Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Мисля че се взех твърде насериозно..  
Автор finntroll73 ()
Публикувано30.06.13 02:42



...относно идеята ми да прилагам принципите на АА за безкомпромистната честност и да не търгувам със фалш и лъжа на каквато и да е цена,със никой и нищо в този живот.
Ще ви кажа какво се случи през последните 3,4 години в които първо спрях алкохола..а по-късно и цигарите.
След като свалих безкористно и безкомпромистно картите на масата за проблемите,се опитах да поправя къде каквото мога с близки,колеги и познати.
Срама в началото беше голям,но знаех вече,че нямам какво да губя.
И без това се бях осрал сериозно в доста неща и аспекти.
С времето започнах все по-лесно да казвам на момента,че съм зависим,че моето съм си го изпил(когато ми предлагаха пиене),съставих си желязна теория,че ако пропуша ..ще пропия,както и обратното,както и това,че предпочитам да се внуша до болкаче съм неизличим случай алкохолик...и нямам право на никаква помисъл дори за алкохол...камо ли опитване и проба.
Както и на алкохол,така и на цигари.
Понеже и двете задължително ме вртщат в матрицата.
С времето станах уверен...от година насам все по-уверен,даже прилагам принципите на това за безкомпромистната честност навсякъде.
В къщи,работа ,приятели..познати.
Взех да говоря това което мисля,но...хората взеха да се дърпат.
Преди време,имах скандали със леля ми...казах и директно всичко което мисля в очите..без да ми пука ни най-малко.
Грешката си беше предимно нейна..заради отказа да гледа баба ми..вече починала,бог да я прости.
Преди 6 месеца се изпокарах със балдъзата,заради години наред игнориране от страна на баджанака ..тънко игнориране към мен и въобще нас със жена ми детето.
Уж сме рода..а него никога го няма когато истински ми е трябвал.
И като изкарах всичките демони които той ми беше насъбрал вътре в мен...и 1 час на балдъзата право куме в очи за всичко.
За нежеланието да ми помогне за ремонт на колата ми..понеже работи в сервиз,и за всеки един знаен и незнаен бългрин и балканец тук в Норвегия е имал време да го мине на черно по тънката лайсна след работа,а на мен ми се изплю в очите.
И не само за това,а въобще за твърде наглото му поведение.
Облякох моралното расо..и ги почнах всичките,със тупане във гърдите...как съм преодолял такъв ад с алкохола и цигарите и със всичките си заблуди...а те не могат едни много по-дребни наглед недъзи да оправят,както и да осъзнаят вината си.
Наскоро и една нагла комшийка българка тук,женена за норвежка отрязах,понеже година време стана откакто ги чакаме да ни поканят на гости у тях,а не само у нас да се завират на кафе...а тая имаше наглостта да каже на жена ми-Извикай сестра си,пригответе се и аз ще ви дойда на кафе да се видим.
Мамоооо,направо побеснях.
Това нагло животно разправям на жена ,има наглостта да се самопоканва...след като упорито отказва етикецията за която уж много пледира че е от хайлайфа..и ми излиза с разни курвенски врътки..пак да дойде да се кукне у дома.
И като и съчиних един як смс...и нея директно.
ШЕФОВЕТЕ И ТЕ...И С ТЯХ СЪМ ТВЪРДЕ ДИРЕКТЕН.
В КРАЙНА СМЕТКА ПОКРАЙ АА,ПОКРАЙ ОТКАЗА ОТ ФАЛША,ЛЪЖАТА И ПЛЕДИРАНЕ ЗА ЕДНА НОВА НРАВСТВЕННОСТ,МОРАЛ,ЧЕСТНОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ,СТАНА ТАКА,ЧЕ ПОЧТИ ВСИЧКИ ВЪРВЯТ НА ПРЪСТИ ПОКРАЙ МЕН.
Лошото е може би донякъде,че се опиянявам от тази жажда да бъда екстоверт..и да не спестявам никому грозната истина щом се наложи.
Стремя се да подържам висок стандарт и качество на действията си,но забелязвам,че май прегарям.
Та нали всички сме хора и грешим??
Като че ли ми е все по-трудно да извиня хорските грешки.
Най-вече когато те ги повтарят неколкократно или почти постоянно към мен.
Как пък не се поучиха..щом аз можах.
Балдъзата едва ли не ме обвини,че съм бил мек..и трябвало жена ми да ми каже какво да правя.
Еми аз във всеки случай не съм като мъжа ти да се гаври на моменти със теб пред приятели и външни хора със отношението си колко си тъпа или залюхана за това и онова.Като си намерила оправен мъж,ще видиш как ще те оправ..ами ми е жал за детето,че то ще страда.
Аз съумях да си призная слабите страни и пороците!!
Него да съм го чул веднъж да се е извинил на някой??Не.
На него всички които сме около него сме му длъжни.
Къде беше той докато на теб ти се измъкваха ръцете с детето денонощно??
За риба...с приятели..услуги насам натам...а трябваше ние да идваме,дори и аз съм прахосмучил при теб,мил съм чинии и готвил...докато той си развява оная работа със приятели и се прави на велик.
Той думата ДЪЛГ не познава,както и това,че вие сте му семейство само на книга.
Ами то много лесно,някой друг да ти отгледа детето,ти един памперс да не смениш да помогнеш на жена си..пък после да се биеш в гърдите какъв мъж си направил,мъжко си измайсторил.
Казах и чудовищни истини,които тя така и още не осъзнава.
Щом се заблуждаваш...защитаваш тиранина си,живееш в измислен твой свят от илюзии..ще те тресне товарния влак един ден.
И тогава ще е късно.
Дали не се мисля за Темида вече???
Избрах АА принципите да бъдят моята пътеводна светлина.
И за нищо на света да не търгувам с лъжата от времето на запойния ми период.
Сякаш отключих някакъв неподозиран звяр със мания за свръх- аз принципи.
Понеже не искам да се разплащам със истина,след позорни лъжи.
Така че никому нищо не спестявам,както и на себе си.
В много ситуации,можех да излъжа жена си за някой кофти неща от друго естество...но избрах истината.
Макар че на 2 пъти ми костваше скандали и шамар от жена ми.
Предпочитам да живея в бруталната реалност...която е много по-добра от всеки измислен сън.
С цената явно на самота.
На никого вече не мълча..и казвам без свян какво мисля за него...колкото и да не му хареса.
Дали е от сушата на 3 години тотално въздържание.?
Или на накрая открих кой съм или кой трябва да бъда?
Интересно към днешна дата..ми става гнусно и потресно когато пмириша пияница,както и вонящ на цигари страстен пушач.
Едвам се сдържам да не им кажа да се разкарат възможно по-далеч.
Става нещо със мен..

Или най-после открих кой съм и искам да бъда?

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!

Редактирано от finntroll73 на 30.06.13 02:49.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано30.06.13 13:54



Принципите на АА са много, запознай се с всичките. Програмата на АА изисква следване на абсолютна и безмилостна честност, но това се отнася само до Програмата, и нейното следване.
Още, Програмата на АА е път към Бог, крайната и цел не е честност с хората, примерно, не, крайната цел на тази уникална Програма е да намериш Бог и да заживееш свободен !
Може да кажеш, че това, което пиша, са общи приказки, защото не се базирам на нищо конкретно, а пък ти изброяваш конкретни неща. Аз така съм проумяла Програмата на АА, всяко конкретно действие или бездействие да се анализира по правилата на четвърта стъпка, да се сподели със сродна душа, по правилата на пета стъпка, и да се изпълни така десета стъпка, и да се помолим за промяна в характера. Има ситуации, в които се налага да се премълчи, просто защото не е необходимо аз да казвам или да показвам кой какво трябва да направи или да не направи. Има хора, на които не се налага да се обръща толкова внимание, и да бъдем честни с тях, защото те така или иначе няма да се променят, колкото и да ни иска това. Наш е изобърт обаче дали да сме с тези хора, ние избираме дали да сме с тях или да не сме с тях, тогава няма значение как се държат. Изобщо, налага се да се мисли, както ми казваше спонсора, този ум, който така умелосъм го ползвала да се крия, да лъжа, да хитрувам, за да си намеря алкохол, за да се представям в някаква по-добра светлина, да заблуждавам, всички теиз мои качества,нека се опитам сега да ги използвам за самосъхранение, много мощен между другото инстинкт, даже най-мощния - инстинкт за само съхранение.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано30.06.13 14:20



Ще ти дам един много изчистен пример за несъответствието, което те заблуждава.
Ако не посетиш личния си лекар и в същото време дори изобщо нямаш такъв - няма как да следваш определената от него терапия.
Ако няма кой лично да ти покаже програмата на АА и в същото време дори изобщо не ходиш на сбирки? Какво се получава?
Оркестърът е Металика, а ти дъниш кючек. Това вече е втори пример.
И си представи как само ти не разбираш на каква забава се намираш.
Ето това представлява един

алкохолик извън АА, който самодейно се опитва да слуша музика по водопроводната мрежа или да се изкъпе по телефона.



Тема Е,при продължително опитване може и да стане..нови [re: aлkaжa]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано30.06.13 21:33



Ей,френд,от доста време не бях се смял така на нещо,което е написано в Дира относно алкохолизма,но което пък е вярно на 100%.



Бъди трезвен и здрав,и не спирай да дерзаеш.Бог да е с тебе,Алкажа.
....................

П.П.Има една китайска поговорка,която подхожда в случая,и която гласи следното:

"Много е трудно да търсиш черна котка,в тъмна стая,особено когато котката я няма"...

Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 30.06.13 21:38.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано30.06.13 22:48



Здравей finntroll, не знам дали ще мога да отговоря на всичките ти въпроси, но поне ще опитам.


Не знам какво точно се случва с теб, това само ти можеш да прецениш.
Честността такава, каквато я препоръчва Програмата е към мен. На първо място трябва да съм абсолютно честна със себе си, за да видя какво ме ядосва.
Не е нужно да се въртят безкрай резентмънтите, защото те ме изтощават и да, преди време е имало случаи, когато съм натискала резет бутона отново и отново, въртяла съм си кой какво ми е направил и колко не е честно и т.н и т.н. безкрай и до пълно изтрещяване. На това му виках "Танц с болестта". Когато тя ме пускаше най-после, чувствах се физически и психически изцедена, все едно съм боледувала от тежък грип. Не сме танцували отдавна с нея и благодаря на Бог че мога да прочиствам миналото си без това да ми ускорява пулса до 200 и да искам да изпозастрелям половината си познати.
Мога да ти кажа какво правя в такива случаи. Първо, признавам си, че това, което е в главата ми, изобщо може да не е истина. Това го прочетох от един член на АА преди време и на мен много ми хареса. Защото ако не друго, поне снема напрежението на момента, защото ние сме алкохолици и бързо палим. За това си давам време да мисля за това после, не сега, не веднага ,защото мога и да бъркам.
После правя един бърз анализ от Четвърта стъпка, като внимавам да не оценявам човека а само постъпката му. После се моля за този човек с молитвата от Четвърта стъпка, както се препоръчва. Помня как веднъж исках да се моля за един човек, който ама толкова ме вбесяваше, че ми идваше да му нанеса поне средна телесна повреда. И какво.......лежа си аз в леглото, сърцето ми блъска в гърлото докато си въртя резентмънтите в главата а той през това време спи като къпан. Помолих се, без да казвам онова за помощта не искам да помагам на тоя идиот, Господи, само ме предпази от гняв. Дай на тая отрепка това, това и това..... Следващата молитва беше малко по-спокойна, а след още няколко заспах. Продължих и на следващия ден и по-следващия и по-следващия. Не зная дали този човек получи нещата, които исках да получи, само знам че аз получих мир в душата си и това е най-важното.
Тъй. После описвам как постъпвам в ситуацията която ме е ядосала, кои недостатъци използвам за да изтрещявам толкова и после пак се моля, вече с молитвата на Седма стъпка. Продължавам да се моля за човека, който ме е ядосал и всичко, наистина всичко негативно изчезва и не само това, но и много често отношенията ми с този човек се подобряват. Не мога да го обясня как действа, просто знам че действа. Винаги.
Ако имам за какво да му се извинявам или да изяснявам, правя го след тези стъпки, не преди това.
Май стана много дълго, но мога да пиша още, чувствам че не съм казала всичко, то и не може от един път.
Ако искаш да питаш нещо допълнително, не се притеснявай.
Лека и спокойна вечер.

Усмихни се, има изход.

Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано30.06.13 23:10



"Казах и чудовищни истини,които тя така и още не осъзнава."
Каква е базата,критерия,крайъгълния камък,по които ти съдиш кое е истина и кое не. Даваш ли си сметка ,че това което ти смяташ,мислиш,говориш,може и да не е истина.Алкохолизмът е болест на лъжата и заблудата,затова ако в живота ти,в съзнанието ти в светогледа ти и от там в поведението ти,доминира лъжата,резултатите са меко казано плачевни.Затова алкохоликът не може да се възстанови сам или с човешки средства.Необходима му е Божията милост,защото единствено Господ,знае пълната ,съвършената,цялата истина.И така наречената програма на АА,дори и да не я осъзнаваш,осмисляш,смилаш,те доближава до истината,затова и има известни положителни резултати в тези които се захващат с нея.Друг е въпроса Кой е Бог,какво желае,какви са изискванията Му,защо това или онова се случва или не се случва и до каква степен на кой,какво и защо е разкрил от истината.Който търси намира

.

Редактирано от nowwe на 30.06.13 23:15.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 10:19



За теб добре, но трябва да откриеш и какви са другите и какви искат да бъдат.
Себе си можеш да контролираш, но не и другите или по- точно не всички с метода "Право куме в очи". Истината е хубаво нещо, но не всички имат желание да я научават, пък и не се знае дали не я знаят и твоето показване на истината не означава за тях нещо друго.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: girasol*]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.07.13 15:10



Виж сега,господ ми е свидетел,че не съм искал да се карам с тоя човек.
То и с нйхего не съм се и карал де,целия гняв падна върху балдъзата.
Той е дотолкова незаинтересуван от това кой как приема нещата които той прави на хората,или по скоро се отнася към хората,че както и към другите,така и към мен със безцеремонна и безпардонно нехайство,изобщо не отреагира на изблика ми,че ме е наранил.
Ъой е от хората,които другите щат не щат трябва да го приемат.
А аз тези неща няма как да простя,когато всичкото е в мой ущърб и на мой гръб.
Прави балдъзата на барлива..и има наглостта даже и да намеква,че не сме и помагали както трябва.
Ти би ли приела това мъжа ти за нищо не става ,да не помага с нищо в къщи,във същото време да е супер капризен,изискващ и нагъл и към майка ти,към теб пък и към сестра ти ..както сме ние със жена ми и аз.?
Мисля че колкото и да си толерантен,незабелязващ,снизходителен и търпелив...няма да издържиш дълго.
Ние го търпяхме години наред..знаем всяко начало в чужбина е трудно..свикване,депресии.
Обаче и да е нагъл и то под покрив който не е негов,а на тъщата,в собственната и къща на Великден да и се развика и да и държи сметка пред всички??
Че нито можела да готви,нто помагала на дъщеря си...не миела чиниите свястно??
Докато той си хвръцка задника и иска като се върне и като тропне на масата двете слугини,тъща му и жена му да му прислужват.
Че от какъв кеф??
Даже намекна на жена си да викала по-често и нас да сме давали по едно рамо.
Бях се предложил,с болния кръст и скапани мускули,да ходя да му помагам къща да разваля,че купиха къща на майната си..след случая с колата когато той най-безцеремонно се подигра с мен и се покри тънко да не се занимава с мен,аз реших че това е края.
Няма как да си с отворени обятия и добронамерен към човек който ти няма грам уважение.
Към един пълен егоист,който гледа само собственния си задник.
Може и повечето от семейството да успя да заблуди през годините каква е вълчата му същност,но аз го подозирах още от отдавна.
Защото дори и дребните знаци и неволни детайли,ме караха да бъда малко или много нащрек към него.
След като се ожениха с балдъзата и маската падна.
Беше въпрос на време само да започне да се държи брутално.
Както и да е,щом няма насреща отношение,то няма и как да иска нещо повече и от мен.
Понеже аз съм човек който има принципи.
Мисля си че трябва да бъдеш такъв какъвто трябва да си,пък ада ще го разбере един ден.
Не му минаха номерата със мен
Разконспирирах го и го изобличих пред балдъзатата,без окото да ми мигне.
Тя обаче е като дрогирана от него.
Не говори това което мисли,защитава го сляпо,но истината ще блесне пред нея самата един ден,понеже рано или късно,ще се стигне дотам та със камъни да го гони сигурно.
Освен ако не е безнадежна мазохистка.
Не разбирам жените,защитаващи своите оправни тирани,като нея.
Понеже се опитва да ме убеди в неща в които никой друг не вярва освен нея самата.
Дори и тя толкова не ги вярва,ами нервно ги повтаря наизуст,мислейки си че като убеждава себе си в лъжата,че и другите ще и повярват.
Аз и казах,умря циганката където го хвалеше тоя отдавна.
Така че недей и ти сега.
Бъди веднъж поне честна спрямо себе си.
Аз заради никой боклук няма да се пропия,за да му доставя радостта да злорадства и да се подхилква отстрани.
Няма да ме направио отношението му към мен слаб и да се пропия.
Ако това е очаквал..му кажи че жестоко се лъже.
И удържах на всички думи които дадох.
Сега на нея и светва,че за много неща явно съм бил прав.
Ама нищо,времето ще и разкрие ..за колко неща още съм бил прав,когато и говорих час и половина за реалните неща от живота,и това че е искам той да я асимилира,и когато си отвори устата да е,все едно слушам него.
Понеже така звучи напоследък.
Дори успя да я настрои изцяло против собственната и майка.
Мисли и казах,не ми е майка тъщата,ама мъже може да имаш много,и то можеше да имаш много по-добри от тоя..понеже заслужаваш нещо много по -добро от сегашния за който се излъга да се омъжиш,мъже много..ама майка ти е една.
Един ден сина ти ако се държи така с теб,ще разбереш.
Не можела да спи със седмици след тоя разговор.
Е пита ли ме мен,че с години я мислим със жена ми,как я промени към лошо тоя неин мъж.
Слава богу,драмата свършва скоро,ще се местят наесен в нова къща..и колкото по-далеч ,по-добре.
Можеше да е друго,ама с тоя мой късмет,не случих изобщо на баджанак.
Баща ми и калеко ми бяха истински баджанаци,и в добро и в лошо,и къщи правиха,и строяха и си помагаха,и пиеха и ядяха и една лоша дума не съм ги чул да си кажат.
Ама тоя нашия,нали все шефче е бил в бг,та сега като падна отвисоко и тук е бачкатор вече..и като взе да избива едни комплекси,че къщи на три етажа да имал,пък тая кола,пък незнам си какво.
И такива приятели си и намери,да се дуят едни пред други и да си ги мерят на кой му е по-голям.
Елемантарни хора.
Аз и го казах,и милионер да е,и 3 къщи и 5 коли да има един ден,за мен няма да е по-различен мухльо отсега,ако е същия по характер.
Аз не меря хората по материалното,а дали имат сърце и душа.
Обаче при такива хора липсват,както и от устите им излизат само думите пари,коли,жени,курви..футбол и чалга.
Та много е трудно,да простя на глупака,уж съм по-умен,би следвало да отстъпя...е отстъпвах с години,ама всяко нещо е до време.
Според мен един човек когато му го върнеш точно по-същия начин както той на теб ти е причинил,само тогава разбира най-добре.
Няма да му чета дисертации я...не е тъп..уж висшист,със пари под масата е,за дипломас..понеже с години не се беше вясвал на лекции по задочното навремето.
Уж висшист,уж интелигентен,пък един дребен селски тарикат с свръх его и дребнава душичка.
Та не ви наги на такива хора..може да се ПОМОЛИШ за тях.
ГОСПОД ДАВА,АМА В КОШАРА НЕ ВКАРВА.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!


Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: nowwe]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.07.13 15:42



Може и да не е истина всичко което смятам относно ситуацията около тях и мен,но не е и лъжа.
Както Ботев го е казал,съгражданина ми-Може да не е истина,но не е и лъжа.
Защото последиците са на мой гръб.
А аз вече не искам ничии чужди последици,да ги изкупвам аз.
Те не можели това,да сме помогнели за онова.
Балдъзата се разкъсва сама за всичко с малко дете..той нашия къща прави.
Ами аз им казах,няма как за 1 година тук в Норге да дойдеш от бг,пък да искаш и на трона да седнеш.
Дойдоха със куче от бг,тя бременна,под покрива на тъщата,пък и с големите претенции.
Ами ще си минете по реда,първо някое по -малко жилище..ще му дойде реда и на къщата.
Ами...той си мисли че аз съм твърде залюхан ,че още в апартамент живея след като съм десет години тук.
Е всички в къщи ли да сме?
Щом имате чували с пари,действайте им казах,правете се на велики.
Обиди се балдъзата от откровенността ми.
В крайна сметка купих къща в забито село със 500 жители,на час път извън града с кола,където всеки ден по два часа път ще им се събира.
Все едно да работиш в Пловдив,пък да живееш в Карлово.
Незнам,техен си е проблема,ама ще имат огромни разходи.
Понеже не намериха евтина къщас по-наблизо.
И тоя може на село да е,къща да е.
Апартаментите били за смотаняци.
Еми щом ме мисли за залюхан и смотаняк..аз и казах,по никакъв повод не искам крака му да ми прекрачва прага.
Изобщо не го искам в къщата си.
Да мисли,къде е сгрешил.
Той ако е толкова много готин както си мисли за себе си,нямаше да е в лоши отношения с една трета от приятелите си.
Мен ме зарежи,ами и близките му уж приятели засегна из бг,и се бяха карали.
С кучета,пък и с бебе...и неговите последици за които грам не е помислил...да не натоварва другите със тях,си мисли,че всеки му е длъжен.
Обвини ме това и онова балдъзата,че кучето не сме искали да им гледаме,докато пътуваха.
Ами виж да беше пудел или булонка..ама смесица между булдог,питбул и териер???
Да вземе да нахапе някое друго куче,или недай си боже подметне някое дете без да иска,аз няма да ходя по съдилища вместо вас.
А то е над 40кг кучето.
Едвам го удържам.
2 пъти повлече тъщата по зебри по улиците.
Та си обели лицето.
Веднъж видя котка,и натика тъща ми в едни храсти.
Щом си имаш отговорност,трябва да си ги поемеш??
Не да не си никога в къщи,да караш жена си с количка и бебе и куче да разхожда където все се напъва и подмята количката да я обърне.
Балдъзата е..луд умора няма.
Имам чуството че някой път просто ще припадне от преумора...ама стиска зъби и му търпи наглостта на тоя боклук.
Кажи му викам на тоя,че никой никому не е длъжен за нищо!!
Пък ако ще и да сме роднини.
Всичко е на добра воля и начала.
Като не е тръгнал човешки и с рогата напред към нас,няма как да очаква че ще подтичкваме около него.
Запитай се и викам,колко пъти,те е изложил пред други хора?
Как е минавал през теб и хора,дори и на събирания и се е тръшкал докато не стане на неговата.
Той си я нарича дрисла или говненце уж на фалено пред приятели и познати.
И благия уж тон доста често преминава в боботене,да си таковала майката...ти си тъпа,ти какво ли можеш??
Не се говори така с никоя жена,дори и насаме.
Понеже има една поговорка-Гледай как се отнася мъжа към собственната си жена,понеже към чуждата и дивака е внимателен.
За тоя жените са нещо долно,тъпо и залюхано,нещо което трябва там да търка без много да мърка в кухнята и да тича да му слугува.
Той и към майка си не показва грам уважение.
Незнам..просто незнам къде ще свърпи всичката тая.
Понеже знам че балдъзата е добра и човечна,колкото и да я е променил напоследък.
Той и вкарва мантрите в главата ,да е против тъщата,собственната и майка.
Пък съм сигурен и че и против нас говори!!
Кой има сметка да е толкова сляп,като балдъзата??
За него явно сме заплаха,защото и жена ми пък и аз сме давали много пъти преди да разбере,че не одобряваме поведението му.
Пък аз накрая му слязох на нивото,колкото и да не ги обичам тия неща,и реших че сега или никога.
Че ще му направя живота ад,както той години наред брутално ни навлиза в териториите и аурата.
Каквото повикало,това се обадило.
Не мисля,че 4 стъпка е за мен.
Или обичам или мразя.
Зависи кой как погледне към мен.
Молих бог,да му въздаде справедливо.
Понеже живях с болка в сърцето половин година,благодарение на него.
Преди дни си беше загубил 8000кр,парите които трябваше да плати на работника по къщата.
Загуби си и книжката шофьорската,документи,карти и ключове.
Сервиза му ме обра 9600кр.
ИМА БОГ,ВЪРНА МУ ГО!!
А на мен от данъци ми върнаха точно толкова 9670кр.
След пресмятането на данъка.
Както и 2 пъти печеля на лотарии дребни суми.
Той загуби не 8000 и документи,двойно ги плати.
Понеже на работника от бг,пак ще трябва да му плати 8000кр.
Така че всичко двойно му се върна,както и това,че сметките относно ремонта му излязоха криви,нали е голямата работа...нека живота сега го приземи още повече.
Все пари сънува и бленува...загуби и пари и документи.
16 000кр.
Интересното е,че не се чуствувам овъзмезден.
Гадно ми е,че не му увира тиквата за истинските неща,че можеше изобщо да не е така!!
Така е,когато нямаш нюх да не си усложняваш живота прекалено,живота ти го връща бай дъ хард уей.



Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!

Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: ALONE911]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.07.13 15:47



Знаеп ли,преди ми пукаше кой как възприема мнението ми,но напоследък съм сиу казал,ако искат да го приемат.
Всеки има право на мнение.
Не говоря на хората което им се иска да чуят.
Било е..но това време много отдавна свърши.
Така че си е техен проблем.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.