Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 21.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема 12 януари - среща  
Автор prinyo ()
Публикувано03.01.05 20:09



Минаха коледните и новогодишни празници и вече можем сериозно да се замислим по въпроса за среща на клуба.
Предлагам датата 12 януари - сряда. Всички "за" и "против" можете да поствате тук или да ми пращате на лични бележки.



Тема Re: 12 януари - срещанови [re: prinyo]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано03.01.05 20:28



На мен ми е удобно



Тема Re: 12 януари - срещанови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано03.01.05 21:26



"къде" и "В колко часа" също са добри въпроси тук...



Тема Re: 12 януари - срещанови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.01.05 21:49



Няма да се изнедадам ако е второто, но тогава и аз не бих дошъл. Съвсем друг въпрос е ако ти си поканена, но не дойдеш по свои причини.
И извинявай Приньо, но смятам това за принципен въпрос. За да получиш толерантност трябва и да я дадеш. Въпросът на Елия е основателен. Отделно на ръка, че днес една позната ми разказа нещо, което си плаче за отделна тема и то точно във този клуб, но се е притеснила да го напише защото е жена.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: 12 януари - срещанови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.01.05 21:57



Знам Елия. Ако смятах, че просто се заяждаш отдавна да съм те накълвал. Или нацвъкал. Повярвай ми

ще полетиш ли с мен


Тема Re: 12 януари - срещанови [re: AЛБATPOC]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано03.01.05 22:29



Жени тук пишат и са писали и засега няма дори идея да спрат или да бъдат спрени. Та последното ти изречение не ми е ясно в каква връзка е.

Останалата част от мнението ти май вече беше коментирана някъде?



Тема Re: 12 януари - срещанови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.01.05 22:32



Груба си. Без да съм ти дал повод.

ще полетиш ли с мен


Тема Отново вниманиенови [re: prinyo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано04.01.05 01:13



Моля ви не използвайте темата за чат! Така затруднявате организирането на срещата. Засега си затварям очите, но отсега нататък ще трия мнения, които нямат отношение към срещата.

Моля контактувайте лично с prinyo относно мястото на срещата. Т.е., който се интересува от срещата нека да попита prinyo в лична бележка или е-мейл къде ще е срещата.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: jaytee]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано04.01.05 03:19



По принцип си прав да триеш, но смятам, че е редно Приньо да заяви открито дали това е среща на клуба или е среща на мъжете от клуба. Не се опитвам да диктувам какво да бъде, но по принцип държа нещата да бъдат назовавани с истинските си имена.
А освен това с изненада установих, че тук пишат ховече жени отколкото съм си мислил първоначално. Бих искал да зная дали и те са поканени на срещата или не. Дали те ще пожелаят да дойдат е съвсем отделен въпрос.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: 12 януари - срещанови [re: prinyo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано04.01.05 09:37



Ми на мен ми изглежда добре



Тема Re: Отново вниманиенови [re: jaytee]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано04.01.05 19:00



Какъв е проблемът мястото и часът на срещата да се напишат тук?



Тема Re: Отново вниманиенови [re: mizrahi]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано04.01.05 19:20



Темата е обсъждана при предложението за предишната ни среща. Аз съм 100% съгласен, че предишния подход беше правилен. А ти поразгледай назад и ще разбереш.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: Sam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано04.01.05 19:45



10х, ще проверя. Все пак не мисля, че сме делфин...опс, масонска ложа и трябва да си крием мястото и часа на срещата...



Тема Re: Отново вниманиенови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано04.01.05 20:55



Мизрахи. Не мисля, че става въпрос за криене. Аз лично бих нарекъл това дискретност. И честно казано аз го одобрявам. Няма да напиша публично защо за да не ме обвинят пак във страхливост, но няма да отречеш факта, че често пъти едни и същи действия могат да бъдат продиктувани от различни мотиви.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Отново вниманиенови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.01.05 23:45



На мен пък ми е писнало от тайни срещи, клубове под земята, зад железни врати, звънци, шпионки и прочее.

Бях казал веднъж по друг повод, че в клуб на страхливите педерасти аз не членувам... и се махнах, но затова друг път.

Сега все пак бих искал да препоръчам - пуснете анкета за публично обявяване на мястото на срещата щом ще си играем на демокрация...



Тема Re: Отново вниманиенови [re: mizrahi]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано06.01.05 00:13



Това че ти си решил така да стоят нещата пре тебе не означава че всичко останали са, така че недей да насилваш нещата, всичко с времето си.... Аз съм нов тук, но зачитам възраженията и предпазливостта на някои от посетителите на този клуб. Не можеш да искаш всички те да бъдат активисти и да развеят гей знамената из улиците на София по път към срещата на клуба.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано06.01.05 01:05



Отново си ценична... Страхът не е намесен тук, но все пак някои хора си имат съображения, за да не искат тяхната сексуалност да е публично достояние. Казах, че трябва да уважаваме това тяхно решение и да се съобразяваме, така че за всички да е удобно и конфортно. Какво ти обяснявам на тебе, ти без това не проявяваш признаци да разбираш когато някой ти пише нещо...



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано06.01.05 09:22



Няколко основни разлики:

Първо, срещата не клуб Адам и Адам не е парти с цел забавления от типа парти на Куиър за което споменаваш. Бъди сигурна, че не всеки гей в България би отишъл на парти като това на Киуър а и не е нужно. Целта на срещата е да се видят хора, които активно участват в този клуб, но са с различно ниво на откритост пред обществото. Затова не е логично и честно няколкото открити пред обществото тук да развяват знамената и да прадират с това видите ли ние колкто сме смели. Второ, целта на упражнението не е ходене в "гората", та всички да сме out.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано06.01.05 10:54



Известно време се колебах дали да ти отговоря на тези думи. Все пак ще се съгласиш с някои неща. Никой не говори за биене на тъпани и развяване на знамена най-малкото защото е просташко. На мен подобни неща ми напомнят за Скин Хедс и за нацизма като цяло. И никой не говори за тайни срещи, клубове под земята, зад железни врати, звънци, шпионки и прочее.
В някои отношения има на какво да се поучиш от лесбийките. Не говоря за феминизираните войнстващи такива, които само търсят къде да си избият агресията а за повечето от тях. Те си уреждат нещата без много да шумят около себе си. Понякога с малки промени във формулировката можеш да промениш изцяло външния облик на нещо в очите на хората, като нещото ще си остане същото.
Помисли над тези думи.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Отново вниманиенови [re: AЛБATPOC]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано06.01.05 11:04



Какво значи феминизираните войнстващи такива лесбийки?

Аз лично не познавам такива, камо ли стадо, а наистина има един тип по-бойни момичета, ма тях бих ги нарекла по-скоро "маскулинизирани"..., но и те даже не ходят да бият хора по улицата, и са много мили всъщност.

Ти лично попадал ли си в България на войнстващи, агресивни феминистки-лесбийки?



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 13:39



> Клуб Адам и Адам е единствения клуб в който срещите стават тайно, на неизвестни места и по необявено време.

E тва вече са пълни глупости



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор Гъзe ()
Публикувано06.01.05 15:07



>имало е любопитни хетеро, повеселили са се с гейовете...
Веднъж сестра ми направи купон в нас. Покани 7 човека на него (приятели)... дойдоха 50 - почукаха, влезнаха излезнаха върнаха се с алкохол (все едно няма домакин на купона) пускаха си музика и така нататък. Никога няма да забравя този случай....
Според мен ако се изсипят разни "любопитни хетеро" тва няма да е точно среща на "А и А" и именно там е проблемът. В случая няма никво значение тва че сме гей (поне за мен).



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано06.01.05 15:19



"посветените"=желаещите да дойдат и имащите тази възможност. Те сами си решават и се свързват с организатора. Не знам на предната среща някой да е възроптал, че не е дошъл, щото не е знаел как и къде.

На другите (които нямат намерение, желание, възможност да дойдат, случайно минаващите през клуба и т.н.) за какво им е да знаят?!

И какво общо имат ДРУГИТЕ клубове, та постоянно ги намесваш?!

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано06.01.05 15:20



Наистина сме назад, може би и за това не се натискаме да ходи на срещите на Ева и Ева, но ти явно се изживяваш като Адам...



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано06.01.05 15:40



Част от хората - определени по полов признак - не са желани от организатора.
Съвсем изпростяваш вече. "Организаторът" дори пусна анкета по този въпрос. Защото му е все едно дали присъстваш или не.



Тема Re: 12 януари - срещанови [re: prinyo]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано06.01.05 18:11



Ще ме светне ли някой за каква среща става въпрос?

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор Guardian_Hearts (.hack//)
Публикувано06.01.05 18:30



Тъй като аз организирах предишната среща, май е крайно време да си отворя и аз голямата уста.

Първо: На предишната среща присътваха жени. Мислех, че това е станало ясно? Да, те не дойдоха в самото начало, и не всички, от първоначално дошлите, присъстваха на продължението на срещата(което бе в компанията на девойките), но то си беше точно това-продължение, част от срещата, и на него присъстваха жени. Оттук нататък какво повече да коментирам?

Второ: Предишната среща беше организирана от мен. Не виждам какви коментари и възражения би могла да имаш, при положение, че не си изявила каквото и да е желание да присъстваш, нито пък си коментирала темата.
Въпросът защо срещите се организират така, го развих там. Ако ти се чете, на теб или на някой друг, моля:




Като цяло не виждам за какво са всичките тия теми, постинги, спорове и чудесии. Вземете си оставете малко материал за спорове и за срещата!

Каквото има да става ще стане, каквото има да не става няма да стане.

Тема Елия,нови [re: eлия]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано06.01.05 18:58



тук не мога да не се намеся, защото пределно добре си спомням времето, когато ти нямаше "нищо против мъжете по принцип" - само не искаше да ги виждаш в "Евите", както и мисля, че в бглесбиан мъже са нежелани.
Просто ми се струва, че имаш двоен стандарт, може и да си се променила оттогава досега, но не можеш да насилиш едно общество към промяна...
Много по-лесно е да кажеш така - "еди-кога-си ще бъда еди-къде-си и който иска да се види с мен е добре дошъл". И бъди сигурна, че тогава хем компанията ще ти е по вкуса, хем всички дошли ще са направили своя съзнателен избор...

Просто вметка, моля те не я приемай лично...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано06.01.05 20:47



Защо намесваш постоянно другите клубове? При нас нещата си стоят по този начин, примерно в другите клубове имат други правила, нещата стоят ралично, и така ... Примиряваш се и толкова. Ако си заинтересувана да присъстваш пишеш бележка на приньо и толкова. Нещата са прости но ти ги усложняваш. Всъшност сериозно ли смяташ да присъстваш, защото ако е така отново си противоречиш? Преди време беше написала, че на едно и също място с него няма да стоиш.




Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано06.01.05 20:53



Не чувстваш ли че това е само твой проблем?Досега нито една от другите посетиТЕЛКИ не възрази. Има си анкета. Така като гледам, гласовете одобравящи присъствието на жени са повече. Какъв ти е проблема тогава?


Редактирано от BBourgas на 06.01.05 20:54.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано06.01.05 21:04



Приятелю... когато един човек има ПРАВО на нещо, е нормално да се бори това право да му бъде признато. Дори наличието на такава анкета е ограбване на моето ПРАВО в случая. Нормално е повечето хора да зачитат правата на другите, не е нормално това дали едно ПРАВО да бъде зачетено или не да се подлага на гласуване.

Защото, ако бъде подложено на гласуване от българите дали да се отнеме ПРАВОТО на хомосексуалните да си имат организации, нали се сещаш какъв ще бъде избора. Примерно де...

Така че... да се гласува дали едно ПРАВО дъ бъде дадено или не... може да измисли само един Председател на Джемини. На друг не би му хрумнало.

P.S. "Приятелю" ли написах??? Ах, тази моя лъжлива ръка! Потърсих й отговорност и я наказах с убождане!

Редактирано от eлия на 06.01.05 21:07.



Тема Re: Елия,нови [re: eлия]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано06.01.05 21:17



Мисля, че за страхотно много неща си права.
Мисля, че за някои не си. Едно от тях е агресията, натиска... не всички са на едно и също ниво в едно и също време. За да е здраво едно общество трябва избързващите да умеят да изчакват изоставащите. И да не им го натякват, защото всеки си има определени причини за начините, по които реагира и те обикновено са лични - а личните причини не могат да бъдат съдени.

Един въпрос - защо би имала (принципно) нещо против мъже да пишат в Евите и защо са нежелани в бглесбиан? Това не е заяждане, а въпрос.

Мисля, че примерът с масата е неподходящ за онагледяването на нещата със стандартите. Да имаш основи на възпитанието не е въпрос на стандарти :) Ако за теб е решаваща формулировката на срещата - по своему си права. Но това е доста повърхностно, под него има още много пластове. И ако сега е времето мъжете тук да си изяснят отношението към жените - мисля, че не е много разумно да го правят под натиск. То трябва да е техен общ (демократичен) избор, градящ се на консенсус. И то именно МЪЖКИ консенсус, защото А&А е мъжки клуб. Всички останали са гости, които един толерира повече, а друг по-малко.
Мисля, че с войнствения си подход повече им пречиш и създаваш напрежение.

Още една "забележка" имам и тя е относно степента на публичност на мероприятието. И пак е свързана с това на какво средно ниво е общността. Не може да се създават условия, при които една част от момчетата да се чувстват притеснени за личната си сфера. Тя е неприкосновена. И ако не искат да се знаят определени неща за тях и това ще ги натовари и ще изпревари готовността им, то смятам, че да се правят сравнения с други клубове и общности е неуместно. Може да ти изглежда страхливо, но никой не може да насили себе си да е по-смел, отколкото е... всеки сам решава какво има да губи и дали иска да рискува. И във всеки живот има неща, които човек предпочита да запази за себе си и за малкото хора, на които може да се довери.

Не знам дали борбата не се превръща в самоцел понякога и така не губи смисъл...

Поздрави :)

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано06.01.05 21:19



Нали разбираш, че тук някой има някакви права, дотолкова, доколкото може да се докаже че именно той стои зад дадения ник. Тоест ... сещаш се. А също би трябвало да се досетиш, че решенията взима мнозинството. След като то е решило че сбирките не трябва да са открити... Изобщо не знам за какво протестираш. Както казах, нито една жена от пишещите не направила проблем. Както виждаш в анкетата убедително надделяват гласовете За това да присъстват жени. Оттук нататък всичките ти еднолични занимавки и изтъквания на това какво имаш и нямаш право, кой щял да ти забрани и други ала бала ми приличат на опити на натрапване и създаване на конфронтация. Считам че бях ясен. Няма да ти обеснявам пак!




Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано06.01.05 21:25



С излагането на всичките ти тези права... какво да ти кажа. Натрапваш се. Що не пишеш до съпорт-а на дир бг и не ги питаш какви са ти правата?! Клубовете не са даденост, те са привилегия, драга.

Всъшност "приятелко" ако трябва да бъда честен, гласувах против в анкетата само заради теб. Жалко, ако заради това се окаже, че някое момиче няма да може да присъства.




Тема Re: Отново вниманиенови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано06.01.05 21:37



Лесбийките бият тъпаните толкова високо, колкото могат и това е правилно.

Освен това за звънците, заключените врати и мазетата имах предвид стандартната представа за гей клуб - пълна отврат!

Тук някъде се каза, че това ще е среща на клуб Адам и Адам и няма защо да се бият барабани. Съгласен съм. Ето защо няма да качим новината на нито един друг сайт, но като някоя масонска ложа да си споделяме часът и мястото на срещата на ухо, не благодаря...При това положение аз май няма да дойда а това е жалко, защото исках да се запозная с тези, които не познавам, но нищо, ще дойде време и това ще стане...



Тема Re: Отново вниманиенови [re: Гъзe]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано06.01.05 21:41



В постинга ти щеше да има резон, ако бяхте обявили срещата на сайтовете. Но съгласи се, че ако някой прочете и дойде, той по всяка вероятност ще е от този клуб, ще чете, ще се интересува и в този смисъл ще е даже полезен за срещата а не вреден...



Тема Re: Елия,нови [re: eлия]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано06.01.05 21:42



Мисля, че разминаването в гледните точки се дължи на разминаване в темперамента. Аз винаги съм вярвала, че "мекото побеждава твърдото" и че търпението е силно положително качество. И че е грубо и неугледно да бързаш напред, без да се оглеждаш зад себе си. Но и моите, и твоите убеждения се коренят в личния опит, а той е различен.



Важното е да сме здрави, казва моята проф. деформация. За да имаме сили за всичко останало...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано06.01.05 21:45



Разбира се че заради теб гласувах против! Нямам нищо напротив останалите момичета! Наистина ще е жалко, ако се получи така, че някое момиче да не присъства заради теб? Няма ли да ти тежи, на доскоро ***, това?


Редактирано от jaytee на 07.01.05 02:47.



Тема Признавам на елия правотонови [re: prinyo]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано06.01.05 21:52



Признавам на елия ПРАВОТО да организира среща, на която да постави собствени условия кои и колко да са присъстващите, да я обяви в колкото си иска национални ежедневника, и изобщо да я организира по собствените си стандарти.

НЕ й признавам правото да налага собствените си виждания върху всички от клуба. А точно това прави, заливайки темите за срещата на клуба с определено манипулативни мнения.

Ако на някого не му харесва начина на организиране на срещата, да не ходи на нея и най-вече ДА СИ Я ОРГАНИЗИРА ПО-ДОБРЕ.

Честно казано - ПИСНА МИ ! Едно толкова приятно мероприятие (имам предвид факта, че предишната среща си беше повече от ОК) беше превърнато в повод за мрънкане и караници и спорове. Ако всичките си мероприятия организирате така, драги ЛГТБ приятели и приятелки, дупе да ви е яко !



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано06.01.05 21:55



Вече ти свикнах! Но отново ти обръщам внимание. Писал съм ти го и преди-когато стигнеш до писането на лични нападки към мен, плод на невъзможността да кажеш нещо смислено по даден спор, полето ти за изява се измества






Тема Re:нови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано06.01.05 22:22



Тия вафли са сухи и хич не са вкусни !

И тълкуванието на думите ми е произволно. И невярно. Всички знаят защо, а които все пак не знаят, наистина може да гадаят на воля.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор Гъзe ()
Публикувано06.01.05 22:27



Дебатът беше за и против обявяване на публична дата и се опитах да обясня, защо не ми допада. Вашите аргументи са за криене, страх и незнам си какво което е смешно. Искат да се съберът хората от клуба да поговорят наживо. Аз не виждам къде е криенето и страха.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: Гъзe]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано06.01.05 22:38



аз пък не разбирам, къде е проблемът в това да се ковне отгоре една тема в която да пише нещо от типа на " Във сряда, 19 януари, от 19 часа в "12 стола" ще има среща на клуб А и А. Всички пишещи във форума са добре дошли..."

Тогава нямаше да има никакви проблеми, нито тонове мастило, изписано тук...



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор Гъзe ()
Публикувано06.01.05 23:58



Аз казах, че искам да се видя с вас. Правете каквото знаете, но ако срещата се окаже няква лудница просто ще се врътна и ще си замина



Тема Re: Елия,нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано07.01.05 00:48



Да... подлагам ги на натиск
Подлагането на натик и простото досаждане са две различни неща. Разбира се това е едно от простичките неща, които не ти е ясно.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано07.01.05 00:56



Тогава нямаше да има никакви проблеми, нито тонове мастило, изписано тук...
Изобщо не е вярно. Малко преди да пусна анкетата получих лична бележка от елия с въпрос за мястото и часа на срещата. Отговорих й, че ще пусна анкета за присъствието на жени, която според мен ще мине (тоест казах, че най-вероятно клубът няма да се противопостави) и тогава ще й изпратя информацията. След което се появи и тази анкета. Ако имах зор да няма жени на срещата нямаше да пускам изобщо анкета.
Както се вижда обаче нито отговора ми,нито анкетата пречат на елия да повтаря постоянно, че не ми оттървало да идвала и съм организирал среща на жените.
Причините за тази нелогичност са прости. От една страна елия е в криза и най-лесния начин да продължи да е изживява като икона, идол и символ на лгбт е да се изкарва жертва. Ето видите ли колко народ върти интриги само заради нея - значи тя е важна, тя не е кой да е.
От друга страна тя е ****** и ************ и аз дори и червен килим да й постеля, тя пак ще си говори същото. Просто защото фактите нямат никакво значение за нея.

Редактирано от jaytee на 07.01.05 01:37.



Тема Re: 12 януари - срещанови [re: prinyo]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано07.01.05 01:13



Здравейте,аз отдавна чета тук,но отскоро и рядко пиша ,но сега ще си позволя и аз да драсна нещо.Прочетох последните мнения и ми се зави свят от цялата шумна кавга ,която се е развихрила.Ами нали ако вземете да се изпокарате после за какво ви е да се събирате и да се опознавате?И изобщо какъв е повода на цялата врява.Аз не познавам лично почти никого от вас.Впечетления за пишещите хора имам главно от това ,което чета тук така може би мога да погледна нещата по-отстрани(не смея да кажа по-обективно)Струва ми се ,че цялата драма произтича от накърненото самочувствие и чувство на гордост на една дама.До тук поне 50 прочетох думите "права" и "накърнени" и като добавим и демократично....Ако хората,които пишат тук искат да си организират среща да си я организират както искат те решат.Ясно е,че няма да може да угоди на всички.Разбира се,не трябва да има ограничения кой да присъства след като няма ограничения и кой да пише тук.Едвали на някой щеше да му хрумне да гони момичета и хетеросексуални момчета ако Елия не беше вдигнала врява до небесата.Аз чета темите тук,защото тук пишат интелигентни хора смислени неща.Лично на мен ще мие приятно да се запозная с тях и на живо,ако разбира се те решат че съм желан притях.Правата са и за двете страни.Другото е болни амбиции,накърнено его и вождизъм,а може би и личностни кавги.Да се опищи света ,че някой е ограничен единствено ще доведе до чувство на натиск и загуба на желание за каквито и да било среши.Това,че ГЛБТ трябва да си търсят правата е добре,но не бива да ства фикс идея и мото за поведение изобщо във всяка ситуация в живота,защото се превръща в изкривяване.Изобщо хората с нетрадиционна сексуална нагласа не трябва да се борят да имат повече првава,а трябва да се стремят да бъдат възприемани нормално,защото те са нормални колкото и всички останали.
Аз ,например съм против да се "ковне" бележка с часа и мястото на срещата.Ако щете чисто организационно трябва да се направи резервация някъде,за което пък е необходимо да се предполага бройката на присъстващите.
След малко ще пратя лична бележка на Приньо,с желание за участие и ако получа отговор ще се радвам да присъствам.

В заключение искам да добавя,че ако човек иска да го възприемат с достойнство единствено е необходимо да се държи достойно.

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано07.01.05 01:13



Не смяташ ли че започваш да прекаляваш, Пишеш като луда в клуб Адам и Адам, я се осъзнай малко. И постоянно намесваш организации, които нямат нищо общо с обсъжданите тук и в момента въпроси. Ти имаш права, всички останали също, така че престани да претендираш за специално третиране на твоята особа.

Ако толкова не ти харесва как е организрано и обявено това събиране, организирай алтернативна среща, спази правилата, които самата ти си поставила и гледай да видиш колко хора ще ти се отзоват...

И не ми отговаряй, защото няма смисъл да повтаряш това, което си написала вече 20 пъти....не сме малоумни!



Тема Re: Елия,нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано07.01.05 01:15



Според мен ти не само че качи краката си на масата в този клуб, ами даже се опитваш да катурнеш масата....е, хайде няма нужда....



Тема Re: Елия,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.01.05 01:30



За Елия не зная, но определено Евите си имат двойни стандарти. Искат да бъдат приемани от останалите, но те самите не са готови да приемат никого. А ако не ми вярваш мога и да ти посоча къде и какво имам предвид.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Елия,нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано07.01.05 01:31



Няма нужда.
Никой не може да бъде повече от това, което е...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Елия,нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано07.01.05 01:39



Не ти искаш да си единствената жена на срещата на гейовете! Съзирам някакъв комплекс?!!! Защо мразиш толкова мъжете???!!!!



Тема Re: Отново вниманиенови [re: dexter_sum]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.01.05 01:39



Много добре знаеш за какво говоря по принцип. Хайде да не задълбаваме, защото ще стане грозно. Момчетата в клуба не са ми направили нищо за да им развалям атмосферата.
И никъде не съм писал за стадо лесбийки. Те да не са говеда, че да ходят на стада :)))))
Що се отнася до маскулизирането - тази думичка я чувам за пръв път в живота си, но определено мога много добре да почувствам нечие недобронамерено поведение. Дори и да не зная нужната думичка.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано07.01.05 01:40



Елия, моля те изчакай до неделя и като prinyo не ти изпрати подробностите за срещата, тогава протестирай.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.01.05 01:51



За мен лично представата за гей-клуб не е много по-различна от представата за който и да е друг клуб. И въпросният гей-клуб ще бъде такъв, каквито са хората, които са го създали. Ако са дребнави и злобни атмосферата ще е лоша. Ако модераторът се държи като добър стопанин атмосферата ще е добра. Що се отнася до компанията на гейовете - аз не намирам никаква разлика с друга мъжка компания. Е, може би нивото на агресия е по-овладяно, но още нямам достатъчно широк поглед върху нещата.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Отново вниманиенови [re: mizrahi]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано07.01.05 01:53



Има хора от фашисткия клуб, които са писали тук...



Тема Re: 12 януари - срещанови [re: mauer]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано07.01.05 01:56



Среща на тези, които редовно пишат в този клуб, да се видят наживо.



Тема Re: Признавам на елия правотонови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано07.01.05 02:05



Елия, Сам не е казал, че държи само гей мъже да присъстват на срещата. Аз също съм за присъствието на жени. Ако се обяви публично мястото на срещата, това може да доведе до прекалено много външни хора, което може да се превърне в хубав купон, разбира се, но ще се загуби смисълът на среща на клуб "Адам и Адам". Все пак, правила за организиране на срещи нямаме и затова организаторът е този, който определя правилата.



Тема Re: Признавам на елия правотонови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано07.01.05 03:05



Разбирам те! Но, ако не беше личният конфликт между теб и Павлин, тогава се съмнявам, че на някой изобщо би му хрумнало да мисли по въпроса дали жени трябва или не трябва да присъстват. И жените, които искат да присъстват, биха присъствали, така както са присъствали на миналата среща.

Мисля, че разминаването не е в позицията за жените или относно публичността на мястото на срещата. Това са повърхностни проблеми. Проблемът е, че тези, които не са в добри отношения с Павлин, не желаят да присъстват на среща, организирана от него, в която той им съобщава къде и кога да отидат. Затова е желанието за публичност, затова е и желанието за признаване на правото на всяка жена да отиде. Защото на една специална жена не и харесва да бъде в позицията да и се налага да попита Павлин къде и кога ще е срещата. Сигурен съм, че ти също ме разбираш.



Тема Re: Признавам на елия правотонови [re: jaytee]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано07.01.05 08:17



Извинявай, с уважение към реалнте аргументи - но този е смешен:
Ако се обяви публично мястото на срещата, това може да доведе до прекалено много външни хора

От достатъчно години пиша в дир-а и на достатъчно срещи съм била, които са били обявени публично и никога не е имали повече хора от тези, които са изявили желание и да се разбрали, че ще отидат. Обикновено и една част от тях отпада, защото не успяват да дойдат в последния момент...
Едва ли клуб А&А прави някакво велико изключение

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Info Updateнови [re: BBourgas]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.01.05 09:33



Е, явно еуфорията от автомобила ти е издухала мозъка през ушите - аз казах точно обратното - никой не иска да пуска анонс никъде другаде, но е нормално клубът да си обяви срещата тук в отделна тема...

А колкото до чикиджистите, ти най добре си знаеш...



Тема Re: Отново вниманиенови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.01.05 09:46



А какво щеше да ми попречи да доведа Елия на срещата или да й кажа къде да дойде, заедно с една тумба лесбийки, ако нямаше анкета?

Освен това, като и знаеш характера, как си мислиш, че ще клекне да чака да й направиш специална анкета, когато тя има толкова ПРАВО да дойде на срещата на клуб А и А, колкото и ти, защото пише в него. Ако беше забранено за жени да пишат тук, ок, никой нямаше да претендира за нищо, но така хем тя пише, хем ти й отговаряш, пък после като се събираме, ти ще правиш анкета, дали на нея да й се разреши да дойде... Това е унизително.

Определено не ти се отдава да бъдеш дипломатичен - или казано по друг начин - който сее вятър ще пожъне Буря :) За цялата помия по темата за срещата си виновен ти.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано07.01.05 12:42



Ми тайнственост няма. За кой път да го кажа?! Всеки от клуба, който иска и има възможност да дойде, по най-елементарен начин може да получи информация.
Никой не е ощетен.

За откритостта - стотина души преди мен се опитаха да обяснят. Това е среща, на която евентуално ще присъстват хора, които не се познават, среща, в която да се свържат никове с лица и т.н. Не може да очакваме всички да са открити гейове. Не можем да обвиняваме някого за това, че се притеснява. Но ако този човек, с всичките му притеснения, почувства, че му се гарантира поне малко сигурност (макар и чрез смешното на пръв поглед необявяване публично на часа и мястото), той може и да се престраши да дойде и да види, че няма нищо страшно и да се почувства по-уверен и сигурен в себе си. Защото в крайна сметка срещата се прави за нас, за да ни е на нас добре, а не заради това какво щял да си помисли еди-си -кой за "безпаметни оргии" и т.н. простотии. Със същия успех и аз мога да си мисля, че се правят диви оргии из разни други клубове (каквито ти даваш за пример), които открито си организират срещите... по хижи и т.н. И какво от това? Недобронамереният човек винаги ще намери за какво да се хване, дори и да сме обявили часа и мястото, а добронамереният ще прочете за срещата и ще види, че се събираме на по бира, дори и да не сме съобщили публично къде...

А това за примера на другите клубове е просто нелепо да го коментирам.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Не е точно така...нови [re: eлия]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано07.01.05 13:28



Отново споменавам първото си повдигане на въпроса. То не беше че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да присъстват и жени, а че щом е само за мъже, нека не се води "Среща на АиА" а да се отбележи, че е "Среща на мъжете от АиА"

Интересно какво ли ще представлява тогава една "Среща на жените от Адам и Адам"

Не се ли усещаш вече, че от нямане какво взе да пишеш абсурди?! Май е време да си спомниш за санитарния минимум от постинги, за които сама обеща...

Вече за всички е ясно, че в основата бяха (и са) личните ви отношения с Павлин и фактът каква длъжност заема той в момента - ти пренесе тия отношения и тук. Още като обяви той срещата, ти започна за пореден път с неадекватни и провокативни коментари защо точно той и ала-бала, после пък той ти отвърна с онова за жените, което си беше насочено към теб (явно само ти не си разбрала, особено иронията, още повече, че ти си единствената жена, която пише редовно) и ето ни цяла седмица разправии за изкуствено създаден проблем.

Всички ти го казаха, вкл. и Павлин - проблем с момичетата не е имало и няма. Който е поискал (или поиска) от клуба, е дошъл (ще дойде) на среща. Ти не стига, че не искаш, ами и ни отравяш атмосферата. Не ти ли говори достатъчно и това, че и момичета се наложи да ти обясняват тук, че не си съвсем права?

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.01.05 13:53



И като дойдат ще им кажа, че искам жени, но те не ме искат. Ще им кажа и кои и къде не са ме искали. Ще им кажа и защо не са ме искали. Да видим какво ще кажат тогава :)))))

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Не е точно така...нови [re: eлия]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано07.01.05 14:22



Тогава беше единствената, която пише редовно и има претенция да е част от клуб Адам и Адам. Добре знаеш, че се отнасяше за теб.

Аз попитах къде е срещата и не получих отговор.
Много просто. Още не се знае къде и кога, аз също не знам.

Колкото до анкетата, аз също бях против нея в началото, за мен тя нямаше смисъл. Павлин обаче обясни пред всички защо я е пуснал и приех решението му. Защото при така създадената от теб дискусия, която въвлече всички по един или друг начин и започна кой ли не да държи сметка на клуба, един човек не можеше да даде отговор от името на целия клуб.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.01.05 14:24



Добре. Ще ти кажа мястото и часа, където ще се съберем с репортерите. А ти ще имаш грижата да ги доведеш.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Отново вниманиенови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано07.01.05 14:38



Никъде в анкетата не се задава въпрос че гласуваме дали да се даде информация на Елия....тебе никой не може да те лиши от информация.......дори по някаква случайност да са пропуснали да ти дадат Мизрахи, твоят верен приятел веднага ще те осведоми!



Тема Добавка.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.01.05 14:47



Ако след това не се видя в новините по телевизията - мисли му. Ще доведа всичките си хетероприятели в клуб Ева и Ева и навсякъде ще тръбим, че сме по твоя покана там :)))))) А и в други сайтове ще се намърдаме :))))))

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Признавам на елия правотонови [re: jaytee]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.01.05 18:31



Според самия Павлин, Елия го е попитала. Той й е отговорил " Аз ще направя анкета, дали може да участваш и тогава ще ти кажа..."

При така сложени нещата, аз не бих стъпил на такава среща, но Елия е борец и тръгва да се бори с поредната несправедливост...



Тема Re: Отново вниманиенови [re: pensif]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.01.05 18:40



Не си прав - Елия попита и Павлин й отказа информация. Аз дори няма да си правя труда да го питам - ако не е обявена ясно и открито за всички, които пишат тук, аз няма да дойда, което определено е загуба за мен, защото много исках да се запозная с тези, които не съм срещал, но нищо, здраве да е. Просто нямам нерви да си играя на пароли и да чакам благоволението на Павлин...Освен това Елия ми е приятелка, а аз не отивам там, където моите приятели не са желани.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано07.01.05 19:12



Глупости.Не съм отказвал информация на никого.



Тема Re: Отново вниманиенови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.01.05 19:23



Не каза ли, че когато Елия те е попитала, ти си казал, че преди да й дадеш информация за мястото и датата на срещата, ще трябва да се направи анкета, за да се види, дали на жени е разрешено да идват?

Ако не е така, то явно аз съм разбрал погрешно, но все си мисля, че точно това прочетох и то не веднъж...



Тема Re: 12 януари - срещанови [re: prinyo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано08.01.05 04:22



Заключвам тази тема и ще я оставя фиксирана отгоре до 12-ти януари. Ще отворя нова тема за спор с Елия. Ще ви помоля да не разпростирате спора в други теми освен специалната такава и темата за анкетата. Напълно вероятно е, ако спорът започне да се води в други теми, те да бъдат заключени или изтрити.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.