Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 01.05.24 
Автомобили
   >> Тунинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема CHIP Tuning - Diskusiaнови  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.12.03 12:25



Tova e myastoto za vsyakakvi vuprosi svurzani s tova "4udo")))) 6te se postaraya da otgovaryam na vsi4ki , temata e vinagi otvorena , nyama da ima cenzura (osven za grubosti). Kazvam go imaiki predvid , 4e tova vse pak mi e osnovnoto zanimanie - vsi4ki mnenia sa dobre do6li



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
АвторBaraban (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 19:53



Abe ne li malko opasno da ti byrnikat po comp-a,
se pak horata sa gi smetali tezi neshta.

kva e garancjata che nema da ti vkarat nekoi BUG pod kapaka. ( az samijat sym programist i me e shube bios-a da si flashna pa za kolata ne mi se misli.... moe da e nkva profesionalna deformacja )



Тема Re:нови [re: Baraban]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.12.03 20:58



Mdaaa , mnogo interesen vupros. Imai predvid , 4e elktronikata na kolata ne e 4ak tolkova slozna. Samia Eprom , koito se smenya ryadko dava problemi. Ot "kofti" software" nai-4esto kolata ne pali. Ako zapali i raboti dobre - zna4i vsi4ko e OK. Za kolite s OBD 2 im se pravi 1 burz test za vseki slu4ai.

A ina4e ima dosta hora , koito prosto kopirat i razmnozavat. Tova samo po sebe si ne nosi risk , no ot vreme na vreme se poyavyava efekta WOW Chip - programatora ne iz4ita pravilno... No kakto kazah - otricatelen efekt ryadko ima. Prosto kolata ne pali. Drug e vuprosa za mehani4no uvrezdane pri zapoyavaneto....



Тема За моторнови [re: AstraMan]  
Автор Renault sport GrG (ГРИВЕСТ ГЪЗ)
Публикувано03.12.03 21:02



с турбокомпресор с чип почти-нищо не може да направиш
колкото и да човъркаш режима на работа


GT Turbo

Тема защо?нови [re: Renault sport GrG]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.12.03 21:10



ефекта то4но при ТУРБОТО е поне 25-30% плюс..... Само с чип ка4жаш на Калибра Турбо примерно 40 до 60 кс



Тема Re: За моторнови [re: Renault sport GrG]  
Автор DarkWolf (Върколак)
Публикувано04.12.03 00:06



Пробвай да сложиш Nos и чип... Мазалце...
Пращай си направо двигателя за шлака...

Evil, beware...


Тема Енови [re: AstraMan]  
Автор Renault sport GrG (ГРИВЕСТ ГЪЗ)
Публикувано04.12.03 00:34



калибрата е 2.0 16V -това може да стигне и 350-400к.с. без проблем

Обаче с чип при турбо-мотора са неусетни
освобождаваш само оборотите общо взето и на каране не се усеща почти нищо

пробвах със 160к.с. при 6500 об с чип вдигнати от 130 при 5600 об педишни върху моето Рено

разликата беше че трябваше да го нагазя над 3500об за да тръгне както при 2500об при 130к.с стандартната електроника, осван това не работеше добре на ниски обороти ( махнах го после по случая)

сега ще пробвам хард золуми да стане до към 250 к.с ( при тях чип се се сменя за да обслужва 8000 оборота) няма да гоня максималното 300к.с ( това чудо няма NOS!!! и мотора не става за боклука )


GT Turbo

Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
АвторGonzo (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 10:38



Абе, виждам, че сте доста отворени! Дайте една дезасемблирана програма за IAW-04J на WEBER-MARELLI, Lancia Dedra2.0ie. Искам да си мръдна изпреварването, за работа на газ.



Тема Re:нови [re: Gonzo]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано04.12.03 13:39



Moze da se napravi



Тема Re: Енови [re: Renault sport GrG]  
Автор DarkWolf (Върколак)
Публикувано04.12.03 18:09



Аз просто предупреждавам, някой да не пробва да ги комбинира...

Evil, beware...


Тема Re:нови [re: AstraMan]  
Автор Kpuka (подемен инструм)
Публикувано05.12.03 00:53



Abe xora vie tezi kone gi nqmate za nishto ! kfo pravite ? znaete li pone kak mojete da presmetnete moshnosta na kolata ? darja dа obarna vnimanie na mom4eto s renoto !!!



Тема Re:нови [re: Kpuka]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано05.12.03 01:11



Mdaaaa. Prav si

Az li4no se ubedih , 4e da ka4i6 i 5 realni kon4eta e mnogo tezko

A ina4e izpolzvam G-Techa za mereneto. mnogo to4na ma6inka



Тема Re:нови [re: AstraMan]  
АвторGonzo (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 11:11



Как точно?



Тема Слушай спецонови [re: Kpuka]  
Автор Renault sport GrG (ГРИВЕСТ ГЪЗ)
Публикувано05.12.03 11:37



Става въпрос за турбо мотор

Турбо чувал ли си какво е и на какви налягания работи стандартно и какво може да се прави с него .......... (като повишиш налягането на турбото с 20 атмосфери, си помисли какво може да стане, но не се прави само това че ще гръмне мотора)

или ти като повечето ще викаш че ЕнтеркОлера е страшна електроника


GT Turbo

Тема На кой от тези автомобили може да се сложи?????нови [re: AstraMan]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано05.12.03 12:33



В смисъл кой от тези двигатели е инжекцион, на който може да се сложи чип-тунинг?
1. Голф 2 1.8 моно, 90 коня
2. БМВ 318i Е30 М10 elektronisch L-Jetronic
И другото, ако колата да кажем е карбуратор (БМВ Е30 316 М10 първите, или Голф 2 1.6), какво друго може да се направи за увеличаване на мощността, освен филтър, който всъщност не увеличава мощността!



Тема Re:нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано05.12.03 12:45



Kolega , ti dobro prou4vane si prai6))))) yavno 6te vzeme6 ne6to ama moze i Japonka da e nakraya)))

zemi si OPEL. s teya BMWta samo razhodi 6te vidi6. tova pone e moya suvet



Тема Re:нови [re: Gonzo]  
Автор Kpuka (подемен инструм)
Публикувано05.12.03 13:00



taq mashinka deto vikash 4e e to4na mai ne e mnogo to4na ! kaji mi samo dali se paxa v zapalkata da znam dali za 1 neshto govorime .

kolkoto za kolegata s renoto da vzeme da namali malko nalqganeto 4e shte skape dvigatelq ! aaa iiii moje da si proverish pra4kata za masloto 4e taka kato te gledam mai pogorvash masalce !



Тема Ха Ха еми кво да правя човече...нови [re: AstraMan]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано05.12.03 13:18



...направо съм се побъркал...много ме интересуват пусти коли, не знам обаче как да съчетая полезното с приятното, работата ми е свързана с ебати тъпите компютри
А иначе добре, за Кадет 2.0 GSi ако си говорим, той май е двигателя с 115 коня, ти ми описа на лични съобщения начина, нали? Казваш 140-150 коня ако ги добара....то тва Кадета лека машина, ще ги прави 0-100 сигурно за 8.0 поне...така си мисля де.......
А как мога да ги сваля под 7.5, и какви пари ще ми струва това...чувам някакви турбокомпресори втора ръка, ама май е голяма игра, а, и пари?



Тема reнови [re: Vlado-BENZ]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано05.12.03 13:41



Kadett 115 e dobre (c20ne) motor. Viz ako nabara6 130 konyovite (c20SEH motor) , te sa uniklni za tuning. Vurvi naravno s 16V do 120km/h.

Na 115kata ako se potrudime 8te sekundi sa suvsem realni. Za po-malko ve4e si trebe 16V motora



Тема Ееее много ясно братле!нови [re: AstraMan]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано05.12.03 13:49



Все пак да не мислиш че цял живот на 8V да бъда, другия сезон (2005 година) ще бъда сигурно с моята мечта 190Е 2.5-16V ама засега искам да експериментирам :) Знаеш как е де, сменил си толкова коли! :)



Тема Re: що я кажи за японкитенови [re: AstraMan]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано05.12.03 14:45



има ли чипове и кво мога да очаквам от 1.6 16V на тойота. В момента е 99 коня, но внакой модификации същия мотор е съ 115 коня.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:нови [re: the_rider]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано05.12.03 17:16



Koi model , godina ...

Nyakoi mogat , drugi ne se pravyat



Тема Пръчкатанови [re: Kpuka]  
Автор Renault sport GrG (ГРИВЕСТ ГЪЗ)
Публикувано05.12.03 21:46



може да си я ползваш за дилдо
ще ти дам от гореното масълце да икономисваш от вазелин...........

налягане от негри май ти е скапало задноразположения V8 с разкъртен изходящ колектор


GT Turbo

Тема Re:нови [re: AstraMan]  
Автор Kpuka (подемен инструм)
Публикувано05.12.03 22:35



Abe ti s renoto ! ako ne e taina sly4aino danebi da se ot pernik ili mojebi si si takav ? no mislq 4e profesiqta ti moga da e otgatna 100% ti mi prili4ash na nekaf taksijiq ot kooperaciqta koito moje samo da govori glyposti vzemi se stegni !



Тема СТИГА сте се заяждалинови [re: Kpuka]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано05.12.03 22:45



Минавате границата на прили4ието....це трия подобни диалози



Тема Re: СТИГА сте се заяждалинови [re: AstraMan]  
Автор Kpuka (подемен инструм)
Публикувано05.12.03 22:56



ako shte triesh neshto po dobre maxni 90% ot postowete na Renault sport GrG ! za4etise ii vij kakwo govori !za nego tozi forum ne e da nay4i neshto novo ili da pomogne na nqkoi a da govori gnysotii sorry ama si e taka !!!



Тема прав синови [re: Kpuka]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано05.12.03 23:16



Но какво да нправя? явно има не6то комплексно за доказване ..... не знам. надявам се да се оправят не6тата. или поне аз 6те действам в тази посока.

Не искам конфликти и простотии , вси4ки селяни по ду6а да се оправят без да тровят другите.



Тема Re: прав синови [re: AstraMan]  
Автор Kpuka (подемен инструм)
Публикувано05.12.03 23:42



q sega malko po temata shtom se zanimavash s 4ipove
interesyvam se sashnost znaesh li kakwo pravqt tiq jyfki ?! cqloto vdigane na mo6tnost trqbva da e za nqkakwa smetka ! ne govorq za rasxora toi e neminyem ! smisal az si mislq 4e tiq raboti obogatqvat smesta i drygoto koeto e promenqt gradysa na zapalvane. mojesh li da kajesh neshto po navatre v neshtata ?
mersi !



Тема А Бра войтехнови [re: Kpuka]  
Автор Renault sport GrG (ГРИВЕСТ ГЪЗ)
Публикувано06.12.03 11:58



като не разбираш от нещо не се прави на интересен


- разгледай тука и виж какво може да се направи от 1,4 8V Турбо (стандартния турбокомпресор на тоя мотор надува до 13 атмосфери)

па после говори за измишльотини

а за повишавана на максималните обороти на работа на двигателя, май нищо не си чул а ...........


GT Turbo

Тема ЧИПнови [re: Renault sport GrG]  
Автор OZ RAClNG (Кристиян Павлов)
Публикувано07.12.03 11:42



Ти знаеш ли при тоя надув какво е износване,на тоя двигател не му давам повече от 10 000 километра,ако изкара и толкова.А за АстраМан,искам да го питам за Фолксваген Корадо ВР6,2.9 литров мотор,190 коня,15 градуса ъгъл между цилиндрите.С чип колко ще стане.Знам,че голфовия ВР6 който е 2.8-174 коня с турбо и чип го правят 385 коня.





Тема Re: ЧИПнови [re: OZ RAClNG]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано07.12.03 12:29



eeiiii dobro Corrrado si postnal.

4ipa za VR6 diga okolo 20 kon4eta , no v niskite teya 25Nm koito su6to se pribavyat okazvat vliyanie. Tva si e ryadk ma6ina , posledno vidyah edin Golf R32 (samo 4e 3ka) v Stara Zagora - s tezi 385 konya..... nyamam dumi

Ako ima6 interes - pusni edno li4no suob6tenie.



Тема Знамнови [re: OZ RAClNG]  
Автор Renault sport GrG (ГРИВЕСТ ГЪЗ)
Публикувано07.12.03 12:44



Ама тук говорим и за други компоненти
Керамично турбо и клапани, алуминиев интеркулер и т.н.
щом 5г я карат тая кола из Англия и не е единствената, значи става
а болидите от Ф1 от 80те години са 1,5турбо с над 1000 к.с ( там вече става бързо тряс )

Не прави аналогия с ФВ те двигатели не могат да правят - то всъщност само прликазките им големи - дори на стандартен 1,4 приемат разход на масло от 250г/1000км за нормален


GT Turbo

Тема Re: Знамнови [re: Renault sport GrG]  
Автор OZ RAClNG (Кристиян Павлов)
Публикувано07.12.03 15:06



VW трябва да ти кажа,че правят много по-добри двигатели от Рено.
И тоя болид от Ф1 е но Хонда 1.5 турбо V10 1200 коня.А през 80 години Ауди в Световния Рали Шампионат имат разработен двигател 1000 коня,той не е пуснат на съзтезание.От 0-100 за 1.2,а пежо 205 Т16-813 коня,от 0-100 за 1.3.
E това е бегачка.

Редактирано от OZ RAClNG на 07.12.03 15:19.



Тема Чакай сеганови [re: OZ RAClNG]  
Автор Renault sport GrG (ГРИВЕСТ ГЪЗ)
Публикувано08.12.03 08:49



то излиза че другите отбори са лапали марули ......... вземи помисли, на всички тимове разликите са им в 50/100 к.с. и те също зависят настройките за определени писти
това е средна мощност, защото никой спортен тим няма да си изкара пълните данни на показ.............

Рали колите имат лимит на налягането на турбокомпресора и конете им стигат до към 600, а ускоренията са им основно заради скоростните кутии ( над 200 може да се каже че не вдигат)

А между другото работя точно с нови ФВ и мога да ти кажа че са пълни с дефекти и това за разхода на масло им е отговор на запитване за дефект от завода производител


GT Turbo

Тема Re: Чакай сеганови [re: Renault sport GrG]  
Автор OZ RAClNG (Кристиян Павлов)
Публикувано08.12.03 09:57



Това са били разработвани прототипи.Иначе колите тогава са били по 500 коня.А сега WRC както казваш със сенквенционалната скоростна кутия,Марко Мартин на Германия вдигна 215.А ВРЦ-та са ограничени по 300 коня и то са ограничени от блендата на турбокомпресора,която е 34 мм.





Тема Taka mi haresvate))))нови [re: OZ RAClNG]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано08.12.03 13:44



Bez psuvni i prostotii , bez obidi.

I s dvama vi sum suglasen , VWtata osobeno novite sa izklyu4itelno servizni i davat yako defekti. Vse pove4e se ubezdavam , 4e starite koli (92-94) sa mnogo po-4itavi. A WRCtata sa za men Ultimate Maschines.....edin den , edno Integrale....ooohhh







Тема Re:нови [re: AstraMan]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано08.12.03 16:38



Carina Е 96-та, 1.6 16V

Кофти, кофти ама гот!


Тема Ето информация:нови [re: AstraMan]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано12.12.03 09:12



За да не пиша пак, ето ви линк - какво съм писал в друг клуб:





Тема Ти можеш линови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано14.12.03 11:28



да напишеш дезасемблера м ?

UB40 !



Тема Re: Знамнови [re: OZ RAClNG]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано14.12.03 23:58



я провери отново



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusia - ЛАДАнови [re: AstraMan]  
Автор4X4 (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 16:15



Искам да попитам дали има такова чудо за Лада и по-специално за Лада Нива 21214 която е инжекцион. Благодаря предварително.



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusia - ЛАДА [re: 4X4]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано29.12.03 17:36



da ima))))) Nivata e s OPEL injekcia. za pokazateli - ne sum proveryaval





Тема Re: CHIP Tuning - Diskusia - ЛАДАнови [re: AstraMan]  
Автор4X4 (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 20:18



Ееееее само толкова ли. Дай повече инфо. Къде си виждал колко струва и т.н. Мисля че Нива 21214 е с моно инжекцион Бош. В България може ли да се направи такъв чип тунинг и къде. Важно е и какви по-добри показатели ще се постигнат.



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusia - ЛАДАнови [re: 4X4]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано30.12.03 02:40



Ami az se zanimavam s tova. Ako ima6 zelanie moga da potursya i da vidya za kakvo to4no stava duma. Vse pak ne o4akvai 4udesa )))





Тема Re: CHIP Tuning - Diskusia - ЛАДАнови [re: AstraMan]  
Автор4X4 (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 08:37



ОК. Знам че не могат да се случат чудеса но темата ме интересува доста и ще съм ти благодарен ако мога да науча нещо повече по въпроса. Щом се занимаваш с това значи съм попаднал на точния човек така че имам желание ако това ти е въпроса.



Тема Точния е, не ще и дума :-)нови [re: 4X4]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано04.01.04 01:07



Щом казва че Опел произвеждат инжекциони :-))))
Муахахахаха ! Тоя освен да прекупва от Е-Бей друго не може.

UB40 !



Тема bravoнови [re: AstraMan]  
Авторtt (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 17:05



Ideiatata ti e mnogo dobra i vuobste ne obrustai vnimanie na razni mnogoznaikovci deto sa vizdali kola samo na kartinka.

Molia te dai niakakuv suvet za vdigane na mostnosta na Cherokee 2.7 Cdi 2000 godina model.
Ako ne se luza tozi motor go slagat i na Mercedes ML.

Predvaritelno ti blagodaria.




Тема Re: bravoнови [re: tt]  
АвторAstraMan (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 17:15



Ami nyama6 problemi. Iskam samo ECUto da pogledna . Sigurno 6te suvpadne s nyakoe ot tezi na MLa , no ima i za Cherokee otdelno.

0888 977737
V Sofia sum



Тема Re: bravo2нови [re: tt]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано04.01.04 19:20



i vednaga ti kazvam koi imam podruka:


Jeep Cherokee 2.7 CRD 163 PS 0281 010 293
Jeep Cherokee 3.1 TD 0281 010 140
Jeep Cherokee 2.8 CRD 150 PS 0281 011 063
Jeep Cehrokee CRD 0281 011 094


Poslednoto sa nomera na ECU. Stava duma za podobrenia ot okolo 40ks i okolo 70Nm... 100% garancia za efekt i 1 godina na nositely. Cena - 400-450 Eur s montaza





Тема КАКВО СТАНА С МОЕТО ПИТАНЕ ЗА ЛАДАТА.....нови [re: AstraMan]  
Автор4X4 (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 08:21



........има ли някакви резултати...



Тема Peugeot 405 Break 2l 120 hpнови [re: AstraMan]  
АвторPeugeot (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 17:17



Imam takava kola i mi se iska da povisha moshtnostta i! Chetoh za chip tuninga i mi se struva dosta udachno! Ta mi se shteshe da razbere kakvo tochno moje da se napravi na tozi 2l dvigatel (pak i ne samo na dvigatelia)! Po-skoro me interesuva koe kolko shte vdigne moshtnostta i kolko struva! Blagodaria!
P.S.: A i ako mojete da mi kajete kade da otida da mi montirat takova neshto, tsena niama da imate! Az sam ot Sofia!



Тема Re: КАКВО СТАНА С МОЕТО ПИТАНЕ ЗА ЛАДАТА.....нови [re: 4X4]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано07.01.04 18:17



Grumna mi Windowsa i nyamam Favourites sega... tursya edin Link i kato go namerya 6te imam za Ladata vsi4ko





Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
Авторzafira 2.2i (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 16:15



Здрасти,
имам омега C20NE с PS-tuning chip, BRISK PREMIUM tuning свещи, J&R air box filter & REMUS.интересува ме възможно ли е да разберем колко конски сили са под капака сега.



Тема Reнови [re: zafira 2.2i]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано08.01.04 16:57



Principno DA, no v tova vreme ... snyag , voda....

S G-Techa se izmerva realnata mo6tnost koyato stiga do kolelata. Tova e s okolo 20-30% po-malko ot tazi po DIN standarta. Ako izmerime tvoita i edna obiknovenna netuningovana e vuzmozno da namerime procentna razlika i vuzosnova na neya da iz4islime.

Samo , 4e se iska suh asfalt))))





Тема Re: Peugeot 405 Break 2l 120 hpнови [re: Peugeot]  
АвторPeugeot (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 18:18



To mai na toia dvigatel ne moje da se turi chip, a?



Тема Не само това.нови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано08.01.04 21:39



Иска се и двете да са в еднакво състояние, с еднакви гуми, еднакво каране....
Много става - не това е начина :-)))
Иначе за 20-30-те % - не е ли малко широк диапазона на грешчицата ? ;-)
Има 15 % загуби в трансмисията + незнайно колко аеродинамика-загуби - това е проблема на ГТЕК-а че и те влизат в сметката. Затова и единствения адекватен начин с ГТЕК е на тази кола да се махнат ъпгрейдите на колата, да се измери и после на същата отсечка да се измери с ъпгрейдите.

UB40 !



Тема Eeeeeiiiнови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано09.01.04 01:09



E ne moga da povyarvam!!! Dozivyah da kaze6 ne6to bez zayazdane....


Mnogo si prav - faktorite i usloviata sa mnogo pove4e , az puk nyamah vreme da doobmislya to4no kak da stane zamervaneto. No nali zatova sa Forumite - edin kazva , drug dobavya , treti osporva i taka do totalnoto izbistryane...





Тема Re: Reнови [re: AstraMan]  
Автор zafira 2.2i (непознат)
Публикувано09.01.04 08:16



Dobre, ste cakame.

zafira 2.2i (147ks)
omega 2.0i (???ks, who knows)


Тема Re: Reнови [re: AstraMan]  
Автор zafira 2.2i (непознат)
Публикувано09.01.04 08:24



Obache, nekoi da ima v Sofia DINO - metar?

zafira 2.2i (147ks)
omega 2.0i (???ks, who knows)


Тема Re: КАКВО СТАНА С МОЕТО ПИТАНЕ ЗА ЛАДАТА.....нови [re: 4X4]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано10.01.04 01:39



ve4e imame konkretni rezultati i oferti. No predi tova e nuzno da uti4ni6 s koi dvigatel e to4no NIVAta - ima li Lambda Sonda , nomer na Elektronnia Blok ....

Nai-dobre mi se obadi da ya pogledna. Zaintriguva me kak 6te stane LADAta

0888 977737





Тема Re: КАКВО СТАНА С МОЕТО ПИТАНЕ ЗА ЛАДАТА.....нови [re: AstraMan]  
Автор4X4 (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 08:22



За съжаление Ладата е в проект за купуване. Исках предварително да разбера какво може да се получи с този чип тунинг. Явно ще трябва да ти се обадя като я купя което ще стане през пролетта. За сега само знам че 1,7 кубика моно инжекцион Бош. Ако разбереш нещо допълнително ще се радвам да го чуя.



Тема Re:нови [re: 4X4]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано10.01.04 12:46



Ima principno - nyakolko varianta : ikonomi4en i sporten sa dvete krainosti.

Kato ya vzeme6 se obadi. Imam gotovnost





Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 15:31



iskam da znam,kakvo moge da se napravi za golf2 1.8 16v,kolko bi struvalo?



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
Авторvectra (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 17:31



AstraMan, кажи ми какво може да се "измъкне" от моя двигател - X20DTL1718
Хубава машинка, нова, икономична, всичко й е наред, но ... 82 коня. Не дърпа и това си е. Иначе като наеме един път няма грешка, до 200 си стига, а то повече и не ми трябва.
Какво може да се направи за да стане по-пъргава? Колко ще струва, и най-вече - има ли някаква опасност от странични ефекти?
Благодаря предварително



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: vectra]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано02.02.04 20:07



Moze dosta da se postigne s 1 4ip pri tezi TD motori. I purgavina i MAX skorost. Kato konski sili 20-25 , no i dosta prili4ni Nm - 45-50 pove4e. Za pove4e info ako moze6 zvunni , 0888 977737 i moze da obsudime konkretno.
Opasnosti nyama , strani4en efekt e padaneto na razhoda))))) pone s 0,5 litra , davat go po4ti 1 (0,8). Za vsi4ko moga da ti garantiram .

Pozdravi





Тема Хайде,нови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано02.02.04 23:41



с какво ще гарантираш ?

UB40 !



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано02.02.04 23:48



Basi CHEP tuninga ,leleeei sys edin udar 50Nm!

Moze li da izmislim i edin chep za Skoda Rapid 1985-ta?:)



Тема Re: Хайде,нови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 00:03



за кое по-то4но мирославе?





Тема Re: Хайде,нови [re: AstraMan]  
АвторAstraManSux (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 00:07



Не търпиш ли критика бе педи? Видя ли че съм прав, а?

заври си чеп тунинга в широкия ремус :)



Тема За онуйнови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.02.04 00:14



у лево , уйчо мамин :-)))
Дето не си барал поялник например.
И идея си нямаш какво има в чипа, нито какво презаписваш и как да разбереш читаво ли е или не. "Пали ли-добре е". Добре е - кура ми !
Като изпърди гарнитура или направи буталата като сгорещена сметанова торта - не си ти виновен, нали ? Баш на турботата .... Знаеш ли ако се светне човека отде му е дошло това на главата - че новите бутала в твоя череп ще ги излее ?

UB40 !



Тема Re: Хайде,нови [re: AstraManSux]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 00:19



Абе свиня анонимна - бегай легай и си дръж лайната за себе си!!! каква критика е това ???

поне си кажи кой си , педалче недорасло





Тема Re: Хайде,нови [re: AstraMan]  
АвторAstraManSux (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 00:22



da ti kaja li koi sym?! taka i taka ne me poznavash da se zapoznaem veche...
Az sym ti nai-golemiq fen. ot izvestno vreme vlizam v teq forumi i ti cheta prostotiite napravo me izpylvash :))) ot kade gi vzemash teq izmislici koito pishesh ? kefih se do edno vreme ama chashata prelq veche me izbiva na sadizym kato cheta jalkite ti pisaniq, taka che se skriii i hodi da si dopraznuvash, vse pak imash praznik



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 00:25



За това си и плащам бе човек)))) Да не мислиш, че си експериментирам с хората? Плащам си за софтуера и това е. Затова и гарантирам , 4е всичко е ОК. Относно поенето - точно на ТДтата пробвай да поиш с поялник PLCCто...

хехехеее , ама ти съвсем нямаш идея какво точно правя.... сбъркал си човека , и ако имаш нещо лично - заповядай лично....





Тема Re:нови [re: AstraManSux]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 00:29



И как точно се представи бе палячо??? четял ми постингите .... добре е за начало.
Мога само да ти кажа - кара ли те няякой да четеш насила???





Тема Абе застреляй се бе.нови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.02.04 00:35



Поил съм повърхностен монтаж с Велер без проблем докато си сукал бубата на тате си, земи та мирни. ТИ конкретно НИЩО не правиш по простата причина че НЕ МОЖЕШ. Плащал - Гольо Голев !

UB40 !



Тема хахахааааанови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 00:46



едва ли ще се стрелям скоро , виж по някои друг бих пуцнал (като тъпото парче дето ми грабна 2 от джантите....има време)))))

Ти може да си праил секви монтажи и евала. Ама защо ми се правиш на велик ??? Аз си плащам на прота за поенето и това е. Какъв ти е проблема ? Не всички сме авто-Супермени като тебе .... Аз си правя каквото знам , ако нещо на теб съм ти навредил - сори бате. Гледай си кефа и не ми се меси в работата.





Тема Нищо,нови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.02.04 09:35



и 2 джанти ти стигат , слагай 2 трупчета и вдигай 200 на място
Кат те гледам - май нищо не правиш ти, ами само гледаш другите какво правят. А се меся защото подвеждаш хората и им обещаваш глупости.
Както и да е - щеше да ми обясняваш нещо, а обяснения още не виждам. Я по добре припни доведи някое от ПРО-тата да обясни, то че ти не можеш се видя вече....

UB40 !



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 12:06



Gledai si tvoita rabota i ne se mesi v moita. Za poreden put ti go kazvam. Kak moze da komentira6 ne6to , kato vuob6te ne znae6 za kakvo stava duma??? podvezdal sum bil horata....kakvo znae6 ti za moita rabota ???





Тема Знам че си 100% негодник.нови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.02.04 12:07



Заявявал съм ти го много пъти. И келеш вчерашен, кой си ти че ще ми казваш какво да правя аз ? М ?

UB40 !



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 12:19



KOi si ti be??? profesore.... Ne6tastnik 6te kazva6 vku6ti pred ogledaloto!!!

nito sum te vizdal , nito te poznavam. A ti otkude sudi6 za men ????





Тема Ти си известен "По света и у нас" бе уйчо !нови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.02.04 12:26



А скивай, т'ва Испания, Италия - сичките си ги изръшнал !
Верно - два лафа по същността на нещата не можеш да обелиш, ама от магазинер - толкоз ! Слагай етикетите с цени белким някой се излъже

UB40 !



Тема axxaxaxaaa , mnogo umno , beнови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 12:48



zastaryava6t kompleksar - razbira4 !!! kato tolkova mnogo znae6 - za6to TI ne pusne6 2-3 smisleni lafa po temata ?? A samo laina tekat ot ustata ti.... E tova ne razbiram. Da ne si partia s Buzata i se opitva6 da po4erni6 vsi4ki koito se opitvat ne6to da razviyat ??? Mnogo interesno ...





Тема Ха, пиле младонови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.02.04 13:00



с жълтичко по устенцата, нали се беше оперило тук:


пък и тук:


Май още не можеш да хвъркаш :-))))
Аз не съм правил такива изявления но сега пък ще направя - ДА, мога да опиша как работи, мога и да обясня защо приказките ти са брътвежи на неграмотно чатърче. Какво развиваш - измамата на дребно ? То не бяха Опелски чипове за +80 коня, то не бяха разход с по 1 литър надолу, не бяха чудеса :-))) Коледа мина, Дядо Мраз е в Лапландия - хората не са балъци споко !

UB40 !

Тема Re: Ха, ku4e staroнови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 13:08



specialno puk za OPEL samo ne mi govori!!! Imam nad 80 OPELa napraveni dosega , vsi4ki dokumentirani s data , nomer i pulno opisanie. Edin dosega ne se e oplakal za povi6enie v razhoda - daze naprotiv. A za 80ks pak ne6to preuveli4ava6 , nyamaiki kakvo da izlobee6 drugo yavno... Ako mnogo te interesuva , podlagal sum 4ipovete mi na test - Na stend za merene na mo6tnost (izvun BG). Rezultatite sa blizo do tova , koeto mi dava nemeca kato harakteristiki, taka 4e zemi mlukni s tvoite goloslovni brutvezi!

pls - ne se 4ustvai zadulzen da mi otgovarya6. Ako iska6 ne6to smisleno da obsudime - az vinagi sum bil nasre6ta. Nes6to me burka6 s nyakoi drug yavno... i po-poleka





Тема Аре, от мен да мине -нови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.02.04 13:21



60 си писал :-)))
Къде 80 Опела бе, я се скрий - хората се обадиха за 3 дотука :-))
80 - в мечтите си :-)) Тествал ? Абе неграмотнико, за да тестваш нещо трябва конкретната кола да е на ДИНО, с въпросния чип на нея..... Пък и голтак като тебе не може да си позволи цената на услугата - на час си 50 ЕУРО в Европа, в Щатите е по-евтинко (вече). Тествал - ГИФ-ове по Интернет ! Немеца мадурко не е чувал за тебе. Да не споменаваме е това дето го продаваш е клонинги от чипове с неясен произход (Е-БЕЙ), неясно съдържание и т.н. ...
ПП: Изобщо не те бъркам, кельо. Хич не се прави на улав !

UB40 !



Тема Re: Аре, от мен да мине -нови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 16:00



Abe ti si izvunredno prost 4ovek!!!! vuob6te ne iskam da govorya s pulen zagubenyak kato tebe.. to biva bezpo4veno samohvalstvo , ama da govori6 publi4no takiva gluposti.... ne se izlagai , i ne me obizdai pove4e. Ne6tata vzimat prekaleno li4en harakter...





Тема Че азнови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.02.04 16:24



не пиша от името на САЕ , пиша си от МОЕ име - естествено че ще са лични.
Да те карам да пишеш ? Ми трай си там - ще ти отива между другото :-)) Виждам че си тотално незапознат с материята в която уж работиш - отдели малко време и се разровичкай. Нищо сложно няма, всичко опира до информация и достатъчно проби (и грешки), не е хубаво да преебеш някой клиент и да се учиш на негов гръб :-)))))

ПП: Не се излагам, колкото до обидите - казал съм истината. Не виждам къде си я оборил, ЗАГУБЕНЯКО !
Колкото до това кой е прост, че ти нямаш никаква идея за мен, едното ми име знаеш и толкоз :-))) Магазинерче утрепано ....

UB40 !



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано03.02.04 17:07



tupako HANS - znam za tebe pove4e otkolkoto misli6 i skoro moze i da se vidime!!! A kakvo ti znae6 za men i otkude??? Na kakva osnova razdava6 opredelenia i obidi??? Kakuv si ti be ? Profesore.... lainar!!!
Za kuv magaziner govori6 , az nyamam magazin. Probi i gre6ki imah ve4e dostatu4no. Ot 2 godini se zanimavam s tova. Taka , 4e trai si i ne se pravi na mnooo velik... deeeba razbira4a !





Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: LordDigital]  
Автор rolla-cost (ribka golqma)
Публикувано03.02.04 22:47



става въпрос за тойота корола 1,3 16V '94 година.ще и се промени ли вобще нещо или е прекалено слабичка за да има какъвто и да е ефект.88 коня е ама...


п.п. пък туй рено 5 турбо аиде без да е 300к.с.

Редактирано от rolla-cost на 03.02.04 22:51.



Тема Ханснови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано04.02.04 10:11



ша си викаш на колата :-)))
Ха, поредния КЕЛЕШ решил да ме заплашва. И като се видиме - кфо ? Ша го духаш както си го духал и тия 2 години - тъкмо си развил вече умения в ДУХАНЕТО :-))) Уйчо мамин, бакалин с бакалин ....

UB40 !



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: rolla-cost]  
Авторmadmax3 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 20:21



4e-fe dvigatelq li ?



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
АвторPenata (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 06:52



Като гледам има много разбирачи, и реших да попитам - на Астра с двигател X16SZ какво и колко може да се промени с chip tuning - коне, скорост, разход ?



Тема Re:нови [re: Penata]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано13.02.04 11:28



mdaa, razbira4i bol..

na vseki atmosferen motor podobreniata ot 4ip tuninga sa v ramkite na 10%. Specialno tvoyata Astra bi mogla d vdigne 10km/h pove4e, da i padne razhoda s okolo 0,5 litra. Pone na poslednata takava taka se slu4i...





Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
АвторB52O2S (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 18:58



Interesen mi e procesa na tunning ! Do kolkoto prochetoh ECU i datchicite si govorriat po CAN mreja pred kompura e izneseno tablo za diagnostiaka deto se pyhat razni djachi !

1. Chudia se nalojitelno li e da se demontira jipa i koi te sa niakolko na platkata ! A i shtom ima interfeis za chetene trebe da ima i interfeis za zapis (mnogo dyrveno mi se vijda sys smiana na jipa) Ako firmata iska da napravi podobrenie v soft-a kvo sbira kolite i im smenia ECU tova e neseriozno !

2. Preprogramiraneto kak se pravi s razbirane i li s kopirane !
2.1 Razbiran znaesh che na edi kvi adresi stoiat look up tablici i im podmeniash koefciientite !
2.2 Ili si videl nekyde v neta che za tazi marka edi koi si byteove ot af03 stava na be04 da rechem!



Тема Re:нови [re: B52O2S]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано13.02.04 20:03



Vuzmozno e da se pravi smyana na software-a bez smyana na Chipa , no samo na kolite sled 2000ta godina koito izplzvat Flash pameti - PSOP. Po-starite izpolzvat ili DIP epromi (UV erase) ili PLCC korpusi , koito sa OTP. Pri tyah e nevuzmozna smyanata na software bez svalyane na 4ipa. Principno ryadko stavat gafove ako se raboti precizno.





Тема Обясни на човеканови [re: AstraMan]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.02.04 23:28



колко си добър в редактирането на чипове бре, как махаш рев. лимитери и така нататък :-)))
Хайде, докажи се ! Това дотук не е кой-знае какво, дори не спомена че КАН мрежа има ОТСКОРО и не си пипвал кола с такава. Не спомена че и през ОБД 2 може да се променят (малко) параметри. Защо мълчиш - ей-го некъф вече предлага 30 лева за копиране на ЕПРОМ-че, конкурент имаш :-)))

UB40 !



Тема Re: )))нови [re: jamie]  
Автор AstraManМодератор (GSI maniak)
Публикувано14.02.04 11:09



Abe pomislih , 4e si se otkazal za moment)))) heheheee. Dobre e da ima kritici , az nyamam protiv - ama da e gradivno.

Kakvo da kaza , ne mi se vpuska6e v tazi tema , ako sedya i pi6a za vsi4ko tryabva po cyal den da ne izlizam.... temata e dosta ob6irna, prez OBD2 naistina moze , a prez OBD MIlenium spokoino moze da se smeni softwera na Eproma. Edinstvenata pre4ka e , 4e Samia PC Software struva dosta.... ina4e interface-i bol ....





Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
АвторBojo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 10:09



Az sum ot Plovdiv i me interesuva kade i kak moje da se sloji CHIP TUNING.Imam PEUGEOT 309 1.6GRI.Imam izgorial chip v ECU.Ako znaete ne6to po vuprosa,molia pi6ete.Stava duma samo za Plovdiv(kade ima firma za chip tuning).Blagodaria vi predvaritelno.



Тема Re: CHIP Tuning - Diskusiaнови [re: AstraMan]  
АвторPiERRe_S (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 23:27



nameri mi bratle chip tunin det da pravqt ili neshto podobno za moqta Renault 25 2.2i -92'
H_A_L_I_O@abv.bg
blagodarq predvaritelno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.