Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 06.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема за парите или как да ги понесемнови  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано25.01.13 05:07



отварям тема със съгласието на Кайли, мисля,че има какво да обсъдим.
пример - печелиш 10 мил от тотото. Какво правиш после ?
Познавам лично двама тотомилионери, които сега са на дъното , пропиляха всичко за около година .
как мислите, какво става в главите на тези хора ?
първо - те се чувстват виновни за това, че имат пари, които не са изработили с пот на челото.
второ - чувствайки се виновни, се хвърлят да помагат или правят подаръци на всички, които са около тях.
трето - купуват като обезумели неща, за които преди само са си мечтали или правят безумни инвестиции, щото така им е казал някой.
и т.н.
и накрая , понеже не знаят да управляват или да понесат славата и парите, се оказват пак на дъното, с разбити нерви, щото са си дали сметка, че са загубили всичко и няма да имат втори шанс.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 25.01.13 05:07.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано25.01.13 07:25



Тоя въпрос с милионите си е стандартен в разни тестове и въпросници в училища и служби за професионална ориентация в богатите западни държави.
Излиза, че е въпрос на възпитание на ценности от раждането- в семейството и обществото.

Описаните варианти са кофти житейска философия.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.01.13 16:03



Аз предлагам първо да обсъдим една друга позиция...
В сциентологията има допускане, че когато мислим за нещо, ние го свързваме с думи и някои от тези думи са толкова неприятни за нас, че съзнанието ни се приплъзва, отказва да ги разпознае и несъзнателно акцентува върху съседната дума. Примерн - черен котарак. Думата черно ни навява лоши асоциации, ние отказваме да я различим и вместо нея различаваме думата котарак, ето как в последствие свързваме черният котарак с неприятности.
Както и да е, изхождайки от тази теория, в един момент се замислих а с какво свързваме думата пари?
Зададох този въпрос на няколко приятели и получих различни отговори:
-получавам пари
-изкарвам пари
-имам пари
-печеля пари

Интересното е, че отношението ни към парите е свързано със съседната на тях дума - в замисимост от различните думи ние си изработваме, получаваме, имаме, изкарваме и т.н. по-лесно или по-трудно парите.
Например за себе си установих, че аз изкарвам пари. А изкарването ми навява асоциация за тежък труд с пот на чело и копане, копане, копане...а понеже аз не съм много силно енергийно поставена, то копането не ми върви безкрайно добре и аз си знам, че ще копам малко и следователно ще имам малко.
Така разнищен първичният ми постулат обяснява перфектно защо аз не съм богата.

В процес съм на сменяне на думата пред парите....например - валят пари.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано25.01.13 17:42



всеки си има свой праг на потребление , който той счита за достъпен и удобен.
човек несъзнателно отхвърля неща, които надскачат този праг , като смята, че това не е за него. Това е зоната на дискомфорта.

та, основното е да определим каква точно сума няма да ни причини дискомфорт и стрес и дали можем да я понесем.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.01.13 17:46



Основното е да повдигнем тоя праг, не да го определим, определянето е само първи етап.
Ако са ти набили в главата, че парите са лошо нещо и трябва да живееш от въздуха, като определиш, че лев на ден са ти достатъчни, та какво
Номерът еда трансформираш, не да затвърждаваш

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.01.13 18:42





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано25.01.13 20:37



съгласна. големите пари са нужни за големи дела - добрини за човечеството и откриване на лекарства например, на университет, болница, поддръжка на резерват...

хора, които са хазартен тип - не задължително пари от тото, но покер и подобни искат парите от егоистични подбуди, и ако ги спечелят се развалят. макар да не е задължително. познавам две семейства, които печелиха доста от тото - оправиха си къщите, вили, купиха си коли и толкова, останаха да работят същите места, животът им се подобри, но и не промени.

но съществените неща не могат да с екупят с пари, освен здраве. за това си мисля, че в определени ситуации в не малка степен може да опре до пари, доста пари. за съжаление.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано25.01.13 21:36



чудесна тема
обичам парите


но най-вече комфорта, който мога да си позволя посредством тях - е, тук нямам граница на дискомфорт

имам друга граница, за по-друга аналогия на Венера - благодаря, че напомнихте да я излекувам



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано25.01.13 22:19



между другото, доколкото Венера се свързва с малкото Щастие, това с понасянето и дискомфорта има отношение и към самото усещане за щастие



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 05:56



не, основното е да определим къде ни е прага и после да го надскочим.
кога си ходила в магазин за супер луксозни коли, поискала си да ти покажат определен модел, пробвала си " ено кръгче" и си решила, че това е " твоята кола" и че ти заслужаваш да я имаш ?
повечето хора се примиряват с най елементарни неща

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 06:02



големите пари са нужни за големи дела - добрини за човечеството и откриване на лекарства например, на университет, болница, поддръжка на резерват...

хората, които дават пари за такива неща просто са надскочили елементарното мислене или са толкова гузни за начина , по който са спечелили тия пари, че си дават съвестта на химическо чистене с такива жестове.
нещо като да отидеш на църква и да пуснеш 5 лева в касичката за дарения. щото това е същото , пак сме " виновни" , само сумата е различна.
иначе , ако бяхме в другия клуб, щях да направя друга обосновка на тези дарения. Ако правиш дарение, няма значение на сумата, ти правиш влог , нещо като да си откупиш или да благодариш на безкрая за полученото от теб.
както като отидеш в магазина и да си платиш хляба, нещо такова.



всички искаме пари по егоистични подбуди


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 06:03



нямаш граница на дискомфорт ?
завиждам ти

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 06:35



Човек по рождение е надарен с мощен механизъм за управление на собствения си живот. Съществува механизъм за обмен на енергии между хората и т.н. фин свят. ние излъчваме в околния свят енергията на мислите си и околния свят ни помага да реализираме това, за което си мислим най често.

В главите на повечето хора най често се въртят страхове, свързани с това, че няма да успеят, няма да имат пари, ще се разболеят, близките им ще пострадат и прочие .. това всъщност е директна поръчка за изпълнението на тези събития .

Другия вариант за поръчка на нежелани събития е дори да си мислим, че няма начин да сме богати и здрави. Това прави дори най уравновесения човек, отказвайки за влезе в скъп магазин и дори да погледне - пробва нещата там. Щото си мисли, че не ги заслужава или че никога няма да има достатъчно пари, за да ги притежава. И ето - несъзнателно даваме нова заявка - аз ще си умра беден ...

Бедността спохожда този, който е емоционално и интелектуално готов да се примири с нея. Богатството идва при този, който го очаква, готов е да му се наслади и е готов да го приеме.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.01.13 06:44



Ами да – асоциациите, или в случая думата пред парите.
Излиза, че докато се изследват постулатите, може да се ползват тестове с асоциации.
От друга страна си помним, че не всички хора са силно привързани към постулатите си.
Кардиналните и фиксираните акценти би следвало да са първенци по постулати:)



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.01.13 07:02



ами за да е успешен човек в едни професии, правилен отговор е да обича парите.

а аз се учудих на тоя въпрос за милионите в тестовете - мислех си, че човек или може да управлява парите или не може- без значение малко ли са или са много. Даже по-трудно се управляват правилно малкото пари.
Но се оказва, че за мениджърски позиции тоя въпрос с милионите е важен. И се предполага, че предварително си обмислял най-различни варианти, защото не е добра опция на теста да отбележи човек "не знам"

Всеки друг отговор е по-добър

ти какво би правила с милиони?



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.01.13 09:06



хората, които дават пари за такива неща просто са надскочили елементарното мислене или са толкова гузни за начина , по който са спечелили тия пари, че си дават съвестта на химическо чистене с такива жестове.

а да си чувал, че има хора, които просто искат да правят добро? истински мръсните хора рядко са гузни и склонни да ходят на химическо по такъв начин, мисля си аз... вярвам, че има и чисти хора, на които им се случват големи пари.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 11:04



вярвам, че има и чисти хора, на които им се случват големи пари.

аз поне не познавам такива, може би има, както има и бели лястовици.
да правиш добро е нещо специално, ако това е начина ти да си в хармония със себе си, ок, но такава за мен беше само майка Тереза.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 12:27



за коли не съм, но редовно си правя този експеримент и наистина ми е трудно да го надскоча с доста по-малки, но луксозни неща.
Примерно бельо за 300 лева гащите. Сърцето ми се свива, като видя луксозно нещо, независимо, че, примерно, бих могла да си го позволя, защото е малко. Опитвам, но май не става с лукса,затова минах на мантрата - охолен.
С думата охолен ми е по-лесно да се справя.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 12:31



Основен метод в сциентологията е изчисване на думичките. Така се правят клирове - демек чисти, изчистени.
Изчистване на думичките.
Изключително полезна занимавка, защото в началото на всичко е словото.

Постулати има у всички, иначе нямаше да съществуват, самото твърдение АЗ СЪМ е вече постулат. Няма по-малко и повече подложени на постулати зодии.
Просто при различните зодии постулатите са различни.
Че дори самото обяснение, че козирозите са упорити е вече тънък постулат, вкаран вероломно в подсъзнанието.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 12:32



абсолютно е така
говориш като сциентолог



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 13:12



гащи - имаш предвид бельо или панталони ?


това е нищо, започни от малкото и настъпвай към по голямото.
напр. - почисти си добре лицето, не слагай грим, облечи се скъпарски , сложи си официалния ланец, официалните пръстени ( шега бе ) и отиди в най скъпарски магазин за козметика.
пробвай всичко, което е над лимита ти за комфорт, без угризения , всичко, което ще ползваш е мостра ,напарфюмирай се , после поискай със нетърпящ възражение тон да ти дадат да си почистиш грима и започни отначало, докато решиш, че ти е скука и трябва да си тръгнеш.
излез и така до другия магазин за дрехи, бижута и каквото там се сетиш.
после сподели как е било


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 13:15



говориш като сциентолог

кхмм кхмм



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 13:37



вярвам, че има и чисти хора, на които им се случват големи пари.
аз поне не познавам такива


Кобра обясняваше, че световното злато е иззето от банкерите сатанисти и се съхранява на друго място. И скоро ще бъде раздадено на всички.
А пък къде четох, че банкерите и сатанистите контролират реинкарнацията като процес и един рокфелер се преражда само като рокфелер например и така богатството си остава все в техните ръце.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 13:46



малко великолепие
наслади се, Бел
живота не е само черно - бяло





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 13:47



добър съвет



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.01.13 14:08



съветът е добър. но - розово и жълто не могат да се ползват за основи. или поне ако ги ползваме - рискуваме нестабилност на конструкцията. иначе клипчето беше хубаво. благодаря



кажете моля. да се допитам до вас по един друг паричен въпрос.

изказах мнение относно анастасия и мегре в цветарския форум, и ме погнаха. а това си е демагогска прокламация, докарала до унищожение доста хора, семейства, и въобще - според мен де.

вие какво мислите относно подобен утопичен отказ от парите и неговото понасяне?

Редактирано от belika на 26.01.13 14:09.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 14:15



не те разбрах ? уточни, моля

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 14:21



Ако има хора, които могат да го понесат и да живеят с него, защо не.
Което не е приложимо за един, е приложимо за друг, един от основните принципи на вселената е многообразието...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.01.13 14:22



в цветарския форум писах, че анастасия на мегре, и самият мегре са демагогии опасни за децата и хорското здраве. погнаха ме.

споделете, ако имате мнение - какво мислите за подобни възвишени откази от пари, материалностти, модерности, технологичности и връщане към живот на фотосинтеза, всеобща безразборна либоф и назад към природата в кратце?



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.01.13 14:26



аз не казвах, че не е приложимо - а че е опасно, когато се прилага. опасно е да искаш да живееш с моржовете и пингвините, при положение, че човек е топлокръвно животно и има методи за отопление през зимата. опасно е да имаш диабет, васкулит или рак и да чакаш природата да те излекува, при положение, че живеем в 21ви век и за много неща има отлично ако не излекуващо, то поддържащо лечение. опасно е да с еоткъсваш от всякакви потоци информация в ерата на интернет и глобализацията на информация и знание - знанието е просветление, целенасочената изолация смятам за опасна.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 14:36



няма по-опасно нещо от живота, дай да не го живеем?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.01.13 14:43



Кайли, съжалявам, но това е клише.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 15:02



това не му пречи да е истина
Може би ти не обичаш опасностите, но има хора, които ги обичат?
Или може би не си преценила правилно и не е толкова опасно?
А може би в момента светът, в който живеем, е най опасният възможен?
А може би на хората просто им е писнало това, което е, и са решили да опитат нещо ново, независимо от цената?
Отпред опасност, отзад скука ... зависи кой какво ще реши да избере.
Аз обикновено се опитват да избирам безопасното ново, но напоследък все по-често се хващам, че до такава степен ми е писнал настоящият живот, че имам желанието да плюя три пъти през рамо и да скачам някъде другаде...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 16:08



мисля, че всичко, което ти причинява стрес е вредно за теб.
ако това, да живееш на село ти създава комфорт, оки, ако вярваш на медицината, оки, ако вярваш безрезервно на фитомедицината, пак е оки.
ако това обаче са само думи за теб, то тогава ...
не знам, понякога с добра дума се лекува по добре , отколкото с лекарства и с ругатни.

но за децата - не знам, родителите би трябвало да поемат пълна отговорност за тях.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано27.01.13 01:05



нямаш граница на дискомфорт ?
завиждам ти


човешко е да се завижда, разбирам те

иначе - в споменатия контекст нямам граница на дискомфорт, вярно е
с лекота мога да живея в английския кралски двор
с още по-голяма - без обязаностите на потеклото (заради свободата) и с по-съществен практичен комфорт мога да обитавам огромни уредени пространства, с налични яхти и самолети от последно поколение (последните мога и съвсем сама да управлявам

), само малко ще се затрудня, ако се налага да отида до чужди галактики, не заради друго, ами щото ще ми се наложи да наема пилотен екип - трудно се доверявам



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано27.01.13 01:08



ти какво би правила с милиони?

ще ги вкарам в оборот, тоест ще ги инвестирам с поглед към бъдещето





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.01.13 06:43



А аз щях да ги разпределя между злато, земя и банка:)

Всъщност, не учените, не хората на изкуството, не духовните учители движат прогреса на обществото, а хората, които обичат да си играят с парите





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.01.13 06:45



я пък ти - не си ли упорита?



впрочем, това с упоритостта е свързано повечко със Сатурн, но и той при теб е в силата си:)



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.13 08:23



границите на дискомфорт не са свързани само с пари, те са и в отношенията ни към околните.
аз имам една много ммм

лоша черта - не се прекланям и не изпадам в захлас пред авторитети. ама никакъв респект
не знам да го коригирам ли, или така е добре.
иначе, всичко свързано със супер лукс не ми е над прага , по скоро крайната бедност е нещо, с което по трудно бих се справил.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.13 08:24



би ли вкарала всичките си пари в благотворителност ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.13 12:26



Всъщност оня ден видях такъв бизнесмен, който движи прогреса...Огнян Донев, знаеш ли го?
Оплака се, че здравните осигуровки са несправедливи, защото той плаща здравни, пък не ползва общодостъпната здравна система и затова плаща напразно.
И още заяви, че хората от ВМЗ Сопот са търтеи, които чакали на държавата за заплати, а не трябвало да правят така...страхотен прогрес, няма що.

Всъщност идеите и великите мислители и визионерите движат обществото, а бизнесмените не виждат по-далеч от носа си и заради печалби, които на практика не им трябват, съсипват планетата.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.13 12:28



А пък аз ще отделя за себе си и близките си, колкото ни трябват да преживеем следващите десетилетия сносно и отстатъкът ще задвижа да променям общественото съзнание, ще използвам за будителство.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.01.13 12:38



това е валидно само за последните 100-200тина години обаче. което съвсем не е цяла вечност.





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.13 16:15



ето , всички имаме праг - сега трябва да определиш колко е сумата, за да изкарате прилично 20 години и колко ти трябва за будителство.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.13 16:17



А аз щях да ги разпределя между злато, земя и банка:)
пак не разбрах какъв ти е прага - колко пари са това ?
ще те притесни ли това, че биха могли да те преследват лоши хора



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.13 16:19



Бел, за теб имам друг въпрос - ще те притесни ли това, че ако имаш много пари ( много според колкото ти определиш ) и не можеш да ги дадеш за благотворителност или прочие неща ?
ей така, имаш ХХХ сума, огромна по твоите представи, но не можеш да дадеш нито цент за другите по някаква причина



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.01.13 16:33



ако ще си говорим толкова хипотетично - ако имам например 20 милиарда евро - и не мога да ги дам за благоторителност правоверна - ще си купя нещо подземно и ще върша подземна справедливост на едро - алкайда, ира, или нещо подобно и ще трепя на ред световни вредители и ще освобождавам от иго глобални сектори - информационен, интернет, ще пусна онлайн всякакви разработки за лекарства за рак, и подобни - за да може всички учени по света да ги ползват като база за реално достъпни работещи лекарства, или конкретни държавнически като заличаване до крак на руската мафия и олигархия, палестинската автономия - вече ще бъде палестинска суверенна държава, държавата на кюрдите, и други такива, в които аз вярвам за справедливи. разбира се, че няма гаранциии и тук за справедливост - нали най-дълбоките дяволии били постлани от добри намерения. а в случая аз си чета моята си справедливост с мойте си скромни опит, мозък и очи.



Тема Re: за парите или как да ги понесем [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.13 16:36





това дори Бог не може да го направи

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.13 16:52



1 милиард ми трябват, отдавна съм го определила


1 милиард за да ми е спокойно за всички

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.01.13 17:10



бог няма да коменнтирам. но имайте повече вяра на хактивистите





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.13 17:14



Anonymous Declares War on United States government



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.13 17:23





adore

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.01.13 17:23



знам си аз, че Кайли е наясно с тези работи





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.13 17:25




знаеш ли аз как ги смятам тия суми с многото нули
просто задрасквам нулите и смятам лесно

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.13 18:20



Не се чувствам комфортно при задраскани нули.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.01.13 07:24



понякога си мисля, че за подобни личности не си струва човек да мисли, пък друг път си мисля, че си струва и даже сме длъжни.

така или иначе и пенсионната и здравната ни система не са добри



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.01.13 07:25



тук да не би да казваш, че все пак ти трябват пари за да задвижиш прогреса и будителството





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.01.13 07:28



кое е валидно само за последните столетия? - че ни трябват "пари"?

е, колонизатори и аборигени са ползвали стъкълца или подправки

- но са си по-удобни модерните пари



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.01.13 07:34



а, ми казвах, че трябва да сме отговорни към парите, но с тях трябва да се занимават хора, които имат отношение към тях.

останалите трябва да са отговорни в смисъл да има баланс във вселената- даваш-получаваш и обратно - най-лесно се поддържа баланс с универсално средство като парите



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.01.13 07:34



благотворителността в някои случаи е унизителна и за двете страни



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.01.13 09:14



АН: Всъщност, не учените, не хората на изкуството, не духовните учители движат прогреса на обществото, а хората, които обичат да си играят с парите


това е валидно само за последните 100-200тина години обаче. което съвсем не е цяла вечност.




Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.01.13 09:35



благотворителността в някои случаи е унизителна и за двете страни

когато е облечена в капиталистическото "чарити" е обидна в много от случаите.

има по-нови и глобални - надраснали схемата - благотворителност от страна на богатите е да си дадат старите гащи, обувки и полуразвалени огризки на бедните, или просто даване на нещо с цел измиване на съвест:

социална или лична отговорност - пей ит фоуард схемата /не говоря за тъпото предаване по телевизията/ - ако всеки подава ръка на околнитте - те все някога ще подадат ръка някъде си и всичко ще бъде по-лесно. хора, семейства, фирми, държави.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.01.13 10:19



Не става въпрос за пенсионната ни система, а става въпрос за твоя постулат, че бизнесмените движат прогреса.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.01.13 10:20



да
защо се учудваш?
В свят на пари играеш според света, когато си в Рим, правиш каквото правят римляните.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.01.13 10:21



че кой няма отношение към парите?
Банкерите нали се занимаваха с пари, какво направиха и докъде доведоха света? Видиш ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.01.13 10:23



ако всеки подава ръка на околнитте - те все някога ще подадат ръка някъде си и всичко ще бъде по-лесно

Лайтман не спира да говори, че е дошло време за преобръщане на палачинката. Досега ние сме се развивали като приемащи, като вземащи, и ние сме създадени такива - да взимаме и да сме егоисти.
Сега е дошло време да станем отдаващи и това е най-трудният етап от цялото човешко развитие.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.01.13 19:36



бизнесмените движат прогреса.

да бе, а два мармота увиват шоколада в станиол



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.01.13 19:37



така или иначе и пенсионната и здравната ни система не са добри

отвратителни са

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.01.13 22:18



границите на дискомфорт не са свързани само с пари, те са и в отношенията ни към околните.
аз имам една много ммм лоша черта - не се прекланям и не изпадам в захлас пред авторитети. ама никакъв респект
не знам да го коригирам ли, или така е добре.
иначе, всичко свързано със супер лукс не ми е над прага , по скоро крайната бедност е нещо, с което по трудно бих се справил.


да, има много и различни граници на дискомфорт, но тук говорим за тези на парите, дай ми конкретен пример, кагато границите на парите се преплитат с тези в отношенията ни към околните, за да отговоря конкретно

аз имам същата лоша черта (относно авторитетите), или по-скоро не приемам за даденост общоприетите, а само тези, които аз реша, че могат да бъдат такива



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.01.13 22:21



би ли вкарала всичките си пари в благотворителност ?

не, не бих ги "вкарала", защото двете понятия си противоречат
но, да, при определени обстоятелства и в следствие на моментно верую - бих ги подарила всичките



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.01.13 05:31



веднага давам пример
имам приятел, който е собственик на верига хотели , супер богат според хората.
аз , бидейки не толкова богат съм един от добрите му приятели, и то не защото имам хотели или имам същата банкова сметка, а защото си говоря с него като с равен и социалния му статус не ми е над границите на комфорта.
виждайки как други приятели се мъчат да се доближат до него с цел или да измъкнат пари или други привилегии , си дадох сметка, че техните представи за приятелство включват това, да накараш някого да работи за теб или да ползваш наготово неща, за които други са положили макс усилия, за да ги имат.
това е.
а за авторитетите - сам си определям кой е авторитет и кой не е .

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.01.13 05:34



аз бих дал пари само за каузи, които сам определя като добри.
иначе, бих нахранил всички бездомни кучета, котки, гълъби, бели мечки, пингвини ( защото те измират в момента, в следствие на глобалното затопляне)
и прочие. защото животните няма как да се защитят от нас.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.01.13 06:12



Не е кой знае какво отношение, ако човек задели парите настрана, за да си осигури съществуването или пък ако ги похарчи за разни важни според него неща- вкл. будителство, благотворителност или пингвини.

Различно е да може човек успешно да държи парите в оборот, така че останалите, ако искат, да заделят пари за съществуване или за будителство.

В първия случай, дори да е продължителен, все пак е еднократен акт, защото парите ще свършат.

Във втория случай имаме процес, еволюция, евентуално прогрес.
/така отговорих защо смятам, че не будителите, а почтените бизнесмени движат прогреса - не всички по света са като споменатия от теб бизнесмен

/



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.01.13 06:39



когато заделяш пари настрани, това за теб означава, че ти не си вярваш.
ти не вярваш, че пак и отново ще можеш да изкараш толкова пари , нали така ?
парите са затова, да се харчат. каквото дадеш, това и ще получиш.
ако си имаш доверие, ще ги изкараш пак и то в такова количество, което съответства на нуждите ти в момента.
ако имаш големи нужди, ще имаш и съответните пари, или пък , ако нямаш толкова пари, може би ще имаш други идеи как да се справиш със ситуацията, изискваща ( според теб) пари.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.01.13 06:43



това е за добро утро и като извинение за стоте поста тази сутрин
имай прекрасен ден



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.01.13 08:42



Добре е човек да си знае трайните интереси и къде му е силата - ако интересите не са в оборота, кръговрата на парите, дава доверието си на друг да се грижи за тоя жизненоважен ресурс /напр. на Бог, който се грижи за птичките, или на банка, или на някакъв друг „мотор“/

По-сложно става, ако човек се чуди на къде са му интересите – в будителство или в кръговрат на пари. Пък това често се случва- напр. ако Слънцето се управлява от Меркурий, пък Венера е някъде около МЦ.

Залагам на У на Слънцето- много неподвижна е тая звезда.


Амбициите по Венера ще са разочароващи, но изкушението си остава за цял живот




Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано29.01.13 10:27



или просто ги харчи

опитва харченето да е с доза мяра, защото иначе ако намалеят приходите става сложно. и все пак - да ви покажа поредното си прекаляване:










Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.01.13 12:52



няма страшно - с цветята няма прекаляване - вселената ще има грижата за баланса





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.01.13 12:53



Не е редно социалния статус да го определяме само според парите.
В частност, ако е така, в Бг ще се окажат с най-висок статус мафиотите от всички сфери, но най-вече тия, които се занимават с оръжие, проституция, порнография и трафик на хора.

Колкото до приятелството, тоя собственик на хотели надали си губи приятелите само заради високия си социален статус.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано29.01.13 14:07



тук съм напълно съгласна.
да си избираме приятели според портмонетата е все едно да си ги избираме на килограм. пък и портмонето не е константа.

за цветята обаче не знам. всяка алчност не е особено красива. била тя и цветна.

Редактирано от belika на 29.01.13 14:08.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.01.13 15:07



Аналогия на втори дом е сигурността, а на опозиционния дом – не- сигурността /страховете/.
Когато човек си има планети в 8-ми дом, има за задача да отработи разни страхове според аналогиите. Но пък ако планетите са само добре аспектирани в радикса, повечето от страховете са без реализация.
Докато ти минава през ум, че харчиш нездравословно количество пари за цветята, не си прекалила генерално:)

това, което наричаш алчност за цветя, може да е нещо друго - нещо, което търси реализация, присъствие в живота ти



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано29.01.13 16:41



нещо, което търси реализация, присъствие в живота ти

и нещо друго е, разбира се. но нещото не търси и го няма и не може да го има на този етап. пък с цветята се разбираме от край време. преди обаче пазарувах от пазари и магазинчета. всичко беше някак по-скромно на цветния ми фронт. от как станах форумна цветарка ме открехнаха на маркови цветя и поръчки от англия, холандия, полша, германия... въобще и в цветарството се оказа, че имало модни и течения. та започнах да навлизам и аз в голямото цветарско състезание.

и друго исках да споделя с вас от цветарския форум. относно класовото цветарско разделени и парите като такива.

ето една тема - тя е от единия цветарски форум. мен ме натъжи. ясно е, че хората имат нужда да се делят на нива и класи, те и иначе е са равни, нито еднакви. но подобно пренебрежение и подигравка към масовите български хора и градинки са ми обидни някак:

Редактирано от belika на 29.01.13 16:44.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано29.01.13 22:52



веднага давам пример
имам приятел, който е собственик на верига хотели , супер богат според хората.
аз , бидейки не толкова богат съм един от добрите му приятели, и то не защото имам хотели или имам същата банкова сметка, а защото си говоря с него като с равен и социалния му статус не ми е над границите на комфорта.
виждайки как други приятели се мъчат да се доближат до него с цел или да измъкнат пари или други привилегии , си дадох сметка, че техните представи за приятелство включват това, да накараш някого да работи за теб или да ползваш наготово неща, за които други са положили макс усилия, за да ги имат.
това е.


повярвай ми, това е валидно и при далеч не до там "богати" хора - слагам богати в кавички, защото богатството е субективно понятие в някои случаи





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано29.01.13 22:54



не съм съвсем сигурна, но мисля, че нямам тоя дискомфорт - понеже самотата ме увлича повече от необходимото по природа



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.01.13 07:32



толкова много си се втренчила в звездите, че си престанала да забелязваш хората около себе си.

къде е свободния избор ?
направих си хороскоп по твоя препоръка и чаках една седмица, после се смях до сълзи, щото нито едно нещо не беше вярно и не се случи.
и знаеш ли защо ? защото хороскопа не отчита свободния избор, това е нещото, което ме отличава от другия Силвър, напр. , който може да е роден на същата дата, час и място .
вдигни поглед от екрана на компа и погледни наистина звездите.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.01.13 07:34



дава доверието си на друг да се грижи за тоя жизненоважен ресурс /напр. на Бог, който се грижи за птичките, или на банка, или на някакъв друг „мотор“/

ми нали това ти казах - ти пестиш, щото си нямаш доверие, или нямаш доверие на Бог, например.

аз не се чудя, аз действам.



Редактирано от silver.moon на 30.01.13 07:43.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.01.13 07:37



не говоря с хората за пари , ама никога. това ми е правило № 1 .
приятел съм с този, с когото имам какво да си кажа или от когото имам какво да науча.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.01.13 07:39



Не е редно социалния статус да го определяме само според парите
това къде съм го казал ?
нямаш идея колко приятели ще загубиш, имайки много пари.
просто ТИ нямаш такъв опит.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано30.01.13 11:20



Акцентът при хобито не пада върху парите, които харчиш за него или пък печелиш от него.
Впрочем, даже като става въпрос за работа, пак акцентът е пада само върху парите.
Нито пък като става въпрос за социален статус или за приятелство:)
Но хората са измислили парите като универсално средство за размяна, а после са започнали и да подменят ценностите си с тях


Та така с цветята- който както ги разбира нещата:)



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано30.01.13 11:21



"просто ТИ нямаш такъв опит".


Понякога на човек не му трябва собствен опит за да допусне нещо – напр., ако падне от 10-я етаж много е вероятно да строши някоя кост:) – кажи речи няма нужда от собствен опит по въпроса:)

Иначе знам, че има хора, които смятат, че всички им завиждат и затова не ги уважават или не си намират приятели:)



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано30.01.13 12:05



това добре - но - както е видно - малко хора го споделят.

за мен дали имам 3 - 30 или 3000 рози - усещането ми е подобно - да алчна съм за още и още, но знам, че никъде няма да си ги занеса. за хората обаче - бройката и цената на розите са определящи все по-често наоколо.

иначе - който както ги разбира нещата и цветята, и с всичко - но аз се чувствам все по-извънземно с извънземни виждания - не само с цветята, с парите, а и с живота напоследък.

щастлива съм поне, че все още имам и мисля, че мога да имам приятели





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.01.13 13:55



В първия случай, дори да е продължителен, все пак е еднократен акт, защото парите ще свършат.
Ами ако това е погрешен постулат?


Някой някога ни е казал така и ние сме го възприели за априори вярно.
Ами ако точно наличието на пари у хората кара парите да се умножават, а не инвестициите?
Помисли само, това е вярно дори от икономическа гледна точка - пари у населението значи пазар, а пазарът, търсенето е необходимо условие за инвестиции, никой не инвестира, без да има пазарна ниша, пазарната ниша означава платежоспособно търсене.
И излиза, че ако наблегнем на инвестициите, процесът спира рано или късно (както е замрял в момента).
Ако обаче наблегнем на потреблението, то поражда инвестирането и процесът продължава.
Очевидно е...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано31.01.13 06:54



Свят широк, хора всякакви и това е интересно.
Нормално е да има хора, които се опитват да променят разбиранията и съзнанието на другите.

Ако аз се увличах от цветя, щях да изследвам тяхното влияние над мен и моето над тях:)



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано31.01.13 06:56



Ами това е логиката – поощряване на потреблението, а от там- на производството и възход.
Но не на персонално ниво – т.е. не човек ако спечели 1 милион от тото и като ги изхарчи като еднократен акт. Надали в условия на световна криза хората ще се ентусиазират от идеята да харчат спестявания или да вземат кредити – по-скоро ще се страхуват да харчат.

Все пак решението е поощряване на потреблението – но на обществено, и държавно и глобално ниво. Значи инфраструктура, но колко още пътища и сгради да строим в стария свят.
Локалните войни, фалитите и свиването на производството на големи компании свършиха, каквото можаха.

Може би Америка ще отвори по-широко врати за емигранти и ще се създадат програми за мащабна миграция на големи групи от хора в слабо урбанизирани територии по цялата земя.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.01.13 10:53



Че то потреблението в крайна сметка отива на персонално ниво.
А Америка е взела дала, според мен е свършена.
Латиноамериканските държави се развиват бързо и отхвърлят МВФ и СБ, там се случва нещо. В САЩ банкерите и спекулантите и изпиха кръвчицата и сега бере душа.

Бъдещето не е в материалното потребление, икономиката няма да расте и занапред, невъзможно е нещо да бележи права линия, успоредна на априлската, в природата всичко се движи по синусоида, следва падение - на икономиката и на броя човеци, населяващи земята.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.02.13 07:52



Дълго още бъдещето ще е в материално потребление – в 21в, в цивилизовани държави, животът на 2 годишно дете да зависи от скоростта, с която ще се съберат дарения- какъв поразителен и унизителен цинизъм - и се хвалим с това по медиите и по цял свят

За Латинска Америка не знам, но в Азия и Африка говорят за демокрация, различна от западната. В същото време на повърхността виждаме само фанатизъм.

По повод последната световна икономическа криза – тя е разтеглена, пълзяща географски и във времето.
А Бг май върви към историческо небитие.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано01.02.13 08:50



това е ужасно тъжно. о и аз така ги виждам нещата. тези дни не само за бг, а и за света и посоките му нямам много надежди...

твърде много глобални нелепици.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.02.13 11:35



Ами аз избрах да си избера друга реалност.
Башар ме подкукуроса.


В тази реалност, която ти фиксираш, не ми харесва.
Споменах ли вече многократно, че няма време и пространство, а има неизброймо много реалности и всички те са неподвижни, само ние се движим и прескачаме милиони пъти в секундата от реалност в реалност и това създава чувството за движение...звучи ми съвсем логично.
Като филмова лента, в която кадрите са неподвижни, обаче тяхното движение създава усещането за време и разгръщане.

Ето, по такъв начин са изчезнали от тази точно реалност и всички древни цивилизации, и маите, това е прословутият скок на Дон Хуан, само дето нещата са значително по-лесни, ние непрекъснато се местим в реалности, ние го умеем, това е наше основно умение, трудността е само да се осъзнае.
И да започнем да го правим осъзнато.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.02.13 11:36



и аз ги виждам така, но има изход - в друга реалност, тая е скапана

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано02.02.13 07:23



И това е вариант – звучи красиво.

Но нали няма да се отнасяме снизходително към хората, които избират да се задълбочат в определена реалност и да се изправят пред предизвикателствата и.
Защото всяка реалност си има предизвикателства.

кои са предизвикателствата на избраната от теб реалност?



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.02.13 13:20



Значи - аз съвсем наскоро осъзнах, че ...навремето вашият всеобщ любимец Апостол Апостолов

ми беше писал в хороскопа, че ме привлича живот на ръба на бръснача.
И аз буквално в последно време осъзнах, че липсата на пари е точно такъв живот, с пари всеки може, а да видим без пари може ли...
Т.е. на ръба на бръснача е равно на на ръба на оцеляването.
И успоредно с това осъзнаване ми дойде в главата, че вече ми е писнало това привличане, уморих се от него и искам нещо различно.
Т.е. точно мен са ме привличали острите проблеми и тяхното решаване, да намериш малката дупка за изход всред огромния проблем и да изскочиш от него като победител...
Ама нещо ми писна и сега искам да си почина. Т.е. следващия участък от тоя живот искам да си почина от живота на ръба на бръснача, ерго искам изобилие, спокойствие и силна храна.
Тази реалност ще има едно единствено предизвикателство - да се наслаждавам изцяло...щото то и това е трудно, ако не си му свикнал. Ще се наслаждавам на изобилие, охолство или поне богатство.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано02.02.13 15:04



Ами да – трайно да харесва и да се наслаждава човек на едно и също нещо си е предизвикателство.

Ама с кого ще се закачам като останеш в оная реалност, щото моята не е такава





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.02.13 15:34



Ами не съм сигурна, обаче може и да можем да си комуникираме, нищо че живеем в различни реалности.
То и сега сигурно има хора, които живеят в щастлива реалност и с тях може да се комуникира, ама сгурно не влизат тъдява.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано02.02.13 23:20



Дълго още бъдещето ще е в материално потребление – в 21в, в цивилизовани държави, животът на 2 годишно дете да зависи от скоростта, с която ще се съберат дарения- какъв поразителен и унизителен цинизъм - и се хвалим с това по медиите и по цял свят

За Латинска Америка не знам, но в Азия и Африка говорят за демокрация, различна от западната. В същото време на повърхността виждаме само фанатизъм.

По повод последната световна икономическа криза – тя е разтеглена, пълзяща географски и във времето.
А Бг май върви към историческо небитие.


от твоите уста това звучи почти като прокоба

последното изречение, за съжаление, съвсем съвпада с моето



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.02.13 11:23



Ами ти говориш за щастие – емоция, чувство/Луна/.
То е устойчиво, ако възниква от Аза /Слънцето/ и не се повлиява от външни обстоятелства, хора, среда.
И ако не зависи от външни условия, защо са ти други реалности? – има една реалност, вътре в теб, и тя ти дава всичко, което искаш.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.02.13 11:24



А, не е фатално – античните средиземноморски цивилизации западат и на тяхно място се заселват народи с ниска култура

– нищо ново под слънцето



Тема Re: Меги от Турциянови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.02.13 11:48



едно красиво прозорче. мъничко, несложно, но светло.

поствам го без разрешеннието на авторката, но исках да го споделя с вас.

"Мълчанието не е бездействие, а непосилен труд."





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.02.13 12:31



Не, реалността е една, обаче не е само вътре в мен, аз създавам също така и външната реалност. И понеже съм неспособна да преценя какво точно се случва с вътрешната ми реалност, аз внимателно се вглеждам във външната. Също както не мога да видя течението на една река, но се ориентирам по листенцата, които плуват по реката. Така и външната реалност е листенцата и те ме ориентират накъде се движи течението на вътрешната ми реалност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано27.05.19 22:13



Бедността спохожда този, който е емоционално и интелектуално готов да се примири с нея. Богатството идва при този, който го очаква, готов е да му се наслади и е готов да го приеме.

И накрая и двамата виждат, че не са щастливи и се занимават с глупости.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано27.05.19 22:21



и околния свят ни помага да реализираме това, за което си мислим най често.
Околният свят е ментална конструкция както и самите "нереализирани" мисли само, че потвърдени от така наречените органи на чувствата които също са мисли и от други сънни образи които също са мисли.И какво виждаме? Пак мечтата на егото за господство, владеене и т.н. която се базира на неговото съзнание за нереалност и непълноценност.От там е и манията за чудеса които не могат да се случат без друг сънен образ за свидетел, от там и манията за пари, богатства и власт които също не вървят без свидетел тоест парцалките на Гучи никога не са били нещо особенно освен факта, че 90% от другите сънни образи нямат пари да си ги купят.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано27.05.19 22:36



Не, реалността е една, обаче не е само вътре в мен, аз създавам също така и външната реалност. И понеже съм неспособна да преценя какво точно се случва с вътрешната ми реалност, аз внимателно се вглеждам във външната. Също както не мога да видя течението на една река, но се ориентирам по листенцата, които плуват по реката. Така и външната реалност е листенцата и те ме ориентират накъде се движи течението на вътрешната ми реалност.

Като я създаваш какво си се вторачила в нея тя е нереална. С вечната и неизменна реалност не може да се случи нищо друго освен пребиваване в блаженство, тя е блаженство, няма обект и субект има едно и то е блаженство. Тя никъде и никога не се движи, илюзията за движение както и за правач и за вътрешна и външна реалност е на ума.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.