Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 10:26







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 10:33







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.02.14 11:23



Трябва да се разграничи ясно, защото много хора биха се объркали. Има много голяма разлика между социалното, така да се каже, инцидентно напиване, и изтрезняване, и болестта алкохолизъм, въпреки че, пътят към ада за мен започна точно оттам ...
Като студентка, на първия ми студентски рожден ден аз така се напих, така се натанцувах, така се наразвихрих, така се бях увлякла ... че после роклята ми, която беше изключително красива, от абитуриентския ми бал, лилава рокля, от папийон, прекрасна беше ... след това мило тържество, трябваше просто да я изхвърля на боклука


Алкохолизмът води до деградиране на личността, това е болест, и тя носи в себе си мъка, тъга, страдание, отчаяние, безсмислие ... което много добре си усетила тук, Alone, страдалците от АА се опитваме да поправим грешките си, допуснатите грешки в миналото ... заради алкохола.
Няма как да срещнеш смях и веселие, пречистването е доста мъчителен процес.
А иначе, алкохолните забавления, вероятно са много приятно нещо, за мен обаче, даже споменът за роклята ми, който е от преди 29 години, е вече много мъчителен.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 11:51



Има разлика и то твърде съществена "разлика между социалното, така да се каже, инцидентно напиване, и изтрезняване, и болестта алкохолизъм" и определено всички я правят.
Инцидентното напиване няма нищо общо със злоупотребяващ с алкохол и с алкохолик освен алкохола като субстрат.

Аз обаче, не мога да направя разлика между "алкохолно зависим" и "алкохолик".
Може би, разликата е в етапа на развитие на зависимостта или в степента на развитие.

Различните хора реагират по различен начин на алкохола при напиване и алкохолните изцепки нямат нищо общо с пиенето при алкохолиците. Първите дават достатъчно поводи да се посмеем и надсмеем над алкохола.
Алкохолизмът вече е комедия преминала през трагикомедия и стигнала до етапа на трагедия. Един от пътищата е да се върнеш обратно.

Не е трябвало да използваш една и съща рокля.

Това е причината.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.02.14 12:15



Аз обаче, не мога да направя разлика между "алкохолно зависим" и "алкохолик".
Може би, разликата е в етапа на развитие на зависимостта или в степента на развити
е.
Бих могла да ти помогна да направиш разликата.
Аз съм си била от дете потенциална алкокохоличка, да, не се учудвай, точна съм, от дете. Тогава обаче е нямало кой да ми даде алкохол, и съм си намерила друг начин да успокояване, храната - храна на воля, храна се дава без проблем на едно дете, нали така ? После си намерих друго успокоително средство - цигарките и алкохола, по малко. После, цигарките по много, алкохола все още по малко. По-нататък, зависимост от човек, невероятно успокояващо е да си зависим от човек, прехвърляш вината на друг човек, действа силно успокоително. После, открих невероятният ефект на лекарствата, химическо успокояване. Още по-насетне, открих как действа много алкохол, с умерена доза лекарства, слава на Бог, че беше умерена ... И така, после вече съм писала за това какво открих.


Баща ми, за мен е човек, който е зависим от алкохола, но не е алкохолик. Той обича алкохола, носи му удоволствие, когато си пийне става забавен, пее, смее се, невероятен компаньон, удивителен оратор. Постепенно стана зависим от алкохола, според мен, всяка вечер той си пийваше ракийка, със салатка. Но, много съществено, когато прекаляваше с алкохола, да кажем след празници, той по няколко дни след това не искаше да види алкохол, разхождаше се за да изтрезнее, и казваше, че не може да гледа даже алкохол. Това е една много съществена разлика, която за мен показва как нормалният организъм реагира на натравянето с алкохол.
Още, след стреса, който преживя с мен, след трагичната ми одисея с алкохола и лекарствата, той така се отврати от алкохола, че близо три години не помисли за алкохол, изобщо, казваше ми така, ти ме превърна в "трезвеник". Защо, защото явно е с ясно съзнание, и има здрав разум, и преценява нещата правилно, отвращението му от алкохола се провокира от моето болестно състояние и умиране. И така, три години той не пи алкохол, и това не се отрази на неговото душевно равновесие, на мислите му, или на действията му. Едва сега, в изминаващата четвърта година на моята трезвост, той си позволи да донесе в къщи алкохол, и да го постави на явно и видно място. Позволи си да пие пред мен бира и вино.
Има разлики, и то съществени, и не е необходимо да си много начетен, или философ, за да ги разбереш.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 12:53



"Аз съм си била от дете потенциална алкохоличка..."
Не това е човек предразположен към зависимости. Зависимостите обаче са различни. Аз също съм предразположена към зависимости, но това не означава, че съм "потенциална алкохоличка", а че мога да стана при определени условия алкохолик, наркоман, комарджия и други.

Баща ти не е бил зависим от алкохола, а нормално пиещ. Това, че алкохолът му въздейства по този начин е съвсем нормално. Зависим ставаш от нещо което организмът ти го изисква за да се чувстваш добре без да имаш за това определени физически или психически показатели. Не е зависим този който може да пие един месец и след това два да не пие. Такъв е злоупотребяващ с алкохол. Моят дядо пиеше всеки обед и на вечеря и никога не стана зависим или алкохолик. Много хора всеки ден пият по 50-100 мл. концентрират или 1-2 бири или 1-2 чаши вино и нямат проблем с алкохола.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.02.14 13:25



Според мен ти си потенциална алкохоличка. Алкохоликът е човек, който търси спокойствето извън себе си, така да се каже. Това е човек, който не може да намери своя център, и кръжи.
Зависимостта е наименование, което отразява конкретната форма на "средството за успокояване". И те наистина са твърде разнообразни : храна, алкохол, лекарства, наркотици ... всички те се свързват с възможността за потушаване на вътрешното неспокойствие и неудовлетвореност, на извиращото недоволство на болен егоманиак


Да, аз от дете съм си била потенциална алкохоличка.
Баща ми не е алкохолик, но беше злоупотребяващ с алкохола. Не мисля, че е нормално пиещ, както ти се изразяваш, съвсем не. Нормално пиещите според мен пият по поводи, на купони, или в събота, с гости, или по празници.
Ако нормално пиещ е човек, който всяка вечер пие, Бог да ме пази и от нормално пиещите, хахаха.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 13:48



Имаше изказване на баба Ванга за 50мл. ракия за здраве на вечеря. Да отбележа, че мъжът й е бил алкохолик.

Алкохол никога не съм пила от психическа нужда да се справя с нещо или да преодолея нещо. Поводите в началото винаги са били празници или компания. Да отбележа, че по лош повод никога не съм пила. Когато започнах да пия ежедневно, пиех без повод - нито добър, нито лош. Нямах и проблеми за решаване. Напротив - бях от един от най- добрите си периоди и нещата се бяха установили.
Аз никога не съм пила, прекалявала с храната, към лекарствата / най- вече успокоителни/ имам особено отношение, а пък наркотиците са тема табу при дизбаланс. Виж, хрумвало ми е друга мисъл, но това да оставим...



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.02.14 14:00



И какво като е казала баба Ванга, за 50 г ракия, сега всички в България вечер да пием по 50 г ракия ли ...


Нали тук дискутираме конкретно за болестта алкохолизъм, не за това какво казал някой или някоя, по повод нещо ...



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 14:17



Четеш еднопосочно.
То много нещо като цяло в малки количества не са вредни, но много зависи от човека. При някои са не само вредни, но и фатални.
Ето една статия по случая.


т.е. всичко зависи от самия човек, от количеството и времето на приемане.
Казано накратко хората са различни и само в крайни граници реагират по един и същи начин. Хубаво е човек да разбере, че не всеки е еднакъв с него и това което за него е добре за другия може да е фатално и обратното това което за него е крайно лошо, то не непременно и за другия е така.
Все пак повечето хора се движат в определени граници.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.