Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано04.05.15 01:04



Съжалявам, ако е прозвучало като обвинение (въпросът ми). Беше ми интересно - хем си влюбен или обичаш, хем ... най-евтиното търсиш. Но може би при пиян акъл не може да се търси (здрава) логика.

Вероятно винаги ще има хора, които да не разбират защо не пиеш. Можеш да им кажеш - "имам алергия от алкохола". Колко други хора хора не пият поради забрана от лекар, по здравословни причини. Е, това е и при теб. Просто нашето общество (все) още лепи етикети, вместо да прояви разбиране. От нас зависи да се промени това. От всеки един от нас.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от rayoflight на 04.05.15 01:04.



Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: rayoflight]  
Автор finntroll73 (Forever free)
Публикувано11.05.15 20:26



Мерси.
Ще видя в нета.

Слабите хора отмъщават,силните прощават.
Интелигентните хора игнорират.


Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: rayoflight]  
Автор finntroll73 (Metalhead)
Публикувано13.05.15 15:42



Аз съм ОТКРИТИЯ АЗ.



К,во ми пука,нали съм Метъл.
Strong music for strong people!

Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: josko007]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано24.07.15 03:28



Поздрави и Как си?





Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано08.08.15 13:07



Absinthe Ducrosfils
Извинявай за мнителността ми, но ми се струва, че си участник, който пише с няколко ник-нейма.
*
И на мен така ми се струва. И сигурно не само на мен....

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm


Тема Re: Такова животно нема.нови [re: dimitar031]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано08.08.15 13:08



dimitar031
Днес чествам 5-ти ден без пиене. Ще пиша тук, когато подобря "рекорда" от 8 дни за тази година:) или ако не го направя, разбира се... Със сигурност ще изкарам седмица, заради многото работа...

dimitar031
Ако мине достатъчно време - предполагам 6 месеца или година мозъкът ми ще се оттучи да свързва баровете и веселата компания като резултат единствено с прием на алкохол. Надявам се да го направи тоз сюнгер за бира и водка

Finntroll73
Видях с очите си многогодишни членове да влизат в запои за пореден път.
Е аджиба за 5 ..8 години така ли пък не прогресира поне на 20процента в повече..?

Е..аз съм тук,днес и сега..непиещ и непушеш от години наред,успял предимно сам и със собственни сили.
Може ци и тесправящ се напълно със сухия алкохолизъм ,но намиращ пътя сам за себе си.


*

Бившият ми съпруг НЕ пи 10 години. Преди да се пропие отново. Без да е ходил в "страшното" АА...
Да знаете след какъв период се продават застраховки или гаранции, че човек вече няма да падне в клопката на зависимостта пак!?

На тебе, Финтрол ти е помогнала много и жена ти с неприемането на пиенето ти. (Единственото разумно решение..)
А за сухия алкохолизъм - дано намериш лек и за него! Направил си огромни стъпки дотук.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 08.08.15 13:48.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано08.08.15 13:12



o6oistka-117876
Имам отсрочка от алкохолизма си по Божията милост само за 24 часа. Затова действията ми са всекидневни. Иначе пак на кота нула.

Но

да, прав си, съгласна съм - намираш пътя сам за себе си. Твоят е сам да оставаш трезвен, моят - заедно с други като мен. Аз без огледала не мога. Другите алкохолици са ми огледала. Иначе аз като воинстваш егоцентрик моите грешки никога не мога да ги видя без огледало...

*
Много хубаво казано!


Drinking Priest
Спрях да пия на 33. Дали можеше да е по-рано? Едва ли. Аз съм алкохоличка и НИКОГО не слушам, даже вътрешния си глас, който викаше за помощ 7 години по-рано. Нямаше да повярвам ако някой ми беше казал, че ще си съсипя живота. Трябваше да го съсипя, за да повярвам.
Не знам дали си алкохолик като мен. Със сигурност знам само, че ако си, те чака подобна съдба, при това - ако си късметлия. Защото аз намерих изход и сега живея прекрасен живот. Ако си като мен, знам че не можеш да спреш сам. Накрая, ако си като мен, много бих се радвала да си спестиш последните години на страшни мъки, сълзите на човека до теб, отчаянието на близките, "отвратените приятели".
*
Много ми хареса и това мнение .. "прекрасен живот сега... сълзите на човека до теб"
Имат ли значение за тебе, "димитре" сълзите на другите? А парите им?...

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 08.08.15 13:49.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано08.08.15 13:19



Ти защо се страхуваш да идеш в АА - че едни обикновени хора ще видят, че не си съвършен ли!?

Че ще научат страшните ти тайни и ще стане страшно!?
Повече отсега?

Или ще направят онова лошо нещо да те лишат от пиенето ти? От светая светих.....

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm


Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: ray_of_light_]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано09.08.15 10:32




Ти защо се страхуваш да идеш в АА - че едни обикновени хора ще видят, че не си съвършен ли!?

Че ще научат страшните ти тайни и ще стане страшно!?
Повече отсега?

Или ще направят онова лошо нещо да те лишат от пиенето ти? От светая светих.....





ray of light Извинявай но това твоето постване едно след друго,и без никой да ти отговаря междувременно,взе да ми прилича на психически проблем,явяваш се нещо като проповедник ли?? и с някакъв патос обясняваш на човека що не отивал в АА,че ще го разберат че не е съвършен и т.н. и т.н.
Ами просто е,човека получи адекватни съвети какво къде и как,и съвсем явно е че АА не го кефи нещо и не иска да отиде там,това е вече негов проблем,а не твой.След подобни постове като твоите не вярвам някой да поиска да отиде.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: nngv]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 01:44



Извинена си, nngv!



Съжалявам, че съм те подразнила по някакъв начин. Възможно е да е от психическото отклонение. (което по принцип не е обида, а констатиране на някакъв факт.)

Сега сериозно - ако знаех с какви постове може да се подтикнат хората да се лекуват - щях да ги напиша, сигурно. Но не знам.
Така ми е дошло - така съм го написала. И дано наистина човека да се възползва максимално полезно за него си от съветите.
Ще се радвам.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.