Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 28.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Предаване на информациянови [re: Герисъм]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано20.11.17 12:47



–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
A как да знам каква е била поляризацията переди да се е променила?

Е това е проблема на комуникацията, че не можеш насила да промениш поляризацията на фотона, можеш само да я измериш каква ти идва. Тоест можеш да определиш фотонът ще мине ли през поляризатора както си го завъртял, или няма да мине. Ето, харесваш си единия фотон от двойката, и го пускаш през поляризатора. Той ще мине през него с вероятност 50% примерно. Ако той мине, и фотонът при другият наблюдател ще мине, ако твоят не мине - и другият няма да мине. Следващият фотон обаче се държи все едно не знае какво е станало с предишния - и той може да мине с вероятност 50%. Демек първият може да мине, вторият може да се запъне, всички възможности са равновероятни и ти не ги управляваш.

Завърташ поляризатора на друг ъгъл. Пак същата ситуация - поредният фотон или ще мине, или няма да мине. От другата страна същото. Как с тая каша ще предадеш информация?
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Ще се измерва примерно от 100 фотона промяната на поляризацията им, ако винаги дава приблизително един и същ резултат, тогава това може да е сигнал 1, след това ще се измерва промяната на поляризацията при 1000 фотона, и ще се вземе за сигнал 0, така ще се получи необходимата за комуникация набор от единици и нули.

хайде не викайте моля


Тема Re: Предаване на информациянови [re: Герисъм]  
Автор kpetkovski@abv.bg (минаващ)
Публикувано20.11.17 12:49



Ти за разлика от мен реши, че съм нямал право да пиша в твоя тема. Сега аз искам същото- да се ометеш от моята. толкова ли е трудно да го проумееш?



Тема Re: Предаване на информациянови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.11.17 12:51



От 100 сплетени фотона приблизително половината ще минат през поляризатор, както и да го завъртиш. При 1000 фотона ще е същото. От другата страна процента ще е същият. Половина минали - половина спряни - как това може да мине за '1'? А кое ще бъде '0' тогава? И по какво ще се различават?

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Предаване на информациянови [re: kpetkovski@abv.bg]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.11.17 12:52



Да, защото спамеше като за световно.

Прекратявай жалването. Иначе модератора ще те мисли.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Редактирано от Герисъм на 20.11.17 13:01.



Тема Re: Предаване на информациянови [re: Герисъм]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано20.11.17 12:55



––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
От 100 сплетени фотона приблизително половината ще минат през поляризатор, както и да го завъртиш. При 1000 фотона ще е същото.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Няма да е същото, от 100 фотона приблизително ще минат 50, при 1000 фотона ще минат 500 фотона.

хайде не викайте моля


Тема Re: Предаване на информациянови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.11.17 12:59



"Няма да е същото, от 100 фотона приблизително ще минат 50, при 1000 фотона ще минат 500 фотона."

Ми едно и също е. Минават точно половината. От друга страна, за да предадеш група от 1000 фотона (в смисъл, 0 и 1 разделяш чрез големината на групата, както морзовата азбука), то тогава 1000-та фотона трябва да извървят пътя от източника до приемника за да се разбере там какво пращаш. И тогава не е нужно да са сплетени, ти предаваш напълно конвенционално по морзовата азбка със скоростта на светлината. Нищо свръхсветлинно няма, и сплетените фотони са излишни.



Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Същността на проблеманови [re: kpetkovski@abv.bg]  
Автор kpetkovski@abv.bg (минаващ)
Публикувано20.11.17 13:05



Тоест първия малоумник не знае какво предава 0 или 1 а втория получава инвертирано незнанието на първия!



Тема Re: Предаване на информациянови [re: Герисъм]  
Автор kpetkovski@abv.bg (минаващ)
Публикувано20.11.17 13:08



Изобщо не съм спамил в другата тема. ти просто репи за да покажеш кой е шефа аз да не пиша там каквото и да било. Е сега аз решавам ти да не пишеш в моята. Но ти си дотолкова самовлюбен егоистичен дебил, че не моеш просто да се ометеш а трябва да досаждаш квичейки за внимание там където не си желан:))))))



Тема Re: Предаване на информациянови [re: kpetkovski@abv.bg]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.11.17 13:09



Подритваш си достъпа до клуба май... Продължавай, продължавай.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Предаване на информациянови [re: Герисъм]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано20.11.17 13:15



Процентно само половината, ама по бройки фотони не е същото число нали, така че първо петко завърта 10х100 фотона, после 20х1000 фотона и получава примерно сигнал 0, после завърта 10х100 000 фотона и получава примерно сигнал 1.

хайде не викайте моля



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.