Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 28.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Предаване на информациянови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.11.17 18:02



"Може естествено, хайде спомни си какво става при отложения избор. "

И при отложеният избор не се предава информация. Просто представата ти за експеримента е погрешна. Ти това гъделичкане и за обикновеното сплитане го използваше, ама все пак проумя че там също не работи :)

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Предаване на информациянови [re: Герисъм]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано22.11.17 18:04



Чезни!



Тема Re: Предаване на информациянови [re: Crazy Space]  
Автор polu (идиот)
Публикувано22.11.17 18:15



Не мога да вдена защо пишеш неща които си писах на лично бележки с едно маце:)
Момченце (пък може и да греша може да си момиченце, знам ли) , понеже си регистриран отскоро -
Регистриран 03.05.17 11:51 , та затова се обръщам така към теб. Това е клуб физика а не лизбийски събор, пък ако мацето си заслужава продължавай да си пишете, ама мен какво ме интересува това.





Е има и добавено това за отложения избор, предполагам ще се пръкне още нещо и в крайна сметка човека по един или друг начин ще пътува и в тази и в другите галактики. Ако няма да може и е ограничен в тази слънчева система това би било неописуема мизерия.
Знаеш ли какво е отложен избор и какво следва от него? Ако не знаеш те прескачам.



Тема Re: Предаване на информациянови [re: polu]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано22.11.17 18:38



Тоя ник ми е отскоро, последно като прелиствах форума си видях един от старите никове на 131 ва страница:)
Прескачай ме, четох в уикито ама не ми вдъхна надежда:)



Тема Re: Предаване на информациянови [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано22.11.17 21:12



"Може естествено, хайде спомни си какво става при отложения избор. "

И при отложеният избор не се предава информация.


Ооой боже слези си събери версиите.

Ти забрави ли какви ги плещеше в тази тема (намерих я, що не си оправите дира):
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=Phisics&Number=1954141261&page=&view=&sb=&vc=1
И виж какво ми отговаряш (по точка 3.) по въпросния за днес казус:

"фотона няма и не може да получи информация "



Но пък резултатите от експеримента казват, че фотонът се държи така, като че ли получава нужната му информация.


Сега да не ми ревнеш че това твоето
- …… че фотонът се държи така, като че ли получава нужната му информация ……..

не е информация ( а нещо хлъзгаво като сопол което да разискваме( безкрайно) какво е и как да го наричаме, няма да стане да ти се вържа на акъла , демек няма да ти обръщам внимание, прескачам та де).
То всъщност как ще му кажем , информация , влияние, взаимодействие или както ти скимне няма никакво значение за днешния казус, а важното за случая е , че фотона след като е преминал двата процепа му е ПОВЛИЯНО (с надсветлинна скорост със запушването на единия от процепите и от това следва интерферечната картина да стане дифракционна.

Та туй следва от вКМ , хлъзгави скарабейски глупости за наивни и глупави момчета, ама ти си дърто магаре като мен (и ти са ясни нещата колкото и да се правиш на улав) не се излагай не тръгвай глуповато след всеки скарабей колкото и авторитетен да е .



Тема Re: Предаване на информациянови [re: Crazy Space]  
Автор polu (идиот)
Публикувано22.11.17 21:21



Тоя ник ми е отскоро, последно като прелиствах форума си видях един от старите никове на 131 ва страница:)
Може и на 13 да е, ама що го не кажеш, тука имаше и качествени хора но по принуда си сменят ника.


Прескачай ме, четох в уикито ама не ми вдъхна надежда:)

Щом не пишеш по отложения извор, то и аз нямам друг избор,

Редактирано от polu на 22.11.17 21:22.



Тема Re: Предаване на информациянови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.11.17 22:35



Виж сега, ще ти дам един логически ориентир. Използвай го за бастун винаги, когато ти хрумне нещо за информация със свръх светлинна скорост. Било то експерименти с отложен избор или каквото и да е.

Първо, експеримента с отложен избор има определени ограничения, които не се споменават в популярните статии. Например, ако измине достатъчно време между излъчването и промяната в избора, нищо няма да се случи, по чисто причинно-следствени причини - фотонът се движи с крайна скорост, отдалечил се е много от манипулатора на състоянието му, а трябва все пак някак да взаимодейства с нещо, за да се промени картината. Тоест колкото времево фотонът е по-далеко от процепите, които манипулират поведението му, толкова картината е по-шумна и изчезваща (казана научно - вероятността да въздействаш нвърху фотона намалява силно). Това веднага въвежда ограниченние - ти (който манипулираш "предавателя") трябва да си под носа на приемащият за да имаш чиста картина, което обезсмисля самата идея.

Но това са само общи съображения, доколкото те познавам ти дори няма да се опиташ да ги осмислиш. Затова помисли над следното. Експериментът с отложеният избор се обяснява чрез законите на КМ. No communication theorem, която забранява свръхсветлинната коминикация, е следствие на същата КМ (това е което със сигурност следва, а не сбърканите ти представи). Тоест, изправен си пред две възможности. Първата е, да обвиниш КМ като вътрешно противоречива теория. Втората е, да не си разбрал точно какво представляват експериментите с отложен избор (например в светлината на това с което започнах, или нещо друго). Втората възможност ми се вижда много по-вероятна от първата, още повече защото първата се основава на една идеализация на експеримента, която очевидно не е вярна.

И в двата случая разгребването на проблема е изцяло в твоите ръце :)

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Предаване на информациянови [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано23.11.17 00:27



Виж сега, ще ти дам един логически ориентир. Използвай го за бастун винаги, когато ти хрумне нещо за информация със свръх светлинна скорост. Било то експерименти с отложен избор или каквото и да е.
Стига с тоя поучителен тон (че го отнася говедото) да съм ти твоя пример да разглеждаме в този пост: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=Phisics&Number=1954141261&page=&view=&sb=&vc=1





Първо, експеримента с отложен избор има определени ограничения,…………. Никакви теоретични ограничения няма, не блъфирай, а всичките ти „забележки“ по долу са само технически (пак хитроумно лавираш между теоретичното и техническото колкото да кажеш нещо).
Сигурно го знаеш това за наблюдавана интерференчна картина от далечна галактика (няма да го търся сега кой и как е провел наблюдението, писано е в клуба за това) и то при условие единия светлинен сноп преминава директно а другия има по дълъг път поради факта, че преминава покрай гравитационна леща на друга галактика и т. н. Така, че разстояния и тинтири минтири ги пробутвай на друг.






Това веднага въвежда ограниченние - ти (който манипулираш "предавателя") трябва да си под носа на приемащият за да имаш чиста картина, което обезсмисля самата идея.
Това полувенчато признание стига за сега, та дори и разстоянието да е един нос, то по принцип има над светлинно ПОВЛИЯВАНЕ разглеждано в въпросния казус.




Но това са само общи съображения, доколкото те познавам ти дори няма да се опиташ да ги осмислиш. Ама аз съм ги осмислил още преди да ме познаваш.
Затова помисли над следното. Стига де, ставаш банален с поучителния ти тон.








Експериментът с отложеният избор се обяснява чрез законите на КМ И от него следва ( а и ти беше принуден половинчато да признаеш, че има над светлинно ВЛИЯНИЕ. . No communication theorem, която забранява свръхсветлинната коминикация, е следствие на същата КМ .
Нямам думи ако не виждаш проблема, ма така е като вярваш на всеки скарабей а и мен се опитваш да кандърдисваш във глупостите им. Просто не може да са верни и двете твърдения, ахъ, ама нямаш смелост да си го признаеш



Тема Re: Предаване на информациянови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано23.11.17 01:38



"Никакви теоретични ограничения няма, не блъфирай, а всичките ти „забележки“ по долу са само технически (пак хитроумно лавираш между теоретичното и техническото колкото да кажеш нещо). "

Теоретичните ограничения следват от no communication theorem - теоретични та дрънкат. Това трябва да те накара да се замислиш какво не си разбрал от експериментите с отложен избор. Факт! Друг е въпросът дали ще ти стигнат силиците. А аз само ти показвам пътят.


"Това полувенчато признание стига за сега, та дори и разстоянието да е един нос, то по принцип има над светлинно ПОВЛИЯВАНЕ разглеждано в въпросния казус. "

Пак нищо не си разбрал. Примерът ми беше само ориентировъчен. Споменатата теорема принципно забранява такава комуникация. Така че надежда никаква нямаш.


"И от него следва ( а и ти беше принуден половинчато да признаеш, че има над светлинно ВЛИЯНИЕ. "

Не, не следва. А половинчатото ти тълкование очевадно не се справя




"Нямам думи ако не виждаш проблема"

Аз проблема го виждам, че си в плен на някакви объркани представи, и не виждаш как КМ има цяла теорема за такива като тебе, която в прав текст им казва че не могат да са прави в тази област и че нещо бъркат. А за да разберат какво точно бъркат, ще трябва да се потрудят повечко. Аз само ти зададох идеи къде си оплел конците.


"Просто не може да са верни и двете твърдения, ахъ, ама нямаш смелост да си го признаеш"

И аз това казвам. Едното е строга теорема, другото е фантазии на тема недоразбрана постановка.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Предаване на информациянови [re: polu]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано23.11.17 01:55



Каква загуба, ще полудевя от мъка:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.