Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 11:41



5. Границите са установени дори в десетте божи заповеди / и то за хора/, а не за дявола. Границите са установени и в НК / наказателния кодекс/ също за хора. Граници има и в много традиции отнасящи се за населението. Последните твърде са се променяли и някои от тях въобще не възприемам.
Колкото и относително да е границата между добро и зло е добре очертана.
Собствената граница е в умишлеността на постъпките съпроводена с мотивите да постъпиш точно така.

Напоследък се разпространява една сентенция, че "непоискано добро се наказва". Погледната в буквалния смисъл е доста груба, но иначе крие налагането на твоето възприятие за "добро" върху други. Тази граница е наистина тънка, но пък е привилегия на твърде малко хора.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано04.06.14 11:48



Аз не съм написала, че няма къде да прочета как са установени границите, или не съм прочела, напротив, прочела съм твърде много, аз изразих своето голямо желание да мога аз самата да установявам границите в себе си.

"Напоследък се разпространява една сентенция, че "непоискано добро се наказва". Погледната в буквалния смисъл е доста груба, но иначе крие налагането на твоето възприятие за "добро" върху други. Тази граница е наистина тънка, но пък е привилегия на твърде малко хора."

Това не е сентенция, и не се разпространява напоследък, ами е Божието слово, че доброто трябва да се поиска, а не да се налага, защото човек трябва да е готов за това, иначе той не може да го приеме, защото не го осъзнава като добро.

Редактирано от spiritual на 04.06.14 11:49.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 12:22



А, ясно защо аз не се разбирам с Бог защото се опитвам да налагам моето разбиране за добро додето не е станало късно, пък ако чакам да ми поискат, особено за хора които мразят да искат, то съм ги загубила завинаги.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано04.06.14 12:37



Еврикаааааа



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано06.06.14 10:26





Редактирано от ALONE911 на 06.06.14 10:27.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор nowwe (новак)
Публикувано06.06.14 22:42



Може и така:"Боже, дай ми акъл,за да не стане прекалено късно за щастие и здраве"



Редактирано от nowwe на 06.06.14 22:42.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: ALONE911]  
Автор mina68 ()
Публикувано13.06.14 14:16



Пациент при доктор:
- Какво пиете за кръвното?
- Водка.
- А за сърцето?
- Червено вино.
- Ами за бъбреците?
- Бира.
- Добре де, а вода кога пиете?
- Такова заболяване още нямам.

*****************************************

При доктора:
- Господине, Вие страдате от алкохолизъм.
- Да бе страдам... наслажадавам се.

*****************************************

От черния дроб се обаждат на мозъка:
-Ало, кажете на тоя Илия да спре да гради, че не успяваме да разграждаме.

*****************************************

Присадили на алкохолик с цироза черен дроб. Новият черен дроб отхвърлил алкохолика!



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: mina68]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано13.06.14 14:22







Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: mina68]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано17.06.14 01:18



Много брадати вицове публикувате. Вйъв Фейсбук има група, наречена Сдружение на алкохолозите (Интелигентните Пияници и Пияните Интелигенти), станете и вие член и тогава ще се смеете до насита, защото хората там не са алкохолици и намират смях в алкохолните изцепки. Аз се намирах в едно безнадеждно състояние на ума и тялото, страдам от неизлечима коварна хронична болест, която прогресира, но ми бе показан изход да се спася и затова съм благодарна на участниците във форума, които работят по Програмата от Дванайсет Стъпки на възстановяване на АА и споделят своя опит, сила и надежда. За мене тази болест не е повод за шеги, а това, че вече имам сила да се смея над предишните си беди и "геройства", не е моя заслуга - заслуга е на Висшата ми сила и на следването на Стъпките.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от stasi123 на 17.06.14 01:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от stasi123 на 17.06.14 01:20.



Тема Re: Светът е оцелял защото се е смял.нови [re: stasi123]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано17.06.14 09:15





Знай, че за безнадеждно болните смехът най помага, а може би е единственото средство. Не случайно съществува и смехотерапия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.