Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: XBП]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано29.09.03 15:17



А zнаеш ли, че Данон няма нищо общо с традиционното българско мляко????
Знаеш.....
БТВ, ядеш ли Данон? И даваш ли го на децата си?
Със zдраве

Life is only a transient transfection


Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: Meчo]  
Автор Чepнa_koтka (рошава)
Публикувано30.09.03 12:25



Що не оставите хората да си ядат каквото искат мляко,не разбирам каква ви е целта- да не би да искате да откажете хората да ядат данонско мляко.Може и да го постигнете,но специално аз си оставам на всички видове данонско защото най-много ми харесва.Чао и добър апетит.



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: Чepнa_koтka]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано30.09.03 14:22



Добър апетит
Цели във тоя форум нямам, само споделих частно мнение и опит

Life is only a transient transfection


Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: XBП]  
Авторceyeнин (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 14:44



Голем си знаялник бре... Що в рекламите за киселото млеко "На баба", "От баба", "За баба" Данон го нема никаков... Щото ги е срам да си кажат...



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: Meчo]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 14:52



Ммммм? Така ли?
Защо не дадеш определение на "традиционно българско мляко", след което да посочиш по кои точно критерии киселото мляко на Данон не отговаря на това определение и накрая български производител, който отговаря.
Ако "традиционно" означава "домашно" - съм съгласен с теб. Не е домашно. Домашното си го правим вкъщи.

Да, ям само продукти на Данон и не бих рискувал да дам на детето си нищо по-различно. Ако си виждала това, което съм виждал аз, щеше да направиш същото. Ако работата ти има нещо общо с микробиологията, можеш да си направиш труда да посееш за общ брой микроорганизми от Данон и което и да било друго мляко, можеш и да погледнеш микроскопска картина за лактобацили и стрептококи, за да не ми говориш за консерванти и т.н. измислици и ти давам гаранция, че още веднага ще си промениш убежденията като потребител.

Айде и ти със здраве



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: XBП]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано30.09.03 21:19



виж, много бих искала да мога да посея Данон на МакКонки, но не мога.
Мога да помоля, но няма да е същото......
Но бих се опитала да обясня какво имам впредвид под традиционно кисело мляко
Та това е кисело мляко получено в резултат на млечно-кисела ферментация по стандартният метод и със стандартните за България щамове. Демек.....изходната суровина е прясно мляко(не сухо или квото там)......
Така....и след известно време поради нарояването на тези бактерии млякото става кисело....и вкисва
Предвкусвайки твоят аргумент бързам да кажа,че температурният оптимум за
Streptococcus thermophilus – оптималната температура е между 40°C и 45°C. Растеж се наблюдава при 50°C , но не при 53°C. Няма регистриран растеж под 20°C. Интересното е тук.....топлинният толеранс е при 65°C за 30мин.
Виж, лаичка съм в микробиологията и ферментациите, но за сметка на това вярвам на качествените реакции за доказване на скорбяла.....това което искам да те попитам е защо Данон не прави сирене?
Изобщо тръгва ли Данон от нормални прясно мляко?
С поздрав

Life is only a transient transfection


Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: Meчo]  
АвторXBП (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 18:43



Разбирам какво намекваш, но мога да те уверя, че в продуктите на Данон и двата вида микроорганизми са налични и жизнеспособни дори след изтичане на срока на годност. Можеш да си посееш на селективна среда, можеш и микроскопски да ги установиш - виждат се перфектно, можеш и прясно мляко да си заквасиш, или да ги анализираш в десет независими лаборатории – те са си там.
Известни са ми и всички тези слухове за сухото мляко, но е достатъчно да видиш дневно колко на брой цистерни влизат Данон, за да се запиташ, за какво по-точно служи толкова сурово мляко щом произвеждат от сухо.
Няма защо и да се съмняваш в тези качествени реакции, но в този случай те могат да ти послужат единствено като свидетелство за липсата на скорбяла, защото такава просто няма. Не мога да си обясня какъв точно опит сте си правили, защото освен, че сега няма нишесте и никога преди не е имало. За сметка на това успешно можеш да докажеш наличието му при някои от производителите на "истинско традиционно българско кисело мляко".
А за сиренето виж... не знам. Задължително ли е?
На последния въпрос вече отговорих, но искам и аз все пак да те попитам, ти от какви ужасяващи суровини очакваш да се произвежда?
Можеш да си сигурна, че ако изобщо в България може да се говори за “нормално” сурово мляко, отговарящо на европейските изисквания, няма фирма работеща с по-качествено сурово мляко, която да има по-добре изградена система за доставки или инвестираща в перспективните си доставчици.

И още един въпрос, който вече съм задавал, но все още никой не ми е отговорил - защо според теб тази гигантска компания, която е на първо място в света като пазарен дял по отношение на млечнокиселите продукти и навсякъде е известна със здравословни и качествени продукти би рискувала позициите си, като именно в родината на киселото мляко произвежда некачествено и вредно за здравето мляко? Вероятно няма финасова база да си позволи качествени суровини ? А тукашните производители, понеже са честни и почтени и се грижат за нашето здраве, не пестят и произвеждат само с най-чистите и здравословни суровини. Поне на мен тази схема не ми звучи никак логично. По-скоро едно сравнително малко местно предприятие, за да може да печели от продукт с ниска цена би търсило начини да използва по-евтини суровини, дори такива със съмнителен произход и би използвало полулегално добавки и пълнители за да подобри външния вид на продукцията си и понеже не може да си позволи ТВ реклама, би наблегнало на платени съобщения във вестниците очернящи името на големите си конкуренти от името на анонимни, но много добре осведомени източници. А ако си представим, че предприятията ползващи подобна стратегия (която успешно се самодоказа като ефективна) са повече от едно, лесно може да се обясни произхода на всички слухове, имайки в предвид каква благодатна почва за тяхното разпространение е българското общество.



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: XBП]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано02.10.03 19:36



Привет,
искам да почна с това, че не мога да кажа нищо за другите производители на мляко....Преди време.....(съжалявам, ама данните са ми старички) много обичах Пършевица. Какво е станало с нея, имали я още и какво е сегашното й качество....не знам....
Сега по реда на твоя постинг....
1) Моля те ми обясни как 2 вида бактерии са там,а млякото не вкисва след 10 или 15 дни? Тия бактерии не се ли размножават вътре? Освен това нямаше ли нещо, че в началото на ферментацията преобладава Стрептокока, а после се инхибира от натрупаната млечна киселина?
2) Моля те, интересно ми е Данон откъде си доставят млякото? Досега честно да си кажа не съм чула един район, от който Данон изкупуват млякото ? Или системата е друга?
3) Опитът беше супер елементарен......лъжица с мляко и няколко капки йод от аптеката.
4) За сиренето попитах......просто хрумване.....Естествено, че не е задължително, но някакси по дифолд производителите на мляко, правят сирене........детинско и глупаво е тва ми съждение...., но поне е искренно.
5) Виж, наистина не смятам, че Данон правят вредно или некачествено мляко....просто мляко....с цел да задоволи европейският вкус, но не и българският (както и китайската храна в Европа е съобразена с европейският вкус, но за китайци е задоволителна... )....Хора, които са отраснали с домашно мляко, не биха станали фенове на Данон....частно мнение....
Другото е суровина, бактерии, ферментация и маркетинг.....
А аз имам сериозни съмнения за първите три
Това, което искам да ти призная е, че поне спора с теб е приятен и цивилизован))))) Току виж съм взела да изям един Данон хехехехехе......Кой ще ми препоръчаш?...така де...поне да видя за кво се бориш......
И накрая искам да споделя една случка напоследък.....фръцкайки се пред чужденец за прекрасното и всеизвестно българско мляко, което се говори било в основата на дълголетието и красотата на българите....той ме срази с невероятно логичният си въпрос...."как е сега? едва ли индустрията е запазила всички тези прекрасни качества???"
..........Без коментар........

Life is only a transient transfection


Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: XBП]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 14:00



Ами Данон сам ги подхранва тези слухове. Задай си въпроса защо създадоха серията "На баба" /или "От баба", вече не съм сигурен /. Лошо няма, че я създадоха, но в рекламите не присъства името Данон. А на самата опаковка фирмата производител е изписана с ужасно дребни букви. И защо се рекламират почти само продукти непроизвеждани от други производители - измислицата Активия, Данон за миене и прочее.
Да не говорим за ужасното ниво на рекламата за Активия, която сама по себе си е достатъчно отблъскваща. Направо е невероятно как една могъща финансово фирма се унижава с подобна дивотия.
И пак на въпроса, защо произвежда подобни неща - ами тя не е единствена. Подобни боклуци пускат пак толкова известни фирми - Нестле, Сушард и прочее. Продукцията се прави според пазара. Сравни вафлата Милка с вафла Сиеста например. Сиестата е с по-голям грамаж и по-евтина /специално подчертано в рекламите/, и къде-къде по-гнусна /в рекламите писано като "вкусна"/.
Това за платените съобщения ме разсмя. Данон харчи с пъти повече за реклама отколкото всичките му конкуренти, взети заедно. При съответната продукция не би трябвало просто да има значителна конкуренция.
Разбира се, по най-селския начин Данон прибегна до образа на бабата - т.е. се опитва да се идентифицира като "най-български" производител. Трикът може и да мине, но за малко. Както и най-евтините тарикатщини от рода на кафявите кофички /свършилили са парите за бели?/, миниатюрните надписи на проиводител и т.н.
И престани да заставаш зад идеята че млякото им било вредно. Не е вредно. Просто е малко фалшиво.



Тема Re: Нямам нервите да чета цялатанови [re: бълrapин]  
Авторlainon (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 14:48



Да не забравяме и отвратителната реклама за йогурта. По гнусна и гадна лъжа не бях виждал, особено като се има предвид колко българска е думата йогурт (които не вярва да провери в речника).

Изобщо "голямата" фирма Данон е едно мизерно предприятийце в родината му, така че не ми обяснявайте за великата му слава и реноме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.