Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 30.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Всяка година се появява дрънкало...нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Milenkov (разбирач)
Публикувано26.06.07 22:51



Тази дисанция не е невъзможна, но точно в тези жеги и за толкова малко време и точно това неподготвено момче с големи приказки, което си купи колело преди 2 месеца и седи по цял ден във форума - чисто и просто преувеличения. Не знам защо въобще се връзвам да пиша?




Редактирано от Milenkov на 26.06.07 22:54.



Тема Чекай малко с'янови [re: grashoverride]  
АвторCaтaнaил (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 22:53



3000 км : 3 месеца = 1000 км на месец. Това ще рече, че караш по 30 км всеки ден.

Аз карам по 12 км всеки ден, как реши, че знаеш МНОГО ПОВЕЧЕ от мен? Ферди кара по 30 км всеки ден. Професионално. Как реши, че знаеш повече от него? Карал си малко извън градско (МАЛКО, личи ти по километрите). Как реши, че знаеш МНОГО повече от нас жалките дилетанти? Караш глупава шосейка, която никога не е ходила там, където си прекарваме времето. Как го реши, че знаеш повече от мен? Кое е 380 км? Прав полет със самолет? Я погледни НАИСТИНА картата на България (дето уж си я обиколил 7 пъти по километраж). Ще се изненадаш, как може да караш с 20 км/ч и да не стигнеш морето за 3 дни

дилетант.



Тема Re: С колело до морето.нови [re: Milenkov]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 22:54



Да момчето от 2 месеца има Raleigh Runner, но има и още 5-6 колела, кара от години и има мнооого повече време от мен. Не искам да го хваля, но вие го изкарахте едвали не, че вчера се е научил да кара колело. Иначе аз имам 9 свободни дни в месеца и гледам всеки един от тях да карам поне по 150 км... не винаги успявам, но се старая



П.П. на таблицата на пътната карта която имам, а тя е от 2007година, пише София-Бургас - 387км...

Редактирано от grashoverride на 26.06.07 23:00.



Тема Дрънкало...нови [re: grashoverride]  
Автор Milenkov (разбирач)
Публикувано26.06.07 23:01



Стига си дрънкал глупости...



Тема Re: Дрънкало...нови [re: Milenkov]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 23:03



А ти стига си ги чел! Ще пиша каквото си искам и ти нищо не можеш да направиш по въпроса, свиквай!

АХАХАХАХА разбирач написал АХАХАХАХА от какво разбираш?



Тема Re: С колело до морето.нови [re: grashoverride]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 23:18



Аз се радвам че е минал трасето браво на него само времето за което пише че го е минал не ми харесва като цифра твърде малко ми се вижда за такова трасе и проблемите които възникват по него. Иначе с Мартър август ще бъде предприет вело кашкавален туризъм ще минем цялото черноморие (Варна->Шабла->Варна->Бургас ->рекаРезово )без зор раносутрин по 20-30 до 40км после плаж, жегата на сянка нощувка и разходка по забележителностите и заведениятавечер там където сенамираме и отново на път сутринта

малко по офроуд ще бъде и шосейка няма да се справи .



Тема Re: С колело до морето.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 09:15



И с какви педали и обувки ги направи тези 380 км? С оригиналната седалка ли кара релига-а?



Тема Здрасти, бате!нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 09:29



Мерси, за поздравленията! Тъй като вчера цел ден спах, плюсках и се възстановявах, вече имам възможност да напиша неколко реда вповече. Оная вечер ти четох есемесите, но неколко дена немах нет, тамън почивните, та затва не ти дадох обратна връзка. Пък, и се опитвах да заспъ по онова време. Карането до морето по магистралата е адски скучно занимание. Вероятно си ходил с кола и сигурно помниш колко е тъпо, е, с колело е още по-сдухващо. Прав път, прав път, прав път, нема завойче, нема баирче, към Чирпан щех да пукна от скука. Значи, ето накратко кво се случи:
Предния ден, неделята прекарах в зобене на зеленчуци, които ми докараха як сюргюн, псуване на доставчика ми на интеренет, подреждане на багажа в раницата, изваждане на излишното, добавяне на необходимото и грижи колко ли тежи шибаната раница, лежане на едната страна, на другата страна и двайсетина километра каране, след тва се опитах да се концентрирам и да заспъ, щото в понеделника щех да тръгвам рано. Знаеш, в такива случаи обикновено се наспиваш през деня и вечер се оцъкляш много изнервящо, така се случи и с мене. Успех благополучно за заспъ към края на първото филче по Спайс и малко след тва ми звънна алармата, требваше да ставам. Апнах половинка овес с мед и мляко, пих двоен черен чай и си бих камшика. С огромни усилия бех успел да редуцирам теглото на раницата до приемливите към оня момент 4 кила. Денят се очертаваше приятно хладен, врътнах леко до Вакарел, като спрех колкото да снимам изгрева (снимки ше приложа като се прибера в Дружба и сестра ми намери кабелчето за точене от апаратчето, тамън и белмекенските ше ти прата). Нататък е приятно бързо - газ до Ихтиман на максимална, спускане през Траянови врата на още по-максимална и по некое време се виде Пазарджик. Викам си, ебаси мамата, с тва темпо ше стигна морето преди вечеря и тогава почна равното. Равно, равно, шибаната Горнотракийска равнина, низина или пичката му майчина ква географска категория. До Пловдив ми беше така писнало, така ме беше прежулила раменете раницата, че като карах гледах само на 5-6 метра пред колелото си, изобщо не дигах глава да гледам как пътя върви право напред и се губи в далечината. В 10 без малко без на последната отбивка за Пловдив, в едно задоволително темпо. Тука, бате, има интересна гледка - щрауси. Отначало си помислих, че са некви особено назобени щъркели, ама после фокусирах и снимах жувотинките. От Пловдив до Чирпан беше най-нечовешката жега, която имах по пътя, даже и в по-късните части от деня не беше толкова зле. Свърши ми водата тамън като свърши и магистралата, пътят се стесни като при хиперпространствен скок в анимацьонен филм. Голема драма, баце, виждах през 10-20 метра пукнали от жега (поне тогава така си мислех) врабчета и очаквах момента, в който ше се присъединя към тех в некое по-добро измерение. както и да е, по некое време стигнах до бензиностанция, ама немам спомен от тая отсечка, яко съм бил спечен. Изпих неколко литра вода, сипах още в шишето и продължих към Стара Загора. Тук пътя е голема отврат, от сички страна коли, камьони и си ебало мамата, просто гледаш да оцелееш до отбивката за Нова Загора. Тук половината трафик на тежките коли се отклонява на некъде и става малко по-поносимо, което въобще не прави пътя по-интересен, просто обектите за псувни намаляват процентно и се налага от време на време да повтаряш или да псуваш себе си. Вече бех яко изморен, затва легнах под едно дръвче и изчаках да стане 5 пием. Нататък е същата тъпня, бате, само дето си нагрят до точка на кипене, сдухан от 200км каране, гъзъ ме болеше се едно мартира ми го е турил с целата си страст, ръцете ми беха изтръпнали от раницата (още съм в положение, че да спъ само по гръб, обърна ли се настрани, пак ми се схващат). Карам 5-6км, почивка за малко кръв в ръцете, после пак напред, и така. Нова Загора, Сливен ... а, не, преди Сливен полегнах за още половин час в една борова горичка, жалко че не ми беше в графика да преспъ там (тва го оцених впоследствие) и напред. След Сливен направих много готини снимки на залеза, с тях се гордея особено. Амбицирах се, да стигна Карнобат, ама не се получи, фана ме сумрака, трафика, едно дърво с джанки и мързела. На стотина метра от пътя видех една тракийска могила и се занесох натам. За съжаление, беше разкопана отдавна, така че само спах, палих ритуални огньове против комари и от шишарки и цела нощ се опитвах да заспъ с доста добър неуспех. Некъде, ретроспективно, обръщайки се назад, сметам, че повече от 3 часа и половина не съм спал. За сметка на тва, щех да запале целия хълм, както беше изсъхнала тревата и духаше приятен бриз, но успех да овладея стихията. Едвам дочаках да се съмне, щото изгорих сич
ко, което ставеше за горене, освен лозовите масиви наоколо. Некъде, към 5-5 и нещо стъпих на шосето и пак напреде. Требва да знаеш, бате, и през нощта трафика но пътя не се променя, същата интензивност, иначе щех да карам на полулуние. Тук вече бех скапан и просто се опитвах да оцелея до следващото населено место. Хич не деяна без сън, а втора нощ просто ме прави парцал. Немам особени наблюдения, освен, че терена е уеко хълмист, качиш малко, спуснеш малко, пак е некво разнообразие, сравнено с пътя дотам. От влизавено в Карнобат има два варианта - магистралата или стария път. Аз изхитрех и менах по стария, преебах се. Така ми беше тръгнало, ама толкова бех изтръпнал, че изобщо не ми пукаше. Малко след Карнобат има яко шус към Айтос, поне 10км. След тва още десетина до отбивката за Радва (там пише, че е за Слнчев бряг). Не знаех, бате, че има Айтоска планина, ама го научих от практиката. Добре, че беше тя, да се съжива малко. Знаеш, катерач съм, иначе равния път се ме беше смачкал. Приятно е, тва е единствения участък от шибания път, който ме изкефи. Малко прилича на онава около Годеч, направо се родих. Минаваш неколко селца и излизаш в Ахелой, на пътя за Сл. бряг, след тва е отбивката за Равда и финал. Като равносметка мога да кажа, че съм карал около 15 часа, почивал съм през останалото време (около 4 часа по време на карането), така че математиците могат да вземат калкулаторите и да изчислат с ква средна скорост съм пристигнал. По мои сметки пътят е над 400км (щото, въртях и из неколко селца, да търся ядене и вода). Изобщо, бате, като махна последните трийсетина км пътят е адски тъп, заслужава си да го направиш само, за да кажеш, че си ходил да морето, иначе нема никаква тръпка. Тва е, бате, след неколко дни, като се прибера вкъщи, ше пусна и малко картинки, и кю-то, па и некво ввъзстановително каране може да направим. Чао, засега!





Тема Re: Здрасти, бате!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано27.06.07 10:34



Твойта история е за публикуване на хартия, много е готина :)
Хайде, приятна почивка и после да публикуваш снимки.



Тема Re: Здрасти, бате!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор ESPACE (непознат)
Публикувано27.06.07 11:15



Поздравления, наистина добре си обрисувал пътуването. Като тръгнеш на връщане може да минеш по подбалканския, поне няма да ти е толкова скучно. Обаче при всички случаи обратния път ще ти е по труден - обикновено ветровете духат запад-изток. И не съжалявай че от Карнобат не си хванал магистралата - 17-18 километра е по дълъг пътя Карнобат-Равда през Бургас по нея. Единственото отклонение от нея е за Айтос но е много към Бургас и не печелиш никакви километри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.