Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор chernokoska_d ()
Публикувано26.11.09 08:58



Добро утро :)

Започвам 4ти ден . Не съм много отпочинала и бодра, че снощи до към 2 се занимавах в нета и четох постове в клуба. Четох и темата на Еми и ми стана едно такова тъжно - след толкова време въздържание да се поддадеш отново. Все си мислих и вярвах че хората, които години са се справяли да се радват на живота трезви не биха започнали за нищо на света. Но това наистина доказва че тази болест дебне и ще дебне цял живот.
Весел , ползотворен, но и спокоен ден.




Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано26.11.09 10:53



Ти не си никаква алкохоличка, а най-обикновено пиянде. Между двете има разлика.
Щом траеш без абстиненции да не пиеш 4 дена, проблемът ти е на психическа основа. Най малкото си още в началото и ако пиеш както до сега, няма да станеш алкохоличка никога. Разбира се не трябва да увеличаваш пиенето

Истински алкохолик е бил вуйчо ми - разправял ми е как е спал къде ли не излгал се е с какво ли не, не е ходел на работа, спрял е алкохола от венднъж след дългогодишното си пиене - повярвал в господ.

Дядо ми (лека му пръст) пиеше през ден по 500-700 гр ракия, живя до 81 год и мога да кажа че не беше алкохолик, а пияница. Не се търкалаше по улиците и алкохола не му пречеше толкова на работата.
Искам да кажа, че не всеки редовно пиещ е алкохолик

Редактирано от lvaylo на 26.11.09 10:57.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: lvaylo]  
Автор нe_пиeщa днec (непознат)
Публикувано26.11.09 14:15



Разни хора, разни мнения...Човек сам трябва да си даде сметка какъв е. Не е задължително да се въргаляш по улиците за да си алкохолик, а също и да пиеш редовно или от време на време , много или по-малко..А за абстиненцията, то и аз не съм я имала в началото, но с времето се появи и тя. Аз осъзнах за себе си, че съм такава, когато алкохола взе да ми създава проблеми в отношенията с другите хора, в работата и изобщо.

chernokoska предлагам ти да погледнеш в arka.bulboard.com там във форума Алкохолно зависими и по точно в подфорума Анонимни алкохолици има тема " Дали АА е за вас" или нещо подобно беше незнам дали цитирам правилно, та там има тест дали имаш проблем с алкохола...отговори на въпросите и виж...
За мен беше полезен този тест, защото когато го реших ми изчезнаха и малкото съмнения които имах дали - съм?

Още повече, човек като тръгне да си задава някакви въпроси, значи разбира , че нещо не е съвсем в ред , НАЛИ?
Хубавото е, че има изход и ти вече го търсиш за себе си!

Желая ти да го намериш!!!





Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: puvpav]  
Автор нe_пиeщa днec (непознат)
Публикувано26.11.09 14:40



Сега видях, че всъщност Puvpav ти е дал линк за същият този тест ,но на друго място...е сори,но не го бях видяла по-рано.
Както и да е, повторението е майка на знанието



Оставих ти на бележка имейла си, ако искаш ми пиши и там!

Но и тук пиши също, много помага!



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: lvaylo]  
Автор chernokoska_d ()
Публикувано26.11.09 17:27



Мерси за теста който ми показа Не–пиеща днес. Направих си теста и единствения въпрос на който имам "не" е това че не съм изпитвала нужда да пия сутрин.
Не се тормозя да правя анализи дали съм алкохоличка или пиянде. Факт е че алкохола ми влияе много зле и като се напия ставам друг, много по-лош човек. Аз ако бях на мчстото на Ивайло не бих правила такива заключения без да познавам човека. Единственото което е важно за мен е че искам да спра да пия и затова търся помощ.
Имала съм и аз много лоши последствия от алкохола. 2006 ме хванаха да карам пияна- 1,5 промила. Прекарах нощта в ареста, взеха ми книжката за 9 месеца и платих 1500лв. глоба,имаше дори и формален процес по бързата процедура, бях изправена пред съдия. И въпреки това продължих да пия. А съм разумен, интелигентен човек с 2 висши и хубава професия. Така че алкохоличка или пиянде няма значение, факт е че алкохола не ми понася и трябва веднъж за винаги да бъде спрян



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор нe_пиeщa днec (непознат)
Публикувано26.11.09 22:28



Един съвсем прятелски съвет, ако позволиш - не казвай " веднъж завинаги"! Сега си нахъсана и амбицирана, с голямо желание за спиране, но с течение на времето тази думичка "завинаги" ще ти се стори ужасяваща и изпълнението на тази да я нарека закана - непосилно. Поне при мен беше така, докато хората тук не ми отвориха очите за вълшебната фраза - " само днес" няма да пия, утре не знам...така е по-лесно да устоиш на изкушението, след като отмине първоначалната еуфория от непиенето.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано27.11.09 09:39



Мисля, че повечети тук спрели алкохола са обикновени пияници лепна ли си термина "алкохолик" даже без да знаят точно какво означава.
И да ТИ ако наистина си алкохоличка ще ИМАШ абстиненции, така, че си най обикновено пиянде, пак повтарям



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: lvaylo]  
Автор chernokoska_d ()
Публикувано27.11.09 12:00



"Мнозина не чак дотам отчаяни алкохолици опитаха АА, но не успяха, защото не можеха да признаят безнадеждността на своето положение. С огромно удовлетворение можем да отбележим, че през изминалите години това се промени. Алкохолици, които все още не бяха загубили здравето си, семейството си, работата си, нито дори двете коли в гаража, започваха да признават своя алкохолизъм. С нарастването на тази тенденция към тях се присъединяваха млади хора, които бяха само потенциални алкохолици. На тях им бяха спестени последните десет или петнадесет години истински ад, през които ние останалите бяхме минали."
Както пише в стъпка 1 дори да си само потенциален алкохолик най-доброто което може да направиш за себе си е да потърсиш помощ навреме, ако наистина искаш и имаш нужда, точно за да си спестиш следващите ужасни години и абстиненции, ако не спреш.
Но аз нямам намерение да убеждавам когото и да било в каквото и да било.
" Живей си живота и остави и другите да живеят своя"



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: lvaylo]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано27.11.09 17:27



"...обикновени пияници лепна ли си термина "алкохолик" даже без да знаят точно какво означава..."
А ти знаеш ли точно какво означава терминът "алкохолик"? Това, какво и как пишеш за него ме кара да се съмнявам...

"...И да ТИ ако наистина си алкохоличка ще ИМАШ абстиненции, така, че си най обикновено пиянде..."
Алкохолната абстиненция е само един от шестте основни симптома на алкохолната болест според Световната здравна организация. А за да се постави диагноза за алкохолната зависимост, за достатъчни 3 от 6-те симптома. Т.е. абстиненцията може изобщо на не е един от трите.

И, повярвай, изобщо не е лесно човек да "си лепне" етикета алкохолик... Без наистина уважителни причини...



Чернокоска, стискам ти палци!



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: Aня]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.11.09 10:05



А накрая, избягвах да пия в компания, защото пиех много по бързо от всички останали и ме беше срам и неудобно да си поръчам ново питие на 20 минута, и в тези моменти започвах да мисля само кога ще мога да си поръчам още едно и дали ще ми стигне

В ранните години на развитието на болестта ми се събирахме всеки петък с компанията в едно заведение. Поръчвахме първото и аз на 20-ата минута вече го бях изпил и поръчвах второто, докато останалите още не бяха стигнали половината на първите си чаши. Един мой приятел беше забелязал това и ми казваше на шега, че имам "нисък старт".

Ниският ми старт ме изстреля толкова нависоко само след няколко години, че приятелите започнаха да избягват да пият с мен, защото се напивах и развалях купона. Както казваш, чернокоске, като се напиех ставах друг, по-лош човек.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.