Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано03.06.14 12:34



ама като опре ножа до кокала, няма смях





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано03.06.14 12:43



Да, направо черен хумор.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано03.06.14 12:45



Има, има "черен хумор" и истерически смях.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор o6oistka-117876 ((минаващ))
Публикувано03.06.14 22:16



Алоне, наистина ли това те забавлява?
Случайно да си чувала, че в къщата на обесения за въже не се говори?
Знам, че сега ще отвориш ей такава уста, да ми разтълкуваш, че това е свободно място във виртуалното пространство и всеки може да си пише и пльоска каквото си поиска. Че ти имаш своя си теория за алкохолизма и си свободна да я проповядваш където си искаш.
Но някога да си се замисляла, че алкохолик, който е на два дена трезвост и не знае на кой свят е, но успява да надникне тук за кураж, от тоя "ужасно смешен" черен хумор и от тия големи снимки на запотени чаши с питие може да му се допие?
На мен не ми е смешно.

Как умира алкохоликът





Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: o6oistka-117876]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 08:07



или да се откаже въобще да пие като се погледне отстрани.

Може пък и да не види, че картинката е толкова жалка, че да не може да я преживее.

Човек който е в състояние да се надсмее над себе си вече е победил.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: o6oistka-117876]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 08:18



Как умира алкохоликът

Не е лошо да прочетеш само първия абзац.
Много жалко и за хора като теб които считат, че другите трябва да паднат до същото ниво и по възможност по- дълбоко за да кажат истината.

"Твоят" алкохолик със сигурност ще умре и ще го оплачеш на първа страница, но "моя " има вероятност и да живее и да се смее.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 09:18







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано04.06.14 09:52



"Човек, който е в състояние да се надсмее над себе си, вече е победил."

Много хубаво, адски точно и зашеметяващо мъдро.

Хайде, сега Алоне, моля те, бъди така добра, безкористна и изпълнена с любов да ми споделиш как бих могъл да го постигна, как да действам, за да го постигна, защото вече го знам. Ама не знам как да стане мое поведение в моментите от деня ми.

Ако е нещо ценно и не може да се размахва наляво и надясно във виртуалното пространство, сподели ми на лични. Ще платя цената, ако ми помага.

Хубав и радостен ден.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 10:38



1. Първо се успокояваш, че многото щуротии които си сътворил не е станало нищо фатално."Пияният и господ го пази". Това по себе си е доста забавно.
2. Винаги си спомням за една притча в която на един плешив крал му пада перуката и всички му се смеят, но когато и той започва да се смее заедно с тях, то нещата не се възприемат от подигравателната страна.
3. "Черният хумор" / не го умея/ освен осмисляне на нещата дава и известна степен свобода за "омаловажаването им", преодоляването им.
4. Във всяка "излагация" има и малко "забава". Когато успееш да я видиш, то определено си преодолял първото.
5. Човек трябва да знае, че не е всесилен, безгрешен, идеален, но никога не трябва да вярваш, че си по- черен от дявола.
6. Все пак пиенето до известен етап и стадии е и забавно представление за разлика от много други неща. Алкохолът за разлика от много други неща се свързва и с веселието.
7. Един пиещ, злоупотребяващ с алкохол, пияница, алкохолик до известен етап е забавен, а до пълното му пропадане има често голям път. Така, че ако можеш да разделиш нещата си е направо смешно.
8. Издънките и глупостите на пияния когато не са пряко насочени към другия и постоянна тенденция са едни от най- възприемащите се и едни от най- прощаващите се.
9. Виждал ли си някой да го намразят до отхвърляне затуй, че е извършил някоя глупост.
10. От всички пороци алкохола се е възприемал най- добре до определен етап, а прескочил ли си този етап, то определено почти винаги има път назад.

Така, че пусни миналото да си върви с усмивка и не трови настоящето и бъдещето си.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано04.06.14 10:55



3. "Черният хумор" / не го умея/ освен осмисляне на нещата дава и известна степен свобода за "омаловажаването им", преодоляването им.

На мен лично, преди няколко месеца точно "черният хумор" ми помогна да преодолея нещо, върху което бях зациклила, и като явно сериозна егоцентричка, и обсебена здраво от себе си, не можех "да видя реалността", и бях на път да се самовзривя. Да, точно това е, което тогава не можах да осъзная, че "черният хумор" дава възможност за освобождаване, за омаловажаване на проблема, и съответно за преодоляването му.
Баща ми го прилага, и аз така се дразня, че няма накъде, спонсорът ми също, така се гневя, че нямаш на идея, паля и хвърчи барут и искри хвърчат, обаче, ако трябва да съм честна, само това ми помага на мен, за мен това е единствено възможният начин за омаловажаване на проблема, приемането му.

4. Във всяка "излагация" има и малко "забава". Когато успееш да я видиш, то определено си преодолял първото.

Ей това ми е така трудно да преодолея, не е истина просто колко трудно, но огромното ми желание за живот, и също така желанието ми да се приближа до Бог, ме научи да се пречупвам и да видя "забавата" и в най-трудната / в моите очи, разбира се/, ситуация.

5. Човек трябва да знае, че не е всесилен, безгрешен, идеален, но никога не трябва да вярваш, че си по- черен от дявола.

Ей това пък сигурно цял живот ще го уча, много трудно уловима е границата. Иначе добре си го написала, ама как се намира точната граница, аз залитам ту към едното, ту към другото... , мда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.