Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: nekoi]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано23.11.09 16:38



Няма да падне, то се знае. А за сбирките обмислям да отида наистина, но ще ми трябва смелост да събера първо. А ти Некой от колко време си трезвен? Сбирките явно ти помагат, няма какво да те питам щом ми ги препоръчваш горещо. Терзае ме още че може би трябва да кажа и на родителите си и на приятелите си че съм алкохоличка, но много ме е срам и страх как ще го приемат. Страх ме е да не се отдръпнат от мен приятели ми. Мисля че трябва да кажа на всички за да не ги лъжа и да ми олекне. Все пак не може на всяко събиране да мисля оправдания защо не пия, както правих до сега в сухите си периоди.
А от 27 септември до сега спирах 3 пъти - за 18 дни, за 4 дни и за 4 дни. Наисина много искам да се справя. От днес спирам пак и дано този път по-висшата сила ме опази трезва.

Редактирано от chernokoska_d на 23.11.09 16:41.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор nekoi ()
Публикувано23.11.09 21:15



Започнах осма година трезвен. АА не само ми помогна, спаси ми живота. Защото преди това бях опитвал какви ли не лечения, но нищо не ми помагаше.

Кой знае защо - аз се лекувам, пък таванът все ми пада на главата. Остави това, ами и тротоарите като ме бяха заудряли по челото

По едно време все разкървавен и посинен си ходех.

А с теб кво сега? Таванът у вас тази вечер ще ти пада ли на главата?

Макар че днес плака много, още не можеш да си представиш каква голяма крачка напред направи. Защото си призна проблема. Това на някои алкохолици им отнема по 10-15 години, докато се пречупят. Други така и не успяват да си го признаят и си отиват от живота по жалък начин.

А ти го призна и дори успя пред мъжа си да го споделиш. Което си заслужава поздравления и поощрения, само да не се поощриш с някоя чашка сега

Щом събра смелост за това, ще събереш смелост и на сбирка на АА да дойдеш. Искаш ли да се хванем на бас? На по една фанта портокал.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: nekoi]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано24.11.09 08:54



Не ми падна тавана на главата и нищо лошо не се случи снощи без чашка в ръка.

Тази сутрин се чуствам супер. Четох вчера една тема за това кой как се справя да остане трезвен. Трябва и аз да си изградя някакви ежедневни привички , та да ми е по-леко но и да не забравям че съм болна, че тогава става лошо. А ти кога за първи път отиде на сбирка след като спря?



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано24.11.09 10:08



Това си е голяма радост оцеляването след запой но според мен също е важно ,това че в твоя град има група на АА.В другата тема ти е дала координатите си жена от АА Бургас.Спокойно може двечките да се разберете как се стига до това АА там.Калан ще ти разкаже по нататък кое какво да направите.
Честито за трезвата вечер.





Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: puvpav]  
Автор nekoi ()
Публикувано24.11.09 11:55



чернокоска, влязох тук, за да те поздравя за снощи.
Сега трябва да си изкарвам надницата, защото детенцето казва: татко, искам кюфте! И трябва да се съобразявам с това, а не да му предлагам качамак



Някои път може и да ти разкажа кога за първи път съм отишъл на сбирка и изобщо моята дълга и тъжна алкохолна история, която засега има щастлива развръзка. Казвам засега, защото с алкохола винаги трябва да внимаваме и да не изпадаме в самодоволство и успокоение.

Отиди на сбирка на АА в Бургас, за да спечеля баса и другото лято да си получа от теб фантата край морето.

Живите сбирки на Анонимни алкохолици не могат да се заменят с нищо. Те са истински сбирки, когато се върви по програмата на АА, която НАИСТИНА
се намира в Голямата книга (книгата Анонимни алкохолици), без обаче да се игнорират и другите книги на АА - 12 стъпки и 12 традиции, Living sober и т.н.

Пожелавам ти и довечера таванът да си остане на мястото


Редактирано от nekoi на 24.11.09 11:57.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: nekoi]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано24.11.09 12:09



Мерси Некой. Трябва да се работи, че както казваш с качамак не се живее

. И аз ще поработя сега, че напоследък само чета за проблема и мислите ми са само натам и концентрацията за работа ми се губи нещо.
А дано другото лято да има за какво да те почерпя с фантичка на морето. Трябва да удържим фронта, няма как.

Но определено ти и другите във форума ми помагате много. Едно голямо благодаря и се надявам че и след година ще има за какво да съм благодарна.




Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор nekoi ()
Публикувано24.11.09 17:47



И на мен ми се иска след година пак да има за какво да си благодарна. Пък и това е напълно възможно. Толкова алкохолици сме се спасили, ти нещо да не се мислиш за по-голяма алкохоличка от нас



Само да ти кажа едно две неща.
В книжката Живот в трезвеност има една глава "24-часовата програма". Много важно е, особено в началото на трезвеността си, да я спазваш.
Недей да мислиш и да говориш, че няма да пиеш до края на живота си.
Не мисли и за след една година (не че тогава няма да си поискам фонтата от теб ).
Мисли само за днешния ден. И недей да пиеш само днес.
"Вчера" вече е в миналото и не може да се върне, "утре" още не дошло. Можеш да не пиеш само днес, само тази вечер, само в този момент.
И така час по час, ден по ден, ще стигнеш далеч. Вервай ми

Засега не му мисли много и как ще кажеш на приятелите си, че си алкохоличка, за да отказваш пиенето по време на купони.
Това е важен въпрос, особено за млади хора, които тепърва има да купонясват. Но все пак остави и решаването на този въпрос за малко по-нататък.

Не пий само днес.
Пиши тук.
Прочети пак Първа стъпка и помисли кои са доказателствата, че макар да не си напреднала в болестта много, на моменти вече не ти, а алкохолът управлява живота ти.

И ... трябва ли аз да ти казвам къде се провеждат сбирките на АА в Бургас.
Калан сигурно вече ти го е казала.
Чао



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: nekoi]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано24.11.09 22:31



Мерси за съветите Некой. Честно казано чета стъпките и "Living Sober" също . Но много неща не са ми напълно ясни още. Може би ако отида на сбирка или поговоря с някой на живо ще ги разбера по-добре. Това за 24 час например? Не е ли по добре да приемеш че положението е нелечимо, каквото е и да се настройваш че както диабетика не бива да яде захар цял живот, така и ние не трябва да посягаме към чашката за цял живот? А също и стъпка 3 не ми е много ясно как работи но се надявам Калан да поиска да ми ги обясни по добре и по надълго.
Чао засега. Спокойна вечер ти пожелавам





Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор nekoi ()
Публикувано24.11.09 22:47



За 24 часовата програма.

Ние живеем само в настоящия момент, така че само в него можем да не пием.
Какво значи - няма да пия до края на живота си? А ти знаеш ли още колко ще живееш?
Защото аз не знам - още един ден, още една година, още 50 години?
Значи "няма да пия до края на живота си" всъщност е безсмислица.
Но затова пък много натоварваща.
Само мисълта, че не трябва да пия до края на живота си, ме караше моментално да се напия


Или пък да си кажа - понеже и така и така няма да пия толкова дъъъълго време, чак до края на живота ми, дай да си пия и днес. Какво ще ми стане от още един ден, като след това ме чакат толкова много дни на непиене.
И това "и днес" продължаваше с години при мен. Това беше най-дългият ден в моя живот

Така че, ставаш сутрин и си казваш - днес само няма да пия, каквото и да ми се случва, колкото и да ми се пие, ако ще по корем да пълзя, но днес няма да пия.
Утре може би ще пия. И на другата сутрин пак си казваш същото.
Опитай - ще видиш, че работи.

Пък за Трета стъпка не бързай. Къде отидоха първа и втора, та скочи на трета?
Ми днес ти е едва вторият ден трезвеност.
Нали цял живот няма да пиеш, защо се разбърза за един ден да преминеш цялата програма

Шегувам се, но нещата наистина стават бавно и постепенно. Въоръжи се с търпение, засега е много важно да печелиш трезво време. И пасиансът ще ти излезе, ще видиш




Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: nekoi]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано24.11.09 23:39



Некой май си много прав. Това бързане е излишно и затормозяващо. А сега в началото за да се опазя за по-дълго трезва какво е добре да си чета - ако не стъпките, то може би "Living Sober" за улесняване на процеса?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.