Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 01.05.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Домашен фитнес VS. тренировки в зала  
Автор Lara (непознат )
Публикувано24.01.03 15:05



Да предположим, че имам възможност и пространство да си спретна малък фитнес вкъщи. Дали мога да тренирам пълноценно и да имам прогрес в такъв случай? Какви са плюсовете и минусите?
Аз веднага се сещам:
+ вкъщи е по-удобно, не се налага да излизам, мога да си тренирам когато си поискам
- няма инструктор, уредите не могат никога да бъдат професионални като в залата (т.к. са яка цифра)......
Друго не се сещам.
Какво мислите по въпроса?
Мен повече ме притеснява това, че на 2 месеца инструктора ми сменя програмата според напредъка и нуждите ми. Ако го няма дали ще мога да се справям, все пак в интернет има доста инфо.....



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано24.01.03 17:22



Вкъщи може да си направиш перфектна обстановка за трениране само с един дъмбел с нужните ти дискове и една щанга с нужните ти дискове. А, ако се добави и един статив за щангата, за да я използваш за клякане вече може напълно да забравиш за фитенс залите.

Не се плаши от думата щанга! Щангата не е само за правене на мускули, на обем, на маса, не е само за ония грамадните с мускулите дето искат да станат зверове (или поне да изглеждат така).

Щангата не е само за мъже!

80% от уредите в залите са малоумни, а 80% от интруктурите повишават малоумността им до 95%.

С адекватна система, която може да прочетеш и научиш сама ще тренираш идеално. Единствено е по-добре някой да те научи в началото да правиш упражненията абсолютно правилно.

Ето ти тук напълно достатъчни упражнения, за да си във форма.





Тема ...нови [re: Spidercho]  
Авторjustagirl (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 19:50



То от снимките се вижда, че с тия упражнения голяма промяна в тялото си няма да видиш, освен (евентуално) да станеш клечо като Spidercho.

За да си тренираш вкъщи наистина не са ти необходими уреди, евентуално пътечка или степер за загряване, дъмбели, лост и дискове за него. И ОГРОМНА мотивация. Инструкторите може и да са идиоти, но поне ти стоят на главата докато тренираш и ти дават зор. А и няма опасност да изпълняваш упражненията неправилно...Третото предимство на залите е, че можеш да ходиш с приятел/ка и да се мотивирате взаимно. Колкото до програмите - из Интернет наистина можеш да си намериш доста, а можеш и просто да си направиш своя собствена.

И все пак, ако не искаш хубави релефни мускули или някаква генерална промяна на тялото, а само тонус - ориентирай се към Тае-бо или добрата стара аеробика :Р



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор beastie (Млад Снайперист)
Публикувано24.01.03 20:51



100% po-dobre se trenira v zala... v ky6ti e typo.
1. 6te te myrzi
2. nqma da ima6 raznoobrazie ot uredi i tejesti , lejanki i tn
3. v hubavite zali ima instruktori , koito si razbirat ot rabotata
4. s parite ot uredi i tn moje da trenira6 nqkolko godini - po-dobre gi daiz a suplementi i vitamini
5. kakto i da go pogledne6 v zalata misli6 samo za tova kak da si napravi6 treniovkata a kato si v ky6ti 6te se razseiva6 s razni gluposti
ima i o6te no me marzi da ti gi pi6a ... sama re6ava6 vse pak

Anaboli , 6tangi i rasizym - zdrav e tvoqt organizym !


Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: beastie]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано24.01.03 22:49



Човече, прав си от 1 до 5, особено за 1. А и в зала с други хора, като че се вдигат по - големи тежести.



Тема Re: ...нови [re: justagirl]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано24.01.03 22:53



Стига бе не говори така за аеробиката, виждала ли си на живо състезателка по аеробика, ама истинска, не тия дето ходят два пъти седмично да подскачат за половин-един час



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Cherniq (редник)
Публикувано25.01.03 14:31



ideqta ti e dobra, ostava da me viknesh da te 'pazq' i she stane pochti fantastichno


23.VI.2003 УВО

Тема ами ненови [re: Fast Taker]  
Авторjustagirl (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 16:32



Ама съм виждала такива, дето подскачат всеки ден :)
А и момичето не спомена, че иска да става професионална спортистка, Fast Taker.



Тема Re: ами ненови [re: justagirl]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано26.01.03 17:17



Аз пък не съм виждал на живо
Къде мога да намеря такава?!




Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Spidercho]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано27.01.03 11:12



Не се плаша от думата щанга, даже упражнения правя с нея в залата
Но за съжаление засега само за гърди успявам да вдигам, мъртва тяга и клекове са ми прекалено тежки дори с празен лост..
Виждам, че си постигнал забележителни резултати (въобще да не обръщаш внимание на нечии злобни забележки) и май не си използвал особено много уреди.

И въпреки всичко някак си ми е трудно, че такъв релеф може да се направи само с 2-3 вида упражнения, които на всичкото отгоре не изглеждат особено трудни.
Незнам, аз вече 5 месеца тренирам, резултат все още не съм видяла...но все се надявам ....... а и инструктора все ми повтаря, че трябва поне година да мине за да си личи.
Започвам вече всеки ден пък дано най-накрая има някаква разлика!!



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: beastie]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано27.01.03 11:23



Честно да ти кажа най-много ме притеснява точка 1.

С парите за 2-3 години фитнес мога да си накупя всякакви и доста качествени уреди, но друг е въпроса дали ще ги ползвам ако много ме мързи


Оф незнам, чудя се и аз още.



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано27.01.03 11:41



neznam za vas, no za men zalata e i nesto kato mqsto za socialni kontakti, vse edno da ides na kafe, v zalata se sabirame s priqteli, prikazvame si glupusti, ei takiva raboti. .. az li4no ne mislq 4e bih mogal da se zatvorq u nas i da si vdigam sam.

nonya bizzz


Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Bum-Bum]  
Автор beastie (Млад Снайперист)
Публикувано27.01.03 12:20



napulno e vqrno

Anaboli , 6tangi i rasizym - zdrav e tvoqt organizym !


Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Bum-Bum]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано27.01.03 13:24



Да, и това ме разколебава.

В началото никой не познавах, но сега сме като един отбор и ми е много приятно с хората в залата....



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
АвторSunFlower (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 13:32



Пълноценно можеш да тренираш и в зала и у вас. И двете места имат и плюсове и минуси.
Да поговорим и двете:
Преимуществата да имаш зала у вас:
1. Тренираш когато искаш, според свободното ти време.
2. Тренираш с какъвто екип искаш (по-гола по-добре, за да наблюдаваш мускулите си, а в зала това е трудно:)
3. Избираш музиката на която тренираш:)
4. Можеш да съ4етаваш тренировките с козметиката:) (говорили сме си затова )
5. Не даваш пари за зала, защото ве4е си ги дала за домашен фитнес.
6. Не губиш време да стигнеш до залата.
7. Можеш да се отпуснеш в изпълнение на вси4ките упражнения без да се притесняваш от околните.

Недостатъците:
1. Ще трябва да затвориш доста голяма сума пари за уреди вкъщи.
2. Мястото наистина трябва да е проветливо и удобно за спорт.
3. Няма да имаш голям избор на всякакви тежести и уреди, за да сменяш програмите си.
4. Няма е атомосферата, каято е във залата (там ентусиазмът и енергията на някои са направо заразителни).А и като ти е под носа вси4ко ще отлагаш и ще се самооправдаваш 4е си изморена и т.н....
5. Няма да се развиваш, защото ще се налага до вси4ко да стигаш сама, без да има с кой да споделиш и от кой да нау4иш нещо ново.
6. Няма да имаш инструктур, а засега ти е нужен.

Може би изпускам някои неща,но това е засега.




Тема Re: ...нови [re: justagirl]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано27.01.03 15:15



Момиче, съжелявам, че трябва да ти го кажа но ... не си права! И дори говориш глупости. Аз не съм станал "клечо", а винаги съм бил такъв. Второ никой не е говорил за нарастване на обем - нито аз, нито момичето. Чуй ме и запомни, АЗ НЕ ТРЕНИРАМ ЗА ВЪНШЕН ВИД!

Пътечка и степер за загряване казваш - а за какво ти е това точно загряванве? обясни ми! Огромна мотивация казваш, че е нужна - а за какво са тогава приятелките и техния аналог - инструктура? Опнасност да изпълняваш грешно има дори с инструктор! А програми има много, повечето от които вредни.

Препоръчваш Тае-бо - какво знаеш за Тае-бо? Отговори ми!



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано27.01.03 16:06



С фитнес се занимавам от почти половин година. За това време се уверих, че това е спортът с най-ОГРОМНИТЕ заблуди! За щастие усетът ми /опит + още нещо/ ме накара да повярвам на написаното на fit.cult.bg. Веднага започнах по система основаваща се на принципите посочени там. Резултатите се появиха ... ВЕДНАГА. За 2-3 месеца вече бяха доста значими. Сега чета книги писани от силните хора от края на 19-ти и началото на 20-ти век. Смело заявявам, че фитнесът е малоумен в днешния му вариант, а как се се стигнало до тук незнам засега.

Няма защо да ти е трудно да повярваш в постигнатото от мен, защото това е факт. Останалите в залата обикалят уредите като инспектори, а аз идвам, те са вече там, тренирам и си тръгвам преди тях. Ако за 5 месеца нямаш резултат - това означава само едно - НЕЕФЕКТИВНО ТРЕНИРАНЕ! - загуба на време, енергия, мотивация, пари ... Инструктурът ти или е некадърен или е лъжец!

В началото като започвах всички ме гледаха странно и ми казваха, че ще се контузя, това не се правело така. Всякакви съм ги чувал. Постепенно станах "тоя дето тренира странно", но вече никой не ми даваше съвети, а ме подпитваха какво, как, защо. Говорил съм с шефовете на фитнеса дето ходя за това какво и защо правя - и двамата са големички, над 190 см и над 100 кг. И така ... снощи идва при мен единия от тях и ми казва:
- Колега, знаеш ли к'во, аз ше взема да тренирам по твоя начин, че те гледам, в началото те мислех нещо, че не си наред и ше се повредиш, ама вече бая вдигаш, а и гръб и гърди направи. Та я ми кажи ся какво да прая ...

И така, човекът когото в началото питах как да правя правилно някои упражнения и ми ги показа правилно, вече вижда полезност в това, което правя. Това във връзка с верването и неверването на околните

Ти какво целиш с тренировките?



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: beastie]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано27.01.03 16:15



Прав си, че обстановката в залата предразполага към концентрация.



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Fast Taker]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано27.01.03 16:21



На мен многото хора не ми действат добре - все едно съм в автобус 280
Предпочитам да е празничко и да оставам сам със себе си.



Тема Re: old strongmen :)нови [re: Spidercho]  
АвторHristo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 16:56



Spidercho,
ne znam dali go znaesh tozi site:
http://www.sandowplus.co.uk/
Ima mnogo mnogo info za silnite hora otpredi 100-200 godini, snimki, knigi, linkove. Izobshto kato se ima vpredvid kakvi kg sa vdigali predi vremeto na steroidite, suvremennite builderi sa naistina zabavni geroi.
Po-zdravi
Hristo



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Spidercho]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано27.01.03 17:31



Ами просто нямам думи ................................ за 6 месеца си направил това, за което други се мъчат с години!
Значи аз тренирам от 5 месеца, три пъти седмично като ми отиват поне 2 часа в тренировка. Не е малко и смея да твърдя, че съм сериозна, т.е не се лигавя на уредите, ами се старая, опитвам се и кг-те да увеличавам. Засега резултата е увеличение на силата- съвсем малко, а откъм външен вид - нищо.
Това което целя е релеф, сила и тонус. Нямам за сваляне, имам за стягане.
Но защо ли нищо не се получава?!
Страх ме е, ако пробвам тази "странна" програма да не си пропилея времето за нищо, страх ме е отново да няма резултат......



Тема Мда!нови [re: Hristo]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано27.01.03 18:12



Този сайт си го снагнах преди повече от месец и чета една книга на Сандов и една на Саксън. Другите само ги прегледах много набързо, за да имам представа какво имам в библиотеката

Христо, ще се радвам да се срещнем един ден, когато имаме повече време. Ще намина да се видим и да хапнем по една свинска пържола с червено, македонско вино



Тема релеф, сила и тонуснови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано27.01.03 18:28



Целите, които ми спопменаваш се покриват 100% от начина, по който тренирам аз. Това са и успехите ми - релеф, сила и тонус.

Ако отделяш по 1 час за тренировка, 3 пъти в седмицата и се съсредоточаваш докато си там, то ще имаш ОСЕЗАЕМО нарастване на силата и тонуса! Ще тичаш и отскачаш ОСЕЗАЕМО по-добре. Дори в обикновения живот ще усещаш разлика, защото резултатите ще дойдат толкова бързо, че психиката ти няма да е запозната с това, че столът в кухнята вече е по-ЛЕК!

Нищо странно няма в начина ми на трениране - напротив, издържан е и логически и фактологически. Прочети сайтът на Христо fit.cult.bg, там има достатъчно за летящ старт.



Тема "strannata programa"нови [re: Lara]  
АвторHristo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 18:34



Lara,
programata za "Sila i krasota" na fit.cult.bg e primerna. Vajni sa PRINCIPITE na trenirane(dali da e do otkaz, kolko povt., kakvi upr. itn itn). Otidi na fit.cult.bg i procheti lekciata mi za sila sus i bez masa. Az ti garantiram 100% uspeh ako spazvash principite i tehnikite ot site-a mi. Iskash da se stegnesh? Eto ti edin primer zashto triabva da se zapoznaesh s tiaga ili klek:
muskulite sa izgradeni ot vlakna, nervnata sistema komandva vlaknata postredstvom "motorni edinici". Edna motorna edinica komandva grupa muskulni vlakna i ili e aktivirana ili ne e aktivirana. Kogato zapochnesh da stiagash niakoi muskul aktivirash postepenno ot malkite kum po-golemite vlakna kato posledovatelno aktivirash tehnite motorni edinici. Po principa na Haneman tova stava ot po-malkite kum po-golemite vlakna s malki izkluichenia(explozivnite upr. da kazhem). Za da stegnesh VSICHKITE vlakna na daden muskul, triabva da vdigash TEZHKO inache e NEVUZMOZHNO. S malki tezhesti i povt. NE AKTIVIRASH naj-golemite i silni vlakna. Nеrvnata sistema regulira dosta efektivno muskulnoto naprezhenie i niama da ti stegne dupeto s mizerni tezhesti.
Vseki muskul ima razlichna nevrologichna efektivnost. Kolkoto e po-goliama tazi nevr. efektivnost tolkova po-malka tezhest ti triabva za da aktivirash vsichki vlakna na dadenia muskul. Muskulite na rucete da kazhem sa s goliama nevr. efektivnost t.e. mozhesh da gi trenirash i s po-malki tezhesti. Obache DUPETO e naj-silnia muskul v choveka i ima MNOGO MNOGO MNOGO malka nevr. efektivnost. Tochno po tazi prichina ti triabva iaka tezhest za da imash dobar trenirovuchen efekt i da aktivirash vsichki motorni edinici a ne samo naj-malkite i mizerni takiva. Mozhesh da stenesh super silna i STEGNATA samo sus golemi tezhesti. Tova e polozhenieto.

Eto ti edin test za instructora ti. Pitai go za upr. za "dolnia" korem. Ako ti pokazhe upr. za "dolen" korem znachi niama haber za kakvo stava duma. Prichinata e che koremut(plochkite) sa si edin i susht muskul(rectus abdominis). Niama goren i dolen. Vsiaka motorna edinica kontrolira vlakna PO CIALATA DULZHINA NA MUSKULA. Ne mozhesh da stiagash goren, dolen i kuvto i da e muskul, mozhesh da go stegnesh celia. Ako iskash da aktivirash vsichki vlakna triabva da trenirash tezhko. Tova e polozhenieto. Ei zatva e maloumno da se praviat 100 varianta na lezhankata sled kato mozhe samo s 1 da se stegnat grudnite muskuli. Prosto triabva da e dostatuchno tezhko. Sushtoto se otnasia za spisaniata deto pishat postoianno gluposti ot roda na upr. za dolen korem i samo se opitvat da ni probutat niakvi hranitelni dobavki.
Ako iskash stegnat korem tovari go s trudni upr. a ne s mnogo malumni presi. Stotici presi imat minimalen efekt shtoto purvo che ne stiagat vsichki vlakna shtoto sa lesni i generirat minimalno muskulno naprezhenie, i vtoro ima niakva smeshna izmislica che ako trenirash korema s mnogo povt. tova shte mahne mazninite.
Izobshto iskash li stegnati muskuli trenirai gi tezhko i zaebi instructorite.
Po-zdravi
Hristo



Тема zapoviadaiнови [re: Spidercho]  
АвторHristo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 18:42



Spidercho,
niamash nikvi grizhi. Namini niakoi put da udarim po edna purzhola(imam super iaka slanina v hladilnika)
Mezhdu drugoto kroia planove(za sled vreme de) da napravia edin ogromen fitness site(mnogo poveche info, snimki, upr, forumi i vsiakvi takiva). Shte pomagash li kato mu doide vremeto? Murzi me da se zanimavam s php-ta i takiva neshta. Mozhe da napravim edna sekcia za old strongmen, da znaiat horata kakvo mozhe da se pravi bez himia.
Po-zdravi
Hristo



Тема с теб съмнови [re: Hristo]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано27.01.03 18:52



Христо, ти предизвика в мен такава еуфория, която не помня от години. Това, на което ме научи дотук е невероятен дар и просветление. Тренирам спортове 15 години и наистина такова развитие на "стари" години ме шашва и кефи на макс

Треньорът ми по Таекуон-до, понеже ме знае от 10 години и вижда за какво става дума от 4-5 месеца, вече се интересува и чете лекциите ти. Btw вече ми вика Цацулин

Та! Имаш подкрепата ми за всичко, което ще отвори очите, на който дръзне да види!



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Spidercho]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано27.01.03 20:18



Не знам, ама все още световното по щанги го правят пред публика, и ония ми ти прости ора кат' започнат да освиркват наред щангисти и треньори , че са гърчави, че за нищо не стават и тия лапват дървото и не моат я повдигана оная ми ти /тва не знам заедно ли, отделно ли се пише/ щанга

За автобус 280 е много важно на коя спирка се качваш и на коя слизаш, за да можеш да пътуваш удобно и безпристрастно към борещите се за глъдка въздух пасажери. Аз например имам предимно хубави спомени, като една девойка, която заради навалицата много яко ми се натискаше. На една спирка обаче тълпата се изсипа, а пък тя нещо се направи на разсеяна и продължи да ми се обляга



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: SunFlower]  
Авторprudlio (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 00:30



Ako ne doidesh v zalata, kak ste se poradvame na telcetoo ti?



Тема Re: old strongmen :)нови [re: Hristo]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 01:01



Не мога да зацепя едно нещо - от къв зор си тръгнал да сравняваш "силач" от преди 100 години със съвременен билдер. Това са съвсем различни "животни". За единия силата е цел а за другия - средство. Това че голяма част от сегашните билдери са смешници е отделна тема но ако искаш да правиш сравнения тогава сравнявай Стив Рийвс със съвременните културисти или пък Сандоу със сегашните силови атлети. Другото е безсмислено.



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 01:10



Това че трябва да мине известно време преди да си проличат резултатите в огледалото, си е напълно вярно. Но резултати трябва да има. Ако през тия 5 месеца не си мръднала и на милиметър просто му тегли един шут на "инструктора" Трябва да е пълен идиот (или яко те баламосва) ако се опитва да те убеди, че половин година никакъв резултат + още половин година никакъв резултат = видим ефект



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано28.01.03 09:37



purvite 4-5 meseca sa vremeto prez koeto bi trqbvalo da se promenis nai- mnogo, posle tqloto se adaptira kum natovarvaneto i promenite stavat vse po- bavno.
a tova 4e ti ne si postignala nisto za tova vreme govori 4e instruktura ti e oligofren (nai- prosto kazano).
nai- malkoto ne vijdam kakvo mojes da pravis celi dva 4asa v zalata. kolko serii pravis v edna trenirovka?
a otnosno "stqganeto" prosto ne se sestam kak ste stane tova, mazninite trqbva da se svalqt i na tqhno mqsto da se izgradi muskul, ina4e kak moje da se stegnat mazninite prosto neznam ...

nonya bizzz


Тема Re: old strongmen :)нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
АвторHristo (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 10:51



Lamia,
tova ne sa bili "silachi" ot predi 100 godini. Tezi hora sa ot taka narechenite "all-around lifters". Vdigali sa vsiakvi neshta, pravili sa vsiakvi upr. a ne 3 kakto triboicite. Osven tova sa bili atleti, borci, akrobati i vsiakvi takiva. Niakoi ot tiah imat super tela i sila bez gram himia, tova e vajnoto spored men. Bez da sa cheli spisania i drugi neshta horata sami sa trenirali i otkrivali kakvo raboti i kakvo ne raboti. V tiahnite knigi ima mnogo poveche smisleni suveti otkolkoto v koeto i da buildersko spisanie.
Kak ti se struva bent presa sus 200kg(Artur Saxon)? Ili puk ruce 52 sm(Ivan Pudobny)? Ili puk ruce 49cm(Piotur Kriloff)? Bez gram himia!
Inache vsichki sled Steve Reeves sa himici.
Po-zdravi
Hristo



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано28.01.03 11:24



И какви точно резултати тряба да имам за 5 месеца?
На кг не съм мръднала, на обиколки също......леко увеличение на силата, но никъде не се е показало дори и мъничко мускулче, т.е не виждам никакво оформяне.......
Всички в залата се опитват да ме убедят, че трябва поне година да мине.

Ако някой го интересува по-конкретно безполезната ми програма, мога да я пратя, но на мен ми се струва напълно нормална.....чудя се вече дали проблема не е в мен?



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Fast Taker]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано28.01.03 11:35



280 става за тия неща, и аз имам подобни преживявания.
Имам предвид, че по време на тренировка ми е по-добре да не ми се прчекат 10 човека наоколо. А щангистите не тренират пред публика



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Bum-Bum]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано28.01.03 11:58



Какво правя ли за 2 часа? Че те понякога не ми стигат даже!!
Започвам с разгрявка 5 мин.
за гърди 2 упражнения, с по 3 серии и 10-12 повторения;
гръб - 2 упр/ 4 серии по 16-20 повторения
рамо - 2 серии/10-14 повт.
трицепс - 2 серии/20 повт.
за крака 4 упражния/с по 3 серии и 3- повторения
корем 3 упр/3серии х30 повт.
и накрая 30мин степер или колело
Как ти се струва?



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано28.01.03 12:31



i tova go pravis 3 puti sedmi4no???
ima neso vqrno 4e na4inaestite trqbva da zapo4nat s bazovi uprajneniq i trenirovka za cqloto tqlo, no tova e samo purvite 3 meseca, pravi se s cel da se podotvqt muskulite i suhujiliqta za po- golqmoto natovarvane na koeto ste se podlagat zanapred.
no 5 meseca po edna i susta programa (i to takava, koqto qvno vodi do totalno pretrenirane a i ne dava nikakvi rezultati mi se vijda prekaleno mnogo)
mislq 4e ve4e trqbva da si usvoila bazovite dvijeniq i da si vidqla kak se izpulnqvat drugite, ta kato na4alo ti predlagam da mu predlojis na tozi instruktur da varvi na @$ #$!! %^&%^& !!! i da apo4nes da treniras sama.
ot tuk natatuk imas 2 vuzmojni izbora- konvencionalnata trenirovka i trenirovka po metoda "a la Hristo " koi ot dvata na4ina ste izberes si e tvoe resenie, az moga da ti pomogna ako se spres na purviq, hristo i spidercho ste ti pomognat ako se spres na vtoriq.suglasen sum 4e i dvata metoda na trenirane si imat silni i slabi strani (nqkade v starite postingi spidercho izroi tezi na konvencionalnoto trenirane, az puk na drugoto.. )
taka 4e ako resis da iskas savet, pisi i ste se opitam da izmislq nqkakva primerna programa.
a kak si s hraneneto i spaneto? ako qdes samo sandi4i i vsqka ve4er gostuvas na priqtelq si ste e trudno da otbelejis nqkakuv fitness napreduk

nonya bizzz


Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Bum-Bum]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано28.01.03 12:58



Що бе, какво й е на тази програма?
Не го правя три пъти седмично, това ми е единия ден, но ме мързеше цялата програма да изписвам.
На втория ден имам само гърди, гръб и рамо, накрая пак аеробно натоварване половин час, и третия ден съм бицепс, трицепс и същите за крака и корем.
Само първия месец правих тренировка за цялото тяло, след това веднага смених програмата и така на 2 месеца я сменям.
Що се отнася до яденето - не спазвам диети, ям нормално, но и целта ми не е да отслабвам....или даже и за стягането трябва да спазвам режим?



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано28.01.03 13:46



dori i tazi split sistema koqto kazvas ne mi se vijda uda4na, a otnosno "stqganeto" nali se razbrahme 4e takova nesto nqma
a "dieta" ne ozna4ava da umiras ot glad, a prosto da ne qdes razni bokluvi ot tipa na bani4ki, sandvi4i,duneri, poni4ki, soleti i t.n.. ili samo plodove (mogo razprostranena "dieta" v moq ofis naposleduk)
a kolko vreme e po4ivkata ti mejdu seriite i s kakva tejest treniras? t.e. ako pravis da re4em 10 povtoreniq s edna tejest, kolko max povtoreniq mislis 4e ste mojes da napravis s neq ako produljis?
imas li vuzmojnost da si kupis nesto ot roda na fat burners ili vaobste nqkakvi suplementi?

nonya bizzz


Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Bum-Bum]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано28.01.03 14:03



Почивката м/у сериите ми е минимална, мах 1-2мин
Относно тежестите пак всичко е на мах - слагам такава тежест, че след 10-тото повторение примерно повече да не мога.
Fat burner пих един месец, но нищо не стана.



Тема Re: old strongmen :)нови [re: Hristo]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 14:19



Дори и в "Плейбой" има повече смислени съвети от билдерските списания Но не това е въпроса.
Все още не мога да разбера какво се опитваш да докажеш.
Че "силачите" са имали хубави тела? Без съмнение е вярно но ако главната им цел беше именно това щяха да изглеждат още по-добре. Именно тук е разликата. Сравни типичния културист Стив Рийвс със Сандоу и няма нужда да обясянвам повече.
Че щом Саксън вдигал 200кг бент преса е ненадминат до днешни времена? Е тва не е вярно. Пак сравняваш ябълки с портокали. Като ще сравняваме дай някое по-популярно упражнение - лег, клек или тяга, например.
Или че всеки ако е упорит може да направи 50см ръка без химия? И това не е вярно. Да направиш 50 ръка зависи до голяма степен И от гена, независимо как тренираш.



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 14:44



>> И какви точно резултати тряба да имам за 5 месеца?
Ми ти ше кажеш
Бум-Бум е 200% прав, че такова нещо като стягане няма. Това което си мислиш, че е "стягане" всъщност е релеф. А релеф се постига само с намаляване на сланините и увеличаване на мускулите. Най-вече с първото.
Тоест ако имаш резултат трябва поне малко да свалиш от талията. Доколото разбрах такова нещо не си усетила. Щом всички ти казват, че ти трябва 1 година за да имаш резултати значи самите те все още не са постигнали нищо, самозалъгват се и лъжат и теб.
Трябва ти добра диета, яки тренировки - с тежести и аеробни такива. Зависи и на какво ниво си. Ако си близко до идеалните форми ще ти бъде кошмарно трудно да постигнеш каквито и да е резултати. По-добре ще е да тренираш 5 дни в седмицата по 1 час отколкото 3 дни по 2 часа. Ако нямаш резултати увеличаваш времетраенето/интезивността на тренировката и/или намаляш калориите от храненето (колкото се може по-малко въглехидрати ) без да стигаш до глад.
Това са някакви много общи насоки. Ти трябва да си намериш най-оптималната диета/тренировка. Или да си намериш наистина кадърен инструктор, който да ти следи всичко и да нагажда нещата според прогреса ти.



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано28.01.03 15:02



a s kakvo se hranis, kaji kakvo qdes nai- 4esto, nesto kato primerno menu :)

nonya bizzz


Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: prudlio]  
Автор CORRADO_16V (нерегистриран)
Публикувано28.01.03 16:18



кой си ти бе СОПОЛ та да се радваш на тялото на жена ми?

'94 VW Corrado 2000 16V

Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: CORRADO_16V]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано28.01.03 16:31



opaaaa, aide begaite koi otkade e 4e revniviq saprug se pribra i da nqma shamari :))))

nonya bizzz


Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Bum-Bum]  
Автор CORRADO_16V (нерегистриран)
Публикувано28.01.03 16:35



мноо "клевър" си бе батка ...

'94 VW Corrado 2000 16V

Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: CORRADO_16V]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано28.01.03 16:58



spoko de, maitap da stava. sto se palis

nonya bizzz


Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Bum-Bum]  
Автор CORRADO_16V (нерегистриран)
Публикувано28.01.03 17:17



н.п.

'94 VW Corrado 2000 16V

Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано28.01.03 18:09



Не бе, аз не знам какво се очаква да е станало след 5 месеца и т.к аз нищо не съм видяла затова питам какви би трябвало да бъдат
Както казах като обиколки няма абсолютно никаква промяна.
Незнам какво имаш предвид дали съм близо до идеалните форми, ако става въпрос за 90-60-90 близо съм но защо мислиш, че това ще ми усложни още живота?
И диети много мразя между другото, наложително ли е да спазвам за релеф?

Замислих се, че от хората в моя фитнес доста малко са тези със забележителни резултати. От мъжете се намират неколцина релефни, но от жените никоя не е постигнала нещо особено, като има девойки които ходят там от поне 2 години........явно има нещо сбъркано в инструктора!



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 01:45



Глупости, не ти трябва никва диета, не разбра ли, че се шегуваме...спокойно можеш да ядеш по 1 печено прасенце на ден + задължителните чипс, сладки и много хляб (намазан със свинска мас естествено) ... релефа ще дойде ей така от въздуха
Сериозно, пак ще кажа, че диета не значи глад. Ако не искаш да пазиш диета единствения изход е да увеличаваш непрекъснато физическото натоварване докато започнеш да виждаш резултати. Но това си има граници.

Имах друго предвид под "идеални форми" но не се изразих добре. Исках да кажа, че е далеч по-лесно от 80 килограма да станеш 70 и да поддържаш така отколкото от 52 на 50. Колкото си по-близо до идеалното състояние толкова по-трудно ще ти е да прогресираш.

Между другото ако се замислиш по-философски ще откриеш, че и липсата на резултат все пак е някакъв резултат Представи си, че не беше тренирала въобще тези 5 месеца - можеше да станеш 100-90-100 за това време



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор beastie (Млад Снайперист)
Публикувано30.01.03 15:14



задължително е

Луд съм , мамо ! Ям паркет !


Тема тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
АвторMapин Pyce (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 16:08



тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяга, 120кг Клек. Всичко това от "домашен фитнес", работата е в храненето не в тренировката. Достатачна е една лежанка и лост с тежести, ако на някои му е интересно мога да му кажа как да си ги направи. Проектирал съм 3 лежанки с променящ ъгъл, представка за клек и кофички, две от тя лично съм сглобил. Дисковете за щангата от 2, 5, 10, 20кг - от бетон - точните размери и % съдържание, които искал Имам скиците мога да ги сканирам. Дерзайте, момичета.
За пощата пуснете тема във форума и ще я дам, че тук нещо неще да прехвърля между отделните шрифтове, бъгав е сайта.



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Mapин Pyce]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано30.01.03 18:57



ОК,
разкажи ми за храненето тогава?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
АвторMarin Pyce (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 13:00



Nqma da ti kaja xrani se s tova i onova, ne go i o4akvai ot nqkoi koito ne te e vijdal i ne te poznava. 6te ti razkaja moqt skromen opit otna4alo. Be6e predi 4-5 godini, trenirax sportna gimnastika i re6ix mejdyvremenno da ka4a i sila (be6e zadaljitelno za tozi sport), bqx mnogo entosiaziran, to ne be vdigane na stolove, licevi opori, koremni presi, "tar4ene po 4ykarite" :) Re6ix da si napravq giri4ki. Za sajalenie imax samo 2 giri ot po 2kg, razbix nqkolko akomylatora i ot olovoto (koeto posle razbrax, 4e moga da kupq ot cvetni metali) si napravix otlivki otstrani na girite, kato sled tova stanaxa 7kg`vi. Vse pak kato 6te e trenirane trqbva da e s tejesti! Trenirax okolo 4as kato pravex mnogoto za onova vreme 5x50 + 2x100 koremni presi, ramenni yprajneniq, za race i kakvo li ne s 2 giri. Gre6kata, koqto pravex togava be6e, 4e ne qdqx dostata4no belta4na i vitaminozna xrana, e pri4inite bqxa izcqlo sociqlni, no tova e dryg vapros. Xybavo e predi da re6i6 da qde6 ne6to da si napravi6 edna prosta smetka kolko gore-dolo ti e % myskylna masa i maznini. Normalno jenite, na koito vikame macki imat 25%!!! maznini, nemoje d ase povqrva nali. Za spravka moje da se proverqt y4ebnicite za vis6e obrazovanie po fiziologiq na NSA. Faktat si e fakt mujete - pi4ove sa s ot porqdaka 8-12% maznini predi da kajem 4e e "leko" palni4ak. Dokato mujkoto tqlo lesno moje da izrazxodi energiinite zapasi po gluteusite - zadnika i po taliqta, tova savsem ne e taka i pri jenite, texniq pyxkav xan6 6te e na posledno mqsto... tova e fiziologiq. Kolkoto i koremni presi da pravi edin 4ovek ako na zadnika si ima mnogo maznini to nebiva da o4akva da se orelefi samo korema, vuob6te tezi reklamni gluposti ot tipa "svalete mazninite ot korema s koremni presi, na racete s edi kakvo si i t.n." ne sa za komentirane, 4erniqt drob kato iska nai-prosto obqsneno maznini, ne pravi podbor dali 6te sa ot vrata ili korema, ima prosto mesta, da kajem vutre6ni maznini okolo babrecite, sarceto, ili puk okolo grabnaka, koito tqloto trydno bi jertvalo.
Ako misli6 4e ti se vijdat plo4kite na koerma (za mujete), to spored goleminata na muskulatyrata moje da se kaje mazninite sa okolo 6%. Rqdko se stiga do po-malko, samo pri tezi sas silen metabolizam e taka.
Xranata kato cqlo e mnogo raznoobrazna - ni6to 4e e s po-malko maznini - PAK STAVA ZA QDENE :) Informaciq moje6 da nameri6 vav vestnicite za kyltyrizum, po-eftini sa ot spisaniqta! Edna ot gre6kite koito bqx pravil po vreme na trenirovkite za relef be6e, 4e prekaleno ograni4avax mazninite. Ve4e qm sled trenirovka po 1-2`a orexa - ZADALJITELNO!
Za vafli4ki i 6okoladi - se se6tam samo sled trenirovka po nqkoga. Da trenira6 v ku6ti e mnogo po trydno, 6to se otnasq do motivaciqta. To e sa6toto kato da si se molil samo v ka6ti i kato otide6 vednaj na carkva i razbere6 kakvo vsa6tnost predstavlqva molitvata.
To4ni dieti nqma, dietite se pravqt s opiti!
YSPEX, LARA!



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Marin Pyce]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано31.01.03 18:20



Аз си знам точно %-та мазнини, правих си измерване във фитнеса.
Значи аз съм 26%, като ми казаха че здравословния минимум за жени, които не спортуват активно (т.е по-малко от 10 часа седмично) е 22%, а максимума 33%. За професионалните спортисти са съвсем други нормалните стойности.
Знам, че не трябва изцяло да изключвам мазнините от храната си, т.к. било вредно.....



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
АвторMarin Pyce (Нерегистриран)
Публикувано01.02.03 11:18



Ami bravo, Lara, ti nqma6 mnogo maznini. Kak misli6 tezi 10h to4no opredelenie za sportyva6t aktivno li sa, ne vremetraeneto na edna trenirovka e kriteriqt za neinoto ka4esto! Az samiq treniram ne pove4e ot 6h per week. Dori i kogato sam bil po svoboden ne sam ka4val nad 10h, edinstvennoto koeto mi lipsva sega e aerobikata. V doma6ni ysloviq, mejdy drygoto e mnogo ydobno da se pravi aerobika, kato se ima v predvid, 4e ne sa ti neobxodimi mnogo tejesti. Moje6 da si podmqta6 nqkakvi giri 30 min i 6te si kato parcal. Mnogo dobre deistva boksiraneto sre6ty ogledaloto ili o6te po-dobre ako ima6 partnior, darja6t vazglavnica. "Vervai " mi pokazval sam go na 2 momi4eta do sega - qko potene pada. ... A i se trenira6 da zabiva6 umryci :) Ti kak smqta6 da si razdeli6 trenirovkite prez sedmicata?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Marin Pyce]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано03.02.03 09:43



Това с боксирането ми харесва
Жалко, че рядко го практикувам и то само в/у гаджето ми
Майтап де, мечтая си някой ден да се запиша на кик-бокс или истински бокс, но сигурно никога няма да се престраша.
Тренировките още незнам как ще ми ги раздели инструктора - довечера ще разбера, само знам че ще ходя 5 пъти седмично. Ще му дам последен шанс да видя дали нещо ще се промени и ако не почвам да тренирам по програмата на Христо.
Докато си обзаведа домашния фитнес ще мине известно време, а дотогава нямам намерение да прекратявам тренировките.
Направо ме хвана яд, че в залата нямаме боксова круша



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.02.03 19:15



Какъв е уредът, на който си се мерила, че искам и аз да го пробвам?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Spidercho]  
Автор Lara (новак)
Публикувано03.02.03 19:28



Уреда го има във фитнеса, където тренирам.
Като марка ли те интересува или какво представлява?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.02.03 19:53



Какво представлява, как става измерването ?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Spidercho]  
Автор Lara (новак)
Публикувано04.02.03 09:23



Прилича на кантар, само че стъпваш в/у метални пластини бос, има и някакъв извод към у-во, на което ти се изписват данните от измерването. Обясниха ми, че пропускал слаб ток, но нищо не се усеща.
И ти показава тегло и % мазнини......
Май е това



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано04.02.03 10:40



Къде е това и как мога аз да го използвам, трябва да направя една тренировка там ли ?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано04.02.03 10:43



tova e nqkakvo mente, kak sus nqkakuv tok ste ti izmeri % telesni maznini???

nonya bizzz


Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Bum-Bum]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано04.02.03 10:52



Има такъв метод. Ясно е, че има отклонения, но не е несериозен, защото са доста скъпи апаратите. Аз съм си мерил с такъв, които се дърци в ръце за електродите.



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Spidercho]  
Автор Lara (новак)
Публикувано04.02.03 12:03



Няма нужда да тренираш там.
Измерването струва 1лв., а мисля че имаше и месечна карта 8 измервания за 5лв.
Фитнеса се казва "Вагнер" и се намира зад 19-то училище.



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Bum-Bum]  
Автор Lara (новак)
Публикувано04.02.03 12:05



А ти как предлагаш да се измерват мазнините?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано04.02.03 14:05



Къде е това 19-то училище?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
АвторMarin Pyce (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 14:10



Xa, xa! Otkoga stana taka, 4e da ima spor po tova kakav 6te e yredat za izmervane na to4noto sadarjanie na mazninite? Kakav e faktat? Faktat e 4e mazninite gi ima, 10, 15 ... 20% kolkoto i da sa. Ako edni izglejdat normalno s 10% to drygi ne. "Nai - dobrite metodi" sa kompleksni - vav vodna banq, izmervane na provodimostta, na telesnata povarhnost, teglo i t.n. Ima edni, kaliper mai se kazvaxa, sravnitelno to4ni i evtini. Verno %maznini y4astva pri presmqtaneto na porciona, no dori i nai-dobrite kyltyristi ne go omervat to4no :)



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Spidercho]  
Автор Lara (новак)
Публикувано04.02.03 15:27




Фитнеса е на ул. Феликс незнам-какъв си, м/у ул.Богдановец и зеленото островче.
Ориентира ли се?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано04.02.03 18:05



ami to4no s tozi "kali..." neznamkakvo si ... izmerva se na razli4ni mesta po tqloto i posle se presmqta po nqkakvi formuli.
vednuj hodih do tozi fitness vagner , no bese nedelq i se okaza 4e zatvarq mnogo rano, kak e tam?

nonya bizzz


Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Bum-Bum]  
Автор Lara (новак)
Публикувано04.02.03 19:14



Много е весело, не се оплаквам
Доволна съм.



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано05.02.03 10:17



imalo gotin solarium tam, kato mi ostane vreme sigurno ste po4na da hodq.
ta da ne se 4udis kato vidis edin super qk v zalata zna4i sum az :)))))

nonya bizzz


Тема body fat calculatorsнови [re: Spidercho]  
Авторponko (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 11:24



uredi:
http://www.healthfitnessstore.com/omron_products_home.htm

calculatori:
http://app.ishape.com/ishape/go.nd/ishapesignup/pgIshapeSignup.btGetResult_onWebEvent(btGetResult)
http://www.freeweightloss.com/calculator2.html
http://kingspawn.home.att.net/BodyFat.htm
http://www.healthstatus.com/calculate/bfb



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Bum-Bum]  
Автор Lara (новак)
Публикувано05.02.03 15:32



Е, не е нещо особено солариума там, стар модел на Ergoline, но заповядай в нашия фитнес
Да ми се обадиш като дойдеш



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано05.02.03 16:43



edni priqteli hodqt tam i kazaha 4e lampite bili mnogo silni i sa super dovolni.
OK, kato doida i kaja "alo" zna4i sum az :))))

nonya bizzz



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.