Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 25.04.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Домашен фитнес VS. тренировки в зала  
Автор Lara (непознат )
Публикувано24.01.03 15:05



Да предположим, че имам възможност и пространство да си спретна малък фитнес вкъщи. Дали мога да тренирам пълноценно и да имам прогрес в такъв случай? Какви са плюсовете и минусите?
Аз веднага се сещам:
+ вкъщи е по-удобно, не се налага да излизам, мога да си тренирам когато си поискам
- няма инструктор, уредите не могат никога да бъдат професионални като в залата (т.к. са яка цифра)......
Друго не се сещам.
Какво мислите по въпроса?
Мен повече ме притеснява това, че на 2 месеца инструктора ми сменя програмата според напредъка и нуждите ми. Ако го няма дали ще мога да се справям, все пак в интернет има доста инфо.....



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано24.01.03 17:22



Вкъщи може да си направиш перфектна обстановка за трениране само с един дъмбел с нужните ти дискове и една щанга с нужните ти дискове. А, ако се добави и един статив за щангата, за да я използваш за клякане вече може напълно да забравиш за фитенс залите.

Не се плаши от думата щанга! Щангата не е само за правене на мускули, на обем, на маса, не е само за ония грамадните с мускулите дето искат да станат зверове (или поне да изглеждат така).

Щангата не е само за мъже!

80% от уредите в залите са малоумни, а 80% от интруктурите повишават малоумността им до 95%.

С адекватна система, която може да прочетеш и научиш сама ще тренираш идеално. Единствено е по-добре някой да те научи в началото да правиш упражненията абсолютно правилно.

Ето ти тук напълно достатъчни упражнения, за да си във форма.





Тема ...нови [re: Spidercho]  
Авторjustagirl (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 19:50



То от снимките се вижда, че с тия упражнения голяма промяна в тялото си няма да видиш, освен (евентуално) да станеш клечо като Spidercho.

За да си тренираш вкъщи наистина не са ти необходими уреди, евентуално пътечка или степер за загряване, дъмбели, лост и дискове за него. И ОГРОМНА мотивация. Инструкторите може и да са идиоти, но поне ти стоят на главата докато тренираш и ти дават зор. А и няма опасност да изпълняваш упражненията неправилно...Третото предимство на залите е, че можеш да ходиш с приятел/ка и да се мотивирате взаимно. Колкото до програмите - из Интернет наистина можеш да си намериш доста, а можеш и просто да си направиш своя собствена.

И все пак, ако не искаш хубави релефни мускули или някаква генерална промяна на тялото, а само тонус - ориентирай се към Тае-бо или добрата стара аеробика :Р



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор beastie (Млад Снайперист)
Публикувано24.01.03 20:51



100% po-dobre se trenira v zala... v ky6ti e typo.
1. 6te te myrzi
2. nqma da ima6 raznoobrazie ot uredi i tejesti , lejanki i tn
3. v hubavite zali ima instruktori , koito si razbirat ot rabotata
4. s parite ot uredi i tn moje da trenira6 nqkolko godini - po-dobre gi daiz a suplementi i vitamini
5. kakto i da go pogledne6 v zalata misli6 samo za tova kak da si napravi6 treniovkata a kato si v ky6ti 6te se razseiva6 s razni gluposti
ima i o6te no me marzi da ti gi pi6a ... sama re6ava6 vse pak

Anaboli , 6tangi i rasizym - zdrav e tvoqt organizym !


Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: beastie]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано24.01.03 22:49



Човече, прав си от 1 до 5, особено за 1. А и в зала с други хора, като че се вдигат по - големи тежести.



Тема Re: ...нови [re: justagirl]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано24.01.03 22:53



Стига бе не говори така за аеробиката, виждала ли си на живо състезателка по аеробика, ама истинска, не тия дето ходят два пъти седмично да подскачат за половин-един час



Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Lara]  
Автор Cherniq (редник)
Публикувано25.01.03 14:31



ideqta ti e dobra, ostava da me viknesh da te 'pazq' i she stane pochti fantastichno


23.VI.2003 УВО

Тема ами ненови [re: Fast Taker]  
Авторjustagirl (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 16:32



Ама съм виждала такива, дето подскачат всеки ден :)
А и момичето не спомена, че иска да става професионална спортистка, Fast Taker.



Тема Re: ами ненови [re: justagirl]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано26.01.03 17:17



Аз пък не съм виждал на живо
Къде мога да намеря такава?!




Тема Re: Домашен фитнес VS. тренировки в заланови [re: Spidercho]  
Автор Lara (непознат )
Публикувано27.01.03 11:12



Не се плаша от думата щанга, даже упражнения правя с нея в залата
Но за съжаление засега само за гърди успявам да вдигам, мъртва тяга и клекове са ми прекалено тежки дори с празен лост..
Виждам, че си постигнал забележителни резултати (въобще да не обръщаш внимание на нечии злобни забележки) и май не си използвал особено много уреди.

И въпреки всичко някак си ми е трудно, че такъв релеф може да се направи само с 2-3 вида упражнения, които на всичкото отгоре не изглеждат особено трудни.
Незнам, аз вече 5 месеца тренирам, резултат все още не съм видяла...но все се надявам ....... а и инструктора все ми повтаря, че трябва поне година да мине за да си личи.
Започвам вече всеки ден пък дано най-накрая има някаква разлика!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.