Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 05.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: бълrapин]  
Авторsddfs (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 09:55



fsdfsdf



Тема Нямам нервите да чета цялатанови [re: бълrapин]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано23.09.03 11:36



дискусия, още повече, че добива доста циничен и недискусионен вид....Един вид главната информация се раzмива...
Но искам само да споделя, че преди няколко години при прибавянето на йод в кисело мляко Данон цветът стана син лилав.....а тва говори са наличието на нишесте....
С поzдрав

Life is only a transient transfection


Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: Meчo]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано23.09.03 17:04



Може би имаш в предвид, че доста сериозно се е размила главната част от дезинформацията, съдейки по твоя принос към нея.
Честно ти казвам - сигурен съм, че никога не си правила подобни опити. Най-много някой "доброжелател" да ти го е споделил на ушенце, защото в киселите млека на Данон никога не са установявани подобни стабилизатори. Което може да означава две неща:
1. Съзнателно разпространяваш невярна информация.
или
2. Разпространяваш непроверена информация, сиреч клюки.
И в двата случая говори кофти за теб.

Знам, че не подкрепям изказването си с нищо, но мога ли да кажа - вземете си мляко от преди две години и пробвайте.
Мога да кажа - вземете си сега и пробвайте.
"Преди две години..." - изключително удобно. Но за съжаление напълно недоказуемо.



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: XBП]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано24.09.03 17:21



На мен лично ми е харесвал всеки продукт на данон , който съм опитал досега като вкусови качества. Вече за бактериите е отделен въпрос,спомням си че лично аз започнах да харесвам киселото мляко най-вече заради чувството на комфорт в стомаха , което настъпва непосредствено след употребата му и доколкото си спомям след употреба на кисело мляко данон това не се получаваше, нямаше го това усещане , малко е субективно , но е точно така.
А това за дивите бактерии направо ме плаши
Защото се сещам за едно предаване по дискавъри за една японска фирма, за хранителни добавки, произвеждаща Л-тироксин ........ и какво става , много хора започват да се разболяват от странна болест след употребата на тази хранителна добавка (мозъкът им се скапва) и какво се оказва на края.Фирмата прозиводител е използвала генетично модифицирани бактерии за по голяма производителност.
Бактериите на данон дали и те не са генетично модифицирани??
Наясно съм че не е задължително ефекта от такива бактерии да е чак толкова краен, но все пак........



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: someone]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано25.09.03 10:32



Споко.
Никой не работи с генно модифицирани бактерии.
Аз казах селекционирани, което си нема нищо общо.



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: XBП]  
Автор buratino (подмазвач)
Публикувано25.09.03 21:48



Всичко е ясно! сменили сте нишестето с някакъв друг продукт-пълнеж!
Не знам какъв е, защото не съм се занимавал с изследвания на храни, може и добре смлян стиропор да слагате!
Колко човека трябва да ти напишат, че е опасно да се консумира Данон?
Знаеш че сме една треторазрядна евро -държава и тук всеки може да пробва всичко, вкл. и неизучени нови гей-технологии!

Убеди ме че не е така!



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: buratino]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 15:06



Да бе, дървена ми главо. И ти се причисляваш към масата.
Написахте, че е опасно, но никой не се обоснова. Включително и ти. Щом няма нишесте, то ще е гипс, щом няма консерванти то ще са свръхопасни бактерии, от които ти окапва косата, но задължитлно е опасно и много отровно, каквото и да се говори. И както вече казах на едно място - за да се спасиш от измисленото нишесте ти си купуваш истинско, за да се спасиш от измислените консерванти ти си купуваш продукти, бъкащи от патогенни бактерии поради това, че пича който ги произвежда си спестява от спазване на "никому ненужни" хигиенни норми, не следи микробиологичното ниво на продуктите си, защото никак не му дреме за теб и е наясно колко си зле с материала. С една дума - теб те правят на глупак, а ти се радваш. Честно казано ако същия този хипотетичен пич чете тук, в момента най-вероятно се въргаля по пода от смях като ти гледа наивността и като знае, че именно умници като теб му осигуряват мизерното съществуване. Ти наистина имаш правото да се съмняваш в слуховете - защо не го упражняваш? Аз няма повече да излагам никакви факти и да се опитвам да разубеждавам някого, но когато видя подобни изказвания не мога да се стърпя да не им се надсмея публично.



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: XBП]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано26.09.03 21:54



не искам да дезинформирам никого....
просто дадох един бърз и удобен тест за проверка на киселото мляко.....било то Данон или не...
Колкото до опита с йод.....правила съм го..и то с Данон...и то с поне 3 колеги около мен...Цветът е невероятен, можеш да опиташ
Със здраве

Life is only a transient transfection


Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: buratino]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано26.09.03 22:02



хехехехеххее.........
вече ме хвърли в потрес. Чак пък опасно.....
Не, не мисля, че е опасно, но просто не е традиционното кисело мляко, не е натуралното пробиотично мляко, което можеш да ядеш при баба на село....
Знам ли вече кое е опасно....то и тва при баба си е жива руска рулетка, особено ако е в района около гара Яна например....
Ае, поздрави

Life is only a transient transfection


Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: Meчo]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 11:47



Аз няма какво да опитвам. Аз ЗНАМ, че няма нито нишесте нито консерванти и че абсолютно всички обвинения, които се изписаха досега са пълна измислица. Ако просто предполагах, вероятно нямаше да напиша и един постинг тук. Въпросът е, че аз ЗНАМ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.