Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 25.04.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
АвторMapин Pyce (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 16:08



тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяга, 120кг Клек. Всичко това от "домашен фитнес", работата е в храненето не в тренировката. Достатачна е една лежанка и лост с тежести, ако на някои му е интересно мога да му кажа как да си ги направи. Проектирал съм 3 лежанки с променящ ъгъл, представка за клек и кофички, две от тя лично съм сглобил. Дисковете за щангата от 2, 5, 10, 20кг - от бетон - точните размери и % съдържание, които искал Имам скиците мога да ги сканирам. Дерзайте, момичета.
За пощата пуснете тема във форума и ще я дам, че тук нещо неще да прехвърля между отделните шрифтове, бъгав е сайта.



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Mapин Pyce]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано30.01.03 18:57



ОК,
разкажи ми за храненето тогава?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
АвторMarin Pyce (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 13:00



Nqma da ti kaja xrani se s tova i onova, ne go i o4akvai ot nqkoi koito ne te e vijdal i ne te poznava. 6te ti razkaja moqt skromen opit otna4alo. Be6e predi 4-5 godini, trenirax sportna gimnastika i re6ix mejdyvremenno da ka4a i sila (be6e zadaljitelno za tozi sport), bqx mnogo entosiaziran, to ne be vdigane na stolove, licevi opori, koremni presi, "tar4ene po 4ykarite" :) Re6ix da si napravq giri4ki. Za sajalenie imax samo 2 giri ot po 2kg, razbix nqkolko akomylatora i ot olovoto (koeto posle razbrax, 4e moga da kupq ot cvetni metali) si napravix otlivki otstrani na girite, kato sled tova stanaxa 7kg`vi. Vse pak kato 6te e trenirane trqbva da e s tejesti! Trenirax okolo 4as kato pravex mnogoto za onova vreme 5x50 + 2x100 koremni presi, ramenni yprajneniq, za race i kakvo li ne s 2 giri. Gre6kata, koqto pravex togava be6e, 4e ne qdqx dostata4no belta4na i vitaminozna xrana, e pri4inite bqxa izcqlo sociqlni, no tova e dryg vapros. Xybavo e predi da re6i6 da qde6 ne6to da si napravi6 edna prosta smetka kolko gore-dolo ti e % myskylna masa i maznini. Normalno jenite, na koito vikame macki imat 25%!!! maznini, nemoje d ase povqrva nali. Za spravka moje da se proverqt y4ebnicite za vis6e obrazovanie po fiziologiq na NSA. Faktat si e fakt mujete - pi4ove sa s ot porqdaka 8-12% maznini predi da kajem 4e e "leko" palni4ak. Dokato mujkoto tqlo lesno moje da izrazxodi energiinite zapasi po gluteusite - zadnika i po taliqta, tova savsem ne e taka i pri jenite, texniq pyxkav xan6 6te e na posledno mqsto... tova e fiziologiq. Kolkoto i koremni presi da pravi edin 4ovek ako na zadnika si ima mnogo maznini to nebiva da o4akva da se orelefi samo korema, vuob6te tezi reklamni gluposti ot tipa "svalete mazninite ot korema s koremni presi, na racete s edi kakvo si i t.n." ne sa za komentirane, 4erniqt drob kato iska nai-prosto obqsneno maznini, ne pravi podbor dali 6te sa ot vrata ili korema, ima prosto mesta, da kajem vutre6ni maznini okolo babrecite, sarceto, ili puk okolo grabnaka, koito tqloto trydno bi jertvalo.
Ako misli6 4e ti se vijdat plo4kite na koerma (za mujete), to spored goleminata na muskulatyrata moje da se kaje mazninite sa okolo 6%. Rqdko se stiga do po-malko, samo pri tezi sas silen metabolizam e taka.
Xranata kato cqlo e mnogo raznoobrazna - ni6to 4e e s po-malko maznini - PAK STAVA ZA QDENE :) Informaciq moje6 da nameri6 vav vestnicite za kyltyrizum, po-eftini sa ot spisaniqta! Edna ot gre6kite koito bqx pravil po vreme na trenirovkite za relef be6e, 4e prekaleno ograni4avax mazninite. Ve4e qm sled trenirovka po 1-2`a orexa - ZADALJITELNO!
Za vafli4ki i 6okoladi - se se6tam samo sled trenirovka po nqkoga. Da trenira6 v ku6ti e mnogo po trydno, 6to se otnasq do motivaciqta. To e sa6toto kato da si se molil samo v ka6ti i kato otide6 vednaj na carkva i razbere6 kakvo vsa6tnost predstavlqva molitvata.
To4ni dieti nqma, dietite se pravqt s opiti!
YSPEX, LARA!



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Marin Pyce]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано31.01.03 18:20



Аз си знам точно %-та мазнини, правих си измерване във фитнеса.
Значи аз съм 26%, като ми казаха че здравословния минимум за жени, които не спортуват активно (т.е по-малко от 10 часа седмично) е 22%, а максимума 33%. За професионалните спортисти са съвсем други нормалните стойности.
Знам, че не трябва изцяло да изключвам мазнините от храната си, т.к. било вредно.....



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
АвторMarin Pyce (Нерегистриран)
Публикувано01.02.03 11:18



Ami bravo, Lara, ti nqma6 mnogo maznini. Kak misli6 tezi 10h to4no opredelenie za sportyva6t aktivno li sa, ne vremetraeneto na edna trenirovka e kriteriqt za neinoto ka4esto! Az samiq treniram ne pove4e ot 6h per week. Dori i kogato sam bil po svoboden ne sam ka4val nad 10h, edinstvennoto koeto mi lipsva sega e aerobikata. V doma6ni ysloviq, mejdy drygoto e mnogo ydobno da se pravi aerobika, kato se ima v predvid, 4e ne sa ti neobxodimi mnogo tejesti. Moje6 da si podmqta6 nqkakvi giri 30 min i 6te si kato parcal. Mnogo dobre deistva boksiraneto sre6ty ogledaloto ili o6te po-dobre ako ima6 partnior, darja6t vazglavnica. "Vervai " mi pokazval sam go na 2 momi4eta do sega - qko potene pada. ... A i se trenira6 da zabiva6 umryci :) Ti kak smqta6 da si razdeli6 trenirovkite prez sedmicata?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Marin Pyce]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано03.02.03 09:43



Това с боксирането ми харесва
Жалко, че рядко го практикувам и то само в/у гаджето ми
Майтап де, мечтая си някой ден да се запиша на кик-бокс или истински бокс, но сигурно никога няма да се престраша.
Тренировките още незнам как ще ми ги раздели инструктора - довечера ще разбера, само знам че ще ходя 5 пъти седмично. Ще му дам последен шанс да видя дали нещо ще се промени и ако не почвам да тренирам по програмата на Христо.
Докато си обзаведа домашния фитнес ще мине известно време, а дотогава нямам намерение да прекратявам тренировките.
Направо ме хвана яд, че в залата нямаме боксова круша



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.02.03 19:15



Какъв е уредът, на който си се мерила, че искам и аз да го пробвам?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Spidercho]  
Автор Lara (новак)
Публикувано03.02.03 19:28



Уреда го има във фитнеса, където тренирам.
Като марка ли те интересува или какво представлява?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.02.03 19:53



Какво представлява, как става измерването ?



Тема Re: тежа 65кг - 95кг от лег, 140кг Мъртва тяганови [re: Spidercho]  
Автор Lara (новак)
Публикувано04.02.03 09:23



Прилича на кантар, само че стъпваш в/у метални пластини бос, има и някакъв извод към у-во, на което ти се изписват данните от измерването. Обясниха ми, че пропускал слаб ток, но нищо не се усеща.
И ти показава тегло и % мазнини......
Май е това




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.