Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано04.04.15 01:12



Извинявай за мнителността ми, но ми се струва, че си участник, който пише с няколко ник-нейма. Мненията ти са прекалено малко от настоящия ти. Но, така или иначе, напълно се солидаризирам с последните ти две изречения. Плюс що-годе удовлетворителна любовна и/или семейна връзка и контратежестта на алкохолната зависимост е налице.

Моята примерна схема е преминаването от умопомрачителни запои към умерено (само колкото да тушира абстинентите симптоми) пиене, тогава, когато зависимият има неистова нужда от пиене. Количествата и честотата са строго индивидуални, според въздействието.

(При мен в първия ден от прилагането на тази стратегия количеството/честотата беше бира 0.5 л./1 час. Следващият ден 0.5/1.30ч и т.н. След това задължително един-два дена без никакво пиене за проверка на остатъчния алкохолен глад. И след това преминаване на 1-2 бири само вечер.)

Може това да не действа при всички алкохолно зависими хора, но е по-добре да се опита в случаите, когато човек и без друго е решил да пие. А, иначе, ако е решил изобщо да не близва алкохол и успява да удържи, окей, нека не опитва умерено пиене. Но следващия път, когато реши да тегли една голяма майна на себе си и на целия свят и да се напие, нека си спомни, че има една такава по-хитра и балансирана опция нейде между "всичко и нищо" - а именно - умереното контролирано пиене, колкото да се тушират абстинентните симптоми, но без чувствително опиянение.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Такова животно нема.нови [re: dimitar031]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано04.04.15 06:31



Ха, да видим какво ще стане, ако вземеш решение/това, което ти предлага Стефко/, когато не си трезвен?

.

Ха, да видим какво ще стане, ако точно това решение се окаже, не днес, а във времето - грешно?.

Ти, досега не си ли вземал решение, все едно какво, в нетрезво състояние? Грешно или полезно, добрата новина е, че си още жив.

Ей, човек, ти да не би да се страхуваш, ако посетиш някоя група на АА, да вземеш отведнъж да спреш да пиеш? Щото при мен така стана - отидох на сбирка и още след първата сбирка, щрак и спря да ми се пие. Разбира се и днес съм трезвен, и днес съм радостен и благодарен, че по нечия милост, не останах в точката - единственото условие за членство в АА е желанието да се спре пиенето.

Да не би да ти се пийва още само малко време, още известно време... и щрак, след дълбоко обмисляне, стигам до идеята, че съм тежък пияч, а не алкохолик от безнадеждния тип, че не съм болен от коварната, непроумяемата, прогресиращата, объркващата, хроничната болест "Алкохолизъм", а съм тежък пияч, тежко пия алкохол, ама не съм болен, щото още ми се пийва, ама съм объркан и не знам, че още ми се пийва и стигам в объркване до удобната за мен истина - неистина, че може би съм тежък пияч и като ми мине махмурлука, вече трезвен ще взема полезното за мен решение?!И какво ставаше при мен от един момент нататък - обмислял - необмислял, умерен, тежък или лек пияч, решаващ или нерешаващ - на - та - ра - лян - квах се, маткосвах се, търкалях се... до следващият опит на обмисляне - премисляне, анализиране - преанализиране, опознаване - преопознаване. И всичко това що? Ами щото не знам, че съм болен, ама знам, че съм умен, интелигентен, начетен, знаещ и не мога да допусна, самоа да допусна, че ми липсва здрав разум. Здравият разум няма нищо общо с умнотията, знаенето... най - общо с моите обмислици - измислици - премислици. Щото какво можеше да измъдри моята болна глава, дори и изтрезняла в един момент за един ден да кажем, или за два, или за три.., или за един месец, или за два, или за три.., или за една година, или за две, или за три...Ами, моят съзнателен - несъзнателен живот какво ми показва? В незнаен ден, в незнаен час чисто и просто, започвайки с едно малко джинче, ракийче, уисче или каквото и ще да е друго "...ЧЕ" се зачатквах и докато не се начаткам, а пък аз не знам кога съм се начаткал и не мога да се начаткам, щото ме гори вътре в мен една неистова жажда и нищо и никой не може да я утоли...Лъжа. Утоляваеше и още, и още, още алкохол, много алкохол, всичкият алкохол... И нещо ме спасяваше, когато изпадах в бяло петно и се събуждах, заспал я, в някой асансьор, я на някоя пейка, я на някоя полянка, я под леглото, а не на леглото. Щото под леглото съм скрит, може би?! Що съм искал да се скрия, като съм такъв голям мислител - измислител?.

Не е смешно. Страшно е.

"А сега, да действаме. Намерихме изход, намерихме общо решение."

Човек, допусни и опитай. Какво ти пречи да сгрешиш още един път?

Светъл ден ти пожелавам.

.



Тема Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: dimitar031]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано04.04.15 16:57



Здравей френд.


Според мен ако отидеш там,където има хора,които са се справили с проблема си и по някакъв начин се окаже,че не си като тях-ок. Просто след като се помотаеш и видиш за какво става дума просто можеш да си тръгнеш без никой нищо да ти каже или да се опитва да те навива за каквото и да било. Ще се радвам лично,ако някак си окаже,че не си алкохолик,а просто някакъв вид пияч. Също така ще се радвам за теб ако дори да се окаже,че си като нас то със сигурност вече ще си открил Пътя,който води към Свободата от алкохола и без нуждата от него за да живеем трезви и да се радваме на всичко около нас...

Пробвай тъй като при всяко едно положение винаги ще ти е от полза.
Поздрави.

Бъди себе си.

Тема Re: Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: stefko_aa]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано04.04.15 21:12



Аз с тази идея писах тук - повечето ми познати гледат на алкохола като нещо, което с воля можеш да спреш. "Защо просто не пиеш умерено?" - е въпросът, с който ме съветват. Или другото е анализите подобни на Абсентовите (зеленият ник)
За отиването ми на сбирките - ще бъда честен - не искам да се обвързвам с конкретна уговорка, но и искам да отида именно защото смятам, че само ще ми бъде от полза.

Питах и един потребител на лични, но и тук ще питам - в софия къде имаше събирания?



Тема Успех.нови [re: dimitar031]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано04.04.15 23:38



София

• Група АА "Приятели"
Католическа черква „Св. Йосиф”, ул. Княз Борис I” № 146, Пасторален център стая 2. (На ъгъла на ул. „Княз Борис I” и бул. „Тодор Александров”, до метростанция „Сердика”)
Сбирки на групата - всеки вторник от 19.00 ч. и събота от 16.00 ч.
За контакти - тел. 0887 467 243, e-mail bgaa@abv.bg
Открити сбирки всеки първи вторник на месеца.
Забележка: На откритите сбирки могат да присъстват и хора, които нямат алкохолен проблем, но искат да видят какво се прави в Анонимни Алкохолици. Хората с алкохолен проблем могат да дойдат на всяка сбирка през месеца.

• АА група ,,Има изход"
BBSS
Адресът е: София ул ,,Пиротска,, 117 ет.1 стая 2
Cбирки: понеделник, сряда и петък от 19 часа, тел. 0899220097, 0886678200, 0876678200.
е-mail: imaizhod.aa.sofia@gmail.com
skype: imaizhod.aa.sofia - всяка сряда сбирката е излъчвана по skype


• AA Група ''Промяна''.
Гр.София,ж.к. Дружба 1- до пазара, между блокове 24 и 26.
Помещението се намира в залата по бокс.
тел. 0877-234-291 и 0897-968-839
e-mail: gogo_ja@mail.bg
Сбирките се провеждат всеки четвъртък от 19 ч. и всяка неделя от 16 ч.
Наблизо спират трамвай № 20 и автобус № 88, автобус 604.

• Група Нов живот
сбирки - понеделник, сряда и петък от 19 ч., вторник и четвъртък от 10.20 ч.
ул. "Янко Софийски войвода" 19 (до пл. "Журналист", пряка на ул. "Миджур")
тел. 0889 227 879; 0888 818 962; 0888 930 640
skype aa.novjivot e-mail aa.novjivot@gmail.com

• Група "Само за днес"
Бул. „Стефан Стамболов” №34,ет.2,офис 201
(сградата се намира на ъгъла на ул. „Екзарх Йосиф” и бул. „Ст.Стамболов”, срещу входа на Женски пазар)
Вечерни сбирки:
Понеделник, сряда, четвъртък, петък: 19:00-21:00
Събота, неделя: 18:00-20:00

Успех,приятелю.



Бъди себе си.

Тема Re: Успех.нови [re: stefko_aa]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано05.04.15 09:03



.



Тема Re: Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: dimitar031]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.04.15 16:59



В отговор на:

За отиването ми на сбирките - ще бъда честен - не искам да се обвързвам с конкретна уговорка, но и искам да отида именно защото смятам, че само ще ми бъде от полза.



Така е, най-малкото нищо няма да загубиш. Въпреки критичното ми отношение към АА, аз също съм им благодарен, защото там наживо сравних моя случай с този на много други алкохолно зависими. Включително видях и някои много изпаднали случаи, които ми подействаха супер отрезвяващо, в смисъла на това, че си казах "Боже, трябва да намаля пиенето, иначе след години ще заприличам на този!" Но това полезно не след дълго се изчерпа; и когато рецитациите на тяхната АА-библия и споделените лични истории започнаха да се похилядват и да става нетърпимо досадно, аз, по живо, по здраво, си бих камшика, пазейки и до днес полезните поуки, които извлекох от тези живи срещи.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано05.04.15 22:23



Ама наистина отново показваш такава тъпа упоритост,че не е за вярване. Такива самосиндикалисти,които хем искат да пият като хората,хем не искат да правят каквото и да е за да спрат да пият продължават да ръсят простотии наляво и надясно с идеята "колко са велики". Квото искаш прави,квото си искаш пиши,но само едно наистина кротко ще те помоля:
Престани да нападаш за пореден път Анонимни Алкохолици при положение,че нищо не знаеш за нашето Братство,но също така както се вижда си се завъртял поне един път там и както всеки един болен алкохолик си си казал,че това не е за тебе,а после като видиш,че има хора,които все още искат да не пият и да живеят като хората продължаваш да плюеш като луд срещу тези,които наситина искат да живеят Живот,който не е поредното бягане от едно място на друго било то с алкохол или без него. А и още нещо искам да те попитам. След като казваш да си извлякъл някакви поуки от ходенето там без значение какви са те,това по някакъв начин успя ли да те спре да не пиеш и да живееш някакъв по-добър живот вместо постоянно да си търсиш някой на когото да опиташ да се качиш само и само да си докажеш отново само на себе си "колко съм Велик"?.....



Като ти казвам да престанеш да нападаш Анонимни Алкохолици това е просто едно предложение,но лично аз бих те посъветвал наистина да ме послушаш ако както твърдиш вярваш в някакъв "бог"...
Иначе си прави каквото си поискаш-пий,не пий,дрогирай се,прави абсолютно квото ти кефне,но стой далече от това да плюеш против хора,които се опитват да живеят и да помагат и на други,които имат същото право на Живот.....

Бъди себе си.

Тема Re: Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nowwe (пътуващ)
Публикувано06.04.15 11:03



Брате Абсенте,обични мой брате,не те познавам лично ,но изпитвам някакви сантиментални чувства към теб.Може би такива чувства са изпитвали онези войници на цар Самуил които след битката при Беласица планина са били оставени с по едно око да водят слепите си събратя.С едно око,но все пак са виждали нещо,докато другарите им не са виждали абсолютно нищо.Че идея си нямаш що е това алкохолизъм и какво е решението на този проблем ок.Може и да не ти е необходимо.Пии си ракията кротко и се моли на Бог да ти отваря очите и ушите,не закоравявай врата си,милостив е нашият Господ и Спасител Исус Христос,слава да бъде на Името му, може и да ти окаже милост.Но както отбелязва и Стефко,нещата с алкохолизма са мноооого сериозни,на живот и смърт са и чрез този форум,аз не зная кой,Бог знае, някое човешко същество може да се спаси,така че молбата ми е карай я по кротко със съветите за контролирано пиене.Някои го могат ,някои не.Този форум е за хората от втория тип.
Dimitar031,успех брате в борбата с алкохола и алкохолизма.Изход има.Прочети още веднъж какво е писал Стефко ,пробвай със сбирка на АА.Според мен можеш само да спечелиш,но дори и да не е така, няма и да загубиш.



Тема Re: Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: dimitar031]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано06.04.15 11:05



повечето ми познати гледат на алкохола като нещо, което с воля можеш да спреш. "Защо просто не пиеш умерено?"

Приятелю,това са ми го казвали хиляди пъти,и аз винаги си казвах ,е този път ще пийна като хората,няма да се насера,но на практика какво се получаваше.Пиехме си по две три питиета,и точно тогава едва се удържах само чаках да платиме сметката да се разделя с тези хора(понеже те пиеха нормално,това сега го разбирам,но не и тогава) и аз след това пиех по два дена много интензивно междудругото.
Не те познавам но пиенето ти както го описваш много много прилича на моето когато и аз пиех.Съвета ми е иди в клуб на АА,информирай се поговори със такива които са,или са били в твоето положение преди време,ще ти бъде от полза повярвай.Със спорт е добре да се занимаваш,аз също го правих доста месеци с надеждата че няма да позволя да ме скапе физически алкохола.И точно тогава когато тренирах най усилено,когато физически бях доста добре,точно тогава направих последното си пияно безумие,което продължи 3 дена и с материални загуби на четирицифрено число като първото не е 1,с родител който по това време се нуждаеше екстремно от помощ от мен ,беше на химотерапия,загуби, загуби каквито можеш да си помислиш.И понеже като тебе чувствах че не е нормално това мое пиене,тогава аз разбрах че така няма да стане по този начин.Взе повече от две седмици след абстинетния период който аз тежко преживях(то има ли някой леко да го е)та две седмици ми взе докато прекрача прага на АА,и познай вече 5г и 5 месеца аз съм далече от шизофренията в която живях,там видях хора от всякакъв тип,лекари полицаи,строителни работници,автомобилни механици,адвокати,музиканти.Някои от тях са ми вече приятели,срещам се с тях помагаме си,понякога кафенце,абе живее се и без алкохол казвам ти.Освен това аз не правя програмата,никога не съм я правил,но нямам проблем да съм при тези които я правят и при тези които не.Аз имам голяма полза от това да посещавам АА и да се срещам с тези хора.Дано да се спасиш,много е трудно да се спре алкохола,но още по трудно става ако не го спреш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.