Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор nekoi ()
Публикувано25.11.09 00:24



Чети от Голямата книга - Има изход и Още за алкохолизма. Чети Living Sober.
Не е лошо да ги имаш на хартия. Може и с молив в ръка.
Чети бавно, търси себе си в прочетеното. Връщай се, препрочитай.
Което не разбираш или не ти допада, го оставяй засега настрана, но не го отхвърляй "завинаги". Всяка нещо с времето си.
Може да прочетеш и Първа стъпка от книгата "12 стъпки и 12 традиции".
Може да помислиш дали за моето предано старание, не заслужавам към фантата и една тортичка да ми се добави.



ПП И нещо много важно - днес недей да пиеш


Редактирано от nekoi на 25.11.09 00:27.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: nekoi]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано25.11.09 01:18



За старанието, така си е - оценявам и благодаря. Заслужи и тортичка-по избор

Никакво пиене - какво беше това нещо? Майтапа настрана, но съм позаменила тези два дни пийването с повече хапване- от книжката, много ми харесва този съвет за сладкото . А и преди 2 месеца сприах и цигарите - след горе толкоз време колкото си и пийвах сладко - дванайсет годинки. Та ме е страх че не ми се отразява добре на фигурката - но не си го слагам много на сърце този път. То и за проблемите с храненето и многото глупави диети които съм правила си имам дълга история, може да разкажа някой път. Но преди много се тормозих като кача някой килограм и се успокоявах с чашка. Когато пък бях стриктна в диетата и се морях от глад то задължително се награждавах с питие за лишението. Казвах си че като няма да хапвам, то поне да си пийвам, иначе какво удоволствие ми оставяше. После като се напивах, то и си хапвах повечко без да се усетя. И после вина и срам че съм качола килограм-два и пак се напивах че да не се тормозя. И така в този омагьосън кръг до безкрай. По някое време спирах или намалях някакси алкохола за известен период- свалях си килограмите, които си мислих за излишни. После се награждавах с подобаващо напиване и така.... Та сега много се старая да се приемам с не-анорексични и не-манекенски мерки , деа не се ограничавам в хапването след близо 5 години постоянни диети и лишения. Тай че и за това трябва да внимавам - да не се вманиача пак и да почна да си терзая тялото с глад, а психиката с постоянна вина че нямам воля достатъчна да приличам на тези от списанията,,,,,
Абе то не са едно и две неща...Сега отивам да спинкам че късно стана



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано25.11.09 01:24



Защото ми се струва от всичко което изчетох, че ако не се харесвам, то това ще ми пречи на борбата с алкохола, А за мен сега е най-важно да не пия. Да не пия днес , както казваш Некой. Т.е трябва да се харесвам и приемам днес, за да не изпитвам вина и разочарование.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор chernokoska_d (непознат )
Публикувано25.11.09 11:04



Ден трети трезвеене започна да тече. Благодарна за което съм на форума, на теб Некой, на Калан и на Павката.
Събирам смелост да отида на сбирка и си чета литературка междувременно.
Лек и усмихнат ден на всички





Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано25.11.09 17:16



Влизам понякога в клуба ви само да чета, нямам проблем с алкохола. Забелязала съм, че новите, които влизат тук за помощ и морална подкрепа, са пълни с ентусиазъм и добри намерения само в първите дни. След това постепенно изчезват.
На теб, чернокоске, ти трябва много малко, съдейки по това, което си писала за себе си - в смисъл твоят случай не е толкова тежък. Така че с малко усилие на волята преодолей първоначалните трезвени дни.
Искрено ти желая успех ! Ще успееш.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: вeceлyшka]  
Автор nekoi ()
Публикувано25.11.09 18:13



Всъщност съветът на Веселушка може и да не е толкова лош.

Чернокоске, може да опиташ и само с воля. При алкохолиците волята е разградена по отношение на алкохола. Просто я няма и затова не могат да се удържат от първата чаша, а не защото са лигльовци, глезльовци или боклуци.
Алкохолиците не могат да пият само с помощта на волята си. Тоесто могат, но за известно време, след което отново се връщат към чашата. А докато не пият, животът им е ужасен, защото непрекъснато се борят с желанието си.

Веселушка казва: с малко усилие на волята преодолей първоначалните трезвени дни. А второначалните

А по-нататък?

Вярно, че 24-часовата програма казва "не пий само днес". Но тя го казва, за да можеш да спечелиш трезво време в началото, през което да работиш програмата на АА и после програмата да заработи за теб и вече да няма нужда да се бориш ежечасно и всекидневно с тягата си към алкохола.


В АА всеки решава сам за себе си дали е алкохолик на базата на натрупания опит на АА. Ако забеляза, в началото не употребявах тази дума за теб.

Може да опиташ само с воля, но ако не се удържиш или ако животът ти е некомфортен заради непрекъснатата борба със себе си, значи ти трябва нещо друго, а не воля.

Програмата на АА ми даде възможност да живея сред алкохол и сред пиещи, без да ми се пие изобщо. Знам, че за някои звучи невероятно. И на самия мен ми звучи невероятно понякога, но е факт.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: nekoi]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано25.11.09 19:55



Сигурна съм - от опит знаеш, че първите дни ограничения или лишения е най-трудно. После постепенно се привиква. Нямам такъв опит с алкохола, но с храната

- научих се да ям много малко. В началото имах чувството, че ще ме застигне гладна смърт, но се лъжех. Човек не може да спре да се храни, но да пие, с малко или много инат, и преди всичко с воля да се измъкне, може.



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: вeceлyшka]  
Автор chernokoska_d ()
Публикувано25.11.09 22:13



Може би наистина като отида на сбирка ще разбера алкохоличка ли съм вече или не. Но от това което прочетох разбрах, че трябва да спра докато е време. Защото с времето алкохола ми носеше все по-малко удоволствие и повече вина и терзаене. Много пъти на сутринта след запой съм си обещавала да не пия - събирах целия алкохол от нас и го хвърлях. А вечерта на същия ден си купувах нови бутилки и пак пиех. И тези случаи са от преди 3-4 години. А накрая, избягвах да пия в компания, защото пиех много по бързо от всички останали и ме беше срам и неудобно да си поръчам ново питие на 20 минута, и в тези моменти започвах да мисля само кога ще мога да си поръчам още едно и дали ще ми стигне, дори не слушах разговора в компанията и определено не се забавлявах. Тъй че казано накратко алкохола ми носеше много повече негативни емоции от положителни - те положителните бяха около час- два докато изключа. И съм спирала много пъти с искрено желание и воля - не съм ги броила но поне около 10 пъти. И въпреки всичко се връщах към чашката. Явно само с една воля не мога. И при мен наистина не е много зле - усещам нужда да пия само вечер и успявам да го подтисна. Но въпреки всичко всеки мой опит рано или късно се проваляше, а и с времето все по рано започваха да се провалят.
Така че събирам смелост и ги почвам сбирките и програмата, че на мен по проблема с алкохола не може да се разчита да се справя сама.


Благодаря отново на всички за съветите. Супер сте



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: вeceлyшka]  
Автор nekoi ()
Публикувано25.11.09 23:40



Веселушка весела,
не знам за какво ми говориш, ама съм сигурен, че не си права



Иначе желанието ти да бъдеш полезна на Чернокоска е трогателно



Тема Re: Нова съм. Тъся помощ.нови [re: chernokoska_d]  
Автор nekoi ()
Публикувано25.11.09 23:43



Чернокоска, ми ти всичко си казала.

Сега остава да действаш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.