Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 24.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.02.13 13:20



Значи - аз съвсем наскоро осъзнах, че ...навремето вашият всеобщ любимец Апостол Апостолов

ми беше писал в хороскопа, че ме привлича живот на ръба на бръснача.
И аз буквално в последно време осъзнах, че липсата на пари е точно такъв живот, с пари всеки може, а да видим без пари може ли...
Т.е. на ръба на бръснача е равно на на ръба на оцеляването.
И успоредно с това осъзнаване ми дойде в главата, че вече ми е писнало това привличане, уморих се от него и искам нещо различно.
Т.е. точно мен са ме привличали острите проблеми и тяхното решаване, да намериш малката дупка за изход всред огромния проблем и да изскочиш от него като победител...
Ама нещо ми писна и сега искам да си почина. Т.е. следващия участък от тоя живот искам да си почина от живота на ръба на бръснача, ерго искам изобилие, спокойствие и силна храна.
Тази реалност ще има едно единствено предизвикателство - да се наслаждавам изцяло...щото то и това е трудно, ако не си му свикнал. Ще се наслаждавам на изобилие, охолство или поне богатство.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано02.02.13 15:04



Ами да – трайно да харесва и да се наслаждава човек на едно и също нещо си е предизвикателство.

Ама с кого ще се закачам като останеш в оная реалност, щото моята не е такава





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.02.13 15:34



Ами не съм сигурна, обаче може и да можем да си комуникираме, нищо че живеем в различни реалности.
То и сега сигурно има хора, които живеят в щастлива реалност и с тях може да се комуникира, ама сгурно не влизат тъдява.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано02.02.13 23:20



Дълго още бъдещето ще е в материално потребление – в 21в, в цивилизовани държави, животът на 2 годишно дете да зависи от скоростта, с която ще се съберат дарения- какъв поразителен и унизителен цинизъм - и се хвалим с това по медиите и по цял свят

За Латинска Америка не знам, но в Азия и Африка говорят за демокрация, различна от западната. В същото време на повърхността виждаме само фанатизъм.

По повод последната световна икономическа криза – тя е разтеглена, пълзяща географски и във времето.
А Бг май върви към историческо небитие.


от твоите уста това звучи почти като прокоба

последното изречение, за съжаление, съвсем съвпада с моето



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.02.13 11:23



Ами ти говориш за щастие – емоция, чувство/Луна/.
То е устойчиво, ако възниква от Аза /Слънцето/ и не се повлиява от външни обстоятелства, хора, среда.
И ако не зависи от външни условия, защо са ти други реалности? – има една реалност, вътре в теб, и тя ти дава всичко, което искаш.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.02.13 11:24



А, не е фатално – античните средиземноморски цивилизации западат и на тяхно място се заселват народи с ниска култура

– нищо ново под слънцето



Тема Re: Меги от Турциянови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.02.13 11:48



едно красиво прозорче. мъничко, несложно, но светло.

поствам го без разрешеннието на авторката, но исках да го споделя с вас.

"Мълчанието не е бездействие, а непосилен труд."





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.02.13 12:31



Не, реалността е една, обаче не е само вътре в мен, аз създавам също така и външната реалност. И понеже съм неспособна да преценя какво точно се случва с вътрешната ми реалност, аз внимателно се вглеждам във външната. Също както не мога да видя течението на една река, но се ориентирам по листенцата, които плуват по реката. Така и външната реалност е листенцата и те ме ориентират накъде се движи течението на вътрешната ми реалност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано27.05.19 22:13



Бедността спохожда този, който е емоционално и интелектуално готов да се примири с нея. Богатството идва при този, който го очаква, готов е да му се наслади и е готов да го приеме.

И накрая и двамата виждат, че не са щастливи и се занимават с глупости.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано27.05.19 22:21



и околния свят ни помага да реализираме това, за което си мислим най често.
Околният свят е ментална конструкция както и самите "нереализирани" мисли само, че потвърдени от така наречените органи на чувствата които също са мисли и от други сънни образи които също са мисли.И какво виждаме? Пак мечтата на егото за господство, владеене и т.н. която се базира на неговото съзнание за нереалност и непълноценност.От там е и манията за чудеса които не могат да се случат без друг сънен образ за свидетел, от там и манията за пари, богатства и власт които също не вървят без свидетел тоест парцалките на Гучи никога не са били нещо особенно освен факта, че 90% от другите сънни образи нямат пари да си ги купят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.