Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: girasol*]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано04.07.13 12:48



Благодаря.
Да ми е учител чак..
Ако съм се научил на нещо от тази ситуация е какъв никога не бива да бъда...сиреч като него.
Да гледам да стои той и подобните тему приятели..да стоят по далече от мин.
Понеже са гавраджии комлексари.
Които не им пука как засягат хората около себе си.
За мен те са нещастни роби но парите и материалното.
С интелект стигаш само до салатка ракийка коли къщи и маркови неща.
Аз такива приятели по принцип нямам.
Материални параноици.
И не искам да имам.
При което имането е самоцел и фукане пред другите.
Промити чалгофони.
Мога да простя на хора..не на животни без съвест.
На себе си съм си простил.
Така че господ им го връща не бой се.
Пари загуби баджанака и докементи..точно когато беше на зор.
И от самолет ги свалиха и розмотаваха с дни докато излетят.
Не съм си морил на господ да го връща така че да страдат и хора около него които не го заслужават..но не мога да отреча,че се чуствам донякъде удовлетворен от съдбата по начина по който го шамароса наскоро.
Мен ми върнаха от данъци сумата която платих в сервиза му..която не ми спести.
Той загуби същата сума пари наскоро която трябваше до плати зо работник...както че и още толкова трябва така или иначе да му плати.Става двойно.И книжка шофьорсща загуби и лично карта..сега и глоби и разправии с документи в бг.Помолих господ да му въздаде както той прецени.
Явно е хванало дикиш:-):-)

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!


Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор KalyMaly (непознат )
Публикувано04.07.13 16:59



На теб само да цитирам: Егоизмът не се състои в това да живееш, както смяташ, че трябва да живееш, а да изискваш от другите да живеят като теб”.

Оскар Уайлд



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: ALONE911]  
Автор petrus ()
Публикувано05.07.13 01:05



Това, което аз мога да направя е да не се уговарям под час с постоянно закъсняващия. И така и правя, другото е програмирани предварително вдове! Това зависи от мен само!



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: KalyMaly]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано05.07.13 12:07



Стани ми стани, о, ЛъжеМажи!
Стани, та са изкажи!





Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: KalyMaly]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.07.13 04:44



Ами то тая логика всеки е егоист...замисли се,колко са тези които не биха искали това?

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!

Редактирано от finntroll73 на 08.07.13 04:44.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано12.07.13 15:13



Виж ти колко различно е при всеки... При мен пък психическата зависимост беше ужасяваща и ми отне години и грандиозни усилия, докато я сборя. А какво е това абстиненция така и не разбрах. Беше ми само нервно без алкохол и се изпотявах понякога нощем.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано12.07.13 15:51



Аз за себе си го обяснявам с това, че съм "потомствен" алкохолик и страха от последствията. Да ми се допие за добро или зло е пълен абсурд.
Затова и си мисля, че повечето като мен отказват алкохола без психологична помощ. Съдя както от познати, така и от изказванията на други потребители тук.
Децата на алкохолици или не пият или употребяват алкохол твърде рядко или ако стигнат до зависимост се усещат твърде рано, спирането е рязко и накрая стават/ ако не се усетят/ и най- върлите антиалкохолици.

Разбира се, има и изключение, но такива в повечето случаи са обречени. Това определено е много близко до самоубийство.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано12.07.13 16:31



Абстиненцията аз я прекарах изключително зле.
1. Нямах сили за нищо / не, че не ходех на работа, но с върховни усилия вършех нещо/.
2. Болеше ме всичко- най- лошо корема и в областта на сърцето. Аз имам гастрит и сърдечна невроза.
3. Сващаше ми се мускулите на краката, особено на левия.
4. Тръпнеха ми ръцете
5. Не можех да заспя. Не съм сънувала кошмари, но в кратките мигове в които заспивах се събуждах "вир- вода".
6. Изпитвах постоянна жажда.
7. Промени ми се вкусовите усещания и загубих апетит.
8. Започнаха да ми се появяват афти и херпес.
9. Накрая ме тръсна и един вирус / лятото/ и носа ми протече. Не бях боледувала поне от 3-4 години.
10. Единствената поза в която можех да стоя е ембрионална поза на тишина и тъмнина.

В резултат на горното след първата една седмица започнах да отслабвам, появиха ми се тъмни кръгове под очите и накрая / и аз бях убедена в това/ една моя приятелка, която не бях виждала от месец месец ме посъветва веднага да отида на лекар, включително искаше, да ме придружи. След време разбрах, че й се е обадила наша позната и я помолила да ме види защото съм изглеждала много зле.

Кога започнах да се възстановявам не помня точно, но някъде през втория месец.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: Hothead]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано12.07.13 17:18



Ами не си мисли глупости, пък и не е само мисъл, ами заформяш и теория около нея и накрая я разказваш с много трепет като че е да е най-истинската истина.
Децата на алкохолиците не пиели?!!!!!!!!!!!
Ако пък запиели сами се отказвали, защото били отвратени?!!!!!!!!
Боже, боже, къде бяхте досега всички вие откриватели в теорията на алкохолизма? Тури му пепел. Тук се леят денонощно лъжи и откровени злонамерени простотии.
Защо не пишете в съседния форум на раковоболните, че тяхното не е болест и са си докарали трагедията от глупост, а? Стиска ли ви да го направите? Също така им напишете, че децата им ще се отвратят от рака и никога няма да боледуват. Ако пък случайно леко заболедуват - сами ще се отправят отведнъж и после няма никога и да помислят за рак.
Втори път ви моля, ограмотете се малко, мънинко, ама съвсем малко, поне основните понятия научете и после пак се излейте с мъдростите си в логорейната помийна яма, която изровихте тук.


Тук пишат и алкохолици, които са трето и четвърто поколение - прадядото, дядото, майката, брата - всички са мъртви от алкохолизъм.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: Hothead]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано12.07.13 20:54



Колко време не пиеш, Хотхед?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.