Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 15.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема С колело до морето.  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 12:57



Вчера м/у 5,30 и 20,30 и днес от зори до 9,15 и тъпото копеле пристигна от жека Дружба в луксозният черноморски курорт Равда, където ще отдъхва неколко дни. Споменах ли, че целата работа стана с Рънър? Специална награда за тоя, който познае колко литра вода съм изпил вчера.





Тема Re: С колело до морето.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 13:37



OMG!!!! верно ли бе фен

Леле браво, евала!!!! Ти си номер едно просто.... Айде като се чуем ще кажеш подробности, че нали и мен ме чака същото през юли

Редактирано от grashoverride на 26.06.07 13:39.



Тема Re: С колело до морето.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторkaндидaт-cпaмъp (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 14:17



Бате, ако кажеш каква е наградата, мога да се включа, ако ми хареса. Иначе, да ти кажа, ми е се тая кво и колко си пил.
Пожелавам ти приятна почивка.





Тема ~500 км за ~17 часанови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано26.06.07 14:22



се равняват на 30 км/ч. При температура на въздуха от 35 градуса. Със шосейка и добър тренинг ще поддържаш 25 км/ч около 8 часа, после ще имаш нужда от 2-3-дневна почивка. Няма да коментирам повече.



Тема Re: ~500 км за ~17 часанови [re: martyr]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 15:29



Абе човека го е направил! Да не мислиш, че лъже?!?! И как ги правиш тези сметки така на око, дето се вика, не знам... 300 км на ден, изобщо не е невъзможно, стига да караш възможно най рано! И другото, да те информирам, че явно не караш колело, но жегата на колело е доста по-поносима, просто защото и с 20 км/ч да караш пак има доволен въздушен поток. Проблем е само на баирите, но я се сети до морето по магистралата колко баира има... 1... ай у лево

Редактирано от grashoverride на 26.06.07 15:34.



Тема По-кротко с епитетите,нови [re: grashoverride]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано26.06.07 16:42



карам колело всеки ден. А г-н Розов лъже, та се къса и му личи от километър. Ако поддържаш 20 км/ч ще минеш 160 км за 8 часа и ще си грохнал (8 часа по 700 ккал = 5600 ккал ... знаеш ли колко пържоли са). Пробвай.

До морето са 450-500 км в зависимост от маршрута. Айде седни и си го сметни пак с калкулатор ако не вярваш. 3 дни до морето е постижимо. Едно денонощие е ... лъжа.



Тема Re: По-кротко с епитетите,нови [re: martyr]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 16:47



Кво им е на епитетите?!?! Нещо сме много отворени а? И какво ще направиш? А? Смешен си! Въпросния човек го познавам и знам, че е отишъл с колелото до морето. Направил го е на 2 пъти, така ще го направя и аз юли месец. Това, че ти караш малко, или си мързелив или дебел, не значи, че другите са така. За какви пържоли ми говориш? Човека е менавал 300 км за един ден и то в теки условия качвайки Белмекен и Боровец. Същото съм го правил и аз, много добре знам за какво натоварване става на въпрос. В случая говорим за далеееч по-леко натоварване, така че не виждам защо не вярваш. АЙ още по у лево



Редактирано от grashoverride на 26.06.07 16:50.



Тема Явно с какъвто се събереш,нови [re: grashoverride]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано26.06.07 16:52



такъв ставаш. martyr out.



Тема Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: grashoverride]  
АвторCaтaнaил (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 19:55



Пича ви го сметна с калкулатор и ви показа, че е непосилно ... ама не: Той е смешен, а вие сте шибани атлети. 60-80 километра offroad или 80-120 километра шосе на ден е добре. Повече е, самоубийство. А тъпото копеУе не мисУя, че е в толкова добра форма. Той изглежда силен само на приказки.

И като ви слушам двамата с тъпия розов миндил - май сте едно и също лице? Нещо циклофрения ли ви тресе г-не?





Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: Caтaнaил]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 20:31



Нямам намерение да споря повече. Аз карам колело с крака, не с калкулатор. Аз за себе си съм сигурен, че мога да мина 300 км наведнъж, защото съм го правил. С тъпото сме карали достатъчно и смея да кажа, че и той ще може, даже като катерач е далеч по-добър от мен. Пробвайте и ще видите, че е възможно. То не става ей така, на мен ми бяха нужни 2 месеца тренировки за да съм във формата в която съм в момента и с която мога да си позволя преходи над 200км. Който иска може да не вярва, аз не карам за слава, не карам за другите - правя го само за себе си. Поставям си цели и предизвикателства и ги постигам. Сигурен съм, че ще има хора на които няма да им се вярва и ще им се струва, че е невъзможно, че лъжа и т.н., но на тях не мога да помогна. Изчисленията са с 20 км/ч средна скорост. Мога да ви уверя, че по магистрала Тракия посока Пловдив не е кой знае колко трудно да се задържи средна скорост от 30 км/ч, че и повече... В този ред на мисли смятам гореспоменатите изчисления за невалидни





Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: grashoverride]  
Авторmar4o (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 21:24



За 17 часа по километраж може и да се направи,но при условие ,че между тях се почива поне 10-12 часа.Останалото е във възможностите на много малко аматьори като всички чешещи си пръстите във този форум.



Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: mar4o]  
Авторgo-one (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 22:00



300 km na den v tezi klimati4ni uslovia kogato asfalta e ...se edno kara6 vurhu kotlon?? tova e nai-malko neseriozno



Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: go-one]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 22:04



Ами то малко мозък се иска да се сетиш, че ако ще караш 300 км в това време трябва да тръгнеш към 4-5 сутринта. И вече споменах, че жегата на колелото се търпи много повече, отколкото ако си пеша например. ОСобенно по магистралата, където се държи доволно висока средна скорост и тялото ти се охлажда доста добре. Факт, е че са тежки условията, но доста хора не правят разлика между трудно и невъзможно. go-one добре, значи тъпото е карал несериозно до морето, както искаш го наречи, но е факт





Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: grashoverride]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 22:07



То и тъпото копеле кара с крака а не с глава затова за такива кратки срокове взима разстоянието взел му се е акъла или точно обратното :-). Мда аз мога и за един ден да го взема ако имам 450 км прав участък постоянен наклон и са почистили пътя от боклуци и коли специално заради мен..................


Значи с Мартър сме ходили с колелата към язовир Искър 85-6км пробег бяха накрая на деня баирчета завойчета и т.н. така че е любител а а не аматйор. Аз лично си ползвам и краката и калкулаторчето като съм с колелото за да не говоря глупости
и минавам 5 дена в седмицата по около 30км с колело +още 6-7км пеш и по стълбища всеки божи ден(куриер съм с колело ) така че тренинг имам време нямам. Ясно какво е станало в действителност НАУЧНА ФАНТАСТИКА т.е. може да стане но не е станало за това времре което е посочил .



Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: Ferdi]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 22:18



Ахахахаха, не, не просто нямам думи... Поне ме разсмивате... Не можах да разбера какво ви притеснява във времето и ще си направя труда да ви го обясня. Тъпото беше написал, че е карал от 5:30 до 20:30 - това са 15 часа. На другия ден е карал от зори (предполагам ~5:00 часа) до 9:15 - това са 4 часа. Значи имаме 19 часа каране. До морето са ~400 км по магистралата и след това по стандартният път. 400/19 = 21.05 км/ч средна скорост... Е добре бе да го еба с извинение - тази скорост е повече от достижима и ПРЕКАЛЕНО ниска за каране по магистралата. Още по-смешно ми става като чета как някой ходил до язовир Искър или някъде другаде около София... или как работел като куриер... не не нямам думи ще умра от смях

Тъпото копеле, както и аз активно спортуваме и караме ШОСЕЙНИ велосипеди и на излизане минаваме по 150-200 км смесено каране. Сега човека минал малко повече и аре изкарахте го лъжец... Жалко, че този форум е западнал като цяло и вече ги няма старите пушки, които знаеха за какво става на въпрос, а не като тези, дето са си купили вчера от МЕТРО колело и днеска ще изказват мнение по сериозни теми свързани с колоезденето.

Редактирано от grashoverride на 26.06.07 22:21.



Тема Re: С колело до морето.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторTpyтинeтka (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 22:20



БРАВО голям фен голям герой като е стгинал морето са му сложили венец на ФИНИША и една чайка му се изсрала на каската(50 C нагрята) тогава му казали "бегай да пишеш във форума "



Тема Провери в картатанови [re: grashoverride]  
АвторCaтaнaил (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 22:37



София - Бургас - 466 км (от поща до поща), Бургас - Равда - 20 км.Общо са около 486, което граничи към 500. Не е казал какво означава ЗОРИ, той ще каже, като се върне от болницата да му възстановят глюкозният толеранс. По-вероятно е да са 17 часа, както Мартър ви ги сметна услужливо.

Магистралата е 140 км и е забранена за велосипедисти. Останалата част от пътя е 300 км и е с достатъчно възвишения, за да НЕ МОЖЕШ да качиш повече от 15 километра в час.

Аз съм карал достатъчно извънградско, за да знам, кое може и кое е глупост. Тъпото преувеличи, а ти се правиш на всех и вся в областта на колоезденето. Какви ветерани? Колко километра сте навъртели? Анонимните самохвлаковци в интернет сте ми много интересни. На колко километра са ви прехвалените шосейки? 1000? 2000? Само приказки. Ходете карайте, недейте ми се правете на интересни. Недорасляци с излишен тестостерон.



Тема Re: Провери в картатанови [re: Caтaнaил]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 22:44



Еми това правиме. Човека е карал и се е похвалил за постижението си. И той самият се радва за това - сигурен съм. София-Бургас са 380км. Шосейката ми е на 3000 километра, но я имам от 3 месеца, иначе преди това от 2000 година насам имам 13 000 километра на колело - предимно по шосетата, тренирал съм 1 сезон професионално и мисля, че повече от теб знам за какво става на въпрос. на 12-ти или 13-ти юли заминавам за морето с колело, ще го направя за два дена - по 300 км. Първи ден София-Гълъбово и втори ден Гълъбово-Ахтопол. След това ще мога да дам реално мнение до колко съм се затруднил и какви трудности съм срещнал за да не остават разни митове за невъзможните възможности





Тема Re: Провери в картатанови [re: Caтaнaил]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 22:44



Споко Мартър рънъра като знам от кога ги произвеждат е поне на 5000 km те Ралей ги правят в завода на Kross от 150 години .



Тема Re: Провери в картатанови [re: grashoverride]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 22:50



Може ли да попитам какво работиш ? Имаш доста свободно време за каране завиждам ти направо ;-)



Тема Всяка година се появява дрънкало...нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Milenkov (разбирач)
Публикувано26.06.07 22:51



Тази дисанция не е невъзможна, но точно в тези жеги и за толкова малко време и точно това неподготвено момче с големи приказки, което си купи колело преди 2 месеца и седи по цял ден във форума - чисто и просто преувеличения. Не знам защо въобще се връзвам да пиша?




Редактирано от Milenkov на 26.06.07 22:54.



Тема Чекай малко с'янови [re: grashoverride]  
АвторCaтaнaил (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 22:53



3000 км : 3 месеца = 1000 км на месец. Това ще рече, че караш по 30 км всеки ден.

Аз карам по 12 км всеки ден, как реши, че знаеш МНОГО ПОВЕЧЕ от мен? Ферди кара по 30 км всеки ден. Професионално. Как реши, че знаеш повече от него? Карал си малко извън градско (МАЛКО, личи ти по километрите). Как реши, че знаеш МНОГО повече от нас жалките дилетанти? Караш глупава шосейка, която никога не е ходила там, където си прекарваме времето. Как го реши, че знаеш повече от мен? Кое е 380 км? Прав полет със самолет? Я погледни НАИСТИНА картата на България (дето уж си я обиколил 7 пъти по километраж). Ще се изненадаш, как може да караш с 20 км/ч и да не стигнеш морето за 3 дни

дилетант.



Тема Re: С колело до морето.нови [re: Milenkov]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 22:54



Да момчето от 2 месеца има Raleigh Runner, но има и още 5-6 колела, кара от години и има мнооого повече време от мен. Не искам да го хваля, но вие го изкарахте едвали не, че вчера се е научил да кара колело. Иначе аз имам 9 свободни дни в месеца и гледам всеки един от тях да карам поне по 150 км... не винаги успявам, но се старая



П.П. на таблицата на пътната карта която имам, а тя е от 2007година, пише София-Бургас - 387км...

Редактирано от grashoverride на 26.06.07 23:00.



Тема Дрънкало...нови [re: grashoverride]  
Автор Milenkov (разбирач)
Публикувано26.06.07 23:01



Стига си дрънкал глупости...



Тема Re: Дрънкало...нови [re: Milenkov]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано26.06.07 23:03



А ти стига си ги чел! Ще пиша каквото си искам и ти нищо не можеш да направиш по въпроса, свиквай!

АХАХАХАХА разбирач написал АХАХАХАХА от какво разбираш?



Тема Re: С колело до морето.нови [re: grashoverride]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 23:18



Аз се радвам че е минал трасето браво на него само времето за което пише че го е минал не ми харесва като цифра твърде малко ми се вижда за такова трасе и проблемите които възникват по него. Иначе с Мартър август ще бъде предприет вело кашкавален туризъм ще минем цялото черноморие (Варна->Шабла->Варна->Бургас ->рекаРезово )без зор раносутрин по 20-30 до 40км после плаж, жегата на сянка нощувка и разходка по забележителностите и заведениятавечер там където сенамираме и отново на път сутринта

малко по офроуд ще бъде и шосейка няма да се справи .



Тема Re: С колело до морето.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 09:15



И с какви педали и обувки ги направи тези 380 км? С оригиналната седалка ли кара релига-а?



Тема Здрасти, бате!нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 09:29



Мерси, за поздравленията! Тъй като вчера цел ден спах, плюсках и се възстановявах, вече имам възможност да напиша неколко реда вповече. Оная вечер ти четох есемесите, но неколко дена немах нет, тамън почивните, та затва не ти дадох обратна връзка. Пък, и се опитвах да заспъ по онова време. Карането до морето по магистралата е адски скучно занимание. Вероятно си ходил с кола и сигурно помниш колко е тъпо, е, с колело е още по-сдухващо. Прав път, прав път, прав път, нема завойче, нема баирче, към Чирпан щех да пукна от скука. Значи, ето накратко кво се случи:
Предния ден, неделята прекарах в зобене на зеленчуци, които ми докараха як сюргюн, псуване на доставчика ми на интеренет, подреждане на багажа в раницата, изваждане на излишното, добавяне на необходимото и грижи колко ли тежи шибаната раница, лежане на едната страна, на другата страна и двайсетина километра каране, след тва се опитах да се концентрирам и да заспъ, щото в понеделника щех да тръгвам рано. Знаеш, в такива случаи обикновено се наспиваш през деня и вечер се оцъкляш много изнервящо, така се случи и с мене. Успех благополучно за заспъ към края на първото филче по Спайс и малко след тва ми звънна алармата, требваше да ставам. Апнах половинка овес с мед и мляко, пих двоен черен чай и си бих камшика. С огромни усилия бех успел да редуцирам теглото на раницата до приемливите към оня момент 4 кила. Денят се очертаваше приятно хладен, врътнах леко до Вакарел, като спрех колкото да снимам изгрева (снимки ше приложа като се прибера в Дружба и сестра ми намери кабелчето за точене от апаратчето, тамън и белмекенските ше ти прата). Нататък е приятно бързо - газ до Ихтиман на максимална, спускане през Траянови врата на още по-максимална и по некое време се виде Пазарджик. Викам си, ебаси мамата, с тва темпо ше стигна морето преди вечеря и тогава почна равното. Равно, равно, шибаната Горнотракийска равнина, низина или пичката му майчина ква географска категория. До Пловдив ми беше така писнало, така ме беше прежулила раменете раницата, че като карах гледах само на 5-6 метра пред колелото си, изобщо не дигах глава да гледам как пътя върви право напред и се губи в далечината. В 10 без малко без на последната отбивка за Пловдив, в едно задоволително темпо. Тука, бате, има интересна гледка - щрауси. Отначало си помислих, че са некви особено назобени щъркели, ама после фокусирах и снимах жувотинките. От Пловдив до Чирпан беше най-нечовешката жега, която имах по пътя, даже и в по-късните части от деня не беше толкова зле. Свърши ми водата тамън като свърши и магистралата, пътят се стесни като при хиперпространствен скок в анимацьонен филм. Голема драма, баце, виждах през 10-20 метра пукнали от жега (поне тогава така си мислех) врабчета и очаквах момента, в който ше се присъединя към тех в некое по-добро измерение. както и да е, по некое време стигнах до бензиностанция, ама немам спомен от тая отсечка, яко съм бил спечен. Изпих неколко литра вода, сипах още в шишето и продължих към Стара Загора. Тук пътя е голема отврат, от сички страна коли, камьони и си ебало мамата, просто гледаш да оцелееш до отбивката за Нова Загора. Тук половината трафик на тежките коли се отклонява на некъде и става малко по-поносимо, което въобще не прави пътя по-интересен, просто обектите за псувни намаляват процентно и се налага от време на време да повтаряш или да псуваш себе си. Вече бех яко изморен, затва легнах под едно дръвче и изчаках да стане 5 пием. Нататък е същата тъпня, бате, само дето си нагрят до точка на кипене, сдухан от 200км каране, гъзъ ме болеше се едно мартира ми го е турил с целата си страст, ръцете ми беха изтръпнали от раницата (още съм в положение, че да спъ само по гръб, обърна ли се настрани, пак ми се схващат). Карам 5-6км, почивка за малко кръв в ръцете, после пак напред, и така. Нова Загора, Сливен ... а, не, преди Сливен полегнах за още половин час в една борова горичка, жалко че не ми беше в графика да преспъ там (тва го оцених впоследствие) и напред. След Сливен направих много готини снимки на залеза, с тях се гордея особено. Амбицирах се, да стигна Карнобат, ама не се получи, фана ме сумрака, трафика, едно дърво с джанки и мързела. На стотина метра от пътя видех една тракийска могила и се занесох натам. За съжаление, беше разкопана отдавна, така че само спах, палих ритуални огньове против комари и от шишарки и цела нощ се опитвах да заспъ с доста добър неуспех. Некъде, ретроспективно, обръщайки се назад, сметам, че повече от 3 часа и половина не съм спал. За сметка на тва, щех да запале целия хълм, както беше изсъхнала тревата и духаше приятен бриз, но успех да овладея стихията. Едвам дочаках да се съмне, щото изгорих сич
ко, което ставеше за горене, освен лозовите масиви наоколо. Некъде, към 5-5 и нещо стъпих на шосето и пак напреде. Требва да знаеш, бате, и през нощта трафика но пътя не се променя, същата интензивност, иначе щех да карам на полулуние. Тук вече бех скапан и просто се опитвах да оцелея до следващото населено место. Хич не деяна без сън, а втора нощ просто ме прави парцал. Немам особени наблюдения, освен, че терена е уеко хълмист, качиш малко, спуснеш малко, пак е некво разнообразие, сравнено с пътя дотам. От влизавено в Карнобат има два варианта - магистралата или стария път. Аз изхитрех и менах по стария, преебах се. Така ми беше тръгнало, ама толкова бех изтръпнал, че изобщо не ми пукаше. Малко след Карнобат има яко шус към Айтос, поне 10км. След тва още десетина до отбивката за Радва (там пише, че е за Слнчев бряг). Не знаех, бате, че има Айтоска планина, ама го научих от практиката. Добре, че беше тя, да се съжива малко. Знаеш, катерач съм, иначе равния път се ме беше смачкал. Приятно е, тва е единствения участък от шибания път, който ме изкефи. Малко прилича на онава около Годеч, направо се родих. Минаваш неколко селца и излизаш в Ахелой, на пътя за Сл. бряг, след тва е отбивката за Равда и финал. Като равносметка мога да кажа, че съм карал около 15 часа, почивал съм през останалото време (около 4 часа по време на карането), така че математиците могат да вземат калкулаторите и да изчислат с ква средна скорост съм пристигнал. По мои сметки пътят е над 400км (щото, въртях и из неколко селца, да търся ядене и вода). Изобщо, бате, като махна последните трийсетина км пътят е адски тъп, заслужава си да го направиш само, за да кажеш, че си ходил да морето, иначе нема никаква тръпка. Тва е, бате, след неколко дни, като се прибера вкъщи, ше пусна и малко картинки, и кю-то, па и некво ввъзстановително каране може да направим. Чао, засега!





Тема Re: Здрасти, бате!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано27.06.07 10:34



Твойта история е за публикуване на хартия, много е готина :)
Хайде, приятна почивка и после да публикуваш снимки.



Тема Re: Здрасти, бате!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор ESPACE (непознат)
Публикувано27.06.07 11:15



Поздравления, наистина добре си обрисувал пътуването. Като тръгнеш на връщане може да минеш по подбалканския, поне няма да ти е толкова скучно. Обаче при всички случаи обратния път ще ти е по труден - обикновено ветровете духат запад-изток. И не съжалявай че от Карнобат не си хванал магистралата - 17-18 километра е по дълъг пътя Карнобат-Равда през Бургас по нея. Единственото отклонение от нея е за Айтос но е много към Бургас и не печелиш никакви километри.



Тема Re: Здрасти, бате!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (новак)
Публикувано27.06.07 12:28



Да предполагам, че е скучно по магистралата толкова голямо разстояние, но за щастие вторият ден ще го минавам, по далеч по-разнообразен и интересен път, а именно от Гълъбово през Елхово и Тополовград, Средец, покрай Бургас и от там по крайбрежния път до Ахтопол. Първият ден по магистралата до Стара Загора и от там до Гълъбово. Така се получава 2х300км, което е добре според мен. Друг голям плюс, е че няма да нося багаж, понеже по моя път ще се движи и кола, която ще пренесе багажа, но ще тръгне по-късно. На връщане с колелото ли ще си? Ако мислиш да се връщаш с колелото май ще е по-добре да минеш по подбалканския път. А да и друго исках да те питам. Понеже си минал цялата магистрала, не те ли спираха някъде полицисти? Питам защото това ми е най-голямото притеснение относно пътуването, което ми предстои

Редактирано от grashoverride на 27.06.07 14:03.



Тема Re: С колело до морето.нови [re: syn]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 12:36



Малко ми е странно, че спорите за тези неща.Доста се чудех дали да се намеся.По горе много точно Миленков със саитовете за бривети/колоездачен маратон/, Ви показа колко може да се кара по-принцип/продължително и със скорост/. Познавам тези момчета,които карат маратон/въпреки,че повечето са на години 40, 50, 60 и даже 70г/.Карат от 200 до 1200км. и със средна скорост от 30-32 км/ч без почивките които правят на дистанциите над 400км. но не повече от 90 часа за 1200км.Има пичове които вземат 1200 за 60часа.Та ако се върна на постижението на нашият приятел то е възможно и даже доста скромно.



Тема Ей, ама не е истина ква е жега тука!!!нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 14:39



Ебаси майката, влага и жега, даже и ветреца откъм морето не помага! Ебал съм му мамата, стига ми плаж за днеска. Иначе, и тука скука, бате, заговорих некви женки, а след малко се появиха чаветата им заедно с мъжете, ебати късмета! Утре си тръгвам, бате, ама съм си уредил връщане с кола, нема да имам гъз за обратното. Вчера се погледнах в огледалото, имам две доста серьозни синки на двете гъзни бузи, там дето се подпирам на седалката. Сещай се за кво става на въпрос, след като ме боли като седна на пясъка. Добре, че стола в хотела откъдето пиша е мекичък, иначе немаше да мога да пусна толкова дълги мнения. Правилно си решил за багажа, аз преценявам раницата като основна пречка за пътуването ми (не ща да се изхвърлям, но все пак ше го направа и ше твърда, че имам некви шансове да го направа в един ден ако съм без багаж). Имаше милиционери на неколко места, но въобще не ми обърнаха внимание. Първите беха малко преди първото отклонение за Пловдив, ама си беха гепили некви балъчори, после имаше митничари, спрели бус циганори, после - пак полицаи след Сливен и една патрулка мернах некъде, ама беше в обратното платно. Относно пътуването, бате, не гледай напреде пътя на повече от 20-30 метра и не мисли колко ти остава, тва е моят съвет. Ако си свободен тия дни, може да врътнем едно малко, хем да ти дам и повече клюки относно пътя. Пиши тука, че не знам как ми е нета в Дружба.





Тема Re: Ей, ама не е истина ква е жега тука!!!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (новак)
Публикувано27.06.07 15:13



Аз със времето съм зле сега. Мога да карам в неделя след 18:00 часа, ако искаш, даже имам идея за маршрутче. В понеделник и вторник ще карам, че вече влизам във фазата преди голямото пътуване и трябва да съм във форма

Пускай icq-то вечер за да можем да се разбираме.



Тема Като видех, че Янчо е писал, се сетих за ...нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 15:24



... едно много добро трасе до Арабаконак. Некъде, към 110км беха, май. Ако искаш, може да го изюркаме за 3 часа след бачкане. Може и за два, та да дадем храна за калкулатора за мартира. Дано са ми пуснали нета, сигурен съм че тая година поне два-тръ пъти ходих до касата и плащах некви кинти. Утре се прибирам и първо кю-то ше провера.





Тема Поздравления!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано27.06.07 16:04



Аз лично не бих могъл така.


Баирите - как да е, ама има места, където заради колите не смея да засиля повече от 15-на км/ч, въпреки че теренът позволява.
Говоря изобщо, не само за пътя до морето.
А, и дъжд мноо мразим! Ама не тоя дето действа разхладително и непродължително в тази жега, а сериозния напоителен, продължътелен и разкалващ дъжд. Съчетано с ветер насреща.



Тема Просто енови [re: grashoverride]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.06.07 18:35



Ако тръгва от София - има около 500 км.
Ако кара със средна скорост 30 км в час - а това е много трудно постижимо в реални условия, трябва да кара 17 часа.
17 часа със средна скорост 30 км.
Деня има 24 часа.
Значи за да мине разстоянието за един ден той има 7 часа за почивка - да речем няма да спи.
Възможно е ако е в група, пътя разчистен само за колоездачи.
Иначе не виждам как ще поддържа средна скорост над 25 км.
И 25 ще му е зор.
И като пиша средна скорост - нямам предвид километража, а за 1 час - 25 км.
А ако е 25 - вече стават 20 часа каране.
И все пак мисля че той казва - за един ден - 24 часа.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: grashoverride]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.06.07 18:42



Готов съм да се хвана на бас на каквото пожелаеш че по магистрала Тракия от околовръстното до Вакарел, няма да можеш да поддържаш срендна скорост 30 км.
Ако караш със сренда скорост 20 км - 500 километра не може да ги минеш за един ден.
Просто не става.
Щото деня е къс.
300 км за един ден с добро колело и добра тренираност - не е проблем.
Щом аз съм минавал за един ден 195 км (Бяла Черква - Пловдив - стария път - София) - значи някой трениран с по добро колело - ще се справи и с 300.
За 2 дни - 500 - става.
Ама за един ден - няма начин - освен както споменах вече - някой да разчисти магистрала, пътища и т.н.

Bеer? Mоre?




Тема Обувките ми са маратонки за 16 кинта от Илиянци.нови [re: syn]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 18:44



Оригиналната седалка, да. За педалите сметам, че най-компетентен тук е мартира, ше изчакам да си даде мнението, след като се посъветва с калкулатора си, разбира се.





Тема Приемам баса ти, баце.нови [re: bira_more]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 18:46



Кво ше сложиш с/у думата си, че не може да се кара с 30 км/ч до Вакарел?





Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: bira_more]  
Автор grashoverride (новак)
Публикувано28.06.07 18:55



Лично съм карал след тъпото на баира към Вакарел с 26-28км/ч, като той постоянно се отдалечаваше и на финала ме беше дръпнал сигурно с 1км. Дори и да са ти вярни сметките, нашия човек не го е минал на един път, а с преспиване, независимо колко е било кратко то. Карал съм по магистралата с един приятел до Пазарджик, като средната ни скорост беше 28 км/ч при положение, че той не беше грам трениран с МТВ и аз карах бавно зад него и само на Траянови врата го дръпнах - т.е. ако съм сам и карам както си трябва средната скорост ще е доста по-голяма. Общо взето забелязвам, е тука е пълно с теоритични колоездачи.

Редактирано от grashoverride на 28.06.07 18:58.



Тема Re: Приемам баса ти, баце.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.06.07 19:06



Какво пиеш :)
Няма проблем да сложа нещо срещу думата си - само ми кажи как правим теста :)
Щото как да ти кажа - няма да мога да засеча старт, и да стигна до финала та да засеча с каква скорост си карал :)
Така де - ще стигна ама не на време



ПП
Подведох се от приказките на останалите - че си стигнал за един ден - ако бях чел по внимателно - нямаше да се намесвам в спора :)

Bеer? Mоre?

Редактирано от bira_more на 28.06.07 19:07.



Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: grashoverride]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.06.07 19:12



Добре де - кух съм.
И не особено внимателно чета - така де за 2 дни добре подготвен колоездач ще се справи.

Имай предвид че едно е да караш с 26 - 28 по километраж друго е да минеш 30 км за 1 час.
Е може и да загубя баса - ама пича бая ще се озори.

Не знам - аз съм качвал Вакарел ама от към Пловдив, последните километри съм пълзял с около 7 - 10 км в час. Е аз съм дърт, и не особено трениран, а и карам "хубав", древен, тежък байк. Много устойчив.

Bеer? Mоre?




Тема Пием две наливни Каменици, баце, и си легам под ..нови [re: bira_more]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 19:20



... масата. Лесен съм за черпене, така да се каже. Предлагам следното - старта ми го засичаш ти, а финалът - некой изявен математик като мартира (хем, да поспортува педалчето до Вакарел), така че направо ше можем да изчислим средната скорост горе, щото мартира винаги движи с калкулатора си. Може и друго да направим - идваш с кола, даваш ми старт и засичаш финал, тамън ше фанем и разстоянието, че на колелото немам никва изчислителна техника, с цел да не ми тежи по пътя, па и да дам възможност за изява на математическият гений на местното светило - мартир-педераса.





Тема Актуални данни: Околовръстното-Вакарел-33,06км/чнови [re: bira_more]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 11:43



Днес, 29.06.2007г. бе проведен следствен екперимент. В присъствието на г-н Франческо Мозер, в качеството му на свидетел, експерт в бягането по часовник, активен участник в експеримента като колоездач и разни други, бе проведено каране в посока Вакарел. Резултатите са:
1. Околовръстното - Вакарел - 33,06км/ч средна скорост (за 22,5км път)
2. Вакарел - Околовръстното - 39,3км/ч средна скорост (за същото разстояние)
3. За Околовръстното-Вакарел-Околовръстното - 36,18км/ч средна скорост (за 45км път).

Тва е, баце, чакам си двете наливни Каменици. Декларирам, че съм готов да дам едната на ближния* си г-н Мозер.

*- близък (библ.), да не се бърка от мартира с "облизан".





Тема Предизвикателство....нови [re: bira_more]  
Авторf.moser (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 12:21



Предлагам ако има мераклии да заложат нещо по сериозно от бира ........... че ще изкараме 35 средна скорост по баира до Вакарел! в комплект с "тъпото копеле"....

Чакам офери!!!!



Тема Re: Обувките ми са маратонки за 16 кинта от Илиянцнови [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 08:04



Мда аз ще дам съвет за седалка карам със Селе Роял седалка за шосейка макар колелото ми да е твърда рамка с 26" гуми чисто черна кожена седалка за 20 евро
относно обувките все тая стига да са с твърда подметка и да са удобни за педалите да са с площ достатъчно голяма за да ляга добре стъпалото.Едни сандали на Спринтмастерс за 17 лева вършат същата работа като сандали Шимано за 110 кинта ........... но пък който има кинти да си взема гъзарийки ;-)



Тема Баценце, ти гаджето на мартира ли си?нови [re: Ferdi]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 10:42



Само като си представа как ше си връткате педалите двете влюбени гейчета по морето, 30км днеска, 30 км утре, яко романтика, баце, направо ми се подмокря анусчето от вълнение.





Тема Добре де, мамамудеба, що не ми излизат снимките?нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторт.k. (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 13:55



От един час се опитвам да ги пусна тука и постоянно ми дава "Грешен адрес". Пичка му майчина на тоа шибан дир.





Тема СНИМКИнови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторt.k. (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 17:31







Тема Проба, проба, 1, 2, 3, проба.нови [re: т.k.]  
Авторт.k. (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 17:33





Таа снимка е мостра. Пускам я, за да вида дали ше излезне и щото ми прилича малко на сцена от 300.



Тема Още снимки:нови [re: т.k.]  
Авторт.k. (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 18:03





Така изгрява слънцето над Вакарел.



Щрауси пасат кротко до магистралата около Пловдив.



Почивкаааа - Стара Загора (некъде там).



Тема Пускам ги на порции заради шибания дир.нови [re: т.k.]  
Авторт.k. (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 18:06





Почивкаааа - още една. Тва е една много симпатична горичка преди Сливен.



Некъде след Сливен слънцето зе да пада надолу.



По некое време се спре в едни облаци.



А после продължи да пада.



И в крайна сметка реших да спъ на таа тракийска могила.



Тема Цела нощ ме ядоха и лаяха некви жувотни.нови [re: т.k.]  
Авторт.k. (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 18:08



А на сутринта продължих на изток, там слънцето се издигаше по некакви странни природни закони.



Из Айтоската планина има странни указателни табели, но въпреки това е приятно място за каране на последните километри до морето.



По едно време стигнах Равдаааа.



От мястото на събитието, за вас предаде - тъпото копеле.



Тема Re: Цела нощ ме ядоха и лаяха некви жувотни.нови [re: т.k.]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 19:44



Мдааааа браво много добре както казах браво стигнал си в което не съм се съмнявал де ;-) но току що в калкулатора на Мартър включихме и времето за направата на твоя фоторазказ или си снимал в движение :-D



Тема Re: Още снимки:нови [re: т.k.]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 19:50



Роска (ако мога така да те наричам разбира се )много хубава снимка на колелото двете ти крачета в двата края на кадъра (апарата между тях )много кефи направо се подмокрих





Тема Баце, ако щеш вервай, ама ...нови [re: Ferdi]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 20:12



... първоначалния коментар за оная снимка беше нещо от сорта на "вервач, че мартира страстно желае да я на мястото на колелото", ама после реших, че ше земаш да се разсърдиш и пуснах нещо по-неутрално, пък и нали дира не искаше сума време да ми пусне мнението в негова първоначална красота, та направих некои промени.





Тема Само 300 полуголи мартира липсват на картинката.нови [re: т.k.]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 08:36



С пера, мускули и колела.





Тема Re: Пием две наливни Каменици, баце, и си легам понови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.07.07 16:18



Чакай бе човек.
Аз от скоро съм шофьор, и като бързам - ползвам колело :))))
Сигурно ще измислим нещо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: С колело до морето.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (новак)
Публикувано25.07.07 01:38



Ето, че си сбъднах мечтата, най-сетне. Стигнах до пустото море с колелото. На 14.07 в 4:00 часа тръгнах от София и към 13:00 стигнах до град Гълъбово, където един приятел има къща и я ползвах като междинна точка. 280 км със средна скорост 33 км/ч, която последните няколко километра падна на 31, заради прекалено лошата настилка. На 15.07 в 5:30 сутринта тръгнах от Гълъбово в посока Бургас - през Тополовград - Елхово - Средец... Бях малко ощипан от предишният ден каране, но стартирах доволно добре, без мускулна треска (2 аспирина предния ден) До Тополовград асфалта беше много зле, но след него до Елхово е супер... Като цяло подцених вторият етап от моето пътуване, който далеч не беше равнинен, като първия. След Елхово, и общо взето през целия път си има постоянно някакви качвания, спускания, и пак, и пак... След Средец, освен гадния релеф и асфалт се появи и нечовешкия насрещен морски вятър, който ми казваше "Чшш къде си тръгнал, я обратно в София!!!" Добрах се с 600 зора до Бургас, но бях капнал, а и жегата вече не се търпеше. Някъде към 14:00 часа малко преди Черноморец ме застигна колата с моите приятели, с които след това прекарах почивката и реших да се кача, вместо да карам до Ахтопол. И все пак огромна разлика - вторият ден 180км със средна скорост едва 23 км/ч, за разлика от първия 280/33... В крайна сметка стигнах до морето, каквато ми беше и целта



Редактирано от grashoverride на 25.07.07 01:41.



Тема ...амиии хубав маршрут...нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано27.07.07 21:26



... ма аз лично кат байкър-фен ... бих се ограничил до към 150-тина километра дневно... и понеже съм се разлигавил бих спал нейде по квартирки или евтини хотели по пътя... Или съм мързелив или нещо от възраста не искам да си виждам предела на силите та бих карал мързеливата и докъдето ми писне ....


Иначе браво за разходката... за колкото и дни да си врътнал прехода... на повечето не им стиска да се впуснат в нещо подобно ... та браво...

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®

Тема Re: С колело до морето.нови [re: grashoverride]  
АвторParъдъдъrъдъ (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 21:59



Его още едно нещастно педи-фантазьорче. Фани духни един тромпет на тъпото и не се пъни да му подражаваш!





Тема Re: ...амиии хубав маршрут...нови [re: Apxaнreл]  
Автор grashoverride (новак)
Публикувано27.07.07 22:42



Благодаря, наистина си е предизвикателство, особенно вторият ден... тогава нещата са съвсем различни. Иначе ако ще се прави за повече дни, то мисля, че е най-добре етапите да са по 100км, защото и 150 наведнж не са малко, а все пак ще трябва да го правиш 3 дена. Иначе съм си мислел за нещо от сорта на 1.София-Пловдив 2. Пловдев-Сливен 3.Сливен-Бургас(или където ти е кеф

). Изказванията на разни завистници(явно) няма да ги коментирам, това ми е 7 годишна мечта и не съм подражавал на никой, а който е много отворен и му стиска, нека го направи в реалния живот, а не зад клавиатурата, защото иначе тези заяждания и обиди са меко казано смешни.

Редактирано от grashoverride на 27.07.07 22:43.



Тема Хохохо, баце, казах ти, че ше изпълзат педалите.нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 23:29



Обаче, глей как сбърка, че не пусна твоя тема, а писа в мойта. Тоа педал доста постно изрази несъгласието с маршрута ти.





Тема Re: Хохохо, баце, казах ти, че ше изпълзат педалите.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторPъrъдъrъдъrъдъ (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 23:46



Мое ти го наръгам и по-сочно, немаш никви грижи - че запръскаш мъзга до Луната! Развей бузките само и чекай дизела червен!





Тема Re: Хохохо, баце, казах ти, че ше изпълзат педалите.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторPъrъдъrъдъrъдъ (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 23:52



Абе, розов анус, кво млъкна?



Тема Re: Хохохо, баце, казах ти, че ше изпълзат педалите.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторPъrъдъrъдъrъдъ (Нерегистриран)
Публикувано29.07.07 00:05



Пишлетата ли си дъвчите кво се умълчахте? Маааайка ви дееееба!





Тема Немаш ли некви калкулаторни забележки по карането?нови [re: Pъrъдъrъдъrъдъ]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано29.07.07 10:07



Я, виж добре, на мене ми се струва, че е развил прекалено висока средна скорост първия ден. Кво казва калкулатора ти по тоа въпрос?





Тема Не знам за неговия калкулатор!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторeckимoc (Нерегистриран)
Публикувано29.07.07 11:17



Но знам за моя вибратор, леле как те желае! Копнее за твоя сладък мазен гъз!



Тема Re: Не знам за неговия калкулатор!нови [re: eckимoc]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 07:58



Хайде сменете малко тона бахти и темата стана от къде тръгнахме къде отидохте?!!!





Тема Тоя да спре да лъже!нови [re: Ferdi]  
АвторMeчo Пyx (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 19:38



И тогава ще сменим тона!



Тема Re: С колело до морето.нови [re: grashoverride]  
Автор lubo (НОВ)
Публикувано16.08.08 13:01



Браво от мен,я сега кажи по кой път кара от Стара Загора до Гълъбово и от Гълъбово до Тополовград





Тема Re: С колело до морето.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор AMOUN (непознат )
Публикувано11.04.09 21:22



След няколко дни мисля да направя същото
София Бургас с Велосипед
няма да стане за един ден - но съм си дал 48 часа за да стигна

приемам съвети за маршрута и ако има кандидати няма да откажа компания
Но със сигурност тръгвам и мисля че ще успея
така че невиждам защо момчето да не е успяло
само ме интересува помагистралата не е ли ЗАБРАНЕНО ЗА велосипеди ?



Тема Re: С колело до морето.нови [re: AMOUN]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.04.09 00:49



Забранено е, на теория може и да те изхвърлят (полицаите), а и е опасно. В смисъл - виждал съм камиони пердашещи в аварийното с 25 - 30 км. Ни да ги задминеш (надолу разбира се) ни да пъплиш зад тях и да им дишаш смрадта.

Bеer? Mоre?




Тема Re: С колело до морето.нови [re: AMOUN]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано12.04.09 10:42



...Забранено е... а и най вече опасно. На магистралата карат какви ли не джигити дето дават газ на кочините си и правят невероятни неща за да се самоубият. Не е добре и за дробовете ти.. та ако ме питаш мен дай си още 24часа и си избери някой екзотичен маршрут (особенно ако си с компания ще ти е гот).. В МТБ-форума имаше едно добро предложение включващо 4 тура с крайни точки разни хижи но там маршрута е за планински велосипед... но ако потърсиш мисля че ще намериш и за шосейка...
Лично мнение...

...
Каквото и да направиш... успех :)

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®

Тема Re: С колело до морето.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор AMOUN (непознат )
Публикувано12.04.09 11:32



Ами те джигитите карат като луди не само по магистралата, а и на градско, а и по селските пътища сте ги виждали какво правят така че никъде не е безопасно но съм решил да хвана подбалканскататъкмо не съм минавал оттам скоро /10години/ как изкарвате карта на амплитудата на терена видях че нещо с гоогле мап мъчих се но не намерих начина



Тема Re: С колело до морето.нови [re: AMOUN]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано12.04.09 12:18



...аз лично наготово бих си изтеглил карта за офроуд за джипиес...

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®



Тема Малко тактически указания:нови [re: AMOUN]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано12.04.09 21:27



1. Земи си минимално количество багаж и повечко кинти. Спането ти на 95% ше е некъде по пътя, а нощите са студенки още, значи ше цакаш за квартирка.
2. Яж през равни интервали време, пий водица или некви изотонични неща (Изостар, Изорей, в краен случай изостепче). Става дума за поне 3 яденета на нещо белтъчно, нещо солено, поне 3-4 локумени фафли, стафиди, сушен ананас или нещо подобно.
3. По подбалканската до морето са към 400км, нема да е лошо да отфърлиш поне 250 от тех първия ден (ако си решил да стигнеш за два), щото после ше те боли гъзеца и нема да е същото. Баирите са предимно у първата част, даже у първите 150км (до входа у община Калофер, на 5км след отбивката за Копривщица).
4. Нема да е лошо да имаш некакъв съпорт или поне некой да те срешне на морето, особено ако тръгнеш без багаж.
Тва се сещам у момента, баце, магистралката е добро место за каране, щото има платно само за тебе. Мани ги мухльовците, дето ревът че камиони "фучали" с 25-30 у аварийното, там колоездач си кара с 35-40 безгрижно. Проблемацията е, че е голема скука тоа път, рано и право и ти писва на уя от таа гледка, препоръчвам ти подбалканската категорично. Аз мисла да го права тва нещо по-късно през годината, но в друг формат, ше тръгнеме поне 2-3-4 шосейкаджии от Софето у 5 часа в дългите дни на юни или началото на юли и в 21 требва вече да се къпеме у морето на Съни бийч или нещо подобно. Ето и примерния график:
Тръгване в 5ч.
Зареждане вода в Долно Карарци - почивка 5мин. (около 6,30ч)
Ядене сандвичи у Златица - 10мин. (около 7,30), който нема вода, зарежда.
Ядене сандвичи у Розено - 10мин. (около 9,00ч), вода.
Почивка у Казанлък към 11,00ч. - половин час, сране у ОМВ-то на изхода.
Яко плюскане у Сливен към 14,30, почивка половин час за възстановяване на кръвообращението.
Почивка у Карнобат към 17,30ч. - половин час, разглеждане на музие и общуване с коренното население - циганор.
19ч. - Айтос, минава се транзит, вече мирише на море.
20ч. - Ахелой - спирка на чушмата за ядене на праскови.
20,30 - Слънчев бряг, с колелото направо у морето на шус.
21,00 - забиване на останали по плажа гаджета, ношно къпане и други.
Тва е примерна схема, баце, за напреднали, не ти я препоръчвам, но може да удариш една злобарка привечер, като си мислиш по въпроса.





Тема Re: Малко тактически указания:нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.09 18:42



Интересно ми е какво ще правиш ако пред теб фучи камион с 25 км, а ти караш с 40.
Определено мен поне ще ме е страх да го задмина.

Bеer? Mоre?




Тема Единствено възможното, ше го резна.нови [re: bira_more]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано13.04.09 22:11



Теа позиции изобщо не ги мислим, баце, оня ден на спускането от Вакарел некакъв селяк с камьон влезна пред мене у аварийното и кара километър-два с около 50, аз се възползвах от тва, за да препочинем (че си се прибирах от Копривщица) и после му резнах един спринт с 60-65. И тва беше, изобщо не ги бавим теа.





Тема Re: Единствено възможното, ше го резна.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано13.04.09 23:43



... баси и аз един път се пробвах да си почивам зад автобус... ма само колкото да видя че въздушния тунел действа... иначе не бих карал, че не знам колко бързо мога да спра ако той натепа спирачките...


Ето нещо за зяпане... тематично ако не сте го гледали вече....




...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®

Тема Re: Здрасти, бате!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано21.05.09 04:17



между другото може да си супер олигофрен ама евала за постижението ако е верно.



Тема Re: С колело до морето.нови [re: AMOUN]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано22.06.09 18:03



Ако го минеш, кажи как е подбалканската. Аз съм яко аматьор и до морето хич и не мисля но ми се върти идея за едни маршрут София- Буново- Хижа Чавдар (спане) Етрополе и после каквото сабя покаже. Само дето незнам по подбалканската как се оцелява.
Мисля даже че ТК е прав че на магистралата имаш цяла лента докато на подбалканската кат те задмине некой тир ше те навре в мантинелата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.