Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 03.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Нова съм. Тъся помощ.  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано22.11.09 16:37



Здравейте. Нова съм в клуба и се надявам с ваша помощ този път да успея окончателно да скъсам с алкохола. На 28 години съм и пия алкохол от 16 годишна. Като повечето студенти - купони, алкохол, дискотеки и т.н. Мисля си че имам проблем с алкохола от около 4-5 години. Много изчетох по темата и определено не сам в тежките фази - пия само вечер , през деня се случи само 2 пъти преди около месец и тогава се стрснах че имам проблем, който се влошава. Иначе вечер като започна да пия и не мога да спра докато не се напия - почти всяка вечер не си спомнях как точно съм си легнала и заспала. Много пъти съм спирала алкохола - за по седмица, две, но в крайна сметка пак започвах. Днес ми е втори ден трезва. Нямам симптоми на абстиненция - само съм раздразнителна и нервна. Искам да спра докато все още мога да го направя, защото като проследявам пиенето си през годините определено се влошава, а вече разбирам че като започна да пия и алкохола започва да владее положението , а не аз.
Помогнете ми да се измъкна от там накъдето съм се запътила стремглаво.





Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано22.11.09 20:27



Здравей, Чернокоска, радвам се, че искаш да спреш, че вече два дни си трезва.
Мисля, че първата стъпка към успеха е именно желанието да спреш.
Самата аз не мога да ти помогна, но тук има хора, които са успели, надявам се да намериш приятели, както и помощ.
Спокойна вечер ти пожелавам.





Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: Lali]  
Автор nekoi ()
Публикувано22.11.09 23:01



Искам да спра докато все още мога да го направя, защото като проследявам пиенето си през годините определено се влошава, а вече разбирам че като започна да пия и алкохола започва да владее положението , а не аз.

Подхождаш интелигентно към проблема си. Като начало е добре, но пътят към спасението или падението ти започва тепърва.
Мислиш ли, че само този форум може да ти бъде достатъчен за помощ?

И не разбрах - вечерните ти напивания до безпаметност сама ли ги правиш или в компания? У дома или навън?

Казват, че жените развиват по-бързо алкохолизъм. Може и така да е - тук нямам опит


Но пък ако знаеш какви здрави алкохолички става от жените. Единственото по-гадно от това да гледаш много пиян мъж, е да гледаш много пияна жена.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: nekoi]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано23.11.09 00:16



Nekoi, mersi 4e mi pisa ...Predi pove4e pieh v kompania no sled kato osaznah 4e imam problem i kakto ti kaza piana jena e jalka gledka(a az napalno sam saglasna s teb ) po4nah da tarsia na4ini da se napivam sama, a v kompania da ne pia...Az sam omajena ot 3 meseca i izpolzvah da se napivam kogato majat mi e vtora smiana - do 11 na rabotra...toi vse pak me vijda piana no az izbiagvah srama doakto sam trezva, zashtoto kakto znaesh kogato se napiesh niamash sram 4e si pian i jalak..... Ina4e na semeini sabiranbia ili ne pia ili se kontroliram. Tova vse oshte go moga - da se kontroliram pred rodninite, no kogato sam sama mi e nevazmojno - i tova me navede na misalta 4e sam prisrastena...I 4e triabva da spra dokato e vreme....No e tolkova trudno





Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано23.11.09 00:18



Много изчетох по темата и определено не сам в тежките фази - пия само вечер , през деня се случи само 2 пъти преди около месец и тогава се стрснах че имам проблем, който се влошава

Спокойно алкохолизма е хронична и прогресираща болест и ако си го имаш рано или късно ще влезеш в тежките фази.Както сама си забелязала при теб явно се влошава.Един приятел казва "щом имам проблем с алкохола значи имам алкохолен проблем", това всеки сам си го решава.Можеш да погледнеш

това и да си прецениш сама дали и как си.Много характерно за мен и други алкохолици е отричането на проблема или не приемането му в цялата си сериозност.
Радвам се че все пак си започнала да си задаваш въпроси.Чети и пиши каквито те вълнува имаш.Провери ако искаш дали няма група на АА в града където живееш.Там може да ти дадат много отговори.
Успех чернокоске.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано23.11.09 00:19



Poniakoga si mislia , a naposledak vse po 4esto 4e e dobre da potarsia psihiatar. Ti kakvo mislish Nekoi? Shte mi pomogne li?



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор nekoi ()
Публикувано23.11.09 00:37



Знаеш ли, че неведнъж съм чувал от жени на сбирки на Анонимни алкохолици почти същите думи като твоите.
"Започнах да избягвам да пия в компания, а да пия сама. Пред роднините все още се контролирам."

Някои жени успяват дълго, много дълго да укриват пиенето си, пред хората да пият "контролирано", но вкъщи да се донапиват.
"Никога не са ме виждали пияна в компания. Но като се приберях вкъщи след като съм пила с компания, задлжително продължавах, докато се напия безпаметно", това ми разказа съвсем наскоро една алкохоличка.
Други пък пият само вкъщи, тайно.

Психиатър, говорим за нарколог, едва ли ще ти помогне в тази все пак ранна фаза на проблема ти (хайде да не те плаша с думата "болестта"

). Те въртят, сучат пък накрая все лекарства изписват. А ти засега едва ли имаш нужда от лекарства.

Ако питаш мен, може да ти помогнат АА. Евентуално и някакъв психолог.
Мъжът ти знае ли задаващия се проблем с твоето пиене?



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано23.11.09 01:37



Моля те, пиши на кирилица.



Редактирано от Lali на 23.11.09 01:38.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: puvpav]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано23.11.09 13:50



Снощи пих. Незнам как стана, а уж бях твърдо решила да не близвам. Тази сутрин се чуствах ужасно - виновна, разочарочарована. Мразех се. Реших че трябва най-накрая да кажа на мъжа си за моя проблем-болест, да излея чуствата си иначе имах чуството че ще полудея. Седнах до него и половин час не можех да обеля и дума - толкова беше трудно. Но му казах - че съм болна, че не трябва да пия, че болестта е нелечима и никога няма да стана отново нормален контролиран пияч. И започнах да плача, толкова много плаках, не можех да спра. Когато се успокоих му разказах по-подробно за алкохолизма ми. Показах му дванадесетте стъпки и книгата "Living Sober". Той ми каза че ще ми помага с каквото може, разбра ме и ме успоки.Сега когато вече и друг знае за моя алкохолизъм и не съм сама имам повече вяра и сили.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор nekoi ()
Публикувано23.11.09 15:39



Мина ми през ума снощи, че пиеш в момента. Може би заради писането на латиница.

Тежко ти е било днес, но сега ще ти просветне.
Затова те питах, дали мъжът ти знае. Хубаво е, че си намерила разбиране и обещание за подкрепа. Чувството за самотност смазва допълнително алкохолика.
Неразбирането от страна на близките пък го обърква. Някои съпрузи във вашия случай казват "нищо ти няма, не се глези, пий си, но с мярка" и т.н. И с това допринасят за разтягането а проблема във времето.

Сега когато вече и друг знае за моя алкохолизъм и не съм сама имам повече вяра и сили.

Още повече вяра и сили ще добиеш, ако дойдеш на сбирките на Анонимни алкохолици. Стига в твоя град да има такива.
При нас в АА жените са около половината, така че ще видиш, че и други "колежки" имат подобни на твоята истории, пък се справят.
Това също действа облекчаващо.
И разбира се 12-е стъпки на АА.

А, и да не забравя да ти кажа - довечера недей да пиеш, да видим дали ако не пиеш, ще падне таванът върху главата ти






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.