Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: o6oistka-117876]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано24.04.15 11:21



АА ми помогнаха,дадоха ми отскок.
И до ден днешен незнам те ли бяха,или аз-моето желание.
Но каквото и да беше,след близо 8 месеца се справях сам.
Незнам,на теб може би и цял един живот няма да ти стигне да ходиш на срещи,но аз знам че не ми трябват реално срещите.
Да ида да предъвча всичко наново,да разровя болката,да си кажа колко добре съм днес,ами добре..
Ден ,два,три..реално не пия,не крия шишета..имам 20 бутилки с алкохол в къщи от която само и единственно гости ижената се черпят с години.
Не ми се пие,не ме дразни и бутилка с алкохол да ми завреш под носа.
По-скоро ми е противен аромата на алкохола.
Както и на цигарите.
Е само аз ли алкохолно=болния го мога в този свят?
Ами да кандидатствам за Гинес освен?


Не съм искал да се заяждам.
Изказах мнение..ти ме заръфа.
Явно имаш съмнения и слабости.
Да алкохолизма е слабост,но не-пиенето би трябвало да те направи по-силен и волев,не по-слаб.
Поне мен ме направи по-силен,по-уверен,по-възмъжал за много неща.
Незнам,явно не съм алкохолик,а съм бил свръхтежък пияница.
Не знам,но знаех че пиенето не е за мен.
Борих се деитилетие.
АА ми помогнаха,наистина благодарение на тях спрях,или покрай тях.
Не го отричам.
Но и не омаловажавам собствената си воля и сили.
По-скоро открих силната си воля,и че мога много повече..след като изтрезнях.
Няма ли градация и израстване,защо тогава ще трезнеем?

Враг на прасето,Йети и влечугото до смърт

Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: josko007]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано24.04.15 11:23



Да,точно така.

Враг на прасето,Йети и влечугото до смърт



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано24.04.15 11:25



Видя ли че можеш,успех..



Враг на прасето,Йети и влечугото до смърт

Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: Finntroll73]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано24.04.15 21:14



Точно такъв се усещам в ролята на непиещ - по-силен. Алкохолът прекара душата ми през такъв ад, че сега мисълта ми е ясна, но и откровена...

Казвам го, понеже познавам въздържатели (не бивши алкохолици) и хора, които са умерени.... да ги наречем "чиновници" както тук ме спомена в поста си абсент... Те се оплакват или самоизтъкват с неща, в които нямам намерение да ги упрекна, но никога не бих споменал като тема за разговор. След чистилището, през което ме прекара алкохолът се научих на две неща :

- да не съм лицемер с хората

- да се наслаждавам на живота, такъв какъвто Аз искам да е


БТВ - в постовете ти много ми харесаха историите за вегетарианците дъновисти. Те са конкретна еманация на Злобните Дребнави Добродушковци.





Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Finntroll73]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано25.04.15 07:56



"Нека АА ти бъде трамплин."

Точно така. Да имаме силата и търпението, за де се види докъде, как и колко, половинчатите работи, действия или бездействия помагат или не не помагат?

Мхмхммм...

.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано02.05.15 23:21



Много ми е интересно като искаш да задържиш момичето, което обичаш що щеш в бърдаци!?

Имаш ли идея, спомен?

Преди живеех срещу лудницата, сега живея срещу нас си.

Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: Finntroll73]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано02.05.15 23:30



Финтрол, имам един познат, който си мислеше, че не му личи като е пиян... и си вярваше.
Друг пък мислеше, че не си личи като не е почистил у дома си...

Може би това, което дават в АА е именно "огледало". Да се огледаш в очите на другия.
(както беше споменато нейде)

Понякога другите знаят за нас нещо, което ние не знаем (сами за себе си).



Виж какво ще ти излезе в нета за " Прозорец на Джохари ".
(че се получи твърде дълъг линк и го махнах)

Радвам се за теб, че си намерил твоят начин да се спасиш, просто споделям мисли "на глас".

Преди живеех срещу лудницата, сега живея срещу нас си.

Редактирано от rayoflight на 02.05.15 23:38.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Finntroll73]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано02.05.15 23:46



Я да видим този линк добре ли е:

http://docheva.com/uploads/Johari_window.pdf

Преди живеех срещу лудницата, сега живея срещу нас си.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано03.05.15 00:00



"... тези хора обаче ме подхлъзват"

И мен тъй ме подхлъзваше търговката на цигари в кварталното магазинче, когато исках да ги спра. До един момент, когато вече (слава Богу!) НЕ можеш да ме подхлъзва.

Защото аз бях готова вече да ги спра. И всъщност ... почти бях изгубила надежда де..

Много е гадно, съгласна съм така да те дърпат (волно или неволно), когато ти едвам лъкатушиш и се опитваш със сетни сили "да запазиш равновесие", но имаш избор - или да се бориш сам, или да се подкрепяш с други лъкатушещи като тебе, дето не знаят ама такива ли са или онакива и до каква степен..

п.с. Много исках да се разведа с мъжа ми на трезва глава, т.е. той да е трезвен, за да мога да му кажа каквото имам... не можах. Разведохме се, вече 2 години от тогава, а той още не е придобил трезвост. Очевидно не е готов...

Ти какъв срок си даваш и доколко мислиш, че времето зависи от теб?

Преди живеех срещу лудницата, сега живея срещу нас си.

Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: rayoflight]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.05.15 02:45



За бардаците не искам да давам обяснение - ще прозвучи като оправдание, такива винаги се намират. Де юре не бе изневяра - бяхме разделени тогава от известно време (както и в момента е положението и то без много изгледи за хепи енд). Обаче аз вътрешно не се оправдавам, значи за какво да го правя пред другите? Сега след месец трезвеност нямам подобни случки за разказване, но не искам алкохолният чук да ми е оправдание...

За хората, които подлхлъзват - смятам, че е така, не са мираж. Сега, след месец трезвеност, при мен ще се получи по-трудно заради другарче да потъна в нещо като запой (дори в началото да не е такъв, след две седмици макс ще се стигне до него). Обаче ако съм с предишния начин на живот, с повече време прекарано със старата компания - няма как да не дойдат пробойните...

Ако мине достатъчно време - предполагам 6 месеца или година мозъкът ми ще се оттучи да свързва баровете и веселата компания като резултат единствено с прием на алкохол. Надявам се да го направи тоз сюнгер за бира и водка



Редактирано от dimitar031 на 03.05.15 02:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.