Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема ??????????????????нови [re: Aлeдap]  
Автор Dr.Flex (Gangsta)
Публикувано21.08.03 17:45



В отговор на:

На мен си ми през кура....



Ти сега последно кво си - мъж или жена? Шот по едно време бях остaнал с впечатление, че си жена, ма виждам май съм сбъркал.


PEAZ!!!

Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: бълrapин]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 18:59



Пич,
Всичко по тези въпроси вече съм го коментирал. И консервантите и закваските. Нищо повече не мога да направя за теб. Жал ми е за твоите деца ако именно със "Здравец" ги предпазваш, защото тази фирама е първенец по ниска хигиена и съдържание на плесени и дрожди.

"Обяснението ти защо Данонското мляко не се разваля навежда на мисълта, че останалите млека нямат млечно-кисели бактерии - което е достатъчно смехотворно."
Тебе те навежда на тази мисъл, която наистина е смехотворна, защото нищичко не разбираш, защото нищо не си прочел. Ти си абсолютен невежа в тази област, а си правиш труда да спориш. Все едно аз да почна да ти обяснявам на тебе нещо за футбол (така като гледам тва ще да е силната ти област). Аз се изказвам, защото разбирам, но наистина не мога да си обясня ти и другите от твоя сорт защо го правите.

Каква нужда от консерванти бе пич. Тя не може да се намалява, щото такава няма. За хиляден път ще ти кажа - млечнокиселите бактерии подтискат патогените. Между другото, ти изобщо знаеш ли що е пастьоризация?

А и това как тази закваска я имало само тук е също невероятна измислица. Какво ще й пречи да се развива другаде? Сигурно климатичните условия? Киселото мляко е било известно още на прабългарите преди да се преселят по тези места, чудно ми е там как са го правели, като закваската е толкова специална, че я има само тука. А киселото мляко щеше наистина да носи българско име, ако някой от "умниците" българи се беше сетил да го патентова, както например името на лактобацила. Никой не ни е виновен, че сме на светлинни години назад от конкурентния свят. Въпреки всичко, ако това те успокоява, в Германия се продава някакво кисело мляко, което носи името "Българин" или нещо такова - със сигурност обаче никой не ги е задължавал да го кръстят така.

Като обобщение мога да ти кажа да си се смееш колкото искаш, щом си намерил за какво - "баба ми каза, че земята е плоска, значи физиците са смешници". Прости ми, но аз не мога да те уважавам, защото с нищо не си показал, че го заслужаваш. "Предъвкваш само плоски клишета с дъх неприятен на чужди уста". Махленските слухове все още не се зачитат от науката за аргумент. Ти си като религиозен фанатик - още един сляпо вярващ член от сектата на Надето. И какво за уважение има тук?



Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: бълrapин]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 19:04



Ти си невероятно ограничен индивид, който съумява да гради цели теории на база на никакви данни, след което сам да се радва на безмислиците, които е сътворил. Наистина няма нужда да четеш научна литература по въпроса - просто още вреднъж прочети постинга, който считаш, че си направил за смях пък може и да разбереш за какво става дума. Ако не можеш - прочети го десет пъти, а ако и тогава не става си припомни как се чете щото явно там ще да е проблема.



Тема Re: ??????????????????нови [re: Dr.Flex]  
Автор Aлeдap (самота)
Публикувано21.08.03 19:58



Жена.
"Кура" си рядко го развявам - пазя го само за злобари.






Aledar~


Тема Re: абе комплексарконови [re: SACKS]  
Автор Aлeдap (самота)
Публикувано21.08.03 20:05



Мен ли ме мъчи? Моля? Я бегай! На мен не ми плащат да им защитавам позициите по форуми. Т.е. проблемът си е изцяло твой.

Кво се палиш, не разбрах. От едно мнение - цял тайфун направи. Смешник. Сега ще си разменяме обиди до второто пришествие по някаква незначителна и тъпа тема...

Не, не, оставям млекопреработката на теб - аз си имам друга професия.






Aledar~


Тема Re: А ти пък си тъп като дъска.нови [re: Dr.Flex]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 20:10



Неграмотното си е неграмотно... "Хе хе хе" се пише или слято, или поне с тирета... Иначе като ти се даде насока и образец за преписване почти го докарваш... Единствения ти по-сполучлив напън за нещо оригинално са епитетите... Не че и те са кой знае колко оригинални, но на фона на другото са изумителни като постижение... Инак нивото ти на "водене на спор" е от детската градина, или за да съм малко по-щедър, малко под първи клас... Ще ти дам един жокер - представи си че дискусията ни е публична, да кажем по телевизията... Където всичките ти познати, роднини и приятели могат да се насладят на цветистия ти език... На мен лично би ми било малко неудобно... Да не говорим за това колко убедителен ще бъдеш, думи нямам...



Тема Ти наистина си отчайващнови [re: бълrapин]  
Автор Dr.Flex (Gangsta)
Публикувано21.08.03 20:39



Ти наистина си отчайващо тъп. Освен за начина, по който пиша, за друго май не можеш да се заядеш. Що се отнася до дискусията-ти пръв започна с простотиите. Само кажи и съм готов да спра с обидите и да започнем да водим разумен спор. Аз нямам нищо против. Така или иначе ще те победя.

PEAZ!!!


Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: XBП]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 20:51



Първо ми е интересно откъде ти хрумна, че искам да направиш нещо за мен. Благодаря ти, ако си имал желание, но аз лично нямам.
Лично на мен ми е забавен начина на спор, който водиш - когато аргументите ти се изчерпят, започваш да се измъква с клишета от рода на "нищо не разбираш", "защо ли да ти обяснявам" и т.н. Можеш спокойно да си отбележиш, че спориш, а не че обясняваш - и в двата случая с доста посредствен резултат. Силно се надявам че не работиш в сферата на образованието.
Относно нуждата от консерванти - ще ти го кажа по начин понятен за теб. Данонско мляко се разваля с пъти по-бавно от еквивалентни продукти на други производители. И в единия, и в другия продукт има закваска. По твоите думи, само тази закваска определя трайността на продукта. Ерго, в Данон има закваска, а в другите няма.
За прабългарите - ми ти утрепа коня. Какво кисело мляко? Те са пиели кумис - мляко от кобила. Киселото мляко за което говорим е овче или краве, и в нормалния си вариант не се пие.
За това че тази културата вирее само тук - ами то си е факт. Говорим за естествената и среда. Затова е и кръстена Лактобацилус Булгарикус - щото атакува лактозата в млякото.
Аналогията ти за плоската земя е наистина плоска - кисело мляко се прави без да прибавя сухо. Това е азбучна истина. Сухото мляко е изобретено някъде около началото на този век, а кисело се е правело доста преди това.
Това че не ме уважаваш, искренно ме натъжи, можеш да си сигурен. Не знам дали ще спя тази нощ...



Тема Re: абе комплексарконови [re: Aлeдap]  
Автор SACKS ($)
Публикувано21.08.03 20:56



МЛЕКОНАДОЙ, МЛЕКОНАДОЙ КАКА


Ако трябва и след работно време






Тема Re: Ти наистина си отчайващнови [re: Dr.Flex]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 21:04



Извинявай, но нещо ти куца логиката.... Ще ми позволиш да те цитирам, надявам се?
1) "Ти наистина си отчайващо тъп"
2) "и да започнем да водим разумен спор"
Не мога да разбера как /по твоята логика/ може да се "води разумен спор" с "отчайващо тъп"...
Освен това аз определено не гледам на спора като на борба свободен стил. Един наистина умен човек е казал че "в спора се ражда истината". За мен определено е по-интересно да споря и да откривам нови неща - не непременно съвпадащи с моето мнение. Ако държиш непременно да се бориш, аз лично не държа да ти бъда противник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.