗО И БЕЗ ШИКАЛКАВЕНЕ, за Т А М ли ме ухажваш 1 час!?
Виждали ли сте силно притеснен човек? Все едно ... сте го снимали докато онанира в тоалетната, и сте разлепили снимките на обществено място!
(МП) -Ама ти не знаеш нищо, не е така, друга е идеята, ти....
Срязах го без задръжки и колебание- Ако още СЕГА, ВЕДНАГА, в ТОЗИ момент не ми кажеш с ДА или НЕ за едно и също нещо ли говорим, на секундата ще извикам полиция, с обвинение, че се опитваш с измама да ми измъкнеш голяма сума пари. А ако не дочакаме полицаите, в събота ще дойда в хотел „Москва” или където ви е сбирката, ще те намеря и ще довършим разговора!
(МП)- Ами ДА, за там...Ама то не е това...Имаш грешна информация...
Абе викам му, пиле, аз бях в този цирк, даже на манежа излязох, всички много ми харесаха номера, сигурно още си спомнят за него, ама моите представления са уникални, бис няма! Предай, казвам му, на цялата шайка измамници там, че ти минаваш леко с овикване, ама следващия, който дойде да ме агитира, направо му резервирайте място в „Пирогов”. И една препоръка- вземете си наемете един компютърджия, да ви изпрограмира някаква база данни, кой и кога ви е е**л мамата, щото вече прошка НЯМА! Още от утре ще разкажа на максимален брой приятели и познати за вас, за измамите и лъжите! И да не дава Господ, някой да се окаже от вашата гилдия, че ... майка плаче!!!
Оставих го 1-2 минути да възприеме и смели чутото, и в сбит текст му разказах за предишното си преживяване, и какъв финт съм изиграл на финала. След това започна нов разпит, ама тоя път въпросите ги задавах аз. Така разбрах, че той е от малко повече от година в тая структура, че вече е прецакал 5-6 човека. Попитах го колко от тях са станали милионери, както обещавахте на сбирката? Ами те все несериозни, не работят по схемата, и май никой от тях не е изплувал. И как се чувстваш, кеф ли ти е, че си натикал в мизерията толкова хора? Аха-аха да почне да обяснява, че той всъщност шанс им давал, ама като ме погледна, бързо спря и гузно наведе поглед.
Вече ми беше крайно противен, бях загубил повече от час време с него, и исках всичко най-после да приключи. За това станах, облякох се и като за финал му казах:
- А сега, понеже ти си богатия, успелия, бизнесмена, човека с възможности, ще ти дам шанс да се докажеш, като платиш сметката. И се моли, да не се окажеш мошеника, излъгал някой човек, на който държа, защото ще си платиш с лихвите!

Така приключи поредната ми и надявам се последна одисея с „обществото на преуспелите и избраните”.

Като си погледнах сега постинга, пак виждам, че съм се отплеснал в подробности. Но целта ми е да ви дам максимално полезна информация, за да не попаднете в лапите на живеещите извън реалността измамници! Ако усетите, че попадате в подобна ситуация, не се притеснявайте да откажете твърдо, без обяснения, без уговорки и не приемайте за чиста монета сладките приказки. Оказа се, че доверието, дори и в много близки и познати отдавна хора, е станало още по дефицитна стока, стока, която не струва 2000 или 3000 евро. Приятелството и доверието, градено с годините не е продукт, който да капитализирате в звонко изражение за по-малко от час. Защото после оставате без средства! Но по-важното, и без приятели! И не се заблуждавайте, че някой си там, фиктивен богаташ, интересуващ се само от парите, взети от наивни будали, ще ви протегне ръка да ви извади от блатото! По добре не проверявайте дали „сте станали европейци” с участие в „новаторски проекти”. Сметката така или иначе ще платите вие!

К Р А Й



Тема Re: Дежа Ву?нови [re: 1O29]  
Автор CBETЛoCиH (защо да не може)
Публикувано14.03.04 20:35



Браво човеко!
Казал си му го на твоя (МП) :)
Има два вида хора,които са се набутали с "инвестицията" и продължават да са вътре.Едните са,които искат да си върнат парите,защото сумата е огромна.Другите са чиста проба мошеници,на които има харесва да лъжат и се радват на всеки "набутан" от тях,като не им пука за жертвите.Ако първите си възвърнат сумата по някакъв начин,се превръщат във вторият тип.От известно време много ги заобичах вторите...направо си падат по мен и след мен.

powernet.hit.bg


Тема Re: Дежа Ву?нови [re: 1O29]  
Авторbravo (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 15:09



Ей, пич, написал си го като писател - предложи го за публикация някъде



Тема Re: Дежа Ву? [re: bravo]  
Авторлюбoпитeн (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 12:17



не се хаби да пишеш - на тях не им пука -доста са силни



Тема Re: Дежа Ву? [re: любoпитeн]  
Авторzainteresovan (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 12:50



ne e lesno da gi spresh, poneje nqkoi stoi zad tiah



Тема Re: Дежа Ву? [re: любoпитeн]  
Автор CBETЛoCиH (защо да не може)
Публикувано24.03.04 00:04



любопитен!

"не се хаби да пишеш"...хе хе хе! :) На мен ми звучи като "не пиши,за да не знаят хората" :)

Редактирано от CBETЛoCиH на 24.03.04 00:08.



Тема Re: бизнес общество "ПроксимА" [re: CBETЛoCиH]  
АвторEdna (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 16:21



A

ima li nesto obsto s tazi firma?



Тема Re: бизнес общество "ПроксимА" [re: Edna]  
Автор CBETЛoCиH (защо да не може)
Публикувано24.03.04 20:27



Определено няма нищо общо с тях!Провери в търсачката Google.com,инфо за проксима.Ще излезе доста материал свързан с тази дума.Има доста за пирамидата,но и не само за нея.

powernet.hit.bg



Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.