Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 06.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: за парите или как да ги понесем [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.01.13 15:07



Аналогия на втори дом е сигурността, а на опозиционния дом – не- сигурността /страховете/.
Когато човек си има планети в 8-ми дом, има за задача да отработи разни страхове според аналогиите. Но пък ако планетите са само добре аспектирани в радикса, повечето от страховете са без реализация.
Докато ти минава през ум, че харчиш нездравословно количество пари за цветята, не си прекалила генерално:)

това, което наричаш алчност за цветя, може да е нещо друго - нещо, което търси реализация, присъствие в живота ти



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано29.01.13 16:41



нещо, което търси реализация, присъствие в живота ти

и нещо друго е, разбира се. но нещото не търси и го няма и не може да го има на този етап. пък с цветята се разбираме от край време. преди обаче пазарувах от пазари и магазинчета. всичко беше някак по-скромно на цветния ми фронт. от как станах форумна цветарка ме открехнаха на маркови цветя и поръчки от англия, холандия, полша, германия... въобще и в цветарството се оказа, че имало модни и течения. та започнах да навлизам и аз в голямото цветарско състезание.

и друго исках да споделя с вас от цветарския форум. относно класовото цветарско разделени и парите като такива.

ето една тема - тя е от единия цветарски форум. мен ме натъжи. ясно е, че хората имат нужда да се делят на нива и класи, те и иначе е са равни, нито еднакви. но подобно пренебрежение и подигравка към масовите български хора и градинки са ми обидни някак:

Редактирано от belika на 29.01.13 16:44.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано29.01.13 22:52



веднага давам пример
имам приятел, който е собственик на верига хотели , супер богат според хората.
аз , бидейки не толкова богат съм един от добрите му приятели, и то не защото имам хотели или имам същата банкова сметка, а защото си говоря с него като с равен и социалния му статус не ми е над границите на комфорта.
виждайки как други приятели се мъчат да се доближат до него с цел или да измъкнат пари или други привилегии , си дадох сметка, че техните представи за приятелство включват това, да накараш някого да работи за теб или да ползваш наготово неща, за които други са положили макс усилия, за да ги имат.
това е.


повярвай ми, това е валидно и при далеч не до там "богати" хора - слагам богати в кавички, защото богатството е субективно понятие в някои случаи





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано29.01.13 22:54



не съм съвсем сигурна, но мисля, че нямам тоя дискомфорт - понеже самотата ме увлича повече от необходимото по природа



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.01.13 07:32



толкова много си се втренчила в звездите, че си престанала да забелязваш хората около себе си.

къде е свободния избор ?
направих си хороскоп по твоя препоръка и чаках една седмица, после се смях до сълзи, щото нито едно нещо не беше вярно и не се случи.
и знаеш ли защо ? защото хороскопа не отчита свободния избор, това е нещото, което ме отличава от другия Силвър, напр. , който може да е роден на същата дата, час и място .
вдигни поглед от екрана на компа и погледни наистина звездите.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.01.13 07:34



дава доверието си на друг да се грижи за тоя жизненоважен ресурс /напр. на Бог, който се грижи за птичките, или на банка, или на някакъв друг „мотор“/

ми нали това ти казах - ти пестиш, щото си нямаш доверие, или нямаш доверие на Бог, например.

аз не се чудя, аз действам.



Редактирано от silver.moon на 30.01.13 07:43.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.01.13 07:37



не говоря с хората за пари , ама никога. това ми е правило № 1 .
приятел съм с този, с когото имам какво да си кажа или от когото имам какво да науча.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.01.13 07:39



Не е редно социалния статус да го определяме само според парите
това къде съм го казал ?
нямаш идея колко приятели ще загубиш, имайки много пари.
просто ТИ нямаш такъв опит.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано30.01.13 11:20



Акцентът при хобито не пада върху парите, които харчиш за него или пък печелиш от него.
Впрочем, даже като става въпрос за работа, пак акцентът е пада само върху парите.
Нито пък като става въпрос за социален статус или за приятелство:)
Но хората са измислили парите като универсално средство за размяна, а после са започнали и да подменят ценностите си с тях


Та така с цветята- който както ги разбира нещата:)



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано30.01.13 11:21



"просто ТИ нямаш такъв опит".


Понякога на човек не му трябва собствен опит за да допусне нещо – напр., ако падне от 10-я етаж много е вероятно да строши някоя кост:) – кажи речи няма нужда от собствен опит по въпроса:)

Иначе знам, че има хора, които смятат, че всички им завиждат и затова не ги уважават или не си намират приятели:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.