Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Светът е оцелял защото се е смял.  
Автор ALONE911 ()
Публикувано07.02.14 12:02



"Благословен е този, който се е научил да се надсмива над себе си, защото той никога няма да спре да се забавлява."
Тук няма нито една забавна тема!
Мисля, че клуба е доста тъжен, а би следвало да е един от най- забавните в "Взаимопомощ".





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано07.02.14 13:16







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.02.14 15:55







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.02.14 20:07



Ха, ха, ха !
За жалост сезона на пътуващите циркове още не е дошъл, иначе бих отишла на цирк и бих се посмяла на воля


Сега засега се разнообразявам с театри, и с приятелки.
Клубът е за болни хора, не за циркаджии.

Редактирано от kethen на 08.02.14 20:07.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.02.14 20:08



Не мисля, че това е "конструктивна" помощ ...



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.02.14 20:10



А как те гледат, когато си кьор - кютюк пиян

????



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.02.14 20:14



А, чувството за хумор на никой не е било излишно най- малко пък на болните.
Да можеш да погледнеш от забавната страна, то това вече е половин излекуване, а понякога и цяло.

Какво имаш против циркаджиите? Освен, че казват, че са най- тъжните хора на света.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.02.14 20:29



Нямам нищо против циркаджиите, шофьорите, артистите, инженерите, филолозите, учителите, управителите даже

.

Всяко нещо обаче си има мястото, времето, и съответстващото поведение.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.02.14 20:34



Аз пък мислех, че това ще ви развесели.





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.02.14 20:35



Мен ме развесели на 100 %, за другите не мога да кажа

.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано09.02.14 01:59



Мен не ме развеселява. Аз го намирам за нещо, което ми се е случвало на мен и съм била в безпомощно състояние. Объркано, мислейки че съм добре, че съм весела, че ми е хубаво, че всички ме харесват, че света е мой, че се забавлявам. Така се събуждах на места, където незнаех какви са. Така след такава вечер се срамувах от приятелите си, като ме гледаха странно. Извинявах се на някои от тях, които в такова състояние бях наранила. На мен изобщо не ми е смешно. И съм благодарна, че не трябва да съм в такова състояние.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: petrus73]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано09.02.14 12:08



Винаги ми е правило впечатление, че дори и анонимен клуба повечето потребители пишат само тук или по- точно пишат с различен ник в другите клубове. Като, че ли са две различни личности.
Едното се дължи на общественото мнение, но другото е собствено усещане за второ качество човек в който като, че ли алкохолика и човека са две различни личности.
Алкохолиците които аз познавам като цяло не се различават от другите хора като цяло. Съществените различия идват много на късен период от време когато твърде малко може да се направи освен изолацията.
Миналата седмица почина един колега от рак. Съпругата му почина преди 1.5 година от алкохолизъм. Казват, че мозъкът й е бил изцяло разложен. Жените издържат много по- трудно на въздействието на алкохола. Странно е различното отношение при двата случая.
Вчера в един съседен клуб прочетох мнение, че алкохолик значи обида.

Аз обаче съм на мнение, че не можеш ли да се приемеш, срамуваш ли се от своите постъпки, ако алкохолът ти действа като призрак, не можеш ли да изживееш проблема и най- важното не можеш ли да оставиш миналото да си отиде, то нямаш бъдеще.
При случай, че не можеш да се надсмееш над себе си и своите недостатъци и дори пороци, то рано или късно те ще станат твой господар. Никога няма да отблъснеш и отношението на другите защото самия ти се считаш за по- долен от тях. Така цял живот ще се въртиш в омагьосан кръг който все повече ще се стеснява додето те смаже.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано09.02.14 14:20



И аз бях доста време така, всяко нещо го приемах през себе си и исках да го оправя. Някой ми казва че не може еди как си, аз му обяснявам какъв му е проблема с най добри намерения. Чудех се защо хората ме избягват или ги е страх от мен или се изпотяват в мое присъствие.
Стана много интересно че сега не го правя. И се разбирам по добре с хората, чувам какво ми гвоорят без да "го поправям", без да ги "утешавам", без да им "обяснявам" защо аджеба са така и веднага да се оправят, щото иначе... Спрях да го правя с работа по Програмата. Щото аз си го правях ей така с най добр намерения...ама то било инче. Но не знаех и не го разбирах, а и да разбирах не можех да го видя....
Хубав ден на всички тук.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: petrus73]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано09.02.14 14:38



Нормално е човек да се чувства така.

Ненормално е човек и след много години да се чувства по същия начин и да не може да го преодолее.

За чувствата и вижданията на околните е друг въпрос. Тяхното отношение е обяснимо по време на пиенето. След време когато алкохолика се възстановява или се е възстановил се превръща в нещо друго твърде отдалечено от първично неприемане. Това вече е злоба съчетана със завист или съответен удар към другия по съвсем други причини.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано09.02.14 15:18



Иванчо към баща си:
- Тате, имаме задача от училище да опишем неудачна шега.
- Неудачна шега, сине е, когато майка ти ме лъже, че взима противозачатъчни, а се раждаш ти.
Майката:
- Глупости! Неудачна шега е, когато баща ти ме убеждава, че е шеф на голяма компания, а се оказва, че компанията е пиянска!



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано09.02.14 15:49



За съжаление не мога да разбера нищо от отговора ти алоне. Хубав ден и до скоро.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: petrus73]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано10.02.14 15:13



Приветствам идеята ти, Алоне! Разбира се, че трябва и да се пошегуваме. Стига с тия погребални физионимии и самовнушения колко сме болни. Не сме болни. Болни сме като пием. Колкото и да си напъвам въображението не мога да се определя като "болен човек", както и да се старая. Иначе, признавам, е много изгодно да си болен - всички се въртят около теб, стъпват на пръсти, жалят те, внимават нещо да не те разстроят (понеже пак ще се пропиеш!), ти си изключителен, специален, много, много болен.... Хайде, моля ви се, от едно блато жаби сме, знам я тази фина манипулация...
Някой тук рече, че му е болезнен отрицателния опит. Всеки опит е положителен - алкохолните ни преживелици също. Не знам за вас, но аз си извлякох немалко уроци от това премеждие. И отдавна се шегувам на тема пиянство. Но няма да развалям гробовната атмосфера с някой разказ, понеже ще ме линчувате!

Редактирано от memi2011 на 10.02.14 15:15.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано10.02.14 15:35



Виц от фейса.Смях До Скъсване.

"Снощи излязох с приятелки. Казах на мъжа ми, че ще се прибера точно в 12.00. Но беше много забавно с питиета, танци, още питиета. Забравих за часа. Оказа се че се прибрах в 3.00 сутринта напълно пияна. На влизане вкъщи часовникът с кукувицата изкука 3 пъти. Като си дадох сметка, че мъжът ми ще се събуди от кукането, изкуках с всички сили още девет пъти. Останах толкова доволна и горда от гениалната си идея! Заспах спокойно, мислейки колко интелигентна и умна съм. На сутринта мъжът ми ме попита в колко съм се прибрала и аз му казах в 12.00, както бях обещала. Помислих си "спасена съм", след което той каза:
? Между другото трябва да сменим часовника с кукувицата.
- Така ли - казах аз трепереща...- и защо?
? Ами снощи не знам защо изкука три пъти и извика "ебаси майката" и изкука още четири пъти, повърна в коридора, изкука още три пъти, спука се от смях и пак изкука, излезе тичайки, настъпи котката и счупи масата в салона, легна до мен изкука още един път, пръдна и заспа."



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано10.02.14 16:18




Редактирано от ALONE911 на 10.02.14 16:20.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано10.02.14 20:00







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 10:26







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 10:33







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.02.14 11:23



Трябва да се разграничи ясно, защото много хора биха се объркали. Има много голяма разлика между социалното, така да се каже, инцидентно напиване, и изтрезняване, и болестта алкохолизъм, въпреки че, пътят към ада за мен започна точно оттам ...
Като студентка, на първия ми студентски рожден ден аз така се напих, така се натанцувах, така се наразвихрих, така се бях увлякла ... че после роклята ми, която беше изключително красива, от абитуриентския ми бал, лилава рокля, от папийон, прекрасна беше ... след това мило тържество, трябваше просто да я изхвърля на боклука


Алкохолизмът води до деградиране на личността, това е болест, и тя носи в себе си мъка, тъга, страдание, отчаяние, безсмислие ... което много добре си усетила тук, Alone, страдалците от АА се опитваме да поправим грешките си, допуснатите грешки в миналото ... заради алкохола.
Няма как да срещнеш смях и веселие, пречистването е доста мъчителен процес.
А иначе, алкохолните забавления, вероятно са много приятно нещо, за мен обаче, даже споменът за роклята ми, който е от преди 29 години, е вече много мъчителен.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 11:51



Има разлика и то твърде съществена "разлика между социалното, така да се каже, инцидентно напиване, и изтрезняване, и болестта алкохолизъм" и определено всички я правят.
Инцидентното напиване няма нищо общо със злоупотребяващ с алкохол и с алкохолик освен алкохола като субстрат.

Аз обаче, не мога да направя разлика между "алкохолно зависим" и "алкохолик".
Може би, разликата е в етапа на развитие на зависимостта или в степента на развитие.

Различните хора реагират по различен начин на алкохола при напиване и алкохолните изцепки нямат нищо общо с пиенето при алкохолиците. Първите дават достатъчно поводи да се посмеем и надсмеем над алкохола.
Алкохолизмът вече е комедия преминала през трагикомедия и стигнала до етапа на трагедия. Един от пътищата е да се върнеш обратно.

Не е трябвало да използваш една и съща рокля.

Това е причината.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.02.14 12:15



Аз обаче, не мога да направя разлика между "алкохолно зависим" и "алкохолик".
Може би, разликата е в етапа на развитие на зависимостта или в степента на развити
е.
Бих могла да ти помогна да направиш разликата.
Аз съм си била от дете потенциална алкокохоличка, да, не се учудвай, точна съм, от дете. Тогава обаче е нямало кой да ми даде алкохол, и съм си намерила друг начин да успокояване, храната - храна на воля, храна се дава без проблем на едно дете, нали така ? После си намерих друго успокоително средство - цигарките и алкохола, по малко. После, цигарките по много, алкохола все още по малко. По-нататък, зависимост от човек, невероятно успокояващо е да си зависим от човек, прехвърляш вината на друг човек, действа силно успокоително. После, открих невероятният ефект на лекарствата, химическо успокояване. Още по-насетне, открих как действа много алкохол, с умерена доза лекарства, слава на Бог, че беше умерена ... И така, после вече съм писала за това какво открих.


Баща ми, за мен е човек, който е зависим от алкохола, но не е алкохолик. Той обича алкохола, носи му удоволствие, когато си пийне става забавен, пее, смее се, невероятен компаньон, удивителен оратор. Постепенно стана зависим от алкохола, според мен, всяка вечер той си пийваше ракийка, със салатка. Но, много съществено, когато прекаляваше с алкохола, да кажем след празници, той по няколко дни след това не искаше да види алкохол, разхождаше се за да изтрезнее, и казваше, че не може да гледа даже алкохол. Това е една много съществена разлика, която за мен показва как нормалният организъм реагира на натравянето с алкохол.
Още, след стреса, който преживя с мен, след трагичната ми одисея с алкохола и лекарствата, той така се отврати от алкохола, че близо три години не помисли за алкохол, изобщо, казваше ми така, ти ме превърна в "трезвеник". Защо, защото явно е с ясно съзнание, и има здрав разум, и преценява нещата правилно, отвращението му от алкохола се провокира от моето болестно състояние и умиране. И така, три години той не пи алкохол, и това не се отрази на неговото душевно равновесие, на мислите му, или на действията му. Едва сега, в изминаващата четвърта година на моята трезвост, той си позволи да донесе в къщи алкохол, и да го постави на явно и видно място. Позволи си да пие пред мен бира и вино.
Има разлики, и то съществени, и не е необходимо да си много начетен, или философ, за да ги разбереш.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 12:53



"Аз съм си била от дете потенциална алкохоличка..."
Не това е човек предразположен към зависимости. Зависимостите обаче са различни. Аз също съм предразположена към зависимости, но това не означава, че съм "потенциална алкохоличка", а че мога да стана при определени условия алкохолик, наркоман, комарджия и други.

Баща ти не е бил зависим от алкохола, а нормално пиещ. Това, че алкохолът му въздейства по този начин е съвсем нормално. Зависим ставаш от нещо което организмът ти го изисква за да се чувстваш добре без да имаш за това определени физически или психически показатели. Не е зависим този който може да пие един месец и след това два да не пие. Такъв е злоупотребяващ с алкохол. Моят дядо пиеше всеки обед и на вечеря и никога не стана зависим или алкохолик. Много хора всеки ден пият по 50-100 мл. концентрират или 1-2 бири или 1-2 чаши вино и нямат проблем с алкохола.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.02.14 13:25



Според мен ти си потенциална алкохоличка. Алкохоликът е човек, който търси спокойствето извън себе си, така да се каже. Това е човек, който не може да намери своя център, и кръжи.
Зависимостта е наименование, което отразява конкретната форма на "средството за успокояване". И те наистина са твърде разнообразни : храна, алкохол, лекарства, наркотици ... всички те се свързват с възможността за потушаване на вътрешното неспокойствие и неудовлетвореност, на извиращото недоволство на болен егоманиак


Да, аз от дете съм си била потенциална алкохоличка.
Баща ми не е алкохолик, но беше злоупотребяващ с алкохола. Не мисля, че е нормално пиещ, както ти се изразяваш, съвсем не. Нормално пиещите според мен пият по поводи, на купони, или в събота, с гости, или по празници.
Ако нормално пиещ е човек, който всяка вечер пие, Бог да ме пази и от нормално пиещите, хахаха.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 13:48



Имаше изказване на баба Ванга за 50мл. ракия за здраве на вечеря. Да отбележа, че мъжът й е бил алкохолик.

Алкохол никога не съм пила от психическа нужда да се справя с нещо или да преодолея нещо. Поводите в началото винаги са били празници или компания. Да отбележа, че по лош повод никога не съм пила. Когато започнах да пия ежедневно, пиех без повод - нито добър, нито лош. Нямах и проблеми за решаване. Напротив - бях от един от най- добрите си периоди и нещата се бяха установили.
Аз никога не съм пила, прекалявала с храната, към лекарствата / най- вече успокоителни/ имам особено отношение, а пък наркотиците са тема табу при дизбаланс. Виж, хрумвало ми е друга мисъл, но това да оставим...



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.02.14 14:00



И какво като е казала баба Ванга, за 50 г ракия, сега всички в България вечер да пием по 50 г ракия ли ...


Нали тук дискутираме конкретно за болестта алкохолизъм, не за това какво казал някой или някоя, по повод нещо ...



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 14:17



Четеш еднопосочно.
То много нещо като цяло в малки количества не са вредни, но много зависи от човека. При някои са не само вредни, но и фатални.
Ето една статия по случая.


т.е. всичко зависи от самия човек, от количеството и времето на приемане.
Казано накратко хората са различни и само в крайни граници реагират по един и същи начин. Хубаво е човек да разбере, че не всеки е еднакъв с него и това което за него е добре за другия може да е фатално и обратното това което за него е крайно лошо, то не непременно и за другия е така.
Все пак повечето хора се движат в определени граници.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано12.02.14 15:37



Не мога да се сдържа да не разкажа все пак една история. Значи, празнуваме три приятелки рожден ден в ресторант. И на трите ни последният спомен е как молим сервитьорката да ни щракне с фотоапарат. От там нататък - мрак. На сутринта започваме панически да си звъним една на друга. Оказва се че:
1. Аз съм се прибрала, облечена в палтото на едната приятелка. На въпроса на мъжа ми защо излизам с вълнено, а се прибирам с кожено палто, съм рекла: "Подари ми го таксиметровият шофьор".
2. Приятелката, прибрала се с моето палто пък, се добрала до входа си, но в началото на стълбите установила, че краката не я държат. Започнала лека-полека, пуфтейки и на четири крака да се катери до четвъртия етаж. Минавайки третия обаче, любопитна съседка подала глава от вратата. "Добър вечер" - поздравила я любезно тя и си продължила пълзенето. На всичкото отгоре се оказала без ключове, защото била взела чантата на другата ни събутилничка.
3. Третата шматка с чуждата чанта, напазарувала от чуждото портмоне, купила кило месо, ориз и хляб и се прибрала като примерна съпруга.... в дома на бившия си мъж, с който са разведени от пет години.
На другия ден трите, без да сме се уговаряли, се засякохме по обяд в същата кръчма. Всяка от нас беше отишла да провери дали въобще сме си платили сметката. Платили я бяхме. Голям резил!



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано13.02.14 14:09







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано13.02.14 14:41







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано13.02.14 14:55







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано14.02.14 11:16







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано14.02.14 12:54







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано14.02.14 16:12







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.02.14 08:06







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.03.14 16:15







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано14.03.14 14:53



Жалко че няма как да "лайкна" идеята за темата ти Alone.


Разбира се алкохолизма е смъртоносна и сериозна болест но това не значи да живеем в страх. Идеята е да се науча да живея разумно, осъзнавайки сериозността на нещата но и точно затова имам право и да се смея и да се радвам на трезвия си живот. Да не се окаже, че съм сух алкохолик който умира от страх отново и затова вече непиейки се уча да се забавлявам и смея на трезво.
И един от тези анегдоти на АА: Отива един на сбирка на ново място. Да но там се оказва, че едновременно се провеждат сбирки на АА (анонимни алкохолици), Ал Анон (близките на алкохолиците) и на ВДА (възрастни деца на алкохолици). Та отишъл си човека и веднага си влязъл на сбирката на АА. На излизане го попитал портиера на сградата - "как намери веднага твоята стая" човека му одговорил: " много лесно, от стаята на Ал Анон се чува плач, от ВДА тишина, а от стаята на АА се чува смях".




Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: puvpav]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано14.03.14 15:39



Защо в АА смях?



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано23.05.14 15:43







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано03.06.14 09:04



Редактирано от ALONE911 на 03.06.14 09:07.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано03.06.14 09:29



Много тъпо





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано03.06.14 09:47



По скоро грубо защото и там има известна истина понякога.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано03.06.14 10:08



Не мисля, в грубото има истина, и може да има градивен елемент, но в тъпото, не знам, всъщност може и там да има, аз досега съм игнорирала тъпото, но виж, ти ме насочваш и там да обърна внимание





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано03.06.14 12:02



В "тъпото" няма, освен ако не го противопоставиш с "умното" като лош пример.

За голямо съжаление в по горното изказване има защото голяма част и от едната и от другата страна / мъже, жени/ имат комплекси и то не винаги основателни.
При алкохола падат задръжките.
Е, не чак като онази въртяща се снимка / не мога да я намеря/.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано03.06.14 12:09



Наръчник на пиянката



Колко сме изобретателни!



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано03.06.14 12:32



Дам, така е

, една от съществените характеристики на алкохолизма е, че сме комплексирани до ушите



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано03.06.14 12:33



Ей тия пък са от серията "мноооооооого големи тъпизми"





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано03.06.14 12:34



ама като опре ножа до кокала, няма смях





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано03.06.14 12:43



Да, направо черен хумор.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано03.06.14 12:45



Има, има "черен хумор" и истерически смях.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор o6oistka-117876 ((минаващ))
Публикувано03.06.14 22:16



Алоне, наистина ли това те забавлява?
Случайно да си чувала, че в къщата на обесения за въже не се говори?
Знам, че сега ще отвориш ей такава уста, да ми разтълкуваш, че това е свободно място във виртуалното пространство и всеки може да си пише и пльоска каквото си поиска. Че ти имаш своя си теория за алкохолизма и си свободна да я проповядваш където си искаш.
Но някога да си се замисляла, че алкохолик, който е на два дена трезвост и не знае на кой свят е, но успява да надникне тук за кураж, от тоя "ужасно смешен" черен хумор и от тия големи снимки на запотени чаши с питие може да му се допие?
На мен не ми е смешно.

Как умира алкохоликът





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: o6oistka-117876]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 08:07



или да се откаже въобще да пие като се погледне отстрани.

Може пък и да не види, че картинката е толкова жалка, че да не може да я преживее.

Човек който е в състояние да се надсмее над себе си вече е победил.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: o6oistka-117876]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 08:18



Как умира алкохоликът

Не е лошо да прочетеш само първия абзац.
Много жалко и за хора като теб които считат, че другите трябва да паднат до същото ниво и по възможност по- дълбоко за да кажат истината.

"Твоят" алкохолик със сигурност ще умре и ще го оплачеш на първа страница, но "моя " има вероятност и да живее и да се смее.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 09:18







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано04.06.14 09:52



"Човек, който е в състояние да се надсмее над себе си, вече е победил."

Много хубаво, адски точно и зашеметяващо мъдро.

Хайде, сега Алоне, моля те, бъди така добра, безкористна и изпълнена с любов да ми споделиш как бих могъл да го постигна, как да действам, за да го постигна, защото вече го знам. Ама не знам как да стане мое поведение в моментите от деня ми.

Ако е нещо ценно и не може да се размахва наляво и надясно във виртуалното пространство, сподели ми на лични. Ще платя цената, ако ми помага.

Хубав и радостен ден.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 10:38



1. Първо се успокояваш, че многото щуротии които си сътворил не е станало нищо фатално."Пияният и господ го пази". Това по себе си е доста забавно.
2. Винаги си спомням за една притча в която на един плешив крал му пада перуката и всички му се смеят, но когато и той започва да се смее заедно с тях, то нещата не се възприемат от подигравателната страна.
3. "Черният хумор" / не го умея/ освен осмисляне на нещата дава и известна степен свобода за "омаловажаването им", преодоляването им.
4. Във всяка "излагация" има и малко "забава". Когато успееш да я видиш, то определено си преодолял първото.
5. Човек трябва да знае, че не е всесилен, безгрешен, идеален, но никога не трябва да вярваш, че си по- черен от дявола.
6. Все пак пиенето до известен етап и стадии е и забавно представление за разлика от много други неща. Алкохолът за разлика от много други неща се свързва и с веселието.
7. Един пиещ, злоупотребяващ с алкохол, пияница, алкохолик до известен етап е забавен, а до пълното му пропадане има често голям път. Така, че ако можеш да разделиш нещата си е направо смешно.
8. Издънките и глупостите на пияния когато не са пряко насочени към другия и постоянна тенденция са едни от най- възприемащите се и едни от най- прощаващите се.
9. Виждал ли си някой да го намразят до отхвърляне затуй, че е извършил някоя глупост.
10. От всички пороци алкохола се е възприемал най- добре до определен етап, а прескочил ли си този етап, то определено почти винаги има път назад.

Така, че пусни миналото да си върви с усмивка и не трови настоящето и бъдещето си.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано04.06.14 10:55



3. "Черният хумор" / не го умея/ освен осмисляне на нещата дава и известна степен свобода за "омаловажаването им", преодоляването им.

На мен лично, преди няколко месеца точно "черният хумор" ми помогна да преодолея нещо, върху което бях зациклила, и като явно сериозна егоцентричка, и обсебена здраво от себе си, не можех "да видя реалността", и бях на път да се самовзривя. Да, точно това е, което тогава не можах да осъзная, че "черният хумор" дава възможност за освобождаване, за омаловажаване на проблема, и съответно за преодоляването му.
Баща ми го прилага, и аз така се дразня, че няма накъде, спонсорът ми също, така се гневя, че нямаш на идея, паля и хвърчи барут и искри хвърчат, обаче, ако трябва да съм честна, само това ми помага на мен, за мен това е единствено възможният начин за омаловажаване на проблема, приемането му.

4. Във всяка "излагация" има и малко "забава". Когато успееш да я видиш, то определено си преодолял първото.

Ей това ми е така трудно да преодолея, не е истина просто колко трудно, но огромното ми желание за живот, и също така желанието ми да се приближа до Бог, ме научи да се пречупвам и да видя "забавата" и в най-трудната / в моите очи, разбира се/, ситуация.

5. Човек трябва да знае, че не е всесилен, безгрешен, идеален, но никога не трябва да вярваш, че си по- черен от дявола.

Ей това пък сигурно цял живот ще го уча, много трудно уловима е границата. Иначе добре си го написала, ама как се намира точната граница, аз залитам ту към едното, ту към другото... , мда.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 11:41



5. Границите са установени дори в десетте божи заповеди / и то за хора/, а не за дявола. Границите са установени и в НК / наказателния кодекс/ също за хора. Граници има и в много традиции отнасящи се за населението. Последните твърде са се променяли и някои от тях въобще не възприемам.
Колкото и относително да е границата между добро и зло е добре очертана.
Собствената граница е в умишлеността на постъпките съпроводена с мотивите да постъпиш точно така.

Напоследък се разпространява една сентенция, че "непоискано добро се наказва". Погледната в буквалния смисъл е доста груба, но иначе крие налагането на твоето възприятие за "добро" върху други. Тази граница е наистина тънка, но пък е привилегия на твърде малко хора.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано04.06.14 11:48



Аз не съм написала, че няма къде да прочета как са установени границите, или не съм прочела, напротив, прочела съм твърде много, аз изразих своето голямо желание да мога аз самата да установявам границите в себе си.

"Напоследък се разпространява една сентенция, че "непоискано добро се наказва". Погледната в буквалния смисъл е доста груба, но иначе крие налагането на твоето възприятие за "добро" върху други. Тази граница е наистина тънка, но пък е привилегия на твърде малко хора."

Това не е сентенция, и не се разпространява напоследък, ами е Божието слово, че доброто трябва да се поиска, а не да се налага, защото човек трябва да е готов за това, иначе той не може да го приеме, защото не го осъзнава като добро.

Редактирано от spiritual на 04.06.14 11:49.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 12:22



А, ясно защо аз не се разбирам с Бог защото се опитвам да налагам моето разбиране за добро додето не е станало късно, пък ако чакам да ми поискат, особено за хора които мразят да искат, то съм ги загубила завинаги.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано04.06.14 12:37



Еврикаааааа



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано06.06.14 10:26





Редактирано от ALONE911 на 06.06.14 10:27.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор nowwe (новак)
Публикувано06.06.14 22:42



Може и така:"Боже, дай ми акъл,за да не стане прекалено късно за щастие и здраве"



Редактирано от nowwe на 06.06.14 22:42.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор mina68 ()
Публикувано13.06.14 14:16



Пациент при доктор:
- Какво пиете за кръвното?
- Водка.
- А за сърцето?
- Червено вино.
- Ами за бъбреците?
- Бира.
- Добре де, а вода кога пиете?
- Такова заболяване още нямам.

*****************************************

При доктора:
- Господине, Вие страдате от алкохолизъм.
- Да бе страдам... наслажадавам се.

*****************************************

От черния дроб се обаждат на мозъка:
-Ало, кажете на тоя Илия да спре да гради, че не успяваме да разграждаме.

*****************************************

Присадили на алкохолик с цироза черен дроб. Новият черен дроб отхвърлил алкохолика!



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: mina68]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано13.06.14 14:22







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: mina68]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано17.06.14 01:18



Много брадати вицове публикувате. Вйъв Фейсбук има група, наречена Сдружение на алкохолозите (Интелигентните Пияници и Пияните Интелигенти), станете и вие член и тогава ще се смеете до насита, защото хората там не са алкохолици и намират смях в алкохолните изцепки. Аз се намирах в едно безнадеждно състояние на ума и тялото, страдам от неизлечима коварна хронична болест, която прогресира, но ми бе показан изход да се спася и затова съм благодарна на участниците във форума, които работят по Програмата от Дванайсет Стъпки на възстановяване на АА и споделят своя опит, сила и надежда. За мене тази болест не е повод за шеги, а това, че вече имам сила да се смея над предишните си беди и "геройства", не е моя заслуга - заслуга е на Висшата ми сила и на следването на Стъпките.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от stasi123 на 17.06.14 01:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от stasi123 на 17.06.14 01:20.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: stasi123]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано17.06.14 09:15





Знай, че за безнадеждно болните смехът най помага, а може би е единственото средство. Не случайно съществува и смехотерапия.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано18.06.14 15:32



Ето едно шеговито парче, което доста неща казва - нали четеш английски?

http://vbox7.com/play:be29d8d9



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано19.06.14 11:02







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: o6oistka-117876]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано20.06.14 08:36



Къде си, че някои освен да говорят за въже започнаха и да бесят.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано20.06.14 10:38



Приеми искрените ми съболезнования!



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано24.06.14 14:37







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано27.06.14 11:08







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.07.14 08:42



- Хайде с нас. Купонът ще е як!
- Аааа, не! Последния път така се натрясках, че съм припаднал. По някое време съм се надигнал и съм почнал да танцувам на масата...
- Е, случва се...
- Да, ама патологът се оказа със слабо сърце...



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано21.07.14 10:27



Амчи, ти що не съ смейш, ами са чудиш кой е и кой не за този клуб "АЛКОХОЛНО ЗАВИСИМИ"?





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.07.14 10:34



Защото някои които са си сбъркали мястото ми пречат да се смея.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: Sandu62]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано21.07.14 14:25



щот не им е платено да се смеят или кът нормален човек да се замислят за болните хора де нападат.....те са тук платени и колкото може повече щета от тях се очаква да направят. Сори Сандро, но един ден ще разбереш за какво става въпрос, а за нашия Киро /админа сам ще разбереш.





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: josko1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.07.14 15:09



Колко на теб ти платиха или нещо ти се подронва бизнеса?

Ти ли си този който мисли за болните хора? Има ли с какво още?
Мисли, мисли додето все още можеш, поне за себе си.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано21.07.14 16:47



Дрънчиш, дрънчиш, яко дрънчиш, Алоун!





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.07.14 18:07



Поне имам собствен звук за разлика от други които са ехо.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано21.07.14 22:59



Ехо от силата на верни тонове или собствен звук, но объркващо,дразнещо, чак болезнено фалшив. Ти в какво се припознаваш, Алоун?





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано22.07.14 01:33



е така де....ама що го отричаме/те така ожесточено неразбирам...





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: mercurial]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано22.07.14 07:38



Ам, що толкова дълго се забави с тоз зашеметяващ, проницателен и полезен отговор и за теб, и за Spiritual, бе Меркуриал?





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано22.07.14 08:50



В никой не се припознавам все още и се надявам никога да не стане.
объркващо,дразнещо, чак болезнено фалшив. за другите. Обикновено проблема е техен.
При "ехото" проблемът е почти изцяло твой.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор mina68 ()
Публикувано03.10.14 22:28



Разярена съпруга буди мъжа си посреднощ:
- Пешо, вчера бях оставила две бутилки ракия в хладилника.
Защо сега има само една?
- Щото не съм я видял...



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано25.06.15 14:30



Ха, единствената весела тема тук, а изостана.
Така имам нужда от нея точно сега.



\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.