Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: kethen]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано02.07.13 14:40



КО ИСКАШ СЕРИОЗНО ДА СЕ ЗАПОЗНАЕШ С ПРОБЛЕМА, ЩЕ ТРЯБВА УПОРИТО И СЕРИОЗНО ДА СЕ ЗАЕМЕШ С ТОВА :)))))


Това е разковничето.
Решаването на проблема не става от само себе си..по него трябва усилено да се работи,всеки час и ден,всяка минута..да перефразирам малко поговорката.
Няма как да спреш и цигари и алкохол,ако само опитваш?!!
Ако само останеш в опитите за спиране.
Значи аз спрях всичко от раз,ама не и преди да ми уври главата че СРЕДЕН ПЪТ в пороците пиене и пушене няма.
Само в будизма има среден път,не и в зависимостите.
Преди да го спра от раз...бях опитвал стотици пъти,с години опитвах да спра да пия.
Като смачках кутията лъки страйк със 11 останали цигари в нея,от тогава от 2010 не съм докосвал.
Алкохола го спрях малко преди това,пак от раз.
Иначе не става.
Първите 4,5 месеца е зор..но като наближих годината,се усети разликата и в самосъзнанието.
Ако щеш ми вярвай все още сънувам че пия на сън,ми наливат едни шишета и чаши с фунии едва ли не в устата.
И знаеш ли как сладко ги опъвам цигарките насън.
Толкова е реално,че на моменти целия в пот се събуждам и си викам..слава богу,само кошмар.
Все още се чистя кашлейки от цигари на моменти.
Не пуша с години,а се дърля на моменти,явно има катран още за изкарване,ами пуша от 6 клас буквално.
Научи ме един комшия който ги почна в предучилищната,и вече в 5 клас и кръгчета правеше.
Ела да го видиш сега,едни хрипове и свирения като се закашли.
Уж ги спря,то дроба не е вечен.
Нито белия,нито черния.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!

Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор timberwolf ()
Публикувано02.07.13 14:41



Всъщност, шефе, това, което наричаш новооткрита честност, е стария ти начин на мислене, на който алкохолът е бил естественият("лесен") изход. Сега, когато алкохолът го няма, картинката се избистря.

Това твое мислене и възприемане на нещата от ежедневието не е освободено от известна доза отмъстителност, както личи и от подписа ти( "Не оставай длъжен никому!" Това възприемане не е освободено от гнева, търсенето на виновен и страха. Към него трябва да насочиш безпощадната си честност, за да можеш да излекуваш начина си навъзприемане на нещата от живота.

Когато пак се появи такава ситуация, която те провокира да излееш гнева си и да "насолиш" някого, се отдръпни за малко и си повтори няколко пъти Над всичко друго бих искал да видя нещата различно! и наистина да го мислиш!!! Трябва да изчакаш, повтаряйки, докато гнева ти утихне. Хората са си хора- допускат и ще допускат грешки, но ти да поставиш щастието си функция на това какво някой друг трябва да прави или как трябва да се държи, означава да си вечен роб на другите.

Това е, не умея да съм по-пространен, но дано съм ти от полза.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 14:46



Нямам намерение да се запознавам с проблема, нито намерение да работя обществена дейност.

Аз съм готованец. Не искам да работя.
Имам намерение като вляза и кажа имам проблем... и някои да ми даде решение, мнение по проблема, а не да ме пита какво търся тук.

Когато за първи път влязох тук, попълних теста, прочетох поста на някаква жена / мисля, че беше полякиня, ако не бъркам/ и реших да пиша, въпреки, че клуба нямаше движение.
Никога няма да забравя некои които ме преведе през абстиненцията. Имаше и една жена / бележките тук се трият/ мисля, че беше Харакири или бъркам с друга която ми писа, че вярва в мен, че ще се справя. Имах нужда някой да вярва в мен защото бях много уплашена и не вярвах, че ще преодолея алкохолната зависимост.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано02.07.13 14:51



Ами тук чета много хубави неща, които си открила тук във форума, радвам се.
Не мога да проумея обаче откъде това едва доловимо озлобление и раздразнение в думите ти.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 14:52



Тук се иска помощ, а не познания.
Аз казвам на мен какво ми е помогнало и какво мисля, че може да помогне на друг.
Другият избира спрямо себе си.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано02.07.13 14:52



Струва ми се, че ти не търсиш решение на проблем, или помощ, а водиш някаква офанзива срещу нещо или някого, поне така ми се струва ...



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: timberwolf]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано02.07.13 14:54



Наистина,от полза си ми и то голяма.
Преди докато пиех,можех да потуша това когато някой се е..ва с мен,алкохола беше заместителя.
Мислил съм го това което ми го пишеш и го осъзнавам.
Но някак си може би си казах,щом аз направих толкова огромна саможертва със спиране на пороците,и промяната на една част от нагласите ми,някак си ми се струваше кощунственно,защо и другите да не могат да променят себе си,или поне отношението и поведението си към мен,понеже винаги съм си мислел,че щом аз съм могъл толкова много да дерзая и да променя,значи и те го могат поне наполовина.
Не исках може би само аз да съм бил напрягащия се.
Та си прав,че си е старото аз,само че изкристализирано и изтрезняло може би от заблудите.
Да се надяваме.
В конкретните ситуации с моите роднини,е така че ако бяха се отнесли уважително с мен,а не безпардонно,дори и да ми бяха отказали ,както леля ми да ми беше обяснила човешки защо не може да вземе баба ми на легло при нея,както и баджанака ми да ми беше отказал,дори да ме беше излъгал нещо..отказвайки ми,по щях да го приема,и нямаше да е такава зверска реакцията ми.
Но когато и двамата не благоволиха да ми обяснят защо дори..хайде леля ми е изкукуригала,стара е..ама тоя ми е набор къде се казва баджанака,а изобщшо не ме удостои със вдигане на телефона,камо ли обратно позвъняване.
Когато някой ти звъни на пожар..не е ли нормално дори и да си зает,да му се обадиш обратно ,та да разбереш какво иска??
Той не се обади изобщо,прати жена си да ми вика..защо съм му звънял като бил на къщата,и защо сутринта рано да го будя!!
И тогава тая висша наглост,не можах да я изтърпя повече.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!


Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано02.07.13 14:58



За да помагаш, трябва за знаеш как се помага, за да не би като мислиш, че помагаш, да навредиш на човека !!!



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 15:06



На този въпрос също ще ти отговоря.

Под давление тук, а и просто вярвам в такива организации посетих две сбирки на АА. Бяха двама човека. Единият каза нещо което и тук го срещнах в последствие " че по- добре да пия, че сухия алкохолик завършва в психиатрията, а психично болните са много по- зле". Явно, това вярата ми във Висшата сила / по точно Бог/ никога не е била добре. Аз съм атеист и определено мога да ти кажа, че имам и основателни причини за това.
Другият човек беше много земен когато разговаряхме, но постоянните му изпращания на послания от Бога и части от книги по пощата ми не ми допадна. Имам страшни комплекси към фанатици. На прост език, аз те питам как да си прекопая лозето, ти ми викаш моли се.



Тема Re: Мисля че се взех твърде насериозно..нови [re: finntroll73]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано02.07.13 15:08



И да добавя,дадох и за пример на балдъзата ми едно семейство наши приятели,вегетарианци,които според баджанака били твърде специални,и не му се занимавало с тях понеже били много особенни,заради месо,убеждения и прочие.
Мъжа,вегетарианеца го търся и не ми вдига веднага.
15 миути по-късно ми се обажда от бг,на роаминг,казва ми кога ще се върне,и че сме поканени у тях на гости,че ни бил взел лютеница от бг за подарък и тнт...
Дадох и само тоя пример на балдъзата..язък че твоя мъж е тук в града,пък никога не си е вдигнал телефона за никого от нас.
Или го бил забравил,или нямал обхват,или батерия...знам аз,така му е по-удобно,никой да не го търси за нищо.
Ей това е истински човек,от бг да ти се обади на роуминг,и да не му пука колко минути е навъртял.
Тези малки неща..говорят много ьза човека.
Може и да са странни тия вегетарианците,ама с тях можеш да говориш на всякакви теми,за духовно,светско ,за звезди,карма,за всичко.
На интелигентни теми.
Докато и баджанака и компанията му веднъж като се отвори разговор и се оказа че в игра на асоциации,така и не зацепиха РОЗОВИЯ ПОТОК И ОБРАТНАТА СТРАНА НА ЛУНАТА..която им обяснявах.
А кой ти е чувал за пинк флоид вика единия,и за тоя албум.
Това не беше ли марка парфюм пък се изгаври друг??!!
Явно бяха решили да ме дразнят.
Е тези ваши приятели и викам на балдъзата,разговорите им стигат до ключови думи-чалга,курви,мускули,коли..пари.
За тях нямало бог..те вярвали в бог КЕШ,бога на парите.
Всичко останало било глупост,както и единия се изказа за моя приятел вегетарианеца,че чел някъде че вегетарианството било болест.
Психично заболяване е разправя.
Странно твърдение от луд фен на чалгата и бг псевдо-рап,както и от човек със 2 пръста чело точно.



Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.