Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Данон /пак/ се изложиха, а дали?нови [re: бълrapин]  
Автор GANDl321 (CCNA)
Публикувано25.08.03 05:44



След като прочетох една камара мнения, от шизоидно-патриотични до непукистко-специалиски, дуржа да отбележа следния факт:

Наскоро по Канал1 имаше предаване за киселите млека в България. Хората провели изследване с 28 марки предлагани на пазара. Проверката установила, че в АБСОЛЮТНО всички има сухо мляко. Според мен ДАНОН са едва ли не достойни за уважение, поради факта, че ЕДИНСТВЕНО на техните продукти това е отбелязано!!!!!!!!!



Тема Re: Данон /пак/ се изложиха, а дали?нови [re: GANDl321]  
Автор SACKS ($)
Публикувано25.08.03 14:57



Нарочно купих вчера един "Здравец" 0,1% (мале как издребнях) и какво да ви кажа...

Ако Пармалат дойдат в България и Пармалат ще ям






Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: бълrapин]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 15:48



Никога до сега не съм се измъквал с подобни клишета - единствно съм казвал че няма да повтарям нещата, които вече съм писал. Дай поне един пример, в който съм написал нещо такова и веднага ще ти копна цитат от предишно изказване покриващ темата. Винаги досега съм се опитвал да се аргументирам максимално добре, за разлика от теб и подобни.

Егати логиката показваш брато - "Данонско мляко се разваля с пъти по-бавно от еквивалентни продукти на други производители. И в единия, и в другия продукт има закваска. По твоите думи, само тази закваска определя трайността на продукта. Ерго, в Данон има закваска, а в другите няма."
Явно ще се наложи да повторя това, което казах вече неколкократно в други теми. Всички съвременни производители използват закваски увеличаващи трайността с пъти в сравнение с дивата закваска. И не ми говори, че Родопея вкисва за три дни както би станало ако използваше наистина дива, а не изкуствено селекционирана закваска. Както вече написах на сто места консерванти не се използват никъде поради това, че няма технологичен етап от производството на киселото мляко, на който да бъдат добавени, така че да не инхибират развитието на закваската и второ - самата закваска действа като антисептик, защото дава кисела среда и секретира пробиотици, които подтискат развитието на патогените. В този смисъл под "разваляне" на киселото мляко се има в предвид предимно свръх понижаването на рН, което причинява лактобъцилът, при което млякото придобива резлив вкус, неприятен за болшинството потребители. Времето, за което средата ще достигне до тази киселинност може да се удължи многократно посредством модифициране съотношението на двата микроорганизма в закваската.

Да, наистина така се нарича - кумис, но представлява също ферментрал продукт, макар и не идентичен със овчето или кравето кисело мляко. Може да е ферментирал под действието на същите бактерии, може да са били и други, но това на практика не доказва нищо.
"Естествената среда" що се отнася до микроорганизмите представлява подходяща хранителна среда, съдържаща всички необходими вещества за растежа, плюс подходяща температура. В случая с лактобацилите това е прясно мляко с температура 40 градуса - невероятно рядка суровина характерна само за балканския полуостров хахаха. Булгарикум е наименованието, защото е изолиран от българин в българско кисело мляко. Но това как виреел само в България е пълна глупост. Повярвай ми, кисело мляко се произвежда в целия свят, нали не мислиш, че отскачат всеки ден до тук за да си вземат малко лактобацили.

А с това сухо мляко вече ставаш тъпо упорит, казах ти - прочети още веднъж бе човек. Да, киселото мляко съществува преди сухото. Сухото мляко се слага само в случай, че искаш да произведеш ГЪСТ продукт с НИСКА масленост. Защото гъстотата зависи от два параметъра - протеин и масленост. Лятно време млякото е с по-нисък протеин, защото кравите се хранят на паша, а не с фураж, поради което ако искаш да го направиш нискомаслено то ще стане рядко. Това е. Затова ти казвам пак, ако през лятото ядеш гъсто кисело мляко с масленост до 3.6 и ти казват, че не слагат сухо, повече от сигурно е че те баламосват. Баба ти не обезмаслява и затова си произвежда целогодишно гъсто мляко.

Никога няма да се впечатля от това, че някоя фирма не може да докара постоянни параметри на продукта си. Скоро такива изобщо няма да могат да виреят, когато навлезат европейските закони. Аз искам да знам какво си купувам на тази цена, а не един път да ми е гъсто, другия път - вода, все за същите пари. Ако маслеността на Родопея варира по такъв начин, а продуктът винаги е гъст това също е кофти знак - сгъстяват го и то не задължително със сухо мляко - щом като не го декларират. Аз предпочитам млякото ми да е сгъстено с мляко вместо с нишесте или желатин. Купувал съм си от прехвалената Родопея и от Тотал (не знам дали го има още), продукти които се тресат като парфе.

Честно да ти кажа, малко ми е кофти за теб - хванал си се на хорото и не искаш да се пуснеш, но първо - нямаш необходимата информация като база, второ - нямаш мотивация да си я набавиш и трето - защитаваш незащитими тези. Разбираш ли - ако беше информиран нямаше да спориш с мен, защото щеше да си на същото мнение. Добра позиция щеше да е просто "не харесвам вкуса на този продукт" - всичко останало е плод на предразсъдъци формирани в следствие на случайно придобита, непроверена информация с неустановим произход.



Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: XBП]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано25.08.03 17:56



абе ей гъз разпран, ти пак ли се явяваш тука бе
аре обясни що не става даноската пумия за закваска тогава
ама не лъжи че става щото сме го пробвали и това което пиша е факт, който всеки може да провери в домашни условия, само трябва да се набута малко пари да ти купи скапания продукт

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: the_rider]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 18:25



Няма какво да се отговори тук. Аз съм пробвал - става. Както вече писах - 40 градуса, 6-8 часа. Ако щеш да изредиш целия си арсенал от банални псувнички (в чиято ограниченост не се и съмнявам) това няма да промени фактите. И не ми разправяй пак прословутата история за баба ти дето фърлила незнам колко си млеко. Чакала го е да стане на петия час, то е било още течно и го е дала на прасетата - нали така? Просто не е изчакала до края на ферментацията.
Пък за тебе съм сигурен, че нищо не си пробвал, щото иначе щеше да си траеш. Освен ако участието ти тук не е нещо повече от губене на време. А?



Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: XBП]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.08.03 10:40



ти не учи баба ми как се прави кисело млеко, на нея и пръча и е по-умен от тебе че и по-малко мирише, само на клавиатура неможе да клика като тебе, щот са му дебели копитцата
а ти си един обикновен гъзолизец който е готов да нагло лъже и да обижда хората само и само да си запази мизерната заплата
още не съм те псувал щото не е за тоя клуб, но ти наистина ме вдъхновяваш и те каня в съответния клуб да прочетеш пълното ми мнение за тебе


Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: бълrapин]  
Автормлekapя (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 12:08



Споко, след десетина години млекото въобще нема да се точи от крави - ще го правят в лаборатории и ще обясняват колко е "по-хигиенично","здравословно" и прочее, щото е по супер-бетер-хептен-ултра-най-шибаната технология... А Данон са си скапаняци...



Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: the_rider]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 12:31



Мммммммм Браво! Добре си го оформил, но за нещастие нищо не казваш.
За нищо, което до този момент съм написал не съм излъгал и това може лесно да се провери от всеки, който има достатъчно желание, така че безпочвените ти обвинения неподкрепени с нищо са просто губене на време. Не знам дали наистина имаш някакво желание за дискусия по въпроса или просто те кефи да сипеш тъпоумните си излияния, това е без значение за мен, защото така или иначе всичко, което казвам са факти, а ти боравиш с просташки епитети, подкрепени с махленски слухове плюс малко чистосърдечни лъжи използвани като доказателства. Може би си свикнал да печелиш гръмки словесни победи над необразованото ти обкръжение, но върху мен елементарния ти начин на действие не оказва съществено влияние.

А щом открито заявяваш, че според теб заплатата на някой би могла да зависи от това какво драска в тия смешни клубове, то значи или искаш демонстрираш инфантилността на недоразвитите си способности за логично разсъждение или просто говориш от собствен опит. Може би именно на теб ти плащат да правиш черен ПР на този и онзи, като се има предвид интензивността, с която се изказваш в подобни форуми.



Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: XBП]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.08.03 16:00



Ееееехе хе чак пък интензитет, не съм влизал тука от месеци, цъкам и пак гледам хранителнобезвкусовата ти душица да води кръстоносни битки с хорица, които на са виновни в нещо друго, освен в това, че не харесват просраното ти млечице.
Ама ти ПР знаеш кво е браво! хвала на такъви хвп-та!

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: the_rider]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 16:09



Оо не, винаги съм казвал, че толерирам чуждото мнение и вкус.
Всеки има право да не харесва каквото си иска колкото си иска. Но нека да е заради вкуса, а не защото така е казала пралелята на едикой си. Защото в противен случай това трудно може да бъде наречено собствено мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.