Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: Meчo]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 19:30



Аз също не съм сигурен в момента как е, но преди няколко месеца именно Пършевица оцветяваше йода в синьо.

1. Вероятно става въпрос за удължаване на стационарната фаза на ферментацията, зависеща от особеностите на използваните щамове от двата вида и съотношението между тях, което между другото отговаря на рамките, установени в българския стандарт за кисело мляко.
2. Доколкото знам се изкупува от цяла България, от ферми и млекосъбирателни пунктове, като има строги изисквания по отношение качествата на изкупуваното мляко. Не знам точния брой райони, но при всички положения да твърдиш, че няма изкупуване, защото ти не си чула, не е много сериозно.
3. Казах всичко по тази точка. Опита наистина е елементарен и всеки, който се съмнява може да си го проведе. Йода дава синьо-виолетово оцветяване при наличие на скорбяла, сиреч нишесте.
4. ОК
5. Ако един производител иска да продава добре продукцията си той първо проучва вкусовете на пазара, на който смята да продава, за да се съобрази с тях. Така че няма особен смисъл в това да съобразяваш продукцията си с европейския вкус, ако ще продаваш в България. Да не мислиш, че Данон продава в целия свят едни и същи продукти? В този контекст Данон е на първо място като пазарен дял и в България - така че не ми звучи издържана тезата, че продуктът не е съобразен с българския вкус.

Естествено, че млякото произведено в промишлени условия няма вкуса и качествата на домашно, но това не важи само за Данон в случая. А хората отраснали с домашно кисело мляко, по тази логика няма да станат фенове на която и да било друга марка мляко. Между другото познавам хора, които са свикнали само с купешко мляко и силно неодобряват вкуса на домашното...



Тема Драги ми Българино и Лайноне,нови [re: бълrapин]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 19:46



Забавни сте, наистина.
Но въпреки това разговорите с вас стават отегчителни - въртим се в кръг.



Тема Re: Драги ми Българино и Лайноне,нови [re: XBП]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 11:57



Спокойно, докато има нагли и нахални производители, позволяващи си да фалшифицират еталонни български продукти, ще има.



Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: бълrapин]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано07.10.03 13:43



хехе по-добро от Данон няма!
не само заради хигиената, но ако тръгна да ти обяснявам ще ми трябва доста време.
Само един факт ще кажа и то е че всички БГ фирми слагат в киселото мляко сухо, което е от Украйна и е доста опасно заради радиацията. Единствено Данон внасят ор Швейцария.
От БГ Кисели млека добри са само ЕлБи и Фибела, останалото е опасно меко казано



Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: Aлeдap]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано07.10.03 13:46



ами това зависи от закваските и това че не е кислео след срока на годност не означава че е добро за консумация.
Вкусово не се променя, но не е добро за консумация след срока



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: ceyeнин]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано07.10.03 13:56



сори, ама "на баба" млякото се прави в Данон - Сердика, но не е продукт на Данон. Правиш ли разлика между марка!
Това че се прави в тения завод не значи че е техен продукт.
Когато сложат логото на "ДАнон" , тогава може да се говори за техен продукт.
Това е продукт разработен за нискоценевия сегмент на пазара и Данон не може да си позволи да слага марката си на него, щото има некви правила. ама и да пиша незнам дали ше разбереш.
Всички продукти на Дано които се произвеждат в БГ, са направени специално за България и технолозите са Българи. Европейскич срок на годност за свежи бели млека е 23 дни, в БГ все още е 21, някои са на 15 дни



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: Meчo]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано07.10.03 13:58



Данон е единственото мляко, което е добре да се дава на бебета!



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: lainon]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано07.10.03 14:01



йогурт е 100% българска дума и точно така са казвали на киселото мляко, уважаем/а



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: Dideto]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано07.10.03 16:15



ами кой го каzа това?

Life is only a transient transfection


Тема Re: Данон /пак/ се изложиханови [re: Dideto]  
АвторBulgaricus (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 16:19



Данон могат да правят кисело мляко точно толкова колкото ние българите можем да правим да речем шампанско или уиски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.