Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Поредният първи ден:)  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.04.15 12:30



Всеки път един и същи сюжет се повтаря - след като съм прекратил за малко време пиенето (максимум 25 дни съм издържал) започвам ужким умерено и контролирано да се напивам...и превръщам животът си в ад... както и този на близките ми...Не е нова тази история за вас, знам-знам:)

Само дето всеки път сюжетът е по-засилен откъм хорър елемента...Имам някаква надежда, че не съм изгубил жената, която обичам...Тя доста мои изцепки изтърпя, не сме заедно вече, но все още не съм я загубил напълно. Днес й казах, че я обичам - разбирам вече, че животът е днес и имам късмет, че съм жив след последното пиене.
Снощи пих много, но нямаше да е проблем ако имах кротко пиянство. Аз не се прибрах вкъщи, а скитосвах улиците - посетих бардаци... не знам колко, два или три, и честно казано по споменът, че влизам там и липсата на пари в дебитната ми карта знам, че съм го направил...а и някакъв човек на улицата ми вкара едно круше - заради това съм благодарен, че съм жив...че не продължи да ме рита докато съм паднал на земята.... защо ме удари няма да разберете, понеже и аз не знам:)
В тотално безконтролно състояние се докарвам...и беззащитно...
Единствената защита е да не близвам и половин грам. И до този извод стигнах отдавна, само дето не го спазвах/спазвам:)
За трети път тръгвам да пиша във форума. Бях чел, че докато не стигнеш дъното няма да осъзнаеш изборът да си въздържател... Отказването и почването наново е една спирала на лудостта...Не искам този сценарий - искам да задържа момичето, което обичам...

Редактирано от dimitar031 на 03.04.15 12:31.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Lodez ()
Публикувано03.04.15 13:48



"че докато не стигнеш дъното няма да осъзнаеш изборът да си въздържател."
От това, което си писал разбрах ,че всъщност нямаш избор защото не можеш да кажеш на тялото и душата си "вече няма да пия ","вече няма да правя простотии" и те да те послушат !Виждам, че никога до сега не са те послушали .Значи имаш избор да поискаш помощ ,а не избор да станеш въздаржател. Успех ти желая да поискаш помощ!



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Lodez]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.04.15 14:47



Темата ми е един вид търсене на помощ - поне като съм написал официално, че днес поставям ново начало по-трудно ще престъпя думата си...
Чел съм една-две книжки със съвети за проблемите при алкохола и много сайтове, особено този форум.... И въпреки, че съм издържал да не пия почти месец- все пак първите 3-4 дена какво да НЕ правя за да не отключа жаждата отново?



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано03.04.15 20:30



До голяма степен сам си си отговорил питането. Разказваш една драма или драматургична линия - в смисъла на що-годе хващаща окото и слуха повествувана преживелица, по интересна от обичайната вечер на един редови трезвен чиновник, примерно - и признаваш, че, един вид, това ти е била целта още от началото - да стигнеш дъното, да стигнеш докрай. Тоест, да си герой в своята си нетрезвено необичайно нечиновническа драма. Това е проблемът и това е решенито. Откажи се от тръпката да си герой на тази драма и да доказваш на себе си и на света, че всичко трябва да е до дъно, че всичко трябва да е до край. Откажи се от принципа "всичко или нищо". Премини на умерено и контролирано пиене с първоначална цел - да пиеш само докато ти е спокойно и окей, без да се опиваш и без да стигаш до край. И без да плашиш гаргите (т.е. без да се пънеш да впечатляваш въображаемата аудитория на твоята си драма). И без да си герой на въпросната блазнеща егото ти драма. Супер лесно е, стига да схванеш, че не алкохолът, а поривът ти да хипердраматизираш и да се смяташ за центъра на света (сцената) е основният ти проблем.



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано03.04.15 22:09



Ами намери най-близката група на АА и отиди на сбирка.Там си кажи за проблема и поискай помощ. На мен това ми помогна.
Желая ти успех.:)



Тема Ами някои просто не могат да не пият... нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано03.04.15 22:32



Абе ти поне веднъж за малко не си ли отвори очите и ушите за да видиш и чуеш,че тук става дума за нещо,над което много хора нямат никакъв контрол и за това пият на умиране?



Ти или наистина както много хора дето се мотаят из дира само и само за да си чешет егото ей така си пишеш за спорта да покажеш "колко си Велик",или наистина си доста луд щом повтаряш едни и същи малуумия относно болестта алкохолизъм. Отново ти казвам за пореден път-не се изказвай непотготвен що се отнася за алкохолизма и престани да показваш колко си над когото и да е. Вместо да го правиш поне веднъж се опитай да напишеш нещо за себе си,но явно наистина нямаш нищо свое,което би помогнало на когото и да е за да види за какво става дума и това явно показва,че наистина може и да си алкохолик като някой от нас...
Като това разбира се въобще не ме засяга,но пак за кой ли път го отбелязвам-престани да говориш тотални простотии що се отнася за една съвсем истинска,неизлечима,прогресираща и смъртоносна болест каквато е алкохолизма!!!
Намери си някой какъвто и да е форум дето да се правиш на разбирач за каквото си искаш,а остави тия,които наистина имат нужда от помощ да могат да я получат,вместо четейки твоите простотии да си помислят,че "сами могат да се оправят"......

Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 03.04.15 22:35.



Тема Такова животно нема.нови [re: dimitar031]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано03.04.15 22:46



Здравей,приятелю.


Без да те разочаровам мога да споделя от своя си опит,че постоянно дъно просто не съществува-тоест то не е константа,а постоянно се променя и се придвижва,но винаги все по-надолу, и по-надолу. За това ако чакам да си стигна до моето си дъно,то може да се наложи да копая чак до Австралия,но при положение,че остана доста дълго време жив и трезвен за да го направя..
Не е нужно да си строша коравата кратуна за да потърся адекватна помощ преди "последното дъно" да е станало една междинна спирка по пътя ми към Ада,от където понякога връщане назад просто не съществува...

Пробвай с Анонимни Алкохолици защото през тия близо 30 годишни опити да спра да пия и да живея без алкохол просто нямаше нищо друго,което да успя да ме спре да пия, и да ми даде Свободата да правя всичко в живота без нуждата от алкохол или от лекарства променящи съзнанието....

Бъди жив и здрав,и действай.
Поздрави.

Бъди себе си.

Тема Re: Такова животно нема.нови [re: stefko_aa]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано03.04.15 22:49



Таман си помислих ,че съм стигнал дъното и някой почука от долу:)



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.04.15 22:54



Дам, и една друга персона ми е давала подобен като твоя анализ на състоянието ми (докато пиша мнението се сетих, че трима човека са ми казвали нещо подобно, че алкохолът сам по себе си не е проблемът, че аз под някаква форма акцентирам и режисирам това)...

Чудих се дали да пусна историята ми тук, но след толкова пъти, в които се провалях реших да напиша какво мисля. Може да изглежда хипердраматизирано заради зверския махмурлук и посталкохолната биохимична депресия и ужас, в които изпадам...а може да съм си такъв хиперболизатор- това няма значение. Предпочитам да получа каква да е критика, защото е начин да се погледна от друг ъгъл... Твоето мнение, въпреки че малко ме подкачаш ми е от полза.

Да допълня за вчера - не ми се пиеше, просто бях решил да сърбам някаква бира следобеда с един приятел и толкова. Едната станаха 4. После като се прибирах видях друг познат в едно заведение и останах само за 20 минути да ударя още по бира и да изпушим по цигара. Той си тръгна по някое време, а аз отидох до магазин и взех, че закръглих бирите на 8-9 или 10 като купих и 200 мл йегермайстер да ги подсиля....И т.н.
От края на 2013 се опитвам да откажа алкохола - като още преди да се осъзная, че имам проблем бях минал на бира и вино за да е малко по-здравословно, заради разни алкохолни изцепки и защото усетих как започвам да затъвам в работата.... Обаче не се получиха нещата... Не виждам нищо вкусно в чаша вино, предпочитам цялата бутилка и няколко бири за затапване, ако говорим за умерена употреба. Това ми е контролираното пиене - след две-три контролни идва някое генерално.


Следях онази дълга дискусия за контролираното пиене, което защитаваш. При мен не върши работа. Подчертавам драматично: Не ми дава мир докато не изпия цялата бутилка... До дъно;)
Обикновено сам си пия - преди седмица купих бутилка водка, излочих я и припаднах - като се събудих беше към 20часа и отидох и взех още една бутилка и пак същата процедура.
Самият аз не мога да стана и да кажа - алкохолик съм (не го усещам така), но по всички критерии отговарям на човек със зависимост към алкохола. Най-добре ще се разбера в подобен форум...

Иначе откакто осъзнах проблема си намалих запиванията от 6 седмично на две (с пийване между напиванията), в светлите периоди даже без пиене за около по 10 дена.

Премини на умерено и контролирано пиене с първоначална цел - да пиеш само докато ти е спокойно и окей, без да се опиваш и без да стигаш до край.

Може малко хаотично да нахвърлях нещата, но горе-долу те запознах с ежедневието ми. Ти имаш ли да ми предложиш примерна схема? Доколкото си спомням и ти си имал проблем с алкохола, а сега пиеш контролирано, нали?

Аз смятам да се боря със здраво спортуване .... и умувам дали да почна втора работа, просто да не ми остава време да мисля за глътка...Основното е да нямам много свободно време (никакво направо)

И да избягвам някои от моите познати - преди не се решавах да огранича напълно част от най-добрите си приятелства... Тези хора обаче ме подхлъзват

Редактирано от dimitar031 на 03.04.15 23:23.



Тема Re: Такова животно нема.нови [re: stefko_aa]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.04.15 23:10



Здравей:)
Обмислям и това като вариант - още ме държи махмурлука от вчера и затова давам уклончив отговор - искам да взема решението трезвен. а и като премисля всички опции - още повече, че наистина не знам дали не съм тежък пияч само.

Започнах темата като гледах да спазвам един от вашите АА принципи - да съм откровен. Дано да не съм се набутал много:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.