Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.07.13 16:05



Да уточня..работи в сервиз за коли,в който ..може би няма българин тук на който не е помогнал-къде на половин цена,къде за услуги.
Балдъзата все ме уверяваше,той ще ти помогне,ще кушиш каквото е нужно,ще те прекара след работно време.
Напротив,прекара кой калк можа и си им взимаше доста,понеже къща щяха да взимат и му беше ламнал задника за пари да изкарва на черно.
Аз съм в семейството му уж,пък когато ми се строши стъклото и блокира,ел стъкло,спирачките не бяха наред,и миришеше на нафта яко отзад..имало е спукани маркучи за връщане обратните за дизела отзад..имаше и други неща за смяна,той изобщо не пожела да обсъдим,дали може да ми помогне.
И кое може евентуално и кое не да оправим.
2 дена му звъня,тоя явно умишленно не си вдигаше тел.
Накрая отидох на работата му,там го намерих накрая..побърза да се скрие навътре,че се беше успал.
И трябваше да мина на бяло.
Понеже не търпеше отлагане ремонта.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!


Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 16:10



При случай, че се отнася за хората с които живееш и общуваш постоянно се налага заради самия теб.

Добре ще бъде за известен период да не казваш неща които хората не искат да чуят или по- точно знаят, но не им харесват.
Помисли дали на теб би ти харесало в такава ситуация.
По- трудно е да живееш с човек когато го опознаеш и не ти харесат някои неща защото с идеалния или точния за теб, лесно се живее.

Помисли колко от тези неща за теб си заслужават? При случай, че не можеш да правиш компромиси, стесняваш кръга си и се изолираш. При това, все пак, има граница и трябва да не я прескачаш.

Помисли си докъде можеш да направиш компромис. Какво губиш и какво печелиш. Знай, че хората само на думи предпочитат прекалено идеалните. Никой не желае обкръжение в което да е подценен и винаги да се съобразява.
При повечето случаи такива хора се избягват защото на практика само съдят или очакват реципрочен отговор т.е. задължават те.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 16:16



Не е въпроса дали ти си се взел на сериозно, а това дали другите са те взели на сериозно.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: ALONE911]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.07.13 20:47



Да така е.Прав си.
Отсял съм с кои искам да бъда и с кои не.
Друг е въпроса доколко като цяло са останали свестни ,честни и такива хора които да отговарят на доброто с добро.
Понеже все повече виждам от сен на ден че почти нява на кои да се опреш.
То за по едно кафе народ колкото искаш.
Ама аз търся сериозни и отговорни хора.
Като кажат час дата уговорки..да ги спазват.
Като ти каже един българин ще дойда в 6 ..разбирай 7 най-рано.
Норвежците поне са точни на минутата.
А нашите не.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!


Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: ALONE911]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.07.13 20:58



А виж тук си прав.
Ако допреди година две не са ме взимали на сериозно..то вече знаят и другото ми лице.
Ако искат да ме взимат.
Микля че доказах на много хора че думата ми на две не става.
Казах че скъсах със всичко старо алкохол цигари стари компании и навици и го направих.
Казах и че крака ми няма да ми стъпи в сервиза където ме обраха..на баднажака и дори и че не си свършиха работата на 6 със спирачките и имаше проблеми..дори и че бях в гаранция..щом казах че повече стотинка няма да видят..не са видели.
Понеже искаха да плата предварително преди ремонта.
И това ме довбеси.
След ремонта ми натоварили развалените части в багажника за доказателство.
Нищо лично им казах..ама човек е длъжен да се съмнява във всичко.
За да не го прекарват..превантивно.
Явно съм ги засегнал.
Нищо..те губят.
Аз нищо не губя.
Хем скъпари хем нахалитети.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!


Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 08:10



Това с баджанака е доста поучително. Представи се ти в ролята на баджанака.
Идва един който поставя всичко под съмнение. Съответно хората които се променят коренно са изключително стриктни защото тези черти не са изградени с времето, а наложени. Хората които си оформят характера постепенно, съответно допускат отклонение в другите защото им е известно, че не всичко могат да са еднакви. При случай, че си и от хората които считат, че и другите трябва да мислят, действат и живеят като теб, то съвсем правилно дори да си прав, че ще реагират отрицателно.

Закъснението и аз го мразя. Не обичам, да гадая дали някой ще дойде или не, да го очаквам, да ми обърква плановете и т.н.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: ALONE911]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано02.07.13 09:32



Aми незнам,винаги съм бил такъв..давал съм всичко от себе си като отношение,към хората по принцип.
Който и да питаш от нашия град в бг какъв съм бил и съм,ще ти отговори,че винаги съм черпал,давал,услугвал..че винаги съм бил точен с хората около мен.
Въпроса е друг,дали те са го оценявали.
Знаеш ли колко бързо ме забравиха големите ми уж приятели,които се пишеха за такива.?
От тайфа към 30 души дали 3 или 4ма ме търсят все още...
Веднъж се бяхме събрали голяма част от тайфата ни на времето,понеже се разцепихме и повечето са или в София,или в чужбина.
И ми викат,добре че си дойде,та да се съберем.
Ами то хубаво,ама никакви не се обаждате.
Поне един смс да бяхте пратили по Коледа,нова година..камо ли пук да се сетите кога ми беше рожд.ден или именния.
Сещат се единици.
Не струва едим смс милиони в крайна сметка.
Като гледам какви сметки правят по кръчмите...
Това говори много за хората,дали ти имат уважението след над 10 години навън в чужбина.
Аз вече просто повечето такива съм ги отцепил и игнорирал.
Няма да забравя мин.година случая с един от тайфата.
Пие кафе със цигарка и чете вестник в едно заведение.
Влизам аз,не бяхме се виждали от 2 години.
Тоя погледна към мен каза здрасти и заби погледа пак във вестника и загложди отново кръстословицата.
Аз му викам зарадван..как си бе,какво ще пиеш да почерпя,аз не пия,ама да ти викна коктейл някакъв или бира..тоя..ами не ша..мъча се тук с една кръстословица.
И се пообърна,и ме загърби.
Като се замисля колко големи приятели бяхме със тоя навремето,как бяхме неразделни,как си събирахме и последните кинти на комуна,как давахме всичко един за друг,че и метъл тениските си менкахме навремето да разнообразяваме..какво да кажа.
Сякаш една буца лед видях.
Други ми разправят..ами той към повечето е такъв,тревата му е взела акъла.
Станал е отнесен и неадекватен.
Вярно че много се зариби..уж я беше спрял,ама като гледам..наистина дрогата оказва много тежки изменения към народа.
Една такава куха усмивка ми извади и едно кухо държание.
Иначе тоя същия беше голям прокламатор и агитатор,колко тревата била по-безопасна от цигарите,и как това бил единственния наркотик от който не се пристрастяваш.


Жалко,много свястно момче беше..ама имам чуството че тревата бавно уби човека в него,вече изобщо не е същия.
Той беше един от тия първите който я внедри в града ни,мъкнейки всеки уикенди пликове с трева,после сееха насам натам..а като се замисля навремето беше твърдо против наркотика,почти не пиеше,мразеше баща му който не живее при тях ч бил комарджия и пияница..а той я докара до там да стане наркоман.
Ако го питаш обаче...той не е зависим.
Е ми то и аз не съм бе...как да не,баща ми беше алкохолик,пък аз съм христос....изобщо нищо никой нищо не наследява като порок,само където тогава търсех пиене още преди обяд да избия клина,че ми пушеше резонно главата от предния ден.
Незнам може да е било всичко,да съм бил всякакъв...важното е че винаги съм бил човек,и съм намерил сили всебе си да си призная слабостите и зависимостите.
Такива като него,им е кеф да си рият с марихуанка в ръката,ис чаша уиски в другата.
Всеки сам си е господар или роб.
За мен уговорка и час значат..че съм 10 мин преди уговорения час на мястото.
Няма такива като мен в тоя свят.
Колкото и да не харесвам норвежците,не мога да отрека че спазват часове и уговорки.
Единственно това явно им е положителната черта.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!

Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 09:57



Времето отсява приятелите или по- точно живота.

Някои приятели си остават такива за цял живот независимо дали се чувате. Имам приятели които така ги завъртя живота, че рядко се чуваме, но винаги съм убедена, че случи ли ми се нещо ще са на първа линия. Имам и такива които само тогава си спомнят за мен, имам и такива които ще ми помогнат да изплувам, но до определено ниво за да имат винаги преднина.
В живота рядко съм имала приятели използвачи или чиста проба мошеници.
Колкото и странно да ти се струва разстоянието, времето, личния живот разделя хората и ги отдалечава. Остават само спомените.

Просто ще трябва да си създадеш друга среда и нови приятели и познати от обкръжението ти. Високите изисквания към тях, както и занижените да имаш познати не са добра услуга за теб самия. Има един израз "По- добре сам, отколкото зле придружен".

За наркотиците съм чула, че страшно променят психиката на човека.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано02.07.13 10:31



Струва ми се, че трябва да се промени леко посоката, споделянето тук не търси обикновена психоанализа или приятелски съвети и взаимопомощ. Помощ от приятел, или родител, примерно, може да се получи винаги, ако нямаш никакви други по-сериозни проблеми, разбирайте с алкохол или лекарства, но при един болен алкохолик нормалните съвети и препоръки не вървят, или поне в началото на възстановяването. Тук пишат хора, които са алкохолно зависими, и искат да живеят, да живеят, да живеят !!!
При възстановяването от тази болест наред с всички други общочовешки проблеми, каквито всеки човек среща по пъти си има и ОЩЕ ЕДИН, МНОГО СЕРИОЗЕН, ДА НЕ СЕ ПИЕ АЛКОХОЛ, при болестта алкохолизъм е важно човек да остане трезвен, при всичките си проблеми, които има или няма, да остане трезвен.
Ето защо общовалидните препоръки и предписания, приятелските съвети много често "не вървят", или не са приложими в нашия случай.
Много се ядосвам, когато някой ми дава доброжелателен съвет, и така, съвсем загрижено или приятелски нещо ми казва, примерно, случи ми се да ми се обяснява как може би не трябва да пия кафе или да имам повече смелост, брей, като се ядосах ... Избухнах, защо избухнах, защото хората, които не са имали проблеми с алкохол, лекарства или друг химически вещества, трудно могат да си представят, да разберат, да проумеят това, което аз правя. И дават съвети, ей така, приложими за нормалните хора, примерно, или това, което са чули, прочели, без изобщо да са запознати с алкохолизма, без да са прочели нещо, без да са се потрудили да се запознаят какво е това Програмата на Анонимни алкохолици и как точно чрез нея се решават проблемите, които се срещат в живота и как чрез нея може да се живее и да се остане трезвен и така нататък.

Доста изписах, но накратко искам да кажа, че общовалидните закони, съвети и препоръки, които се дават на "нормалните" хора НЕ СА ПРИЛОЖИМИ И ПОДХОДЯЩИ ПРИ ЕДИН АЛКОХОЛИК !!!



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 12:30



Какви са алкохолиците, че не могат да отговорят на общочовешки въпроси на друг.
Човекът каза, че е пиел и в момента не пие и търси отговор на въпроси във взаимоотношенията си към околните.

Какво е приложимо и подходящо за един алкохолик?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.