Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 28.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Предаване на информациянови [re: kpetkovski@abv.bg]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.11.17 13:12



Инфото не може, за това се изисква платена версия.



Тема Re: Предаване на информациянови [re: zaphod]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано19.11.17 13:40



има и друга възможност, цялото това нещо да е илюзорно, базирано на недостатъчно добре дефинираното понятие "събитие" в сегашната физика.
подозирам, че "събитията" ще се окажат размазани във времето, а не точкови обекти, както хората интуитивно си ги представят.

Холистичният модел в КМ допуска "цялото това нещо да е илюзорно, базирано на недостатъчно добре дефинираното понятие "събитие" в сегашната физика. " Но да не избързваме с изводите, "ще поживеем, ще видим", както се казва в една поговорка.

(всеки му според заслуженото)


Тема Re: Предаване на информациянови [re: Герисъм]  
Автор kpetkovski@abv.bg (минаващ)
Публикувано19.11.17 19:42



Аз не мисля да предавам нули и единици а HD изображение със съраунд звук. Проблеми не виждам и за това и питам тъпако,ако не можеш да отговориш просто си мълчи!
П.с.Въобще забранявам ти повече да участваш в темата ми!

Редактирано от kpetkovski@abv.bg на 19.11.17 20:06.



Тема Re: Предаване на информациянови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор kpetkovski@abv.bg (минаващ)
Публикувано19.11.17 19:49



Това и аз съм го предположил по-горе но има едно доста тъпо решение което би работило за близки растояния от 10-20 години примерно. Изпращаме упътване кое екранче да гледат и да не пипат и по кое да предават което ние няма да пипаме. Така след първите 10-20 години чакане докато научат правилата после ще можем да комуникираме практически мигноовенно като в чат, е разбира се ще има забавяне от типа да помислиш какво да отговориш когато те питат нещо но комуникацията практически би била като в чат:)



Тема Re: Предаване на информациянови [re: zaphod]  
Автор kpetkovski@abv.bg (минаващ)
Публикувано19.11.17 20:02



Всъщност сплетените кванти нарушават директно постулата на Айнщайн, че нищо не може да се движи по-бързо от светлината. Явно предаването на състояние се предава практически мигновенно така, че ще се окаже, че инфо може да се предава мигновенно. А това вече е нещо предвид, че реално и ние сме инфо което веднъж предадено би могло да бъде изпринтено и на растояние 1 милиард светлинни години. с други думи ще се окаже, че телепорта но разбиран не като предаване на атоми,а на информация може би ще се окаже единственото превозно средство което да преодолее ограниението на айнщайн. Отсрещната страна трябва обаче да има 3Д принтер и практически трябва да се приеме някакъв етичен кодекс след успешно възстановяване оригиналът да се евтаназира иначе ще стане мегатъпо по едно време да се съберат 20 двойника на едно място и всичките да искат да чукат жената на оригинала който междувременно може да се е развел:)

Редактирано от kpetkovski@abv.bg на 19.11.17 20:08.



Тема Re: Предаване на информациянови [re: kpetkovski@abv.bg]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано19.11.17 20:14



Изпращаме упътване кое екранче да гледат и да не пипат и по кое да предават което ние няма да пипаме. Така след първите 10-20 години чакане докато научат правилата после ще можем да комуникираме практически мигноовенно като в чат, е разбира се ще има забавяне от типа да помислиш какво да отговориш когато те питат нещо но комуникацията практически би била като в чат:)

Всъщност не се знае на 100% какво представлява това сплитане и дали изобщо нещо се пренася, ами ако нищо не се пренася дори и инфо ? просто това да са 2 страни на една и съща карта, или нещо като холографски образ , всяка част да е копие на цялото ? А и преди проверката на спина, частицата е в суперпозиция от спинове, демек не се знае спина преди да се бръкне в частицата, как тогава ще знаем с коя буква от азбуката да изпишем думата която ще пращаме някъде .

хайде не викайте моля


Тема Re: Предаване на информациянови [re: kpetkovski@abv.bg]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано19.11.17 20:24



Аз пък съм мнооого скромен - искам да си предам от бъдещето само 36 бита.
И то не далечно бъдеще - от утре.
Дали ще стане



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Предаване на информациянови [re: kpetkovski@abv.bg]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 20:30



Те проблемите са пред тебе, и главният ти проблем е че не ги виждаш. Ти измисли как да предадеш нула и единица, изображение после лесно се предава. Щото ако не можеш да предадеш нула и единица, нищо друго няма да мине по такъв канал. И ако продължаваш да не виждаш проблеми, това красноречиво ще говори за умствените ти качества. А ти задавам въпроса именно за да видиш проблема, а не да се тръшкаш. Щото Зейфод ти обясни, ама ти си сляп. Няма смисъл аз да вървя по неговият път и да се повтаряме, нали?

И внимавай, ако още веднъж си позволиш да обидиш.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Предаване на информациянови [re: kpetkovski@abv.bg]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 20:34



"Всъщност сплетените кванти нарушават директно постулата на Айнщайн, че нищо не може да се движи по-бързо от светлината. "

Ми не го нарушават, защото и при тях нищо не се движи по-бързо от скоростта на светлината




"Явно предаването на състояние се предава практически мигновенно така, че ще се окаже, че инфо може да се предава мигновенно. "

Нито се предава състояние, нито инфо, камо ли пък мигновено. А че не можеш да обясниш схема, по която това да става, вече се видя. Събуди се.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Предаване на информациянови [re: Exhemus]  
Автор kpetkovski@abv.bg (минаващ)
Публикувано19.11.17 20:45



Няма никакъв принципен проблем.Само технически:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.